Ogznet.com
Photo by Faruk Kaymak on Unsplash

En İyi 5 Namaz Vakti Uygulaması

Android veya iOS için indirebileceğiniz en iyi 5 namaz vakti uygulamasını bu yazıda sizler için derledik. Detaylar yazımızda.

1. Namaz Vaktim

Bizzat Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geliştirilen namaz vakti uygulaması namaz vakitlerini hatırlatmanın yanı sıra tüm dünyada çalışma özelliğine sahiptir. Uygulama namaz vakitlerinin yanı sıra kıble yönünü bulma, ezan dinleme, ezan duası dinleme, namaz vakitlerini görüntüleme, günün ayet dua ve hadislerini görüntüleme gibi farklı pek çok özelliği aynı anda kullanmanıza izin vermektedir. 

2. Namaz Vakitleri

Namaz Vakitleri uygulaması ile 209 ülkede, 8000'den fazla şehirde ezan saatlerini takip edebilirsiniz. Basit ara yüzü ile herkesin kullanabileceği bir kolaylığa sahip olan uygulama 2.1 ve üzeri sürümlere sahip olan Android cihazlarda kullanılabiliyor. Namaz vakitlerinin yanı sıra ayet mealleri ve hadisi şeriflere de ulaşmanıza izin veriyor. 5 milyondan fazla indirme sayısı ile en çok indirilen namaz vakti uygulamaları arasındadır. 

3. Ezan Vakti Pro

Dünyada pek çok Müslüman tarafından sevilerek kullanılan, Müslümanların dini yaşantılarını düzenlemelerine yardımcı olan ve ezan vakitlerini en doğru gösteren uygulamadır. Ücretsiz namaz vakti uygulamaları arasında yer alan Ezan Vakti Pro 10 miyondan fazla indirme sayısı ile ne kadar başarılı bir uygulama olduğunu gözler önüne sermektedir. Türkiye’nin yanı sıra Almanya gibi Türklerin ağırlıklı olarak yaşadıkları ülkelerdeki namaz vakitlerini göstermektedir.

4. Muslim Pro

En popüler İslami uygulamalardan biridir. Dünyada 50 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşmış ve Müslümanlar tarafından, namaz saatlerini takip etmek için kullanılan popüler bir ezan vakti uygulamasıdır. Muslim Pro ile Arapça Kur’an, duaların okunuşları, mealleri ve sesli okumalara ulaşabilirsiniz. Muslim Pro bunların yanı sıra Kıble yönünü bulma, Hicri Takvim, yakınlarınızdaki camileri ve helal restoranları bulma gibi birçok başka özelliği de içermektedir.

5. NamazVakti

Uygulama, bulunulan yere göre o günün namaz vakitlerini ve kıbleyi gösterir. Saat ayarını ve yerini otomatik bulur. Ayrıca bir sonraki namaz vaktine kalan müddet de aynı ekranda yazmaktadır. Kıble sekmesinde, bulunulan şehrin kıble açısını göstermektedir. Ekrandaki Yeşil Ok işareti de doğrudan kıbleyi göstermektedir. İnternet bağlantısına hiç ihtiyaç olmadan, istenen şehrin namaz vakitlerini ve içinde olduğunuz vakit ile bir sonraki namaz vaktine kalan müddeti de gösterir.

Devamı İçin : En İyi 5 Namaz Vakti Uygulaması

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz