Ogznet.com
Program

En İyi 7 Ücretsiz Online Akış Şeması

21 Haziran 2021 ogz 41801 0
Okunma süresi: 8 dk, 12 sn
En İyi 7 Ücretsiz Online Akış Şeması
Photo by Scott Graham on Unsplash

Hayatınızı ve işlerinizi düzene koymak için akış şemalarını kullanmak faydalıdır. Windows ve diğer platformlar için büyük akış şeması programları olsa da, bazen çevrimiçi tabanlı çözümler en iyisidir.

Bunun nedeni, bunların çalışmak için belirli bir donanım yapılandırmasına veya işletim sistemine gerek duymamasıdır. Tek ihtiyacınız olan şey bir web tarayıcısıdır.

İşte ücretsiz olarak veya uygun bir fiyata kullanabileceğiniz en iyi çevrimiçi akış şeması üreticilerinden bazıları.

Lucidchart - Lucidchart, daha iyi kararlar almak ve geleceği inşa etmek için ekipleri bir araya getiren akıllı diyagram oluşturma uygulamasıdır.

Lucidchart, mevcut en iyi ve en güvenilir çevrimiçi akış şeması üreticilerinden biridir. Lucidchart, daha iyi kararlar almak ve geleceği inşa etmek için ekipleri bir araya getiren akıllı diyagram oluşturma uygulamasıdır.

Hızlı ve akıcı sürükleme ve bırakma arabirimi, akış şemalarını oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Seçebileceğiniz önceden hazırlanmış şablonlar var veya yeni bir boş tuval ile başlayabilirsiniz. Ücretsiz hesaplar bile temel şekillere, oklara ve metin kutularına erişir. Başlamak için bu yeterli.

İşbirliği ücretsiz hesaplar için de kullanılabilir. Fakat bazı sınırlamalar var. Örneğin, bir Ekip kullanıcısı bir Ücretsiz kullanıcıyla işbirliği yapabilir, ancak Ücretsiz kullanıcı yalnızca 60 veya daha az nesne içeriyorsa ve içinde ücretli düzey nesneler yoksa düzenleyebilir.

Lucidchart belgelerini birden çok biçimde kaydedebilirsiniz. Lucidchart JPEG, PDF, PNG, SVG ve Visio (VDX) formatlarını destekler. Amazon Web Service (AWS), Visio (VSDX), Omnigraffle ve daha fazlası için içe aktarma desteği bile var. Daha sonra bir akış şemasını bitirmeniz gerekiyorsa, tüm verileriniz bulutlarında saklanır, böylece sadece bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz.

Lucidchart'ın ücretsiz bir temel hesap katmanı var. Ücretli seçenekler, daha fazla depolama alanı, sınırsız şekil ve belge, veri bağlantısı, Microsoft Visio içe aktarma gibi daha fazla özellik sunar. Ücretsiz bir hesapta kalırsanız, 25MB depolama alanı ve beş taneye kadar döküman alırsınız.

Lucidchart, Visio'ya alternatif bir akış şeması yaratıcısı arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken mükemmel bir seçenektir. Bir web tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan erişilebilir, akıcı ve sezgisel bir tasarıma sahiptir ve uygun maliyetlidir.

diagrams.net - diagrams.net tamamen ücretsiz bir akış şeması çözümü arayan herkese uyar.

diagrams.net (eski adıyla draw.io) ücretsiz çevrimiçi diyagram yazılımıdır. Bunu bir akış şeması oluşturucu, ağ şeması yazılımı, çevrimiçi UML oluşturmak için, bir ER diyagramı aracı olarak, veritabanı şeması tasarlamak, BPMN'yi çevrimiçi oluşturmak için, bir devre şeması oluşturucu olarak ve daha fazlasını kullanabilirsiniz. draw.io, .vsdx, Gliffy™ ve Lucidchart™ dosyalarını içe aktarabilir.

diagrams.net tamamen ücretsiz bir akış şeması çözümü arayan herkese uyar.

diagrams.net ile çalışmak için kayıt olmanız gerekmez. Başlamak için yapmanız gereken tek şey, daha sonra hatırlanacak depolama alanınızı seçmek.
Seçenekler arasında Google Drive, Dropbox, OneDrive ve yerel depolama yer alır. Başkalarıyla işbirliği yapmanız gerekiyorsa, Google Drive’ın işbirliği özelliklerini kullanarak draw.io’yu kullanmak en iyi seçimdir.

Depolama alanı seçiminizi yaptıktan sonra, sıfırdan yeni bir akış şeması çizebilir veya sağlananlardan bir şablon kullanabilirsiniz.
Seçebileceğiniz sadece beş akış şeması şablonu vardır (Lucidchart'ın 10'un üzerinde şablonu vardır). İhtiyacınız varsa başka akış diyagramı şablonları da vardır.

Eğer diagrams.net ihtiyacınız olan bir akış şemasına sahipse, o zaman bunun için çalışın. Yan menüden bırakarak şekiller, oklar ve diğer nesneleri ekleyebilirsiniz. Lucidchart kadar sezgisel veya akıcı olmasa da, her şey diagrams.net ile oldukça basittir.

diagrams.net dosya içe aktarmayı destekler ve JPEG, PNG, SVG, Gliffy, Lucidchart ve VSDX'ten içe aktarma yapabilirsiniz. diagrams.net ile oluşturduğunuz şemalar HTML, JPEG, PDF, PNG, SVG ve XML olarak kaydedilebilir veya dışa aktarılır.

Diğer seçeneklerin çoğunun aksine, diagrams.net ücretli hesaplar için hiçbir seçenek içermeyen tamamen ücretsiz bir seçenektir. Sınırlı bir özellik kümesi var ve diğer araçlar kadar iyi değil, ancak ücretsiz olması avantaj.

Cacoo - Akış çizelgelerinden tel kafeslere: her diyagram için bir araç

Gerçek zamanlı işbirliği çevrimiçi akış şeması sizin için bir gereklilikse, Cacoo diğerlerine üstün gelir.

Lucidchart gibi, Cacoo, göze hoş gelen süper akıcı ve akışkan bir arayüze sahiptir. Cacoo, projeniz için akış şemaları, tel kafesler, Venn şemaları ve diğer çeşitli diyagramlar gibi çok sayıda şablonla birlikte gelir. Akış şemaları için Cacoo, proje türü ne olursa olsun, seçim yapmak için geniş bir yelpazeye sahiptir. Ve her şey basit sürükle-bırak ile yapılır.

Cacoo'nun en iyi özelliği gerçek zamanlı işbirliğidir. Takımınızdaki birden fazla kişi akış şemasında bir kerede çalışabilir. Ayrıca, bir sohbet özelliği vardır, böylece değişiklikler gerçekleştikçe görebilir ve yorum yapabilirsiniz.
Ayrıca, bir belgede aynı anda çalışan birden fazla kişi ile işler biraz karmaşık hale gelebildiğinden, Cacoo, ilgili kişileri takip edebilmeniz için not alanları sağlar.

Cacoo, proje klasörleri ve üyeleri için güvenlik ayarları ile açıkça gördüğünüz takımlar düşünülerek inşa edilmiş görünüyor. Cacoo hala tek kullanıcılar için harika 1000 sayfa depolama, sınırsız paylaşım, SVG içe aktarma ve dışa aktarma ve daha fazlası.

Cacoo için fiyatlandırma yeterince makuldur. Kurumsal seviye, Cacoo'yu kendi özel sunucunuza kurmanıza izin verir ve bu da 10 kullanıcı için yılda $600'dan başlar. Tüm hesap seviyeleri 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile gelir.

Gliffy - Gliffy'nin kullanımı kolay diyagram aracıyla fikirlerinizin hızında iletişim kurun ve işbirliği yapın.

İş için basit ve hafif bir araca ihtiyaç duyduğunuz anlarda Gliffy'yi kullanın.

Diğer hizmetler ile karşılaştırıldığında Gliffy biraz daha fazla basit. Bir fikri hızlı ve kolay bir şekilde akış şeması yapmanız gerektiğinde iyi bir seçenektir.

Sadece birkaç tıklamayla herhangi bir akış şeması oluşturabilirsiniz. Son ürününüze ulaşmayı daha da kolaylaştıran temel şablonlar vardır. Ancak, akış çizelgelerinize inmeye ve ince ayar yapmaya başladığınızda, düzenleme işlemi Lucidchart gibi diğerleri kadar yumuşak değildir.
Sizi biraz yavaşlatacak birkaç tuhaflık var, ancak takılı ızgaralar ve diğer hizalama araçlarına sahip olmak güzel.

Bir HTML5 bulut uygulaması olarak, çevrimdışı da çalışabilir. İşbirliği yapmanız gerektiğinde, Gliffy başkalarını paylaşmaya, hatta başkalarını görüntülemeye, düzenlemeye veya yorum bırakmaya davet eder ama işbirliği diğer akış şemaları kadar güçlü değil.

Kurumsal kullanıcılar için, ekip planındaki her şeyi içerir, ancak daha fazla güvenlik ve özellik içerir.

Wireflow - Wireflow, güzel kullanıcı akışı prototipleri oluşturmak için ücretsiz, çevrimiçi ve açık kaynaklı bir araçtır.

Düşünceleriniz için tamamen ücretsiz bir seçenek de Wireflow. Web geliştiricileri ve uygulama tasarımcıları için mükemmel bir araçtır.

Wireflow, kullanıcı akışlarını ve tel kafeslerini tasarlamak için güzel bir akış şemasıdır. Güzel ve sezgisel bir arayüz, yeni bir tuval üzerine sürükleyip bırakabileceğiniz çeşitli grafik tasarımları sunar.

Seçim yapabileceğiniz birçok bağlantı var ve her şey sürükle ve bırak yöntemiyle yönetilebilir.

Grafiğinizi oluştururken, son ürünü JPG olarak dışa aktarabilirsiniz. Bu, farklı bir format seçemediğiniz için Wireflow'un en büyük dezavantajıdır. Yine, ücretli planlar için herhangi bir seçenek kullanmadan kullanımı ücretsizdir, bu da beklenen bir durumdur. Geçmesi gereken pek çok farklı grafik türü bulunduğundan, oldukça fazla kaydırma söz konusu.

İhtiyacınız olan tek şey kullanıcı akışlarını göstermek için akış şemaları oluşturmaksa, Wireflow işi bitirir.

Textografo - Basit bir metin sözdizimine dayalı akış şemaları ve diyagramlar oluşturun

Akış şemaları oluşturmaya ihtiyacınız var, ancak şekil nesnelerinin ve okların hassas konumlandırılmasıyla uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman Textographo senin için en uygun seçenek.

Textographo, metin kullanan benzersiz bir akış şeması aracıdır. Tüm kullanıcının yapması gereken şey, grafiklerini hashtag'leri, anahtar kelimeleri ve bazı işaretlemeleri kullanan belirli bir metin söz diziminde yazmaktır.

Textographo bu metni alır ve akış şemalarını, zihin haritalarını, organizasyon şemalarını, karar ağaçlarını ve çok daha fazlasını içeren statik ve hareketli şemalara dönüştürür.

Metni hazırladıktan sonra, Textographo otomatik olarak çalışmaya başlar ve her şeyi diyagram formuna organize eder. Süper kolay, sezgisel ve akıcı. Kullanıcılar, beğendikleri bir temayı seçerek veya düzeni gereksinimlerine daha iyi uyan başka bir şeye değiştirerek de özelleştirebilirler.

Textographo, tüm belgeleri kendi bulutlarında kaydettiğinden, ekibinizle birlikte görüşme, geri bildirim verme ve fikirleri paylaşma konusunda davet ederek ekibinizle işbirliği yapabilirsiniz.

Textographo: Essentials ve Premium için iki hesap seviyesi vardır. Textographo'un kullandığı ayırt edici ve kullanışlı sistem dikkate alındığında, maliyet oldukça makul.

Google Çizimler

Zaten bir Google hesabı kullanıyorsanız, size sunulan ücretsiz bir seçenek var: Google Çizimler.

Google Çizimler'deki geniş içerikli şekiller araçlarını kullanın. Temel şekiller, boş tuvalinize oklar, belirtme çizgileri ve hatta denklem sembolleri ekleyebilirsiniz. Basit sürükle-bırak yöntemiyle her şeyi hareket ettirirsiniz ve gerektiğinde yeniden boyutlandırabilir ve döndürebilirsiniz.

Google Çizimler, Google Drive üzerinden yapıldığı için paylaşım ve ortak çalışma sorun değildir. Diğerlerini e-postayla davet edin ve görüntüleme, düzenleme veya yorum yapma iznini verin. Akış şemasını bir resim dosyası veya SVG olarak dışa aktarabilir veya hatta web'de yayınlayabilirsiniz.

Google Çizimler, tüm Google uygulamaları için 15 GB'lık ücretsiz depolama alanına sahip olduğunuz ve Google hesabınız üzerinden kullanıldığından ücretsizdir.

Görsel Beyin Fırtınası için En İyi Çözüm Hangisidir?

Akış çizelgeleri inanılmaz derecede güçlü araçlardır. Karmaşık süreçleri çok daha basit ve anlaşılması kolay bir şekilde ortaya koyuyorlar ve karmaşık projeler artık bu kadar korkutucu görünmüyor.

Burada online akış şeması hizmetleri için en iyi seçenekleri gösterdik. Bazıları tamamen ücretsizdir ve bazıları ise ücretsiz denemeler sunuyor. Ama hayattaki her şey gibi, ödediğinizi alırsınız. Bu yüzden akış şemalarını çevrimiçi yaparken Lucidchart'ı tercih edebilirsiniz.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz