Herkesin Kullanabileceği 10 Basit Fatura Şablonu

Karmaşık faturalama programları ile uğraşmaktan bıktınız mı? Faturalama sürecini mümkün olduğunca basitleştiren buradaki birçok farklı fatura örnek şablonundan birini kullanabilirsiniz.

Bir fatura örnek şablonu, fatura kesme görevlerini saatlerden dakikalara indirebilir. Burada kullanımı kolay ve harika görünebilecek çarpıcı bir dizi fatura örneği seçeneği var.

Boş fatura örnekleri:

İndirebileceğiniz en iyi fatura şablonlarından bazıları burada. Bunları kullanmak için Microsoft Excel'e veya Excel dosyalarını açabilen alternatif bir ofis paketine ihtiyacınız olacak.

Müşterilerinize harika bir izlenim yaratmak mı istiyorsunuz? Bu şablon, fatura kesmeyi kolaylaştırır. Aynı zamanda kendi markanıza da yer veriyor ve bu Excel tablosu, danışmanlar ve yükleniciler için ideal hale geliyor.

Bir hizmet veya danışmanlık işi yürütüyorsanız, iyi bir izlenim bırakmak önemlidir. Ayrıca, müşterinizin size ödeme yapmasını mümkün olduğunca basit hale getirmek istersiniz. Bu yeni fatura şablonunu bu faktörleri göz önünde bulundurarak hazırlanmış.

2. Blank Invoice Form (Boş Fatura Formu)

Küçük işletmelerin faturalandırma için zengin çözümleri var. Ancak daha basit bir şey istiyorsanız, bu Excel tablosuna bir göz atın.

Bu boş fatura formu güzel minimalist bir tasarıma sahip. Markalama ya da başka eklenti için fazla yer kalmadan geliyor ve siyah renkte olduğu gibi tek renkli olarak basılmış gibi görünüyor. Fatura oluşturmak için temel bir fatura tablosu arıyorsanız, bu sizin için olanıdır.

3. Proforma Invoice Template (Proforma Fatura Şablonu)

Bu ücretsiz şablonu kullanarak bir proforma fatura oluşturun. Bir proforma fatura, bir satış teklifine çok benzer, çünkü sevkiyattan veya satışın fiilen tamamlanmasından önce bir ticaretin değerini resmi olarak tanımlamak için kullanılır. İş dünyasında proforma terimi genellikle planlanmış bir işlemi veya beyanı belirtmek için kullanılır. Onaylanmış bir satın alma siparişine benzer olabilir ve koşullara bağlı olarak yasal olarak bağlayıcı olabilir.

Teslimattan önce mal ve hizmetlerin maliyetini tanımlamak için bir Proforma faturası kullanılır. Standart faturalarda, sonuçta gerçekleşmiş bir satın alma işleminden ziyade planlı bir işlem olduğunu belirttikleri için biraz farklıdırlar.

Vertex42'den gelen bu e-tablo, kendi markanızın yanı sıra, kaydetmeyi umduğunuz bir işlemle ilgili her ayrıntıya da yer veriyor. Ve de harika görünüyor.

4. Sales Invoice Template (Satış Faturası Şablonu)

Vertex42'nin satış faturası şablonu, küçük işletme sahibi düşünülerek tasarlanmıştır. Müşterilerinize fatura kesmek için basit, profesyonel, ücretsiz bir çözümdür. Hizmet faturalarından farklı olarak, satış faturası sevkiyat bilgilerini içerir ve ürün numarasını, miktarını ve birim fiyatını belirtmenizi sağlar. Hesaplamalar sizin için yapılır ve vergi oranını, nakliye ve işleme veya diğer ücretleri belirtebilirsiniz.

5. Consultant Invoice (Danışman Fatura)

Danışman Fatura örneği, saatlik ücretler ve ekipman veya parçalar veya kurulum ücretleri gibi diğer ücretler için ayrı bölümler kullandığından bir BT danışmanı fatura şablonu olarak kullanılabilir. Yeni Bold ve Light temalarını kullanır ve bu temaların her ikisini de tek indirmede bulacaksınız.

Bu fatura örneği hem sektöre hitap eder hem de müşterilerinize fatura oluştururken ihtiyaç duyabileceğiniz her alanı içerir. Hatta saatlik ücretler ve diğer ek ücretler için ayrı bölümler de vardır.

6. Billing Invoice Template (Ödeme Fatura Şablonu)

Bu yeni fatura fatura şablonu, müşterilerinize fatura kesmenin çok basit ve profesyonel bir yolunu sunar. Özelleştirmesi kolay bir tasarımla kullanımı kolay bir şey arayan serbest çalışanlar, muhasebeciler, danışmanlar ve diğer küçük işletmeler için özel olarak tasarlanmıştır.

Bazen işleri basit tutmak iyi olur. Bu fatura şablonu herhangi bir eklenti ile gelmiyor. Markalama için yer yoktur ve tasarımı, beyaz, siyah ve griden oluşan yazıcı dostu bir harmandır.

Ancak, bir müşteriye faturalandırma için ihtiyaç duyabileceğiniz her alanla birlikte gelir ve eğer gerçekten ihtiyacınız olan her şey varsa, neden başka bir şeyle vakit harcayasınız!

7. Basic Invoice Template (Temel Fatura Şablonu)

Bu temel fatura şablonu için kısaca iyi, basit denebilir. Bu fatura şablonu olabildiğince basittir. Bazı fatura formlarını olması gerekenden daha karmaşık hale getirebilecek tüm ekstra özellikler olmadan, kullanımı son derece kolay bir şey arıyorsanız, bu yeni Temel Fatura Şablonunu indirin. Bu şablonla, faturayı yalnızca temel unsurlara indirgemeye çalışılmış.

Microsoft Excel'in tüm sürümlerinde mükemmel çalışan ve yazdırıldığında güzel görünebilir bir şablon arıyorsanız, tüm önemli alanlara sahip, ancak karmaşık hesaplamalar yapılmasına veya herhangi bir markalamaya ihtiyaç duymayan bir fatura örneği.

8. Invoice Tracking Template (Fatura İzleme Şablonu)

Faturalarınızı takip etmek çok kolay olabilir. Bu basit fatura takip şablonu ile dilediğiniz sistemi kullanarak fatura oluşturup gönderebilirsiniz. Fatura izleyicisi, tüm faturalarınızı tek bir Excel çalışma kitabında listelemenin bir yolunu sağlar. Excel'in yerleşik filtreleme özelliğini kullanarak tek bir müşteri için Fatura Beyanı göstermenize bile olanak tanır. Ve ücretsiz.

Vertex42'nin bu şablonu, size kimin ödeme yaptığını ve kimin yapmadığını gösterir.

9. Invoice Assistant (Fatura Asistanı)

Fatura şablonları birçok küçük işletme için mükemmel çözümdür, ancak sonunda faturalarınızı takip etmek ve yönetmek için uygun bir yola ihtiyacınız olabilir. Vertex42'nin ücretsiz fatura şablonunu kullandıysanız, artık Excel'in rahatlığını bırakmak zorunda kalmadan bir sonraki adımı atmanın bir yolu var.

 Bu, yalnızca tüm faturaların bir listesini göstermez, aynı zamanda müşterilerinizin genel görünümünü almanıza da olanak tanır.

Ayrıca, her bir müşterinizle finansal ilişkinizi yönetmek için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir ve her şey Microsoft Excel içinde korunur. Bu ekstra işlevsellik bir fiyatla birlikte geliyor.

10. Service Invoice Template (Servis Faturası Şablonu)

Ücretsiz hizmet faturası şablonu özellikle danışmanlar, hizmet sağlayıcılar ve diğer küçük işletmeler için tasarlanmıştır. Servis fatura şablonu, danışmanlar ve serbest çalışanlar tarafından tasarlanan birçok şablondan biridir.

Bir hizmet sunuyorsanız ve üretimleriniz, gönderiminiz için endişelenmeniz gerekmiyorsa ve fiziksel ürünlerin satılması, o zaman bu şablona bir göz atmak isteyebilirsiniz. Tek bir A4 kağıda sığabilir ve yazdırıldığında iyi görünür.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın