Ogznet.com
Seyahat ve Gezi Rehberi

SPA Otelleri Neler Vaat Eder?

22 Kasım 2022 ogz 21 0
Okunma süresi: 2 dk, 15 sn
SPA Otelleri Neler Vaat Eder?
Image by standret on Freepik

Bir tatili eşsiz kılan çok sayıda detay vardır. Her şeyden önce, bütçenize ve beklentilerinize tam olarak hitap eden bir otel için rezervasyon yaptırmalısınız.

Bu yazının içeriği: Kapat

  2020’li yıllarda olduğumuz şu günlerde otellerin müşterilerine yepyeni hizmetler sunduklarını söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz hizmetlerden birisi de SPA! Birçok kişi; internetteki otel rezervasyon siteleri aracılığıyla SPA otelleri araştırması yapıyor. Ancak, halen daha spa otelleri hakkında yeterince bilgi sahibi olmayanlar da mevcut!

  SPA Nedir?

  SPA; Türkçeye sudan gelen sağlık olarak çevrilebilir. Takdir edersiniz ki, insanlar; tatile hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan iyileşmek adına giderler. Bu yüzden, bir otelde SPA merkezinin bulunması; bir gereklilikten ziyade zorunluluktur. SPA; Türkiye’de yeni yeni tanınan bir kavram olarak bilinse de geçmişi Roma dönemine kadar kazanır. Açılımından da tahmin edebileceğiniz üzere su ile yapılan birtakım bakım işlemleridir. Söz konusu bakım ve terapilerin yapıldığı merkezi bünyesinde barındıran otellere de SPA otelleri adı verilir.

  SPA otelleri; her yaştan insan için uygundur. Özellikle tatil sırasında bakımlarından geri kalmak istemeyen kadınlar için harika bir seçenektir. Suların yanı sıra birtakım doğal ve şifalı taşlar, aromatik yağlar da bakım ve terapi sürecinde kullanılır. Buna ek olarak, terapi ve bakım seçenekleri; profesyonel masaj teknikleri sayesinde zenginleştirilir. Tatil için SPA otelleri tercihi yapanlar; SPA merkezine geldikleri takdirde diledikleri bakım veya terapiden birisini seçebilirler.

  SPA Otellerinde Hangi Kurallara Uyulmalıdır?

  SPA otelleri; müşteri memnuniyetini sağlamak adına olabilecek en güzel şekilde tasarlanmıştır. SPA merkezinde serin bir hava ve rahatlatıcı müziklerin çalındığı bir ortam vardır. Ayrıca, müşterilere ihtiyaçları olan havlu, bornoz, terlik gibi eşyalar da verilir. İsteyenler; bikini ya da mayoları ile hamama ya da saunaya girebilirler. Fakat, SPA merkezinde lastikli giysiler ile dolaşılmaması tavsiye edilir.

  SPA otelleri bünyesinde yer alan SPA merkezleri belirli kurallar dahilinde hizmet verir. Her şeyden önce, randevu sistemiyle çalışılır. Söz konusu randevulara en az 15 dakika öncesinden gelinmesi gereklidir. Bu sayede, başta duş olmak üzere birtakım işlemlerle terapi ve bakıma hazır hale gelinir. Bunun yanı sıra, bakım ihtiyacı olan müşterinin vücudundaki sorunlu bölgeler ya da hassasiyetleri ile ilgili bilgi vermesi şarttır. Akıllı telefonlar; hayatımızın bir parçası olsa da SPA merkezine söz konusu telefonlar ile girilmesine izin verilmez.

  En Popüler SPA Otelleri

  Takdir edersiniz ki, bilhassa Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki otellerin birçoğu bünyesinde SPA merkezi barındırır. Ayrıca, Kıbrıs’taki otellerde de SPA merkezi vardır. Bilhassa beş yıldızlı oteller; müşterilerine bakım ve terapi hizmetini sunarlar. Bunun yanı sıra, en popüler spa otelleri şu şekilde listelenebilir.

  • Regnum Carya Golf & SPA Resort
  • JW Marriot
  • Palmalife Resort & SPA
  • Akra Barut Hotels
  • Venüs Termal Butik Otel

  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz