Ogznet.com
Image by xvector on Freepik

TikTok keşfet günleri ve saatleri nelerdir? İşte cevabı!

TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zamanın ne olduğu sorusunun kolay bir yanıtı yok. Bu, hedef kitleniz, paylaştığınız içeriğin türü ve TikTok hesabınızın genel hedefleri dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

Bununla birlikte, TikTok'ta videolarınızı ne zaman yayınlayacağınızı belirlerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı genel ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

  • Yoğun saatlerde paylaşım yapın: Genel olarak, TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanlar yoğun saatlerdir (aşağıdaki açıklamalara bakın). Bu, kullanıcıların uygulamada en aktif olduğu ve videolarınızı izleme olasılığının en yüksek olduğu zamandır.
  • Günün farklı zamanlarını deneyin: TikTok videolarınızı ne zaman yayınlayacağınıza karar vermenin en iyi yolu, günün farklı zamanlarını denemek ve hesabınız için en iyi olanı görmektir. Günün ve haftanın farklı saatlerinde gönderi paylaşmayı deneyin, ardından en çok görüntülemeyi ve etkileşimi ne zaman aldığınızı görmek için sonuçları takip edin.

Bu ipuçlarını takip ederek TikTok videolarınızın olabildiğince çok kişi tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

TikTok'ta video yayınlamak için haftanın en iyi saatleri ve günleri

İşte haftanın her günü için TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi zamanların dökümü:

  • Pazartesi

Pazartesi 16:00 ile 18:00 arası: Pazartesi, TikTok'ta paylaşım yapmaya başlamak için mükemmel bir gün. Neden? Çünkü haftanın başı ve içeriğinizin olabildiğince çok kişi tarafından görülmesini istiyorsunuz. Pazartesi günü TikTok'ta gönderi yayınlayarak videolarınız için en fazla gösterimi elde edecek ve daha geniş bir kitleye ulaşabileceksiniz. O yüzden daha fazla beklemeyin: Pazartesi günü TikTok'ta video yayınlayın!

  • Salı

Salı 12:00'den itibaren: 200.000'den fazla etkileyicinin TikTok'ta 5 milyondan fazla gönderisini analiz eden HypeAuditor tarafından yapılan bir araştırmaya göre, TikTok videolarınızdan en fazla sayıda etkileşim almak istiyorsanız, paylaşım yapmak için en iyi gün Salı günleridir. Ayrıca bu çalışma, Salı günleri yayınlanan videoların ortalama gönderiye göre %13 daha fazla beğeni ve yorum aldığını buldu.

  • Çarşamba

Çarşamba 15:00 ile 17:00 arası: Çarşamba, TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi günlerden biridir. Platform hafta ortasında daha az kalabalık olduğundan, videolarınızın uygulamada aktif olarak gezinen kullanıcılar tarafından görülme olasılığı daha yüksektir. Ayrıca çarşamba günleri genellikle insanların iyi bir ruh halinde olduğu ve onları güldüren veya gülümseten içeriklerle meşgul olma olasılıklarının daha yüksek olduğu günlerdir.

  • Perşembe

Perşembe 12:00'den itibaren: TikTok videolarınızın keşfete düşmesini ve çok görüntülenmesini istiyorsanız, gönderi paylaşmak için en iyi gün Perşembe günleridir. Bunun nedeni, sosyal medya analiz platformu HypeAuditor'dan alınan verilere göre, Perşembe günlerinin haftanın herhangi bir gününde en yüksek ortalama ziyaret sayısına sahip olmasıdır. Peki Perşembe günleri TikTok neden bu kadar popüler? Bir teoriye göre, insanlar işe giderken veya işte mola verirken telefonlarında video izleme olasılıkları daha yüksektir ve Perşembe günleri iş ve okul yükümlülükleri açısından daha hafif günler olma eğilimindedir.

  • Cuma

Cuma 15:00 ile 17:00 arası: Cuma günleri, genellikle TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi gün olarak kabul edilir. Bunun nedeni, kullanıcıların daha fazla boş zamanları olan hafta sonlarında yayınlarını kaydırma olasılıklarının daha yüksek olmasıdır. Cuma ayrıca hafta sonunun başında oldukları için çoğu insanın iyi bir ruh halinde olduğu gündür.

  • Cumartesi ve Pazar

Cumartesi ve Pazar 12:00'den itibaren: Genel olarak, Cumartesi ve Pazar günleri TikTok'ta paylaşım yapmak için en iyi günlerdir. Bunun nedeni, hafta sonu platformda daha fazla trafik olması ve dolayısıyla içeriğinizin başkaları tarafından görülme olasılığının daha yüksek olmasıdır. Ayrıca, insanlar hafta sonu boyunca daha rahat ve anlayışlı olma eğilimindedir, bu nedenle içeriğinizle etkileşim kurma olasılıkları daha yüksektir.

TikTok'ta video yayınlamak için hangi gün ve saatin daha iyi olduğuna dair sonuçlar

Her hesabın farklı olduğunu aklımızda tutmalıyız, bu nedenle sizin için en uygun olanı görmek için deneme yapmanız gerekecek. En iyi sonuçları ne zaman aldığınızı görmek için günün farklı saatlerinde ve haftanın farklı günlerinde gönderi paylaşmayı deneyin.

Ve kalitenin nicelikten daha önemli olduğunu unutmayın: Haftada 10 vasat video yayınlamaktansa çok iyi bir video yayınlamak daha iyidir. Bu nedenle ilgi çekici ve orijinal içerik oluşturmaya odaklanın ve böylece kesinlikle TikTok'ta başarılı olursunuz.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz