Image from Pixabay

En iyi ücretsiz 20 Android oyunu 2023

Hepimiz ücretsiz Android oyunlarının her zaman tamamen ücretsiz olmadığını biliyoruz, ancak biraz araştırma yaparak birçok ücretsiz oyunu da bulabilirsiniz. İndirmek için satın alma gerektirmeyen, ücretsiz Android oyunları istiyorsanız, hemen aşağıda bağlantıları verilen oyunları indirmeye başlayın.

Google Play Store'da o kadar çok ücretsiz Android oyunu var ki, oynayacak yeni bir şey aramaya nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Bu nedenle, her türden en iyi oyunlar için kapsamlı bir rehber hazırladık.

 

Alto's Odyssey çok beğenilen Alto's Adventure oyununun devamı olarak çıkmıştır ama bunu oynayabilmek için diğerini oynamış olmaya gerek yoktur. Basit mekanik, muhteşem grafikler ve rahatlatıcı bir stil sunuyor. Oyuncular engellerden kaçınırken ve büyük zıplamalar yaparken bir tepeden aşağı kayıyorlar.

Ufuk çizgisinin hemen ötesinde geniş ve keşfedilmemiş bir çöl uzanır. Sırlarını keşfetmek için sonu olmayan bir kumkayağı yolculuğunda Alto ve arkadaşlarına katılın. Rüzgarlı kumulların üzerinden uçun, nefes kesici kanyonların üzerinden geçin ve evinizden çok uzaktaki olağanüstü yerlerde saklı şehirler keşfedin. Yol boyunca binlerce sırrı açığa çıkarırken sarmaşıkların içinde geçecek, sıcak hava balonlarının üstünden zıplayacak, taş duvarları geçecek ve yaramaz lemurlar yakalayacaksınız.

Ayrıca çeşitli kişiselleştirme seçenekleri için alınıp satılabilecek ürünler de vardır. Uygulama içi satın alımlar var, ancak hepsi kişiselleştirme işleri için. Bu yüzden tamamen isteğe bağlı ve oyunu etkilemiyor. Çocuk dostu ve eğlenceli.

 

Asfalt serisi mobil platform için en popüler yarış oyunlarından bazılarına sahiptir. Asfalt 9: Legends, şu an serideki en yeni oyun. 50 araba, bir sürü zorluk ve oynayacağın bir sürü içerik var. Bu oyun çevrimiçi çok ve tek oyunculu yarış ve daha fazlasını içerir. Bir otomatik hareket mekanizması kullanır, böylece hızlanmanızı kontrol edemezsiniz. Bu bazı oyuncuların pek hoşuna gitmedi. Grafikler iyi ve sosyal öğeler de var.

Asphalt 9: Legends; oyununda Ferrari, Porsche, Lamborghini ve W Motors gibi meşhur üreticilerin imzasını taşıyan gerçek otomobillerden geniş bir yelpaze bulursunuz. Rüya gibi pek çok araç arasından dilediğini seç, dünya çapında muhteşem mekanlarda rakiplerle yarış. Asfalt üzerinde hızlı sürüş becerilerini ve drift marifetlerini konuştur, sınırlarını aş ve yarış pistinde efsane yarışçı haline gel!

 

Brawl Stars Supercell'in en son popüler oyunudur. Bazı MOBA öğelerinin yanı sıra çevrimiçi çok oyunculu öğelere sahip bir kavgacı. Oyuncular birkaç takım arkadaşı ile oyuna girerler, rakiplerle kavga eder ve kazanmaya çalışırlar. Düz bir kavga modu, kristalleri topladığınız bir mod, rakibin hazinesini çaldığınız bir soygun modu ve bir takımda belirli rakipleri yeneceğiniz bir ödül modu gibi birkaç oyun modu vardır.

Üç dakikadan kısa süren çeşitli oyun modlarında arkadaşlarınızla birlikte veya tek başınıza savaşın. Güçlü süper özelliklere sahip onlarca savaşçıyı açın ve yükseltin. Arenada farkınızı ortaya koymak için özel görünümler satın alın ve toplayın. Birlikte savaşmak ve taktik geliştirmek için bir gruba katılın veya kendi grubunuzu kurun.

 

Critical Ops, mobil cihazlar için geliştirilmiş, 3 boyutlu çok oyunculu bir FPS oyunudur. Hızlı reflekslerin ve taktik becerilerinin başarıya giden yolda sana yardım edecek ve başarıya ulaştıracaktır.

Critical Ops, son derece özenle tasarlanmış haritalar ve zorlu oyun modları ile savaşma imkânı sağlayan bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Silah arkadaşlarınla omuz omuza savaş ya da bireysel skor için savaş.

Teröristlerle çeşitli şehir odaklı seviyelerde savaşacaksınız ya da isterseniz terörist olarak oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz güçlü bir çevrimiçi çok oyunculu topluluğa sahiptir.

 

EA, FIFA Futbol, NBA LIVE Mobile Basketball, Real Racing 3, Plants vs. Zombies FREE, The Sims™ Mobil, Need for Speed™ No Limits gibi spor oyunlarına yöneldi. Bu oyunların hepsinde çok benzer unsurlar var. Grafikler ve kontroller genellikle oldukça iyidir.

 

Akıllı telefonlar için yepyeni bir Final Fantasy oyunu! Final Fantasy Brave Exvius, belki de en iyi Final Fantasy temalı freemium oyundur. Klasik Final Fantasy tarzında yapılmış tamamen yeni bir RPG oynayın! Gerçek şehir, gizli hazineler, gizli zindanlar ve orijinal oyunlardan tonlarca element içerir.

Oyunun öğrenilmesi basittir ancak zorlu rakipleri yenmek için daha iyi olmanız gerekir. Günlük olarak oyuna giriş yaparsanız sık sık ödül alırsınız. Bu sayede ek görevler ve etkinlikler oyunu taze tutmaya yardımcı oluyor.

 

Hearthstone: Heroes of Warcraft, kartların kilidini açtığın, güverte kurduğun ve kurduğun desteyi kullanan diğer oyunculara düello yapan bir kart düello oyunu. Güçlü kartlar toplayın ve güçlü desteler oluşturun. Sürekli değişen bir savaş alanının kontrolünü ele geçirmek için minyonları ve sapan büyülerini toplayın. Usta stratejileri kullanın ve size meydan okumaya cesaret eden tüm oyuncuları yenin. Kesinlikle en iyi ücretsiz Android oyunlarından biri.

Düşmanlarınızı yenileyin, GLORY için savaşın. Bu hızlı tempolu kurnaz strateji oyununda güvertede ustalaş ve güçlü kombinasyonları birleştir. Azeroth savaş alanları üzerindeki kontrolünü ele geçirin ve göz kamaştırıcı gerçek zamanlı oyunculara karşı savaşma deneyimini yaşayın.

 

Call of Duty: Mobile, bu listedeki en yeni oyunlardan biridir. Oyun, herhangi bir Call of Duty gibi klasik çevrimiçi FPS PvP içerir. Bununla birlikte PUBG Mobile ve Fortnite'a benzer 100 oyunculu bir battle royale modu da içeriyor. Bu, onu Critical Ops gibi iyi bir normal FPS oyununun yanı sıra PUBG Mobile gibi iyi bir battle royale kategorisine de sokar.

Oyunda uygulama içi satın almalar var, ancak bunlar yalnızca kozmetik donanım içinmiş gibi görünüyor ve bunun büyük bir kısmı oyun içi ödüller olarak mevcut. Oyun iyi ve nispeten yeni olduğu için bazı hatalar var, ancak bunlar zamanla giderilebilir.

MADFINGER Games, birinci şahıs atıcılar için en iyi mobil oyun geliştiricilerinden biridir. Oyunları arasında DEAD TRIGGER 2 - Zombi Hayatta Kalma Shooter FPS, MONZO - Digital Model Builder, DEAD TRIGGER - Zombie Horror Shooter, UNKILLED - Çok oyunculu zombi avcısı, SAMURAI II: VENGEANCE ve Samurai II: Vengeance THD yer alıyor. Dead Trigger ve UNKILLED, tonlarca görev, bazı çevrimiçi PvP içeriği ve yapılacak şeyler ile zombi nişancı ailesidir. Ana oyunların çoğu ücretsiz. Yine de hepsi çok iyi oyunlar.

 

Pocket City, geçtiğimiz yılların en iyi oyunlarından biriydi ve bu listede yeniden yer aldı. Oyun eski Sim City oyunlarına çok benzer. Belediye başkanı olarak kendi şehrini kur. Konut, ticari ve sanayi bölgeleri oluşturun. Parklar ve rekreasyon noktaları oluşturun. Bir şehir inşa ediyor, altyapısını oluşturuyor, herkesin işi olduğundan emin olup ve çevresel etkileri izliyorsunuz. Oyuncular ayrıca, oyun puanları ve oyun oynarken kilitli olmayan binalar için görevler kazanırlar. Oyun şaşırtıcı derecede derin ve vatandaşlarınızın ne kadar mutlu oldukları hakkında raporlar oluşturabilirsiniz. Kontroller mobil oyun için şaşırtıcı derecede iyi ve bir ton içeriğe sahip. Ücretsiz sürüm, premium rakiplerinden biraz daha küçük, ancak her iki sürüm de yeterli. Ücretsiz sürüm reklam içeriyor.

 

Pokemon Go, 2016'nın en büyük mobil oyunuydu. Aslında, şimdiye kadarki en büyüğü idi. Popülerliği biraz azalmış olsa da, oyun hala çok sağlam bir seçenektir. Oyuncular Pokemon'u yakalarken ve Pokestops'u bulurken etraflarındaki gerçek dünyayı keşfedebilirler. Artık oyunda Pokemon'u takas edebilirsiniz. Oyun, çoğu kişinin hatırladığı şeyin ötesine geçmeye devam ediyor. Sonunda koşusunu bitirdiğinde, şimdiye kadarki en büyük ve en ikonik mobil oyunlardan biri olarak kalacak.

 

PUBG MOBILE, en heyecanlı ücretsiz çok oyunculu aksiyon oyunu deneyimini sunuyor. Oyuna katıl, ekipmanları kuşan ve mücadeleye başla. 100 oyunculu epik savaşlarda, hızlı tempolu 4v4 maçlarda ve zombi modlarında hayatta kalmaya çalış. Önemli olan hayatta kalabilmek, son hayatta kalan kazanır. Şampiyon sen ol!

Küçük bir adada 100 oyunculu bir savaş. Oyuncular adadaki teçhizatı, silahları ve araçları toplar ve onunla savaşır. Kazanan, ayakta kalan son kişidir.

 

Sky Force Reloaded modern görseller ve tasarımla sunulan klasik atari shoot'em up oyunlarının ruhunu yansıtır. Serinin yeni oyunu, ilerleyen shooter oyunlarının sevdiğiniz tüm yönlerini sunarak sizi eğlendirecek. Devasa patlamalar, yok edici lazerler, devasa bölüm sonu canavarları ve sayısız hava aracı seçeneği.

Sky Force Reloaded bildiğiniz ortalama düzeydeki ilerlemeli shooter oyunlarına benzemez. Harikulade ortamlarla ve muazzam efektlerle sizi kendisine çekecek. Sağladığı üstün oyun mekanikleri, ilerleme sistemi ve oyun içi toplanan nesnelerle oynamayı bırakamayacaksınız. Oyunu bitirdikten sonra daha fazla oynamak isteyeceksiniz. Neyse ki bu aşamaya gelmeden önce yapılması gereken çok şey var.

14. Vainglory

 

Vainglory belki de şu anda Android'de bulunan en iyi MOBA'dır. Yüksek kare hızları, sınırsız oynama ve sağlam bağlantılara sahiptir. Tüm MOBA'larda gördüğünüz gibi insanlarla takım oluşturabilecek ve diğer takımlara karşı olacaksınız. İyi grafikler, kilidini açıp oynayabileceğiniz 25'ten fazla kahraman var ve eğer istersen botlarla oynayabilirsin. Daha iyi ücretsiz Android oyunlarından biri.

 

Another Eden ilginç bir mobil JRPG oyunudur. Kayıp geleceğimizi kurtarmak için aamanın karanlığı hepimizin üstüne düşmeden önce, zamanın ve mekanın ötesinde bir yolculuğa çıkın.

Çok sayıda tanınmış ve popüler diziden beğenilen yapımcılar, mobil cihazlara heyecan verici ve epik bir RPG getirmek için bir araya geldi.

Modernize edilmiş klasik bir uzay zamanı RPG. Antik hikaye yazarı Masato Kato'den geçen epik bir hikaye. Mits Mitsuda Yasunori tarafından yazılan ana temayı da içeren oyun, 60'ın üzerinde şarkı içeriyor.

 

Disney Mirrorverse, şaşırtıcı derecede iyi bir mobil oyun. Savaş alanında koştuğunuz ve düşmanlarınızı saldırılarla vurduğunuz aksiyon RPG mekaniğini kullanır. Oyuncular giderek artan sayıda Disney karakteri toplar, bir grup oluşturur ve hikayeyi ilerletir. Oyuncunun meşgul olmasına yardımcı olacak yan görevler, çevrimiçi PvP ve etkinlik görevleri de vardır. Herhangi bir oyun gibi kusurları var, ama aktif olarak geliştiriliyor ve sürekli gelişiyor.

 

League of Legends: Wild Rift, en iyi mobil MOBA'lardan biridir. Oldukça dengeli şampiyonlarla 5'e 5 oynanış sunuyor. Maçlar ortalama 15-20 dakika sürüyor ki bu, mobil oyunlar için biraz uzun. Ancak bununla ilgili her şey oldukça iyi. Herkes aynı şampiyon seçeneklerine sahiptir.

Tek dezavantajı, gündelik oynatma listeleri bazen bazı oyunlarda daha düşük seviyeli oyuncuları daha deneyimli oyuncularla karşı karşıya getirir. Yine de bu, günümüz oyunlarında bir trend ve yapılabilecek pek bir şey yok.

 

Marvel Snap, canlı bir kart oyununda rakibinizi yenmek amacıyla Yenilmezler'den çok daha fazlasını bir araya getirmenizi sağlar. Her maç sadece birkaç dakika sürer ve üç konumdan birinde bir desteden kartlar bırakmanızı sağlar. Oyunun sonunda, iki veya daha fazla konumda en çok puana sahip olan kazanır.

Onlarca kombinasyon var. Eller bir düzine kart destesinden rastgele çekilir, bu da düşük ve yüksek güce sahip olanları dikkatli bir şekilde dengelemeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca konumlar ve kartlar, oyunu daha fazla etkileyen güçlere sahiptir.

En sevdikleri kahramanlar ve kötü adamlarla oynamanın yeni bir yolunu arayan Marvel hayranları için çok uygun bir oyun.

 

Beach Buggy Racing 2 yüksek oktanlı bir kart yarışçısıdır. Gerçek şekliyle minicik aracınız, nefes alan ejderhaların olduğu ortaçağ kalelerinden dinozorlarla dolu eski bir dünyaya ve zıplayabileceğiniz devasa deniz canlılarına kadar her şeyi alarak daha büyük pistlerde ilerliyor.

Doğal olarak amacınız sadece iki tur atlayarak damalı bayrağa ilk önce varmak. Bunu yapmak için kısayollar bulmalı ve rakipleri bir buz bloğuna dönüştürebilen, onları göklere fırlatabilen ve çok daha fazlasını yapabilen güçlendiricilerden yararlanmalısınız.

Ne yazık ki lig yok ve Beach Buggy Racing 2 size herhangi bir zamanda yalnızca iki yarış seçeneği sunuyor. Ancak zorlama döngüsü son derece güçlü, yükseltme/kilidi açma yolu makul ve yarış aksiyonu Android'deki en iyilerden bazıları.

 

Carmageddon, PC oyun uyarlamasıdır. Oyunun serbest biçimli "arenaları", distopik bir gelecekte yol ağlarıdır. İnsanlar ve inekler gamsızca ortalıkta dolaşırken, deli sürücüler birbirlerini paramparça ediyor. Zaferler, turları tamamlamak, tüm rakiplerinizi mahvetmek veya civardaki her canlıyı biçmek yoluyla gelir.

1990'larda bu, Carmageddon'un bazı ülkelerde yasaklanması noktasına kadar gelmişti. Oyun, oyunculara gerçeküstü ve komik bir şiddetin yanı sıra, anarşik bir ortamda istedikleri yere gitme özgürlüğü sunuyor. 

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın