Ogznet.com
En İyi 6 Microsoft Office Şifre Kurtarma Aracı Paylaş:
Image by rawpixel.com

En İyi 6 Microsoft Office Şifre Kurtarma Aracı

Süper güçlü bir şifre ile yeni bir ofis belgesi hazırlayarak verilerinizi korumak iyi bir fikirdi, ta ki Microsoft Office belgesinin açmak için kullanacağınız şifreyi unutana kadar. Neyse ki, bazı yararlı programlar Microsoft Office şifre korumasını kaldırır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Microsoft Office ve Şifre Koruması

Başlamadan önce, bir şeyi anlamanız lazım. Parolaları yalnızca kendi belgelerinizden kaldırmak için bu araçları kullanmalısınız. Bu araçlardan birini başka bir belgede kullandığınızda, bir suç işleme olasılığınız vardır. Bu durumda sorumluluk kabul etmeyiz :)).

Parola kurtarma programının ne yaptığını anlamak da önemlidir. Microsoft Office parola kurtarma programları iki kategoriye ayrılır: parolaları kaldıran araçlar ve kurtaran araçlar. Her ikisi de faydalıdır, ancak biraz farklı amaçlar sunmaktadır.

Microsoft Office 2007'den itibaren 128-bit AES şifreleme sağlar. 128 bit AES anahtarını kırmak zordur ve zaman alıcı bir işlemdir.

Son olarak, Microsoft Office sürümüne göre şifre koruması gücünü şöyledir:

  • Microsoft Office 95: Zayıf şifreleme, şifreyi 16 bitlik bir anahtara dönüştürür; şifre çözme ile anında kırılabilir.
  • Office 97 ve 2000: Şifreleme anahtarı uzunluğu 40 bit'e yükselir; şifre çözme ile anında kırılabilir.
  • Office XP ve 2003: Anahtar uzunluğu 40 bit olarak kalır, ancak Microsoft özel bir şifreleme algoritması koruma seçeneği ekler; özel algoritmaya bağlı olarak hızlı şifre çözme kullanılabilir.
  • Office 2007: AES kullanılabilir, SHA-1 hashing fonksiyonunun eklenmesi ile; şifre kurtarma zordur.
  • Office 2013: Hala SHA-512'yi varsayılan olarak kullanarak SHS-2 sınıfına AES-128, karma algoritma güncelleştirmelerini kullanır; şifre kurtarma çok zor.

Şifreleme algoritması savunmasız olduğu için Microsoft Office 95'i kullanırken son derece uzun bir şifre bile kullanmanın en az etkiye sahip olduğunu görüyoruz. Tersine, Office 2013, daha güçlü şifreleme ve karma algoritmalar nedeniyle daha zayıf parolalara sahip dosyalara daha fazla koruma sağlar.

En İyi 6 Microsoft Office Şifre Kurtarma Aracı

Eski bir Microsoft Office sürümünden bir dosyanız varsa, şifreyi kaldırmak veya kırmak için çok şansınız vardır. Ne yazık ki,
yeni Microsoft Office sürümlerinde şifre kırmaya çalışmak neredeyse tamamen şans işidir.

Ücretsiz Word ve Excel şifre kurtarma programı, göz önünde bulundurulması gereken ilk seçeneklerden biridir.
Program, bir sözlük veya şifre saldırısı (Brute Force) kullanarak dosyaların kilidini açmaya çalışır (bu listedeki diğer araçların çoğunda olduğu gibi). Sözlük saldırısı, sözlük dosyasındaki tüm kelimeleri kontrol ederek kaybolan şifreleri kurtarır. Özel kurtarma seçenekleriyle, kelimelere farklı harf durumları uygulayabilir ve unutulan şifrenizi bulmak için çoğul hallerini kontrol edebilirsiniz. Ücretsiz Word ve Excel şifre kurtarma, 42000'den fazla kelimeden oluşan yerleşik bir standart İngilizce sözlükle birlikte gelir. Ancak, bununla sınırlı değilsiniz. Kendi sözlüklerinizi oluşturabilir veya internette bulabilirsiniz.

Her iki saldırı türünü de yapılandırmak için seçenekler vardır. Sözlük saldırısı, özel bir sözcük listesi seçeneğiyle farklı büyüklük boyutlarını kullanır.

Brute Force saldırısı, korunan belgenin şifresini kırmak için seçilen alfabedeki tüm olası karakter kombinasyonlarını dener. Bununla büyük ve küçük harflerin, sembollerin ve sayıların rastgele kombinasyonları gibi daha güçlü şifreler bulabilirsiniz. Ancak bununla parolaları kurtarmak, Sözlük saldırısından çok daha uzun sürer. Şifre ne kadar uzun olursa, kırmak için o kadar fazla zamana ihtiyaç duyulacaktır. Ücretsiz Word ve Excel şifre kurtarma, 8 karaktere kadar şifreleri ve özel karakterler de dahil olmak üzere tam İngilizce karakter setini destekler.

Word Password Recovery Master, şifre kaldırma ve kurtarma için dikkate alınması gereken bir başka yararlı ücretsiz bir seçenektir. Çok çeşitli Microsoft Office sürümlerini destekler ve bu sayede çok sayıda sorunu çözmede faydalı olur.

Word belgesinde gizli olan şifreyi kırar ve içindeki verilerin kilidini açar. Araç, MS Word 97-2013 belgelerini destekler ve kullanımı kolaydır.

Bu araç, bir Word belgesindeki açma şifresini, değiştirme şifresini, belge koruma şifresini ve bu belgenin VBA projesini kilitleyen bir şifre dahil tüm şifreleri kurtaracaktır.

Word Password Recovery Master, Word 97/2000/XP/2003 belgeleri için şifrelerin kırılmasına olanak tanır. Rakiplere kıyasla yüksek şifre kırma hızı, özel çevrimiçi şifre sunucusundan kaynaklanmaktadır. Program, bir belgenin şifreleme verilerini sunucuya gönderir; sunucu bunu analiz eder ve şifre çözme anahtarını döndürür.

Ek olarak, Word Password Recovery Master'a gizli bir yönetici parolası atayarak programın kendisini koruyabilirsiniz, böylece Word parolalarını yalnızca yetkili kişiler tarafından kurtarılabilir.

Word Password Recovery Master'ın kullanımı son derece kolaydır. Kırılması gereken belgeyi açın, araç çubuğundaki Crack düğmesine tıklayın. Gerisi saniyeler içinde otomatik olarak yapılır. Her türlü şifre kurtarılacak ve ekranda gösterilecektir.

Elcomsoft’un gelişmiş ofis şifre kurtarma programı profesyonel araçtır. Bu nedenle, bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Bu durumda, ödediğiniz şeyi alırsınız. Çeşitli ofis paketleriyle oluşturulan belgeleri koruyan parolaları kurtarın, kaldırın veya atlatın.

Advanced Office Password Recovery, eski 2.0'dan modern 2019'a kadar Microsoft Office'in tüm sürümleriyle oluşturulan belgelerin kilidini açar ve OpenDocument ve Hangul Office formatlarındaki belgeleri destekler. Araç, Microsoft Word, Excel, Access, Outlook, Project, PowerPoint, Visio, Publisher ve OneNote, tüm OpenOffice uygulamaları, MyOffice ve Hangul Office paketini içeren tüm uygulamalar için şifreleri kurtarabilir.

Microsoft, Office 2007'de parola korumasını güçlendirdi ve Office 2013'teki gücünü daha da artırdı. OpenDocument ve Hangul Office biçimleri eşit derecede güçlüdür. Microsoft Office'in en son sürümlerinde kullanılan yoğun hesaplamalı şifreleme ile yalnızca bilgisayarın CPU'suna dayanan parola kurtarma araçları artık makul kurtarma süreleri sağlayamaz.

Kurtarma hızını daha da artırmak için Elcomsoft, birden fazla video kartı desteğini ve tüm CPU ve GPU çekirdeklerinin aynı anda çalışmasını sağlar. CPU/GPU çekirdeklerinin tümü veya bir kısmı parola kurtarma görevine atanabilir, bu da maksimum performansa olanak tanır veya arka planda işlemeye izin verir. En yeni nesil ElcomSoft GPU hızlandırma teknolojisi, en yeni nesil yüksek performanslı hızlandırıcılar dahil olmak üzere sınırsız sayıda AMD veya NVIDIA kartını destekler.

GPU'lar daha etkili şifre kırıcılarıdır, bu yüzden bu şifreyi kaldırmak konusunda ciddi iseniz, Standard Edition'a yükseltmeyi öneririm.

ElcomSoft, Microsoft Office uygulamalarının farklı sürümlerinde parola korumasının algoritmalarını ve uygulamalarını dikkatli bir şekilde analiz ederek, uzun saldırılar gerçekleştirmek yerine belirli türdeki parolaların anında kurtarılmasına olanak tanıyan geçici çözümler geliştirdi. Advanced Office Password Recovery, çeşitli parola koruma yöntemlerinin farkındadır ve korunan belgeleri birkaç saniye içinde kurtarmanıza olanak tanıyan tüm hileleri uygular.

CrackIt! biraz daha eski bir şifre kırıcı, Windows 95 için orijinal olarak geliştirilmiştir. Ancak, hala Windows 10 ile de çalışır ve iyi yanı kurulum gerektirmez, basit bir yürütülebilir dosya olarak çalışır. Bu sadece, sınırlı sözlükler ile sadece kaba kuvvet saldırısı sunan temel şifre kırma sunar. Ancak eski Microsoft Word ve Excel dosyalarında bu temel şifreler için çalışacaktır.

Bu küçük yazılım parçası herhangi bir kurulum gerektirmez. Sadece exe dosyasını çalıştırın ve küçük ve basit bir arayüze sahip olacaksınız. Yalnızca XLS ve DOC dosyalarıyla çalışır, Microsoft Office 2007 veya daha yenisiyle oluşturulan diğer dosyalar desteklenmez.

Dosyanız için şifrenizi hatırlamıyorsanız, geriye kalan bir çözüm, bunun gibi bir program kullanmaktır. Şifreyi bulana kadar kaba kuvvet taraması yapacaktır.

Listeden bir karakter seti seçebilirsiniz; daha uzun bir karakter seti seçerseniz ve şifre uzunsa, onu bulmanız daha fazla zaman alacaktır.

Bu, tüm Microsoft Office belgelerinin parolasını kurtarmak için kullanabileceğiniz eksiksiz bir araç takımıdır. Birden fazla saldırı modu kullandığı için kurtarma işlemi çok hızlı ve çok başarılı olabilir. Ancak Microsoft Office'in çok daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, bu yararlı bir çözüm olmayabilir. Ayrıca kullanımı kolaydır, ancak tamamen işlevsel bir ücretsiz deneme sürümünden yoksundur.

Bu program bir AES-128 anahtarını (anahtar çok zor olmadığı sürece) çözecektir. Ayrıca, kullanıcı arayüzü şifre kırma araçları arasında en güzellerden biridir ve kesinlikle kullanımı en kolay olanıdır.

Standart sürüm GPU hızlandırmasına izin vermez. 32 adete kadar işlemci ve sekiz adet GPU'ya izin veren profesyonel sürüm de vardır.

Passper for Excel, parola uzunluğu ve karmaşıklığı ne olursa olsun Excel açılış parolalarını kolayca kurtarmanıza olanak tanıyan 4 akıllı parola saldırı yöntemi sağlar.

Bu, kullanabileceğiniz en etkili Office Parola kurtarma programlarından biridir. Ayrıca kullanımı çok kolaydır ve kullanıcıların şifreleri üç adımlık basit bir işlemle kurtarmasına olanak tanır.

Passper, verileri veya orijinal dosyanın yapısını etkilemeden Excel belgenizdeki şifreyi kurtarmak için kullanılabilir. Ayrıca herhangi bir Excel dosyasındaki tüm kısıtlamaları kaldırmak için kullanılabilir, bu da dosyadaki içeriği düzenlemenizi, dosyayı yazdırmanızı veya kopyalamanızı ve hatta gerekirse çalışma kitabını yazdırmanızı mümkün kılar.

Yorumlar (1)

  • avatar
    Rossy

    Reset Yahoo Password without Recovery Email Yahoo Users who are facing issues in their account and want to Reset Yahoo Password without Recovery Email then we are offering the best solution to get rid of from all the issues related to Yahoo account. Now Call Yahoo customer service representative and get in touch via Yahoo customer service phone number.

Yorum Yaz