Ogznet.com
Android ve iPhone için Alternatif Market Uygulamaları Paylaş:
Social media concept vector created by freepik - www.freepik.com

Android ve iPhone için Alternatif Market Uygulamaları

Android için Google Play Store ve iPhone için App Store resmi uygulama indirme platformlarıdır. Peki başka platformlar üzerinden de uygulama indirmek istesek, alternatifler ne olurdu. İşte cevabı bu yazıda.

AndroidPolice.com tarafından oluşturulan bu site APK dosyası indirmek için en çok bilinen sitelerden biridir. Kullanıcılar sorunsuz ve güvenilir bir şekilde Android uygulamalarını cep telefonlarına indirebilirler. Ayrıca siteye kendiniz de APK dosyaları yükleyebilirsiniz.

AppBrain, Android platformu için çok sayıda uygulama barındıran bir web sitesidir. Bu uygulama indirme sitesi ile;

 • Arama, sıralama ve kategoriler aracılığıyla en iyi Android uygulamalarını keşfedin
 • Uygulamalarınızı doğrudan web tarayıcısından kolayca yükleyin ve yönetin
 • Yerel Android uygulamasıyla uygulamalarınızı kolayca senkronize edin
 • Telefonunuza yüklenen uygulamaları arkadaşlarınızla paylaşın

3. Cydia

Cydia, şu anda iPhone'lar, iPad'ler ve iPod Touch'lar da dahil olmak üzere "jailbreak" cihazları için Apple'ın App Store'una bir alternatiftir ve bir "uygulama" olmayan her şeyin dağıtımında uzmanlaşmıştır.

Cydia, Apple'ın App Store'unda veya bir web sitesinde mevcut değildir: Cihazınıza Pangu veya TaiG gibi bir "jailbreak" aracı kullanılarak yüklenir.

Jailbreak ile ilgili yardım için reddit'te /r/jailbreak sayfasına bakın.

Cydia çoğu iOS jailbreak'e yüklenebilir.

APKUpdater, yüklü uygulamalarınız için güncelleme bulma sürecini basitleştiren açık kaynaklı bir araçtır.
Bir uygulama mağazasına benzer işlevsellik sağlar, ancak tek bir kaynağa bağlı olmak yerine APKMirror, Aptoide, F-Droid ve Google Play'den gelen sonuçları toplar.

Özellikler

 • Güncelleme Kaynakları: APKMirror, Aptoide, F-Droid, Google Play'den güncellemeleri alın.
 • Arama Kaynakları: APKMirror, Aptoide, F-Droid, Google Play'den yüklenecek yeni uygulamalar bulun.
 • Arka plan güncelleme kontrollerini planlayın ve güncellemeler bulunduğunda bir bildirim alın.
 • Android 4.0.3'ten Android 10'a kadar destekler.
 • Android TV'yi destekler.
 • Çoklu tema desteği ile Materyal Tasarımı 2.
 • Bunu destekleyen kaynaklar için güncellemelerin doğrudan yüklenmesi.
 • Desteklediği diller: İngilizce, İspanyolca, Çince, Türkçe, Arapça, Fransızca, Endonezyaca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi.
 • Uygulama yoksayma listesi. Güncellemeleri mimariye göre filtreleyin. Deneysel uygulamaları filtreleyin. Uygulamaları API düzeyine göre filtreleyin. App Store tarafından yüklenen uygulamaları hariç tutun.

Popüler Android uygulamaların APK kurulum dosyalarını indirebileceğiniz bir diğer kaynak. APKLinker.com korsanlığı desteklemediğinden ücretli veya korsan uygulamaları barındırmaz. APKLinker.com gibi bir siteden APK dosyasını yüklemek, resmi uygulama mağazasından aldığınız güncellemeleri etkilemez. Play Store'da uygulamanın daha yeni bir sürümüne sahip olur olmaz oradan da güncelleme yapabilirsiniz.

Kaliteli uygulamaları daha hızlı bulmak ister misiniz? AppsDrop, uzmanlar tarafından önerilen kaliteli uygulamalar için akıllı bir arama motorudur; her bir durum için en iyi uygulamaları bulabilir ve böylece doğru uygulamaları daha hızlı ve kolay bir şekilde indirebilirsiniz.

AppsDrop, Android için en iyi binlerce uygulamayı içerir ve sizin için en ilgi çekici uygulamaları kolayca keşfetmenize yardımcı olacak bir mobil sevenler grubu tarafından desteklenir.

Uptodown, mobil uygulamalar ve masaüstü yazılımı için uluslararası bir indirme sitesidir. 20 Aralık 2002'de kuruldu ve merkezi Málaga, İspanya'da bulunuyor.

Site şu anda 100000'den fazla uygulama içerir. Uygulamalar temalı kategorilere ayrılmıştır ve Uptodown’un ​​kendi sunucularında saklanmaktadır. Her uygulamanın Uptodown editör takımı tarafından yazılan ve kullanıcı görüşleri ile tamamlanan kendi bilgi sayfası vardır.

Web sayfası 15 dilde mevcuttur ve VirusTotal sayesinde güvenli programlar sunar. VirusTotal,  50'den fazla antivirüsün sonuçlarına dayanarak tüm dosyalar hakkında raporlar sağlar. Yazılım kataloğunun yanı sıra, Uptodown'un yazılım dünyasıyla ilgili haberler ve eğitimler için bir bloğu ve Android için kendi resmi yerel uygulaması da bulunuyor.

Google Play Store hesabı olmadan da Android uygulama marketinden doğrudan uygulamalar indirin. APK Pure, Android telefon ve tablet için tamamen ücretsiz bir APK indiricisidir. Uygulamalar, oyunlar ve geçmiş sürüm listesinin en kapsamlı koleksiyonlarından birini sunar. APKPure ekibi, tüm kullanıcıların akıllı telefon uygulaması yükleme, güncelleme ve daha fazlasıyla ilgili sorunlarını çözmelerine yardımcı olmaya çalışır.

SlideME Uygulama Yöneticisi (SAM) uygulaması, SlideME'de bulunan en iyi Android uygulamalarının derlenmiş listesine erişim sağlar. Tüm uygulamalarımız, cihazınızda mümkün olan en iyi deneyimi cihazınızdan aldığınızdan emin olmak için çok çeşitli cihazlarda manuel olarak onaylanır ve test edilir. SlideME, Türkçe dahil birçok dilde destek sunar.

22 Mart 2011'de başlatılan Amazon uygulama mağazası, mükemmel ve keşfedilmesi kolay bir arayüze sahip birçok ücretsiz ve ücretli uygulama ve seçici oyun uygulaması sunuyor.

Gerçeği söylemek gerekirse, Amazon uygulama mağazası oyun satın almak ve uygulama içi satın alımlar için kendi ödeme yöntemini bile sunarak Google Play Store'un aksine onu ideal bir seçenek haline getiriyor.

1Mobile Market, Android akıllı telefonlar için bir uygulama mağazasıdır ve resmi uygulama mağazası için en popüler alternatiflerden biridir. Kullanıcıların iyi organize edilmiş, kategorize edilmiş uygulamalara göz atmalarını ve bunları akıcı, sorunsuz bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla indirmelerini sağlar. Mağaza, kullanıcıların başka türlü elde edemeyecekleri niş uygulamalara ve zaman zaman heyecan verici promosyon kodlarına sahiptir.

12. TutuApp

TutuApp uygulama mağazası, 300 milyondan fazla müşteriye sahiptir ve farklı dillerde mevcut. En büyük avantajı, iyi bir kullanıcı arayüzü ile kullanımı kolay bir uygulama mağazası olmasıdır.

13. GetJar

GetJar, 2004 yılında Litvanya'da kurulmuş, Vilnius, Litvanya ve San Francisco, California'da ofisleri bulunan bağımsız bir cep telefonu uygulama mağazasıdır.

GetJar, geliştiriciler tarafından 2004 yılında bir uygulama beta test platformu olarak başlatıldı ve daha sonra 2005'in başlarında ilk ve en büyük ücretsiz açık uygulama pazarı ve uygulama mağazası haline gelen uygulama dağıtımı oldu. Dolayısıyla, GetJar'ın mobil uygulama dağıtımında öncü olduğu söylenebilir.

Ayrıca çok çeşitli farklı platformları (Android, Java, Symbian, Blackberry, iOS) ve birçok üreticiyi ve modellerini destekliy, Samsung, HTC, Huawei, Nexus, tüm tabletler ve mobil cihazlar için mevcuttur.

GetJar'da telefonunuz için birçok farklı uygulama bulacaksınız. Oyunlar, Sosyal ve Mesajlaşma uygulamaları veya Araçlar uygulamaları ve diğerleri gibi.

14. F-Droid

F-Droid, Android platformu için FOSS (Özgür ve Açık Kaynaklı Yazılım) uygulamalarının kurulabilir bir kataloğudur. İstemci; uygulamaları taramayı, kurmayı ve güncellemeleri aygıtınızda izlemeyi kolaylaştırır.

Tüm site ve uygulama mağazası gönüllüler tarafından kontrol edilir. Sadece ücretsiz uygulamalara izin verir ve ücretli kullanım içeren uygulamaları zorlamama yaklaşımına sahiptir.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz