Yüklemeniz Gereken 15 Temel Android TV Uygulaması

Bir Android TV cihazının kurulumunu tamamladığınızda YouTube ve Netflix gibi birkaç uygulama önceden yüklenmiş olarak gelir. Ancak en iyi deneyim için video, müzik, verimlilik ve sistem uygulamalarına ihtiyacınız olur. Bu yüzden, hemen yüklemeniz gereken en iyi Android TV uygulamalarına geçelim.

MX Player uzun zamandır Android'deki en iyi video oynatıcılardan biri olarak kabul edilir. Nitelikleri konforlu bir şekilde daha büyük ekrana çevrilebilir.

Uygulamaya çok sayıda kodek ve altyazı dosyalarını destekler. Arayüz pürüzsüz ve kullanımı kolaydır.

MX Player ayrıca yerel olarak kaydedilmiş dosyaları ve içeriği harici sürücülerden okuyabilir ve Android TV cihazında USB bağlantı noktaları olan herkes için mükemmel bir arkadaştır.

Android TV'deki Google Play Store, akıllı telefon sürümünün zayıflamış bir sürümüdür. Bazı uygulamalar Android TV ile uyumlu değildir, bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

Ancak, işletim sistemi bir Android uygulamasını çalıştırabilir ve Android TV'deki uygulamaları yan yana yükleyerek popüler bir etkinlik haline getirir.

Ama bir sorun var. İndirdiğiniz uygulamalar, cihazların ana ekranında veya uygulama listesinde görünmez. Onlara erişmenin tek yolu Ayarlar menüsü.

Çözüm, üçüncü taraf bir uygulama yüklemektir. Kullanması en kolay uygulama Sideload Launcher. Açtığınızda, yüklenen tüm uygulamalarınızın bir listesini göreceksiniz.

3. Netflix

Netflix cihazınıza önceden yüklenmiş olarak gelebilir. Eğer yoksa, uygulamayı indirin.

Bir Netflix aboneliği, binlerce TV filmine ve dizisine erişmenizi sağlar. Gerçek TV deneyimi isteyen herkes için vazgeçilmez bir hizmettir.

4. Plex

Geniş bir dijital film ve TV dizi koleksiyonunuz varsa, Plex onları evinizdeki tüm ekran ve cihazlarda yayınlamak için en iyi çözümdür.

Geniş kütüphanelerine ek olarak, Plex ayrıca altyazı dosyalarını, meta verileri, film resimlerini, görüntüleyici derecelendirmelerini ve daha fazlasını otomatik olarak indirebilir.

İçeriğinizi uzaktan izlemek istemediğiniz sürece, Plex kullanımı tamamen ücretsizdir.

Android TV cihazları yerel olarak Google Cast'ı desteklemektedir. Bu, Android akıllı telefonlardan ve Chrome tarayıcısı ve Chromebook'lar gibi diğer Google ürünlerinden doğrudan TV ekranınıza içerik aktarabileceğiniz anlamına gelir.

Apple'ın AirPlay desteklenmiyor. Bir Apple cihazınız varsa, yükleyebileceğiniz en iyi uygulamalardan biri AirPlay'dir. iPhone veya iPad ekranınızı Android TV kutunuza yansıtmanızı sağlar.

Uygulamalar ayrıca Google Cast, Miracast ve DLNA protokolleriyle de çalışır.

Bir dosya yöneticisinin cihazınızda yüklü olması her zaman faydalıdır, ancak bu uygulamaları yüklemeyi planlıyorsanız, bu önemlidir.

Android TV için iyi bir çok dosya yöneticisi uygulama bulunmaktadır.

Yandan yükleme açısından, X-plore Dosya Yöneticisini öneriyoruz. Bir APK dosyasını USB bellekten cihazınızın sabit diskine aktarmayı kolaylaştıran çift bölmeli bir yaklaşım kullanır.

Bilgisayarınızın dosyalarına Android TV cihazınızla erişmek istiyorsanız, Google Drive en iyi çözümü sunar.

Maalesef, Google Drive, Android TV için Google Play Store'da mevcut değildir. Uygulamayı sideload etmeniz gerekecektir. Uygulamanın APK dosyasını denemeden ve kurmadan önce X-plore Dosya Yöneticisinin kurulu olduğundan emin olun.

8. Kodi

Dijital içeriklerin hiçbirine sahip değilseniz, Kodi'nin Plex'ten daha iyi bir seçim olduğunu iddia edebilirsiniz.

Uygulamaya, isteğe bağlı videolara, canlı TV'ye, hava durumu güncellemelerine, haberlere, üretkenlik araçlarına ve daha pek çoğuna erişim sağlayabilen neredeyse sonsuz sayıda eklenti bulunmaktadır.

Wake on LAN, bilgisayarınızı uzaktan uyandıran tek Android TV uygulamasıdır.

Plex veya Kodi kullanarak çok sayıda yerel yayın gerçekleştirmeniz hayati bir özelliktir. Plex veya Kodi sunucusunu çalıştırdığınız bilgisayar uyku moduna geçerse, Wake on LAN uygulaması onu uyandırmaya zorlayabilir ve böylece akış içeriğini yeniden başlatmazsınız.

Uygulama, Steam oyunlarınızı doğrudan herhangi bir Android cihazına aktarmanıza olanak tanır. Sonunda bilgisayarınıza ve bir HDMI kablosuna gerek olmadan TV'nizde tüm PC oyunlarını oynayabilirsiniz.

11. Spotify

Normal müzik TV kanalları can sıkıcı ve reklam dolu. YouTube Premium için ödeme yapmak istemezseniz, YouTube'daki müzik deneyimi çok daha iyi olmaz. Spotify buna en iyi alternatifdir.

İşin garibi, Google Chrome Android TV cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelmiyor. Uygulamanın bir Android TV sürümü bile yok.

Chrome'un bir mağaza sürümü olmamasına rağmen, onu sideload etmenize gerek yoktur. Web'deki Google Play Store'daki Chrome'un desteklediği cihaz listesine giderseniz, Android TV uyumlu bir cihaz olarak listelenir.

13. tvusage

 

TVUsage, ekran süresi kısıtlamalarını ayarlamanıza ve çocukların izleme alışkanlıklarını izlemenize olanak tanıyan, Android TV için bir ebeveyn denetimi uygulamasıdır.

 

Dosyaları bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan Android TV cihazınıza taşımak için kullanıcı dostu bir yol yoktur. Send files to TV, yerel internet ağınız aracılığıyla diğer cihazlarınız ve Android TV cihazınız arasında filmleri, TV dizilerini ve diğer dosyaları paylaşmanıza olanak tanır.

Android TV'nin kendi ekran koruyucu ayarları son derece basittir. Ve, televizyon ekranınında bir ekran koruyucu slayt gösterisi yapmak için Google Fotoğraflar kitaplığınıza bile erişemiyorsunuz.

Daha zengin özelliklere sahip bir ekran koruyucu deneyimi için (Google Fotoğraflar entegrasyonunu içerir), Photo Gallery and Screensaver'ya göz atın. Kaynak olarak Google Fotoğraflar, Facebook ve Flickr'ı kullanabilirsiniz.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

  • avatar
    King

    https://juriturkiye.com/eglence/110-televizyon-icin-en-iyi-5-android-uygulama.html Burda da iyi uygulamalar var

    Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın