Ogznet.com
Image by OpenClipart-Vectors from Pixabay

iPhone için En İyi QR Kod Tarama Uygulamaları

Bir QR kodu taramak istiyorsanız, cihazınıza bir QR kod okutma uygulaması yüklemeniz gerekir. Bunun için aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var, ancak zamandan kazanmanıza yardımcı olmak için iOS için en iyi QR kod okuyucu uygulamalarını listeledik.

QR Kodlarını Taramak için Telefonun Kamerasını Kullanmak

iPhone telefonunuzun kamerası, QR kodlarını taramak için kullanılacak en basit ve en kolay uygulamadır. Tek yapmanız gereken kamera uygulamasını açmak ve bir QR koduna doğru çevirmektir.

Bu kadar basit. Telefonunuzun kamerasını QR koduna yönlendirdikten sonra, QR kodunun işaret ettiği web sitesine gitmek isteyip istemediğinizi soran bir bildirim görmelisiniz. Bağlantıyı açmak ve QR kodunun sizi göndermek istediği yere gitmek için üzerine dokunun.

İşlev telefonunuzda çalışmıyorsa, bazı iyi QR kodu okuyucu uygulamalarını bulmak için okumaya devam edebilirsiniz. Kamera uygulaması kadar basit, ayrıca QR kodlarını taramak için oldukça yetenekli uygulamalar. Güvenlik kontrolleri, kodları kaydetme (işlem geçmişi) veya barkodları tarama yeteneği gibi ek özellikler istediğinizi varsayarak, aşağıdaki uygulamalardan bazılarına göz atmak isteyebilirsiniz.

iPhone için en iyi QR kod tarama uygulamalarından biri Kaspersky QR Tarayıcı'dır. Kaspersky'deki siber güvenlik uzmanları tarafından geliştirilen QR tarama uygulaması temel özelliklerin tümünü kapsar ve ayrıca güvenli olmayan ve kötü amaçlı QR kodlarını size bildirir.

Temel olarak akıllı telefonunuzun yerel Kamera uygulaması kadar kullanımı kolaydır. Tehlikeli bir bağlantıyla karşılaştığında bir uyarı vererek, taradığınız her QR kodunun güvenliğini hızlı bir şekilde kontrol eder. Ayrıca Geçmiş sekmesi size ek bir avantaj sağlar, böylece geçmiş QR kodlarıyla ilişkili web sitelerine hızlı bir şekilde dönebilirsiniz.

Kaspersky QR tarayıcıyı kullanmak tamamen ücretsizdir.

Kamera uygulamasının aksine, NeoReader QR ve Barkod Okuyucu, QR kodlarının yanı sıra barkodları da tarayabilir. Bu nedenle, bir QR kodunu taramaya ve bir bağlantı açmaya ek olarak, bunu bir ürünün barkodunu taramak ve web'de ürünü aramak için de kullanabilirsiniz. Bu, gerçek dünyada alışveriş yaparken online sipariş vermek istediğiniz bir şey bulduğunuzda çok kullanışlıdır.

NeoReader QR ve Barkod Tarayıcı hem Android hem de iOS için kullanılabilir. Kullanımı kolaydır ve taranan QR kodları ve barkod geçmişinize geri dönmenizi sağlar. İndirmek ücretsizdir, ancak pop-up reklamları kaldırmak için uygulama içi satın alma seçeneği sunulur.

İngiltere merkezli TapMedia tarafından geliştirilen bu QR kodu okuma uygulaması, QR kodlarını hızlı ve zahmetsizce tarayabilir. Ancak, onu diğerlerinden ayıran şey, QR kodlarının yanı sıra başka şeyleri taramak için de kullanılabilmesidir. Örneğin, Sudoku bulmacalarını taramak ve akıllı telefonunuzda saklamak için kullanılabilir, böylece daha sonra çözebilirsiniz. QR kodlarını e-posta veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmak için de kullanılabilir.

İndirmek ücretsizdir, ancak reklamları kapatmak için ücretli seçeneklerin yanı sıra QR kodlarını bir sunucuya kaydetmenizi sağlayan bir Veritabanı Tarayıcısı abonelik seçeneği ile birlikte gelir.

MixerBox tarafından geliştirilen QR Kod Okuyucu ve QR Tarayıcı yalnızca iPhone için kullanılabilir ve en iyi QR kodu tarama uygulamalarından biridir.

QR kodları, barkodlar, EAN-13 kodları ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli 1D ve 2D kod türlerini tarayabilir. Çok hızlı bir şekilde tarar ve taramalarınızın geçmişini kaydeder, böylece bir QR koduna çok hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz. Ayrıca, uygulama çalışırken el feneri kullanımını da destekler, böylece karanlıkta QR kodlarını tarayabilirsiniz.

QR Kod Okuyucu ve QR Tarayıcıyı uygulamasını indirmek ücretsizdir ve reklamları kaldırmak için uygulama içi satın alma yapabilirsiniz.

QR kodlarını taramak için en iyi uygulamalar listesinin sonunda Gamma Play yapımcısına ait QR Kod Okuyucu ve Barkod Tarayıcısı yer alıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama QR kodlarını ve belirli ürünler için en iyi fiyatları web'de aramak için kullanılabilecek barkodları tarar. En güzel özelliği, QR kodu bir kişinin telefon numarası vs. gibi bir bilgiyi içeriyorsa, uygulamanın yeni bir kişiyi telefonunuza kaydedebilmesidir. Aynı şeyi Wi-Fi ağları, takvim, ürün ayrıntıları, kısa mesajlar vb. gibi içerikler için de yapabilir.

Bu nedenle çok kullanışlı bir QR kod tarama uygulamasıdır.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz