Photo by Privecstasy on Unsplash

Tamamen Ücretsiz En İyi VPN Programları

Gerçekten çalışan, ücretsiz VPN hizmeti bulmak kolay olmasa da, hiçbir ücret ödemeyeceğiniz sınırlı sayıda ücretsiz VPN programı vardır. Burada bunların en iyilerini bulacaksınız.

Tamamen ücretsiz bir VPN bulmak gerçekten mümkün mü? Günlük kullanım için bir VPN hizmeti arıyorsanız ve ücretsiz seçeneklerin sunduğu sınırlamalardan memnun olduğunuz sürece, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ücretsiz VPN programı bulabilirsiniz.

Ücretsiz VPN hizmetleri çoğu zaman ücretsiz planlarını bir anda sonlandırabilirler. Bazen ücretsiz olarak başlayan kullanımlar ücretli bir abonelik modeline dönüşüverir. Bazıları freemium moduna geçer. Peki gizliliğinizi güvenilir bir şekilde koruyacak ücretsiz VPN programı var mıdır? Evet var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

En İyi Ücretsiz VPN Programları

Şu anda en iyi ücretsiz VPN, Proton VPN Free'dir. Ücretsiz olmasına rağmen, temel olarak hizmetin tam sürümünün ücretsiz deneme sürümüne sahip olacaksınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz daha az sunucu var, ancak en azından veri kullanım limiti diğerlerinden daha iyi.

1. Proton VPN Free

ProtonVPN - ücretsiz vpn programı

Proton VPN Free, gizliliğinizi korumak için sıradan bir VPN'den daha iyi ekstra güvenlik özelliklerine sahiptir.

Örneğin, “Secure Core” mimarisine sahiptir. Bu, tüm şifreli web trafiğinin daha geniş bir ağa yönelmeden önce İzlanda ve İsviçre gibi gizlilik dostu ülkelerdeki sunuculardan geçirildiği anlamına gelir.

 • 3 ülkede 100'den fazla sunucu (Amerika, Hollanda ve Japonya)
 • Reklamsız
 • Sınırsız bant genişliği desteği
 • Müşteri desteği
 • Proton Mail, Calendar ve Drive'dan ücretsiz özellikler

Şirket ayrıca şifreleme şifrelerinde “Perfect Forward Secrecy” kullanıyor. Bu, şifreleme anahtarı bir şekilde bir bilgisayar korsanı tarafından gelecekteki bir tarihte tehlikeye atılsa bile, trafiğinizin hiçbir zaman çözülemeyeceği anlamına gelir.

İnternette gezinmek için ProtonVPN kullandığınızda, internet bağlantınız şifrelenir. Bağlantınız ProtonVPN'in gelişmiş güvenlik özellikleri ile şifreli tünellerden geçirilerek bir saldırganın bağlantınızı görememesini sağlar. Ayrıca ülkenizde engellenmiş web sitelerine erişmenizi sağlar.

ProtonVPN Free’nin kısıtlamaları, sizi yalnızca bir cihazla, yalnızca üç konumla sınırlamayı içerir ve ücretsiz kullanıcılar, ödeme yapan abonelere kıyasla hız söz konusu olduğunda daha düşük bir önceliğe sahiptir. P2P desteği de yoktur ve çok sayıda kullanıcının olduğu ve ödeme yapanların öncelik kazandığı yoğun zamanlarda hızlar düşebilir. Ancak bunlar sizin için sorun değilse, bu kesinlikle kayıt tutmama politikasına sahip etkileyici bir sağlayıcıdır ve kayıt için mail adresinizden başka bir şey gerektirmez.

Proton VPN Free hemen hemen her yerde kullanım sunar: hızlı, güvenli ve güçlü özelliklere sahiptir, ancak kullanımı kolaydır. Ücretsiz VPN'e ihtiyacınız varsa, önce bunu deneyin.

2. PrivadoVPN

 • Sistem: Windows · Mac · Android · iOS · AndroidTV
 • Ücretsiz veri limiti: Tam hızda 10 GB, ardından tek bir konumuyla sınırsız 1 Mbps hız

PrivadoVPN Free, adını daha önce duymadığınız bir VPN hizmeti olabilir, ancak hizmet, onu tercih ettiğiniz sağlayıcı haline getirebilecek bazı benzersiz ve çok değerli özelliklere sahiptir.

Hizmet, örneğin Proton VPN'in sınırsız veri özelliği ile boy ölçüşemez, ancak aylık 10 GB'lık ücretsiz paket birçok kişi için yeterlidir. Ve bu kotayı doldursanız bile sınırlı internet hızı ile sınırsız bağlantı alırsınız. Örneğin 10 GB'lık kotayı doldurursanız, Hollanda gibi tek bir konumdan, 1 Mbps sınırlı hızlara sahip bağlantı sağlanır.

Ücretsiz 10 GB'lık veri ile Arjantin, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Meksika, Hollanda, İsviçre, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere 10 ülkede 12 konumdan birini seçebilirsiniz. 

PrivadoVPN, hem ücretsiz hem de ücretli versiyonlarında ABD Netflix, Amazon Prime Video, Disney Plus ve BBC iPlayer'ın engellemesini kaldırır. Çoğu ücretli VPN'de bile bu özelliği bulamayabilirsiniz.

Hizmetin bazı sorunları ve sınırları var. PrivadoVPN Free yalnızca bir bağlantıyı destekler; dizüstü bilgisayarınıza ve telefonunuza yüklerseniz, aynı anda yalnızca bir tanesinde hizmeti kullanabilirsiniz. Uygulamalar sağlam ve güvenilirdir, ancak özellikler açısından Proton ile yarışamaz.

Genel olarak PrivadoVPN Free, en iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden biridir.

3. TunnelBear Free

TunnelBear farklı bir tasarıma sahip olabilir, ancak özellikle güvenlik devi McAfee tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir ücretsiz seçenek haline geldi. Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleri vardır.

Ücretsiz planla ilgili en büyük kısıtlama, her ay 500MB veri kotasına sahip olmanızdır. Bu gerçekten çok küçük bir veri miktarı ve sadece biraz daha fazla korumaya ihtiyaç duyduğunuzu hissettiğinizde ve ücretsiz yoldan gitmek istediğinizde onu gerçekten kullanabileceğiniz anlamına gelir. Her zaman açık tutamayacaksınız ve bu VPN'i torrent ve video izlemek için kullanmayı unutabilirsiniz.

TunnelBear kısa süre önce gizlilik politikasını değiştirdi, böylece artık kullanıcılar hakkında daha da az veri toplayarak kaydolmak için bir ad isteme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

4. Windscribe Free

 

Windscribe'in ücretsiz veri kotasının oldukça iyi olması ve gizliliğinizi koruma taahhüdü, onu en iyi ücretsiz VPN seçeneklerinden biri yapıyor. Standart olarak ayda 10 GB internet kotası elde edersiniz ve ücretsiz Windscribe VPN ile İngiltere, Hong Kong, Almanya, Kanada ve ABD VPN dahil olmak üzere 11 ülkede 14 uzak sunucu konumundan birini seçebilirsiniz. Kaydolmak için yalnızca bir kullanıcı adı ve parola oluşturmanız gerekir (mail adresi isteğe bağlıdır, ancak parolanızı unutursanız kullanışlı olabilir).

Windscribe bağlantı günlüklerini, IP adreslerini veya ziyaret edilen siteleri saklamaz; bir sunucuya aktif olarak bağlandığınızda, kullanıcı adınızı, bağlı olduğunuz sunucuyu ve aktarılan veri miktarını depolar, ancak bu, oturumun sona ermesinden sonraki üç dakika içinde silinir.

Yerleşik bir reklam engelleyici ve güvenlik duvarı bile vardır. Ücretsiz sürüm, VPN bağlantınızın kesilmesi durumunda IP adresinizin kullanılmasını önlemek için bir güvenlik duvarı, bir reklam ve izleyici engelleyici ve bir güvenli bağlantı oluşturucu içerir.

5. Hide.me

Hide.me, Malezya merkezli bir proxy servisidir ve Kanada, Hollanda ve Singapur'da ücretsiz sunucuları vardır. Ücretsiz servis PPTP, L2TP, IPsec (IKEv1 ve IKEv2), OpenVPN, SoftEther, SSTP ve SOCKS’leri destekler ve ayda 2 GB veri sağlar. Başka sınırlamalar da var: yalnızca en fazla bir cihaz ile bağlanabilirsiniz ve sadece beş sunucu konumu (ABD ve Kanada VPN dahil) ile sınırlıdır.

hide.me VPN internette anonim kalmanıza yardımcı olur ve bağlantınızı şifreler, böylece başka hiç kimse internette ne yaptığınızı bilemez.

Bu sağlayıcı ücretsiz kullanıcıların bağlantı hızını azaltmaz ve Hide.me ayrıca günlük tutmayacağını ve kullanıcı verisi saklamayacağını vaat ediyor, bu nedenle herhangi bir veriyi üçüncü taraflara aktarmaz.

Akıllıca tasarlanmış Windows programı ile Windows PC ve Mac, Android ve iOS için uygulamalar ve ayrıca 7/24 teknik destek (ücretsiz kullanıcılar için bile mevcuttur) mevcuttur. Genel olarak, bu, çok fazla kısıtlama olmaksızın gizliliğinizi korumaya çalışan ücretsiz VPN hizmetidir.

6. Hotspot Shield Free VPN

Hotspot Shield, kullanıcılar arasında en popüler ücretsiz VPN servislerinden biridir. Hotspot Shield, güvenli olmayan genel WiFi bağlantı noktalarına bağlandığınızda bile verilerinizin korunmasını sağlamak için sınıfının en iyisi askeri sınıf güvenliğini ve 256-bit AES şifrelemesini kullanır.

Hotspot Shield bağlıyken, internet servis sağlayıcınız hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi göremez.

Ücretsiz VPN'lerin çoğunun sizi ayda 10 GB veya daha azıyla sınırladığı bir piyasada, Hotspot Shield Basic sınırsız veri planı sunar.

Hizmetle ilgili önemli bir nokta, yalnızca tek bir ABD konumuna bağlanmaya izin vermesidir. PrivadoVPN ve Windscribe yaklaşık on ülkeyi destekliyor, TunnelBear ise yaklaşık 50 ülkede bağlantı imkanı sunuyor.

Bu hizmet, internete bağlandığınızda düzenli olarak video reklamlar görüntüleyen mobil uygulamaları içerir. Mac uygulamasında reklam yoktur, ancak her bağlandığınızda ve bağlantıyı kestiğinizde Hotspot Shield web sitesinden sayfalar açar.

Ücretsiz sürüm yalnızca ABD merkezli sunucular ile sizi sınırlar ve Android'de kullanıyorsanız reklamlara katlanmanız gerekecek.

Dolayısıyla, ücretli VPN satın almak istemiyorsanız Hotspot iyi bir alternatif olabilir. VPN'ye ek olarak birçok gizlilik aracı sunarlar.

Diğer Ücretsiz VPN Araçları ve Uygulamaları

1. VPNBook

 • Sistem: Windows · Mac · Android · iOS · Linux
 • Ücretsiz veri limiti: Sınırsız
VPNBook - VPNBook tamamen ücretsizdir

VPNBook tamamen ücretsizdir, bant genişliği sınırlamaları veya servis sınırlamaları yoktur ve premium servis yoktur.

Bu, yeni başlayanlar için uygun bir seçenek değildir. Yüklenecek bir program veya uygulama yok ve çok az yol gösterici var. Sadece bir sunucu listesi verilir ve gerisi size bırakılır.

PPTP VPN veya OpenVPN seçeneğiniz vardır. PPTP VPN hemen hemen tüm platformlarda desteklenir, ancak hükümetlerin ve içerik sağlayıcıların engellenmesi daha kolaydır. OpenVPN daha güvenlidir ancak VPNBook'un yapılandırma ve sertifika paketleriyle birlikte bir OpenVPN istemcisi indirmenizi gerektirir.

2. CyberGhost for Chrome

 • Sistem: Chrome | Edge
 • Ücretsiz veri limiti: Sınırsız
CyberGhost for Chrome - CyberGhost VPN Proxy ile herhangi bir kısıtlı sitenin engelini kaldırın

CyberGhost VPN Proxy ile herhangi bir kısıtlı sitenin engelini kaldırın! CyberGhost, VPN hizmetlerinde uzun yıllardır ön saflarda yer almaktadır. Çeşitli premium modeller sunar, ancak reklam destekli ücretsiz sürüm çoğu sıradan kullanıcı için yeterlidir.

Ücretsiz sürüm yalnızca Chrome'da kullanılabilir ve bant genişliği ile sınırlıdır.

CyberGhost Proxy Plugin, herhangi bir sansür, sahtekarlık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmaması için verilerinizin gizli kalmasını garanti eden Ethereum blockchain üzerine kuruludur.

CyberGhost’in Chrome tarayıcı eklentisi, internet-sansürlü ülkeler de dahil olmak üzere dünya çapında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Sadece Power düğmesine tıkladığınızda anında bir CyberGhost sunucusuna bağlanacaksınız. Bir sunucu konumu seçin, IP'niz bir saniye içinde değişecektir.

3. Opera VPN

 • Sistem: Tüm masaüstü ve mobil cihazlar
 • Ücretsiz veri limiti: Sınırsız
Opera - VPN destekli web tarayıcı

Opera VPN, Opera tarayıcısının bir parçasıdır. Tamamen ücretsizdir ve veri sınırı veya rahatsız edici reklam yoktur.

Ücretsiz VPN, hızlı reklam engelleyici ve Web 3 destekli Opera tarayıcıyı deneyin ve tarama deneyiminizi daha fazla kontrol edin.

Üç ana özelliğe sahiptir:

 1. Gizli IP Adresi: Yazılım, gerçek IP adresinizi sanal bir IP adresi ile değiştirerek sitelerin sizi izlemesini zorlaştırır.
 2. Güvenlik Duvarlarının ve Web Sitelerinin Engelini Kaldırma: Yöneticiler ofisinizdeki veya okulunuzdaki bazı siteleri veya içerik türlerini engelledilerse, Opera VPN kısıtlamaları aşar.
 3. Genel Wi-Fi Güvenliği: VPN, halka açık ağlardaki verilerinize yetkisiz ellerin erişmesini önler.

Servisi açmak için, Menü> Ayarlar> Gizlilik ve Güvenlik> Ücretsiz VPN'e gidin.

Sık Sorulan Sorular

VPN (virtual private network), kişilerin internet trafiklerini korumak ve kimliklerini çevrimiçi ortamda gizlemek için en kolay ve en etkili yoldur. Güvenli bir VPN sunucusuna bağlandığınızda internet trafiğiniz; korsanlar, devletler ve internet servis sağlayıcınız dahil olmak üzere, hiç kimsenin içine bakamayacağı şifrelenmiş bir tünelin içinden akar.

Normal kullanıcılar, VPN'leri internetteki aktivitelerini gizli tutmak ve engellenmiş olabilecek sitelere ve hizmetlere erişim sağlamak için kullanırlar.

Şirketler ise VPN'leri uzaktaki çalışanlarının tümünün merkezi bir ofisteki yerel ağdalarmış gibi birbirine bağlamak için kullanır, ancak bu VPN'ler bireysel kullanımlarda şahsi bir VPN'e göre daha az fayda sağlarlar.

1

VPN kullanarak, konumunuzu tanımlayan özel bir numara olan IP adresiniz değiştiririlir. Yeni bir IP adresi ile, VPN hizmetinin var olduğu konumlardaki sunucular vasıtası ile sanki o ülkeden (Almanya, Kanada, Japonya veya dünyanın herhangi bir yeri) bağlanıyormuşsunuz gibi internette gezinebilirsiniz.

VPN kullanrak IP adresinizi değiştirmek, sizi takip etmek isteyen web sitelerinden, uygulamalardan ve hizmetlerden gizlenmenize yardımcı olur. Daha iyi VPN'ler, güçlü bir şifreleme katmanı sayesinde aktivitenizi internet sağlayıcılarından (Türk Telekom, Vodefone vs.), mobil operatörünüzden ve sizi gözleme potansiyeli olan herkesten gizler.

VPN kullanmak sizi birçok korsanlık yöntemlerinden korur.

Google, Wikipedia, YouTube veya diğer sitelere ve hizmetlere erişimi engelleyen bir konumdaysanız, VPN kullanmak engellenen içeriğe tekrar erişmenizi sağlayacaktır. Ayrıca okul veya ofis ağlarında güvenlik duvarlarını aşmak için de bir VPN kullanabilirsiniz.

1

Bir proxy sunucusu cihazınız ve internet arasındaki herhangi bir vasıtadır. VPN'in aksine, kullanabileceğiniz çoğu “proxy hizmeti” oldukça yavaştır ve herhangi bir gizlilik veya güvenlik faydası sağlamaz.

“Ücretsiz proxy hizmeti” olarak adlandırılanlar ise en tehlikelileridir çünkü verilerinizi üçüncü taraflara satmak gibi, verileriniz üzerinden para kazanmanın diğer yollarını kullanırlar.

1

Ücretsiz VPN hizmetlerinin hiçbir maliyeti olmayabilir, ancak bunun genellikle bir nedeni vardır. Bu, sağlayıcının, genellikle reklamlarla veya tarama verilerinizi üçüncü taraflara satarak başka bir şekilde kâr elde edeceği anlamına gelir.

Ayrıca, ücretsiz hizmetler genellikle kullanabileceğiniz veri miktarını ve bunları kullanabileceğiniz hızı sınırlandırır. Bu yüzden, video izleme ve torrent dosyası indirme gibi veri kullanım miktarının çok olduğu işlemlerde kullanılamaz hale gelirler. Ayrıca, ücretli hizmetlerle alacağınız türden kolay erişim desteği veya sunucu sayısı beklemeyin.

1

Açıkçası, bu sorunun tek bir basit cevabı yok. Ücretsiz VPN'i ne için kullanmak istediğinize bağlıdır. Kafeterya gibi yerlerde genel bir Wi-Fi ağına bağlanıyorsanız biraz daha fazla güvenlik sağlayabilir.

Ancak, asıl amacınız video izlemek veya terabaytlarca torrent dosyası indirirken VPN kullanmasa, ücretsiz bir VPN işinize yaramayacaktır.

1
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın