Photo by Antony Freitas on Unsplash

En iyi internetsiz navigasyon uygulaması ücretsiz

İnternet bağlantınız olduğunda kullanabileceğiniz çok sayıda iyi navigasyon uygulaması var. Ancak internet olmayan bir konum için daha önceden telefona internetsiz navigasyon indirmeniz gerekir. İnternetsiz navigasyon, herhangi bir harita uygulaması için önemli bir özelliktir. İşte Android için en iyi ücretsiz çevrimdışı navigasyon uygulamaları.

Uzun yolda seyahat ederken, yolun tüm bölümlerinde iyi bir internet sinyali olmayabilir, bu da mobil verilere göre konum belirleyen cihazları veya uygulamaları kullanılamaz hale getirebilir. İşte bu yüzden araç için internetsiz navigasyon indirmeniz gerekir.

İnternetsiz navigasyon uygulaması, kullanıcıların internet bağlantısı kapalıyken doğru rotayı bulmalarına yardımcı olduğu için harita uygulamaları için hayati bir araçtır.

En iyi 11 internetsiz navigasyon uygulaması listesi:

Bu yazıda, Android akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz en iyi internetsiz navigasyon uygulamalarından bazılarını paylaşacağız.

Bazı uygulamalar tamamen ücretsiz değildir ve bu navigasyon uygulamalarının tüm özelliklerinden yararlanmak için bazı uygulama içi satın alımlar yapmanız gerekebilir.

1. Google Haritalar

Google Haritalar, bölgesel haritaları çevrimdışı kullanım için indirmenin ve kaydetmenin bir yolunu sunar; evden ayrılmadan önce küçük bir hazırlık yapmanız yeterlidir.

Bir harita indirmek için sağ üst köşedeki profil resminizin bulunduğu menüye dokunun ve ardından Çevrimdışı Haritalar'ı seçin. Google, evinize ve sık kullandığınız konumlara göre indirmeniz için bazı haritalar önerecektir. Başka bir alan indirmek için Kendi Haritanızı Seçin'e de dokunabilirsiniz.

İndirebileceğiniz maksimum harita boyutu 2 GB'dir ve bu kabaca 200 x 120 mil'e eşittir. Uygulama, internet bağlantısı olmadan 30 gün sonra indirilen haritaları otomatik olarak siler.

2. Sygic GPS Navigasyon Haritalar

Sygic, en çok indirilen internetsiz navigasyon uygulamasıdır. Şirketin, TomTom ile dünyadaki her ülke için çevrimdışı haritalar sağlamasına izin veren bir anlaşması var.

Dikkate değer diğer özellikler arasında ücretsiz harita güncellemeleri, sesli GPS navigasyonu ve yaya olduğunuz zamanlar için yaya GPS navigasyonu yer alıyor.

Uygulama, paradan tasarruf etmenize bile yardımcı olabilir. İnternet bağlantınız varsa, yakındaki en ucuz otoparklar ve benzin istasyonları hakkında sizi otomatik olarak uyaracak ve yaklaşan hız kameraları hakkında bilgi verecektir.

Sygic hem ücretsiz hem de ücretli bir sürüm sunar. Uygulamayı ilk indirdiğinizde ücretli sürümü yedi gün boyunca deneyebilirsiniz.

3. OsmAnd

OsmAnd, internetsiz navigasyon için başka bir popüler harita uygulamasıdır. Güvenilir bir veri bağlantınız olduğu zamanlar için bir çevrimiçi mod da vardır.

Uygulamanın GPS kısmı bir dizi temel özelliğe sahiptir. Sesli yönlendirme, şerit yönlendirme, canlı tahmini varış süreleri, gündüz/gece ekran modu, yanlış dönüş yaptığınızda anında sürüş rotaları ve özel bisiklet rotalarını içerir.

Bazı ülkelerde, çevrimdışı harita, mağazaların açılış saatleri ve kabul edilen ödeme yöntemleri gibi özelliklere bile sahiptir. Son olarak, bu kayakçıların sahip olması gereken bir uygulama. Dünyanın en popüler tatil köylerinin çoğu için rota haritalarını gösteren ücretli bir eklenti var.

4. MAPS.ME

MAPS.ME eksiksiz bir ücretsiz navigasyon uygulamasıdır. İnternetsiz navigasyona ihtiyacınız varsa, kesinlikle kontrol etmeye değer.

Çevrimdışı modda, tam özellikli bir arama işlevi, sesli navigasyon, yeniden rota hesaplama ve toplu taşıma özelliklerini bulabilirsiniz. Ayrıca restoranlar, ATM'ler ve ilgi çekici yerleri göreceksiniz. Çevrimiçiyseniz, konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilir, yer imleri ekleyebilir ve hatta uygulamadan çıkmadan otel rezervasyonları yapabilirsiniz. Bu, onu seyahat için harika bir navigasyon uygulaması yapar.

Haritalar OpenStreetMap tarafından güncel tutulur ve tamamen açık kaynaklıdır.

Uygulamanın arkasındaki geliştiriciler, tüm haritalar ve özelliklerin her zaman ücretsiz olacağını belirtiyor. Ancak MAPS.ME reklam desteklidir ve bunları kaldırmak için ödeme yapabilirsiniz.

5. MapFactor

MapFactor, başka bir harika ücretsiz navigasyon uygulamasıdır.

Uygulamayı ilk kez başlattığınızda, çevrimdışı kullanım için haritaları indirmenizi ister. Bunun nedeni, burada çevrimiçi harita işlevi olmamasıdır. Bunun yerine, uygulama, 56'sı Avrupa'da ve 53'ü Amerika'da olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz 200'den fazla bağımsız harita sunar.

Haritalar ülkeye göre düzenlenmiştir, ancak yoğun nüfuslu bölgelerde alt bölgeler mevcuttur. Belirli alanlarda hız kameraları için haritalar da bulabilirsiniz. Her harita, verilerini OpenStreetMap'ten alır.

6. HERE WeGo

HERE WeGo, internetsiz GPS navigasyonunda uzmanlaşmış başka bir uygulamadır. 100'den fazla ülke için çevrimdışı haritalar sunar.

Çevrimdışı haritalar yol tarifleri, tren ve otobüs tarifelerini içerir.

Rotanızı girdiğinizde uygulama, yolculuğunuzu gerçekleştirmeniz için en hızlı ve en uygun maliyetli yolu bulmak için araba, bisiklet, yaya, taksi ve toplu taşıma rotalarını karşılaştırır. Hatta yolculuğunuzun ağırlıklı olarak yokuş yukarı mı yoksa yokuş aşağı mı olduğunu size bildirir.

Kuzey Amerika ve Avrupa'nın çoğu dahil olmak üzere dünya çapında 1.300'den fazla şehir için toplu taşıma bilgilerine erişebilirsiniz.

7. CoPilot GPS Navigation

Araç içi navigasyon, CoPilot GPS'in ana odak noktasıdır. Bu uygulama, yaya olarak navigasyon kullanımına uygun değildir.

 

Uygulama, rota planlamasında mükemmeldir. Her yolculuk için size üç ayrı seçenek sunar. Ve üç rotanın her biri için 52'ye kadar ayrı yol noktası ekleyebilirsiniz.

CoPilot ayrıca oteller, restoranlar, ATM'ler ve ilgi çekici yerler gibi binlerce çevrimdışı konuma sahiptir. Çevrimdışı modda olsanız bile onları bulmak için arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Premium özelliklerin yedi günlük ücretsiz denemesinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunlara 3D haritalar ve sesli navigasyon asistanı dahildir. Deneme süresi sona erdiğinde, uygulama sizi 2B çevrimdışı haritalar ve görsel adım adım yol tarifleriyle sınırlar.

8. Genius Maps Car GPS Navigation

Genius Maps'in ücretsiz sürümü, çevrimdışı haritaları indirmenize izin verir ve yerel ilgi çekici yerler hakkında bilgi sağlar.

Sesli rehber, otomatik yeniden yönlendirme, hız sınırı uyarıları ve canlı trafik raporları istiyorsanız, pro sürüme yükseltmeniz gerekir ve bunu uygulamanın içinden yapabilirsiniz.

Genius Maps, dünyanın çoğu için kullanılabilen çevrimdışı haritalara sahiptir. Avrupa ve Kuzey Amerika yüzde 100 kapsama alanına sahiptir.

9. Offline Map Navigation

Çok popüler olmasada, internetsiz navigasyon sunan uygulamalarından biridir. Bu uygulama, koleksiyonundaki haritaları sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriyor. Özellikleri arasında, sesli navigasyon, 3D olarak gösterilen binalar ve hız sınırı uyarılarını vurgulayabiliriz.

Offline Map Navigation, konum bulmak ve hedefe giden en kısa sürüş rotasını bulmak için navigasyon uygulaması arayanlar önemli bir uygulamadır. Haritaları indirmenize, uygulamaya çevrimdışı olarak erişmenize ve mobil veri ve pilden tasarruf etmenize olanak tanır.

10. Navmii Offline GPS

Sygic gibi Navmii de yalnızca sürücüler ve motosikletçiler için çevrimdışı navigasyon uygulamalarından biridir. Çevrimdışı navigasyon ve ücretsiz adım adım sesli talimatlar sunan uygulama, kullanıcılarının posta koduna göre konum aramasına, otomatik rota sıfırlamasına ve HD tanım haritalarını görüntülemesine olanak tanır.

Navmii, sahip olduğu OpenStreetMap (OSM) özelliği sayesinde haritaları cihazınızda depolar ve böylece internet bağlantısı gerektirmez (bağlı servisler kullanılmadığı sürece). Navmii'yi yurtdışındayken de kullanabilir ve internet gerektirmediği için yüksek roaming (uluslararası dolaşım) ücretleriyle karşılaşmazsınız.

11. All-In-One Offline Maps

All-In-One Offline Maps, Android cihazlar için mevcut olan en iyi ancak yetersiz çevrimdışı harita uygulamalarından biridir. Klasik yol haritaları, topografik haritalar, uydu haritaları vb. dahil olmak üzere birçok haritaya sahiptir.

Bu uygulama aracılığıyla herhangi bir haritayı görüntülediğinizde, haritalar depolanır ve çevrimdışı kullanım için cihazınızda kullanılabilir durumda kalır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın