Image by Gino Crescoli from Pixabay

iPhone için En İyi 5 Şifre Yöneticisi

Şifre yöneticileri dijital hayatınızı büyük ölçüde basitleştirir. Tüm çevrimiçi hesaplarınız için uzun şifrelerin oluşturulmasını sağlayan tek bir şifreyi hatırlamanız yeterlidir.

Bankacılık veya kredi kartı bilgileri gibi diğer özel bilgileri depolamak için bir şifre yöneticisi de kullanabilirsiniz. Ancak bir şifre yöneticisi seçmek zor bir karar olabilir. Pek çok iyi, ücretli ve bir avuç ücretsiz seçenekle, hangi şifre yöneticisi daha iyidir?

Şifre Yöneticisi Seçme

Mevcut birçok şifre yöneticisi var ve hepsi hemen hemen aynı görevi yapıyor. Aylık bir ücret ödemeniz, pahalı bir lisans satın almanız veya tamamen ücretsiz bir çözüm bulma fikri ağır basar.

Parola yöneticileri, hayatınızı kolaylaştırmak ve hesaplarınızı güvende tutmak için tek bir parola arkasında birçok parola depolar.

Bunu düşünerek, her zaman kolaylık temelinde bir şifre yöneticisi seçmelisiniz. Her an, tüm cihazlardan şifrelerinize erişme (Mac, Windows, Chromebook, Linux ve mobil cihazınızdan) en önemli özelliğidir.

iPhone için kullanabileceğiniz en iyi şifre yöneticilerine bir göz atalım.

1. iCloud Anahtar Zinciri

 • Uyumluluk: iOS, macOS (yalnızca Apple cihazları)

iCloud Anahtar Zinciri, Apple’ın şifre yöneticisidir ve iOS’ta yerleşik olarak bulunur. Apple ilk olarak, Safari tarayıcısında kullanımı sınırlı olan bu özelliği tanıttı. Daha sonra bu özellik web tarayıcısının ötesine geçti ve sistem düzeyinde cihazlara entegre edilmeye başlandı.

Özelliğe erişmek için;

iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda iCloud Anahtar Zinciri'ni açma

 1. Ayarlar'a ve [adınız] öğesine dokunup iCloud'u seçin.
 2. Anahtar Zinciri'ne dokunun.*
 3. iCloud Anahtar Zinciri'ni açın. Parolanız veya Apple Kimliği parolanız sorulabilir. 

Burada yeni şifreler ekleyebilir ve Safari’ye yanlışlıkla kaydettiğiniz eski şifreleri silebilirsiniz. Bir uygulama veya web sitesinin burada kayıtlı bir şifresi varsa, iOS, giriş yaptıktan sonra klavyenin üstündeki QuickType çubuğunda bunu önerecektir.

iCloud Anahtar Zinciri'nin iki dezavantaj vardır. Birincisi, şifrelerinizin listesinin Ayarlar menüsünde üç kat derinliklere gömülmesidir. Diğeri ise iCloud Anahtar Zinciri'nin sadece Apple cihazlarda çalıştığıdır. iPhone'lar, iPad'ler ve MacBook'ların hepsinde, fakat Windows cizhazları veya Android akıllı telefonlarda çalışmaz.

Bu, Apple kullanıcıları için harika bir ücretsiz çözümdür ve bir zamanlar olduğundan çok daha iyi durumdadır. Ancak yine de biraz rahatsız edici ve Mac kullanmıyorsanız faydasızdır.

2. 1Password

 • Uyumluluk: iOS, macOS, Windows, Android
 

Muhtemelen kendi türünün en tanınmış uygulaması olan 1Password, 2006'dan beri yayında. 1Password, birden fazla kasa, özel alanlar ve Dokunmatik Kimlik desteği, farklı öğeler için kategoriler, basit organizasyonlar için etiketler ve favoriler gibi yararlı özelliklere sahiptir.

Tüm bu özellikler, iOS cihazınız da dahil olmak üzere, herhangi bir platformdaki en iyi şifre yöneticisi olması için yeterlidir. 1Password senkronizasyon servisini kullanarak şifrelerinizi tüm platformalarda kullanmak için senkronize edebilirsiniz.

Kullandığınız bir hizmetin bir ihlale maruz kalması durumunda uygulama sizi uyarır. Böylece ilgili şifreyi hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz. 1Password, ayrıca uygulama içi etkinleştirebileceğiniz ücretsiz bir denemeyi de içererek, hizmeti 30 gün boyunca herhangi bir sınırlama olmaksızın kullanmanızı sağlar.

3. Strongbox

 • Uyumluluk: KeePass veritabanını açabilecek bir uygulamanız olması koşuluyla tüm platformlar.

iPhone, iPad ve Mac'teki en güvenli ve güçlü KeePass uyumlu şifre yöneticisi ile bir daha asla bir şifreyi unutmayın. Strongbox, sezgisel, güzel bir kullanıcı arayüzü ile birlikte verileriniz ve güvenliğiniz üzerinde benzeri görülmemiş bir kontrol sağlar.

KeePass, 2003 yılında piyasaya sürülen, açık kaynaklı güvenli bir veritabanı standardıdır. Strongbox, KeePass dosyalarını açarak, veritabanlarını anında oluşturmanıza, düzenlemenize, içe aktarmanıza ve aktarmanıza olanak tanır.

Özellikleri:

 • En üst düzeyde rahatlık, güvenlik ve hız için Touch ID ve Apple Watch Unlock.
 • YubiKey koruması - veritabanlarınızı bir donanım belirteci ile koruyun.
 • Güvenli - zamanla test edilmiş askeri sınıf şifreleme ile korunur.
 • Derin arama ile tüm şifrelerinizi ve sırlarınızı anında ve güçlü bir şekilde arayın. Yeni girişleri otomatik tamamlayın ve otomatik olarak güvenli şifreler oluşturun.
 • Standartlarla uyumlu; sahip olduğunuz herhangi bir mevcut şifre kasasını içe aktarabilmeniz için zaman içinde test edilmiş Password Safe ve KeePass formatlarını kullanma.

4. LastPass

 • Uyumluluk: iOS, watchOS, macOS, Windows, Android ve web.
 

LastPass, 1Password'a benziyor, çünkü bir süredir var olan birinci sınıf bir ürün. LastPass, şifrelerinizi ve kişisel bilgilerinizi şifrelenmiş bir kasada koruyan bir şifre yöneticisidir. Uygulamaları ve siteleri ziyaret ettiğinizde LastPass, oturum açma kimlik bilgilerinizi otomatik olarak doldurur.

LastPass kasanızda, parolaları ve oturum açma bilgilerini saklayabilir, çevrimiçi alışveriş profilleri oluşturabilir, güçlü parolalar oluşturabilir, kişisel bilgileri notlarda güvenli bir şekilde takip edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken LastPass ana şifrenizi hatırlamaktır ve LastPass web tarayıcısını ve uygulama girişlerini sizin için otomatik olarak dolduracaktır.

Favori öğelerinize kısayollar oluşturabilir, PIN'inizi ve parmak izlerinizi kullanarak kasanızı güven altına alabilir, bir güvenlik denetimi çalıştırabilir ve ilgili site ihlallerinin bildirimlerini alabilirsiniz.

LastPass ayrıca, hesabınızı acil bir durumda güvendiğiniz birine verebilecek benzersiz bir “Acil Durum Erişimi” özelliğine de sahiptir.

5. mSecure

 • Uyumluluk: iOS, watchOS, macOS, Windows, Android

mSecure, hassas bilgilerinizi cihazlarınız arasında yönetmek için en güvenli ve basit çözümdür. Şimdiye kadar, bir abonelik modeli sunan LastPass ve 1Password ile KeePass ve iCloud Anahtar Zinciri gibi birkaç ücretsiz seçenek vardı. mSecure bunların arasında bir uygulamadır; tek bir kerelik lisans satan birkaç şifre yöneticisinden biridir.

mSecure 6, hayati ve özel bilgilerinizi korumak için en çok güvendiğiniz uygulamanın baştan aşağı yeniden tasarımıdır. Yeni özellikler, ihtiyacınız olan kurumsal esnekliği, doğrudan web tarayıcınızdan otomatik doldurma rahatlığını ve yalnızca diğer mSecure kullanıcılarıyla paylaşmanız gereken verileri paylaşma becerisini sağlar. Endüstri standardı AES şifrelemesi ile bilgileriniz daha kolay kullanılır, daha kolay erişilir ve her zaman güvenlidir.

Senkronizasyon, mSync sunucuları, iCloud, Dropbox veya yerel Wi-Fi seçiminiz kullanılarak gerçekleştirilir. LastPass ve 1Password tarafından kullanılan abonelik modelini sevmediyseniz ancak premium özellikler ve destek istiyorsanız, mSync aradığınız uygulama olabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın