En İyi Ücretsiz Kurulumsuz Antivirüs Programları

Bu antivirüs programları kurulum gerektirmediğinden, herhangi bir taşınabilir USB bellekten kullanabilirsiniz. Bu programlar, bilgisayarınızı virüslere, kötü amaçlı yazılımlara, truva atlarına, solucanlara, casus yazılımlara vb. karşı korumanıza yardımcı olur.

Bu programların çoğunda, tüm sistemi bir kerede veya belirli bir sürücü, klasör, dosya vb. taramak için seçenekler görürsünüz. Ayrıca bu kurulumsuz antivirüs programları, taranan dosyaların sayısı, algılanan tehditler, etkisiz hale getirilen tehditler vb. hakkında ayrıntılı bir rapor sunar.

Bazı taşınabilir antivirüslerde, bazı önemli dosyalar virüs bulaştığında karantina adında kullanışlı bir özellik elde edersiniz. Karantina kullanılarak, seçilen dosyaların tümünü veya bir kısmını tekrar sisteme geri yükleyebilirsiniz. Çoğu durumda, ücretsiz taşınabilir antivirüs, taşınabilir olmayan yazılım kadar iyidir, ancak neredeyse her taşınabilir antivirüs programının eksik olduğu bir özellik gerçek zamanlı korumadır.

İşte Windows için en iyi ücretsiz taşınabilir antivirüs programları:

Günümüzde gerçek zamanlı koruma gerçekten önemlidir çünkü herhangi bir virüs sisteminize internetten girebilir. Yine de, bu programları taşınabilir bir usb cihaza koyabilir ve sisteme bağlayarak bilgisayarınızı virüsler için tarayabilirsiniz.

NortonLifeLock Rescue Tools, Windows için taşınabilir ve güçlü bir antivirüs programdır. Bu antivirüs, geleneksel virüs taramasının algılayamadığı virüsleri tespit etmek için derin bir şekilde gömülmüş ve algılanması zor olanları silmek için kullanılır.

Bu antivirüs sayesinde, tüm sistemi bir defada taramayı seçerek kendi taramanızı yapabilirsiniz. Sistemin tüm gömülü virüslerini algılar ve siler. Bu özellik oldukça agresif olduğundan, bazı önemli dosyaları veya programları silebileceği küçük bir olasılık da vardır. Önemli verileri veya dosyaları kaybetmemek için bu program, sistem taraması sırasında tüm silinmiş dosyaları geri yükleyen özel bir geri alma seçeneği sunar.

Bu taşınabilir antivirüste aynı zamanda, itibar taraması yapabileceğiniz çeşitli tarama seçeneklerine de sahip olursunuz (dosya veya klasörleri iyi, normal veya kötü olarak kontrol etmek için), sistem taraması (standart güç taraması yapmak için), çoklu önyükleme taraması (Birden çok Windows ortamında çalışırken belirli bir Windows işletim sistemi üzerinde tarama yapmak için).

Bu program ayrıca sistemin tüm istenmeyen programlarını bulmakta oldukça iyidir. Onun istenmeyen uygulama tarama seçeneği gereksiz veya zararlı olabilecek tüm uygulamaları öğrenmek için yardımcı olur. Genel olarak, en iyi kurulumsuz antivirüs programlarından biridir.

Trellix Stinger, rootkit tarama ve tarama performansı optimizasyonları dahil olmak üzere yeni nesil tarama teknolojisini kullanır. Stinger uygulamasında Gelişmiş menü seçenekleri altındaki "Tehdit Listesi" seçeneği altında tanımlanan tehditleri algılar ve kaldırır. Stinger artık GameOver Zeus ve CryptoLocker'ı algılar ve kaldırır.

Trellix Stinger'ı kullanmak için:

 1. Stinger'ın en son sürümünü indirin.
 2. İstendiğinde, dosyayı sabit diskinizde Masaüstü klasörünüz gibi uygun bir konuma kaydetmeyi seçin.
 3. İndirme tamamlandığında, indirilen Stinger dosyasını içeren klasöre gidin ve çalıştırın.
 4. Varsayılan olarak Stinger, tarama sürelerini minimumda tutmak için bir makinede kötü amaçlı yazılım tarafından kullanıldığı bilinen çalışan işlemler, yüklü modüller, kayıt defteri, WMI ve dizin konumlarını tarar. Gerekirse, taramanıza ek sürücüler/dizinler eklemek için "Taramamı özelleştir" bağlantısını tıklayın.
 5. Stinger, varsayılan olarak etkinleştirilmeyen Rootkit'lerin hedeflerini tarama özelliğine sahiptir.
 6. Belirtilen sürücüleri/dizinleri taramaya başlamak için Tara düğmesine tıklayın.
 7. Varsayılan olarak, Stinger bulduğu virüslü dosyaları onaracaktır.
 8. Stinger, GTI Dosya İtibarından yararlanır ve ağ buluşsal yöntemlerini varsayılan olarak Orta düzeyde çalıştırır. "Yüksek" veya "Çok Yüksek"i seçerseniz McAfee Labs, "Tehdit algılamada" eylemini yalnızca ilk tarama için "Rapor" olarak ayarlamanızı önerir.

Dr.Web Cureit! Windows için başka bir ücretsiz ve taşınabilir antivirüs programıdır. Yüklemeden herhangi bir USB cihazından kullanabileceğiniz bir USB antivirüs programı gibi çalışır.

Bu kurulumsuz antivirüs programı, virüs, rootkit, Truva Atları, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımlar için tam koruma sağlar. Tüm sistemi bir kerede tarayabilir veya belirli bir dizini veya klasörü tarayabilirsiniz. Varsayılan olarak algılanan tüm virüsler karantinaya taşınır. Karantina Yöneticisinden karantinaya alınmış dosyaları veya klasörleri geri yükleyebilirsiniz veya algılanan tehditleri el ile tamamen kaldırabilirsiniz. Yine de bu antivirüsün algılanan tüm tehditleri hemen silmesini sağlayan modu aktif etmek için bir “otomatik tarama sonrası” eylemi de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, ses uyarısı gibi tarama eylemlerinden sonra başka bir şey de ayarlayabilir, taramadan sonra PC'yi kapatabilirsiniz.

Bu ücretsiz yazılımın, dışlama adı verilen ayarlar menüsünde ilginç bir özelliği daha var. Bu dışlama özelliği, taramak istemediğiniz önemli dosyaları, klasörleri, programları vb. ayıklar.

ClamWin Portable, Windows için ücretsiz ve açık kaynaklı bir antivirüs programıdır. Bu antivirüs, herhangi bir taşınabilir depolama aygıtından kullanmanıza olanak veren taşınabilir bir pakette gelir.

Bu yazılım, çeşitli tiplerdeki virüsleri ve casus yazılımları tespit etme ve kaldırma konusunda mükemmel bir yetenektir. Yine de, taşınabilir antivirüs yazılımının çoğunda normal olan herhangi bir tür gerçek zamanlı koruma sağlamaz. Yine de, bir seferde tam bir sürücüyü, klasörleri veya dosyaları manuel olarak tarayabilirsiniz. Sadece virüsleri sabit sürücülerden değil, aynı zamanda RAM veya birincil bellekten de kaldırır. Bu tarama ve RAM programları içeren tüm virüsleri veya tehditleri boşaltmak için virüsler seçeneği için özel bir tarama bilgisayar belleği vardır.

Bu yazılımın bazı ilginç istatistikleri ve özellikleri şunlardır:

 • Casus yazılımlar ve virüsler için daha yüksek tespit oranı.
 • Düzenli ve otomatik virüs veritabanı güncellemeleri.
 • Bağımsız virüs tarayıcı.
 • Tarama zamanlayıcısı.

Genelde, PC'yi virüs ve diğer zararlı programlardan korumak için oldukça kullanışlı ve güçlü bir taşınabilir antivirüs programıdır.

Spybot - Search & Destroy, Windows için bir başka ücretsiz ve taşınabilir antivirüs programıdır. Bu taşınabilir program, esas olarak, bilgisayardan kötü amaçlı yazılım ve casus yazılımları tespit etmek ve kaldırmak için kullanılır. Ancak, kullanım parçalarını temizlemek ve kayıt sorunlarını gidermek için de kullanabilirsiniz.

Bu yazılımı başlattığınızda, beyaz liste taraması yapmanızı isteyecektir. Bu tarama, güvenli olduğu bilinen bir program listesi oluşturur. Bu taramanın temel amacı, gelecekte tüm beyaz liste yazılımlarını taramayacağı için sistem tarama süresini azaltmaktır. Beyaz liste taramasından sonra, tehditleri ve virüsleri etkisiz hale getirmek için tam sistem taramasını veya belirli bir dosya veya klasör taramasını el ile gerçekleştirebilirsiniz. Tespit edilen tehditler, sistemi olumsuz yönde etkileyemeyecekleri yerden karantina bölgesine otomatik olarak taşınır. Sistem taramasından sonra önemli bir dosya veya program engellenir veya silinirse, karantina menüsünü kullanarak verileri geri yükleyebilirsiniz .

Bağışıklama, çeşitli antivirüs türlerinden PC'yi bağışıklamanıza izin veren bu antivirüsün bir başka yararlı özelliğidir. Bu seçenek temel olarak PC'yi casus yazılımlardan korumak için çerezler, kötü amaçlı yazılım yüklemeleri, ActiveX, kötü web siteleri vb. Yerel tarayıcıların çeşitli ayarlarını değiştirir. Bu antivirüsün diğer bazı kullanışlı özellikleri, güvenli parçalayıcı, sistem onarımı, rapor yaratıcısı, başlangıç ​​araçları vb.

Genel olarak, PC'nizi virüs tehditlerinden korumanıza yardımcı olacak, zengin özelliklere sahip bir antivirüs programıdır.

Emsisoft Emergency Kit, Windows için bir başka ücretsiz ve taşınabilir antivirüs programdır. Emsisoft Emergency Kit'nin taşınabilir paketinde, Emsisoft Acil Durum Seti Tarayıcı ve Emsisoft Komut Satırı Tarayıcı olmak üzere iki ayrı program elde edersiniz. Temel olarak her iki program aynıdır. Bu taşınabilir antivirüs paketi, PC'nizi her türlü virüsden koruyacaktır.

Emsisoft Emergency Kit ile hızlı bir tarama gerçekleştirebilirsiniz, kötü amaçlı yazılım taraması ve özel tarama gibi. Taramadan sonra, virüsleri kalıcı olarak silebileceğiniz veya virüslü dosyaları karantinaya alabilirsiniz.

Komut satırını kullanarak PC'yi taramak istiyorsanız, Emsisoft Commandline Scanner'ı başlatın ve a2cmd.exe yazın. Ardından, tüm mevcut parametreleri açıklayan komut satırında bir yardım sayfası göreceksiniz. Sistemin farklı bölümlerini taramak için yardım sayfasının komutlarını kullanabilirsiniz. Taramadan sonra, tespit edilen tüm tehditler otomatik olarak karantinaya taşınır.

Panda Cloud Cleaner, Windows için bir sonraki ücretsiz taşınabilir antivirüs programıdır. Temelde PC'yi kötü amaçlı yazılım bulmak için tarayan basit bir yazılımdır. Ana arayüzünde, tam PC taramasını başlatmak için sadece tarama adı verilen tek bir seçenek vardır. Taramadan sonra, kötü amaçlı yazılım, bilinmeyen dosyalar ve şüpheli işlemler ve sistem temizliği olmak üzere üç kategoride sonuç görüntülenir. taranan dosya sayısı detayları gibi, silinen sayısı veya temizlenen dosyalar, ve tespit edilen virüsler de bunun tarafından sağlanmaktadır. İçinde karantina gibi seçenek yoktur.

Bu yazılım diğer antivirüs yazılımı gibi çeşitli özelliklere sahip olmayabilir; yine de, en önemli olanı, hızlı bir şekilde temel görevini (virüs koruması) gerçekleştirir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın