Photo by Bagus Hernawan on Unsplash

iPhone’u Hızlandırın! iPhone Veri ve Dosya Temizlik Uygulamaları

iPhone’unuzun yavaşlamaya mı başladığını fark ettiniz? Veya depolama alanınızın azaldığını bildiren can sıkıcı pop-up mesajlarını mı alıyorsunuz?. Düzenli sistem temizleme işi yapmadığınızda, iPhone’unuzda birçok gereksiz veri birikebilir. Burada, bir şeyleri düzeltmek ve iPhone’unuzun tekrar en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz en iyi 8 iOS uygulamasını bulacaksınız.

iPhone veri temizleme uygulamaları nasıl çalışır?

iOS App Store'da "temizlik" uygulamaları için hızlı bir arama yaparsanız, birçok seçenek ile karşılaşırsınız. Ama tam olarak ne işe yarıyorlar? Birçoğu, mail gelen kutunuzu veya fotoğraf galerini tarar ve artık gereksiz gördüğünüz her şeyi hızlı bir şekilde silmenize yardımcı olur.

Yani bu makalede listelenen uygulamalar, gerksiz verilerden kolayca kurtulmanıza yardımcı olacak uygulamalardır. Bu veriler arasında:

  • Çift fotoğraflar
  • Büyük videolar
  • Telefon rehberindeki çift kişiler
  • Spam e-postalar

iPhone için en iyi veri temizleme uygulamaları

iPhone'unuzun yavaşladığını fark ettiyseniz veya biriken tüm can sıkıcı gereksiz veriden kurtulmak istiyorsanız, işte en iyi iOS temizleyicileri.

Kamera özellikleri her yeni iPhone ile daha iyi hale gelirken, bir fotoğraf galerisinin benzer görünümlü resimler ve kopyalarla nasıl şişirilebileceğini anlamak kolaydır. Neyse ki, Gemini Photos kitaplığınızı tarayabilir ve neyin silineceğine ve nelerin saklanacağına karar vermek için tüm bu görüntüleri hızlıca taramanıza yardımcı olabilir.

iPhone'unuzdaki gereksiz video ve foto dağınıklığını kolayca silin. Gemini Storage Cleaner ile birkaç dokunuşta gigabaytlarca yer açın.

Gemini Photos ayrıca telefonunuzdaki depolama alanını dolduran videolar, ekran görüntüleri ve bulanık resimleri de tarar.

Rehberdeki kişiler çok fazla depolama alanı kaplamasa da, yinelenen kayıtlara ve hatta artık görüşülmeyen eski kişilerin kayıtlarına sahip olmak, adres defterinizi kullanmayı can sıkıcı ve bir şekilde yararsız hale getirebilir. Cleaner Pro, kişilerinizi tarar ve kopyaları belirleyerek onları tek bir kişide birleştirmenize veya tamamen silmenize yardımcı olur.

Başlıca özellikleri:

  • Yinelenen kişileri bulun ve birleştirin
  • İsim veya telefon numarası olmayan kişileri kaldırın
  • İhtiyacınız olan kişileri hızlıca bulun

Boost Cleaner, oldukça basit bir arayüze sahiptir. Uygulamayı açar açmaz, iPhone'unuzda ne kadar depolama alanı kullandığınızı gösterir. Buradan, kişilerinizi ve fotoğraf kitaplığınızı tarayacak olan uygulamanın "Hızlı Temizleyici" adını verdiği şeyi deneyebilirsiniz. Veya kişilerinizi, fotoğraflarınızı veya videolarınızı ayrı ayrı taramayı seçebilirsiniz. Boost Cleaner, iPhone'unuzu temizlemenin yanı sıra Safari için bir reklam engelleyici görevi de görür.

Boost Cleaner, cihazınızı temizlemek için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sağlar. Telefon temizleyici uygulaması, telefonunuzda yer açabilmeniz için fotoğrafları analiz etmeyi ve temizlemeyi kolaylaştırır. Yinelenen fotoğrafları bulun ve silin, hatta basit fotoğraf yönetimi için görüntüleri tarihe veya konuma göre filtreleyin.

iPhone cihazınızdan çift kişileri, ekran görüntülerini, benzer fotoğrafları ve Canlı Fotoğrafları kolayca kaldırın. Akıllı Temizleme özelliği ile, cihazınızı tek bir dokunuşla temizleyin.

Smart Cleaner'ın yaptığı iş özünde basittir. Bu uygulama fotoğrafların ve kişilerin kopyalarından kurtulmanıza yardımcı olur, ancak aslında bundan biraz daha fazlasını yapabilir. Yalnızca yinelenenleri silmenin veya birleştirmenin yanı sıra, Smart Cleaner size depolama durumunuzu gösterir ve fotoğraflarınızı, videolarınızı ve kişilerinizi düzenlemenize yardımcı olur.

5. Slidebox

Resim galerinizi düzenli tutmak ve gereksiz resimleri silmek istiyorsanız eksiksiz bir fotoğraf yöneticisine sahip olmak gerekir. Slidebox bu konuda size yardımcı olabilir.

Gereksiz resimleri kaydırarak hızlıca silebilir ve benzer resimleri kolayca karşılaştırabilirsiniz. Uygulama GIF desteğine sahiptir ve ayrıca fotoğrafları sık kullanılan olarak işaretlemenize olanak sağlar.

iCloud Fotoğraf Arşivi ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Slidebox ücretsiz olarak kullanılabilir olsa da, buluttaki fotoğrafları yedekleme seçeneği gibi özelliklerin kilidini açmak için premium sürüme yükseltmeniz gerekecek.

Bu, iOS için başka bir kopya fotoğraf bulma aracıdır. iPhone'unuzdaki yinelenen fotoğraflardan kurtulmanıza yardımcı olur. Ancak, diğer benzer uygulamalara göre daha fazla filtreleme seçeneği sunar. Böylece, iPhoto kitaplığındaki yinelenen resimleri bulma ve silme işini oldukça kolaylaştırır. Örneğin, tüm gruplarda gereksiz görüntüleri hızla işaretleyebilir / işaretlerini kaldırabilirsiniz.

Sadece birkaç dokunuşla benzer veya tam olarak yinelenen fotoğrafları kaldırarak iPhone'unuzda büyük miktarda alandan tasarruf edin.

Ayrıca, resimlerinizin boyutunu, çözünürlüğünü ve diğer önemli ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz. Ana kopyayı her grupta güvende tutar ve artık saklamak istemediklerinizi hızlıca bulabilmeniz için görüntüleri önizlemenizi sağlar.

7. Cleanfox

Cleanfox ile mail kutunuzda istemediğiniz tüm e-postaları temizlemek çok kolaydır. Her gün gelen kutunuz, spam ve promosyon e-postalarıyla dolar. Muhtemelen bunların çoğunu okumak istemezsiniz. Neyse ki, Cleanfox uygulaması bu e-postaları hızlı bir şekilde sıralayacak ve abonelikten çıkmanız gereken e-postalar ile hangilerinin silineceğini anlayacaktır.

Cleanfox, tek bir tıklamayla bülten aboneliklerinden / spam / reklam e-postalarından kurtulmak için ücretsiz bir anti-spam aracıdır.

Cleaner App uygulamasıyla iPhone'unuzu temizlemenin sayısız yolu var. Fotoğraf ve videolarınızdan kişilere, süresi dolmuş takvim etkinliklerine ve gecikmiş hatırlatıcılara kadar her şeyi tarayabilirsiniz. Cleaner App ayrıca hoparlörlerinizi test etmek için bir özellik, pil ömrü ipuçları ve hatta bir tarayıcı web önbellek temizleyici gibi bir dizi yardımcı program sunar. Uygulamayı üç gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Bu listedeki diğer uygulamalar gibi, Cleaner da telefonunuzu bulanık ve yinelenen fotoğraflar için tarar ve kişilerinizi yinelenenler için tarayarak onları hızlı bir şekilde silmenize veya birleştirmenize olanak tanır. Ancak Cleaner, internet hız testi ve depolama izleme gibi diğer performans yönetimi araçlarıyla da gelir. Ayrıca, iOS 14 kullanıyorsanız ana ekran sayfalarınızdan birine bir izleme widget'ı da ekleyebilirsiniz.

Phone Cleaner, tam olarak adından da anlaşılacağı işi yapmak için tasarlanmıştır. Önce büyük dosyalardan kurtulmayı kolaylaştırmak için resimlerinizi ve videolarınızı boyuta göre sıralayarak, yinelenen resimler ve benzer görünen fotoğraflar için telefonunuzu tarar. Phone Cleaner, kişi listenizi de temizler ve hatta Safari uygulaması için bir reklam engelleyici sunar. Bununla birlikte, bu özelliklerin tümü uygulamanın ücretsiz sürümünde mevcut değildir. Reklam engelleyici gibi bazı özelliklerin kilidini açmak için ücretli bir aboneliğe geçmeniz gerekir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın