En iyi 12 ücretsiz bozuk video onarma programı

Oynatılırken donan, yarıda kalan veya hiç yürütülemeyen herhangi bir bozuk video, video onarma programı ile kolayca düzeltilebilir. Bozuk video dosyalarınızın sorunsuz bir şekilde oynatılabilmesi için onları onarabilecek bir video onarım programı gerekir. Bu makalede, bozuk videolarınızı düzeltmeye yardımcı olabilecek ücretsiz video onarma programlarının bir listesi var.

Bu yazılımlardan bazıları sadece belirli kodekler için çalışırken, bazıları hepsi için çalışır. Bu ücretsiz programların amacı, MPEG, AVI, WMV, MP4 ve diğer birçok sık kullanılan codec gibi farklı biçimleri düzeltmektir. Listeyi kontrol edin ve bozuk dosyanızın formatına göre seçiminizi yapın.

EaseUS ücretsiz veri kurtarma programı, bozuk ve açılmayan fotoğraf ve videolarınızı düzeltebilir.

Hasar görmüş veya bozulmuş fotoğrafları ve videoları EaseUS Data Recovery Wizard programı ile tamir edin. Program, bütünlüğü bozulmuş görüntü ve video dosyalarını onarma özelliğine sahiptir.

EaseUS kurtarma programı ayrıca Canon, GoPro ve DJI kameralar gibi en yaygın kullanılan dijital kameralardaki bozuk ve hasarlı MP4 ve MOV videolarını da onarabilir. Tam video kurtarma ve onarımı için kamerayı doğrudan bilgisayara bağlayın veya hafıza kartını çıkarıp bilgisayarınıza takın.

Çok azımız, video ve ses dosyalarını oynatmak için önde gelen uygulamalardan biri olan VLC Media Player'ın, MP4, MOV, AVI ve QTRM formatlarındaki hasarlı video dosyalarını onarmaya yardımcı olabileceğini biliyor olabilir. Bu nedenle, VLC Media Player'ın bu inanılmaz özelliğini bilmeyen herkes için, bunun nasıl yapılacağını size söyleyeceğiz. Sadece "Araçlar" a gitmeniz, açılır menüden "Tercihler" i seçmeniz gerekir. Şimdi, “Girdi / Kodek” seçeneğini bulup tıklamanız gereken bir pencere açılacaktır. Kenar çubuğunu aşağı kaydırın ve “Hasarlı veya eksik AVI dosyası” yazan bölümü belirleyin. Bu, “Her Zaman Onar” ı seçmeniz gereken bir yeri açıyor. Şimdi tercihlerinizi kaydedin ve videonuzu hatasız oynatın.

Ancak, videonuz ciddi şekilde hasarlıdır ve VLC Media Player tarafından düzeltilemez, bunun için aşağıda listelenen diğer herhangi bir video onarım yazılımından yardım alabilirsiniz.

3. DivFix++

Bir video onarma programı arayışınız, özellikle videonuz AVI formatındaysa, DivFix++ ile bitebilir. Bu yazılım hakkında beğendiğimiz birkaç şey var; Öncelikle ücretsizdir, sonrasında zarar görmüş AVI dosyalarını düzeltir ve nihayetinde kısmen indirilmiş filmleri torrent, ftp'den, ed2K veya başka bir internet kaynağından önizleyebilirsiniz.

Sadece onarmak istediğiniz video dosyasını açmanız veya dosyayı yazılımın arayüzüne sürükleyip bırakmanız gerektiğinden, DivFix++ kullanımı da oldukça kolaydır. Dosyaları manuel eklemek için “Dosya Ekle” yi seçmeli ve onarım için listeye bir video eklemelisiniz. Burada heyecan verici olan şey, yazılımın aynı anda birden fazla AVI dosyasını da onarmaya yardımcı olmasıdır, bu yüzden “çoklu AVI dosyaları” seçeneğini seçmeniz ve bunları onarım listesine eklemeniz yeterlidir.

Şimdi, index bölümünü videodan silmek için “Strip Index” sekmesini seçebilir ve ardından dosyayı tamir etmeye başlamak için “Fix” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Dosyanızı “Hataları Kontrol Et” seçeneğiyle hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca “Kötü Parçaları Kontrol Et” seçeneğine tıklayarak videonun herhangi bir zarar görmüş bölümünü kesmeyi de seçebilirsiniz. Orijinal video dosyalarınızın üzerine yazılmasını istemiyorsanız, “Orijinal Dosyayı Sakla” seçeneğini seçin.

Son olarak, bu hızlı ve hafif yazılımı kullandıktan sonra, sonuçta ortaya çıkan video dosyasını ya orijinal dosya ile aynı konuma ya da farklı bir klasöre kaydedebilirsiniz.

4. Recoverit

Ücretsiz olarak indirilebilen Wondershare Recoverit, başka bir video onarma programıdır; MPEG4, DivX, Angel Potions, Xvid ve 3ivx ile kodlanmış bozuk AVI video dosyalarınızı düzeltmenize yardımcı olur. Bu yazılım, AVI dosyalarını düzeltmeye yardımcı olur. AVI dosyasının orijinal ayrıntılarını korurken, düzgün bir izleme deneyimi sağlamak için bozulmuş bölümleri yeniden kodlar.

Bozuk dosyaları tanımlamaya yardımcı olur, AVI dosya endeksini ve 2GB boyutundaki dosyaları düzeltir, kayıt sırasında bozulan AVI dosyalarını onarır, farklı kodeklerin anahtar çerçevelerini tanımlar. MPEG4, DivX, Angel Potions, Xvid ve 3ivx ve dosyaları MOVI-chunk olmadan yeniden yapılandırır. Uygulama OpenDML AVI ve Standart AVI dosya kompozisyonlarını destekler. Ayrıca, İngilizce, Almanca ve Rusça gibi sistem menüsünde birden çok dili destekler.

Seçme işlemi için “Dosya Girişi” seçeneğini seçin ve hasarlı videoyu yazılım arayüzüne ekleyin. Burada, yazılım tarafından algılanabilen “Hataları Kontrol Et” e tıklayarak herhangi bir hatayı kontrol edebilirsiniz. Tespit edilen herhangi bir hata “Dosya Durumu” nda görünecek ve daha sonra video dosyasının başlatılması için sabitleme işlemi için “Onar” öğesini seçebilirsiniz. Onarımı yap.
Videoyu kaydetmek istediğiniz hedef klasörü seçebilirsiniz.

DivXRepair cihazınızdaki hasarlı AVI formatındaki video dosyalarını zahmetsizce gidermenize yardımcı olur. Bozuk görüntüyü onarırken, görüntülerin donması, piksel renk bozulması ve ses kaybı gibi diğer sorunları da giderir. Bozuk dosyaları onarmak istediğiniz listeye eklemeniz yeterlidir ve yazılım bozuk çerçeveleri otomatik olarak izler ve siler.

Arama prosedürü biraz zaman aldığı için sabırlı olmanız gerekir. Tüm kötü çerçeveleri her zaman tespit edemese de, ne zaman olursa olsun, pürüzsüz izleme deneyimine sahip olmanız için hasarlı bölümü onarır. Hasarlı kısmı ortadan kaldırır ve videonun düzgün şekilde çalıştığından emin olmak için bağlantısız kısımları tekrar birleştirir.

En iyi bölüm, videoları toplu halde düzeltmek için birden fazla dosya seçebilmenizdir. Onarım işlemi bittiğinde, son raporu görüntüler ve video onarım bilgisini içeren bir mesaj göreceksiniz. En kolay video onarım yazılımlarından biri olan DivXRepair, gezinmek için son derece kolay olan, aynı derecede basit bir kullanıcı arayüzü ile geliyor.

Çizilmiş CD veya DVD'in mi var? Zahmetsizce "Get My Videos Back" aracıyla videonuzu bu bozuk medya cihazlarından geri alın. Hasarlı videoları geri yüklemek çok kolay olsa da, bu yazılım ayrıca birçok ek özellik sunar. Dosya boyutunda bir kısıtlama yoktur, atlanan verilerin kusurları ve boyutlarını tahmin etmek, disk tipini kullanarak atlanan verileri saymak, duraklatılmış etkin kopya sağlamak, hedef sürücüde ne kadar boş alanın mevcut olduğunu kontrol etmek, raporun devamında yardımcı olmak ve Bayt modunu kullanarak okunabilir baytın her birini kaydetme yeteneği.

Bu nedenle, bu bozuk video dosyalarını bildirmek için “Aç ve Başlat” seçeneğine tıklamanız gerekir. Onarmak istediğiniz hasarlı video dosyasını seçin ve sonra bir hedef klasör seçmeniz istenecektir. Hedef klasörü seçtiğiniz an, video sabitleme süreci başlar. En iyi yanı, Get My Videos Back, DivX, FLV, MP4, 3GP, AVI, MPEG ve daha fazlası olan video codec'lerinin çoğunu onarabiliyor olmasıdır.

Mac platformu ve en son güncellemesi için hedeflenen, Stellar Phoenix Video Repair, bozuk video dosyalarını düzeltmeyi amaçlayan bir yazılımdır. Bu araç ayrıca, F4V, M4V, MP4 ve M4A gibi diğer formatlardaki videoların dışında bozulma nedeniyle Quick Time oynatıcısında oynatılamayan MOV dosyalarını da onarır. Video ile ilgili, ses kırılması, biçim değişikliği, zaman atlaması gibi başlıca sorunları onarmayı amaçlamaktadır.

Bu araç aynı anda onarım için birden fazla video dosyası eklemenize izin verir. Diğer özellikleri arasında, video dosyalarını sabit diskteki dosyaları önizlemenize olanak tanıyan depolama ortamı aygıtlarında, bellek kartlarında ve sabit disklerde düzeltme olanağı ve tamir edilen videoları istediğiniz hedef klasöre kaydetme özelliği vardır.

Ücretsiz demo versiyonu, 10MB'a kadar olan videoları onarabilir. Ancak, Quick Time tarafından desteklenmediği için F4V video dosyalarını Mac'teki varsayılan görüntüleyici altında önizleyemezsiniz. Programı kullanmak için uzman olmanızı gerektirmeyen kolay arayüz ile geliyor. Sadece birkaç fare tıklaması ile onarım işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • İndir: Windows | Mac
 • Fiyat: Ücretsiz deneme
 • Sistem: Windows | macOS

Yodot AVI Repair, özellikle XVID, DIVX ve AVI formatlarındaki video dosyalarını bir harici bellekte onarmaya yardımcı olan Windows ve Mac işletim sistemleri için geliştirilmiştir. Sadece bu değil, tanınmış DSLR fotoğraf makineleri veya video kameralar tarafından oluşturulan AVI dosyalarını onarmaya yardımcı olur, video dosyalarını AVI formatında, hafıza kartlarında, USB cihazlarında, sabit disklerde vb. düzeltir ve tamir edilen video dosyalarında önizleme sağlar.

AVI dosyalarından ayrı olarak Yodot AVI Repair, video dosyalarını, cep telefonları ve dijital kameralar içeren birkaç multimedya cihazı tarafından oluşturulan XVID ve DIVX video kodekleriyle de düzeltir. Yazılımı kullanmak için ekranda görüntülenen basit talimatları izleyin. Onarmak istediğiniz video dosyasını ekledikten sonra, program dosyayı onarmaya başlar.

Onarmanın tamamlanması üzerine, dosya açıklamasının yanı sıra rapor günlüğünü gösterir. Başarılı bir şekilde onarılmışsa ve onarılmış video dosyasını istenilen hedef klasöre kaydettiyseniz, AVI dosyasını önizleyebilirsiniz.
Program basit ve kullanımı kolay bir arayüz ile geliyor.

Adından da anlaşılacağı gibi AVI formatında video dosyalarını, Remo Repair AVI ile DivX ve XVID dosyaları ile birlikte onarabilir ve hasar görmüş video dosyalarını hatasız olarak onarım işlemini yürütebilmenizi sağlar. Ek olarak, bu araç ses ve görsel veri akışını birbirine paralel olarak sabitler ve ekler. Hem Mac hem de Windows işletim sisteminde oynatılabilen bozuk AVI dosyalarını düzelten ücretsiz demo sürümüde mevcuttur. Hatta satın almaya devam etmeden önce programı analiz etmenizi sağlar ve onarılan çıkışı önizlemenize olanak tanır.

Bozuk video dosyalarınızı onarmak için, ana ekranda yazılımı başlatın ve onarmak istediğiniz listeden video dosyalarını seçin. Seçilen video dosyalarının değerlendirilmesi anında başlar ve onarım işlemi daha sonra gerçekleşir. Dosyanın başarılı bir şekilde sabitlenmesinde, onarılmış dosyayı önizleme için bir seçenek ile bir istem göreceksiniz. Sabit dosyayı önizledikten ve çıktıdan memnun kaldığınızda, yazılımı yeniden kaydetmeniz gerekir, böylece onarılan dosyayı kullanabilirsiniz. Son olarak, dosyayı istediğiniz konuma kaydedin. Remo Repair AVI, dosyalarınızı sadece birkaç fare tıklamasıyla sorunsuz bir şekilde onarmanıza yardımcı olan basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

 • İndir: Windows | Mac
 • Fiyat: Ücretsiz deneme
 • Sistem: Windows | macOS

Windows işletim sistemi için geliştirilmiş kompakt bir araçtır ve oynatılamayan veya hızlı iletilen bozuk video dosyalarını kurtarmayı amaçlamaktadır. Bu küçük araçla ilgili en iyisi, boyutuna rağmen, AVI, DivX, Xvid, MPEG-4, RM, RMVB, ASF, WMV, WMA, AC3 gibi çeşitli formatlarda video dosyalarını tamir edebilir.

Her şeyden önce, yazılım orijinal video kalitesini korur ve orijinale zarar vermez ve ayrı bir geri yüklenen veya tamir edilmiş video dosyası oluşturur. Dosyaları muhteşem hız ve kusursuz performansla onarır.
Repair Video Master, silinemez, kesilmiş, bozuk, bazı biçimlerde hasar görmüş, CD, DVD veya diğer medya kaynaklarından tamamen kopyalanamayan, oynatılırken donmuş, geri sarmak veya hızlı ileri sarmak için başarısız olan dosyaları düzeltir. Oynat düğmesinin çalışmadığı dosyalar. Repair Video Master ile bir seferde birden fazla dosyayı onarabilir ve 2 GB'den büyük boyutlu büyük boyutlu video dosyalarını destekleyebilirsiniz. Ayrıca, AVI dosyasından önemli ayrıntıları silebilirsiniz. Gezinmesi kolay kullanışlı bir arayüze sahiptir.

11. Meteorite

Bozuk MKV video dosyalarını düzeltmek için tasarlanmış bir açık kaynak projesi, Meteorite ayrıca çevrimiçi indirme sürecinde olan MKV dosyalarını da tamir edebilir. Son derece basit bir düzen ile geliyor ve iyi bir arayüze sahip değil. Bu yazılımı indirdiğinizde, sadece seçenek olmayan bir kutu şeklinde açılır. Ancak, buradaki ayrıntı, bir sürükle-bırak seçeneği sunmasıdır, böylece tamir etmek istediğiniz MKV video dosyalarını sürükleyip kutuya bırakabilirsiniz. Yazılım daha sonra otomatik olarak onarım işlemini başlatır, hasarlı dosyaları siler ve onarılmış olanı yerleştirir. Meteorit, ilk ve tek özel MKV onarım yazılımıdır, hızlı işlev için C ++ kodlaması üzerinde çalışır ve birkaç işletim sistemini destekler.

File Repair, video dosya formatlarının çoğunu verimli bir şekilde onarmakla kalmayıp aynı zamanda DOCX, XLS, ZiP, RAR, JPEG, GIF, PNG, PDF, PPT, MP3, WAV gibi diğer dosya formatlarını da destekleyen benzersiz bir araçtır. Yardımcı program bozuk dosyayı tarar ve oynatılabilir bir dosya oluşturmak için mümkün olduğu kadar çok veri alır.
Kullanıcı arabirimindeki listeden bozuk dosyayı seçin ve “Onar” seçeneğini tıklayın. Tüm süreci, tarayıcının altında bulunan günlük ekranında görebilirsiniz. Onarım işlemi tamamlandığında, orijinal video dosyası onarılmış video dosyasıyla yeniden başlatılır. Video dosyalarının yanı sıra, File Repair, bozuk word dokümanlarını, excel tablolarını, ZIP veya RAR arşivlerini, JPEG, GIF, TIFF, BMP, PNG veya RAW formatlarının görüntülerini, PDF belgelerini, erişim veritabanlarını, PowerPoint sunumlarını ve müzik dosyalarını düzeltir.

0
0
0
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

 • avatar
  Husna

  İngilizce'den çeviri yapılmış, kaynak gösterilmeden kullanılmış.

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın