Ogznet.com
Daha İyi Selfie Çekmek için 10 Uygulama ve Fotoğrafçılık Önerileri Paylaş:
People vector created by freepik - www.freepik.com

Daha İyi Selfie Çekmek için 10 Uygulama ve Fotoğrafçılık Önerileri

Bazı insanlar, doğal olarak muhteşem selfie nasıl çekilir iyi biliyorlar. Kendinizi çektiğinizde harika görünmek için uğraşıyorsanız, bazı fotoğrafçılık kılavuzlardan birkaç öneri almanız ya da kullandığınız kamera uygulamasını değiştirmeye ihtiyacınız olabilir.

1. ‎GoCam (iOS)

 

GoCam by Crunchfish, el hareketleriyle uzaktan fotoğraf çekmenizi ve bu fotoğraflara göz atmanızı sağlar.

Bir selfie çekerken, telefonunuzu mükemmel noktada tutmak ve deklanşöre hafifçe dokunmak için başparmağınızla bir mücadele veriyor olabilirsiniz. GoCam, el hareketlerini algılayarak resim çekmeyi kolaylaştırır.

Telefonunuzu bir elinizle tutun ve diğer elinizin avuç içini kameraya gösterin. Geri sayım zamanlayıcısını tetiklemek için avucunuzu bir yumruğa çevirin. Şimdi elini uzatabilirsin ya da onunla başka bir şey yapabilirsin. Böylece, telefonunu bir noktada sabitleyebilir, zamanlayıcıyı tetikleyebilir ve sonunda her iki elin bir selfie çekiminde normal bir şekilde görünsün!

GoCam ile selfie nasıl çekilir:

  1. iPhone veya iPad'inizdeki yerleşik kamera, hareketlerinizi algılar.
  2. Elinizi cihazınızdaki kameradan en az 30 cm uzağa ortalayın.
  3. Elinizin hafif bir hareketi, özellikle loş ışıkta GoCam'in sizi algılamasına yardımcı olur.
  4. Üç metreye kadar temassız kullanım sağlar.

2. ‎YouCam Perfect (iOS | Android)

 

YouCam Perfect, muhteşem selfieler çekmek isteyenler için yapılmış bir kamera uygulamasıdır. Bunu yapmak için, bir filtre veya güzelleştirici efektler gibi uygulamak istediğiniz herhangi bir efektin canlı bir önizlemesini sunar.

İhtiyacınız olan tüm fotoğraf düzenleme araçları ve güzellik kamerası için YouCam Perfect'i indirin. Yüz rötuşu, fotoğraf efektleri, kamera filtreleri, harika kolajlar, yazı tipleri, çıkartmalar, çerçeveler, animasyonlu efektler ve daha fazlasını sunar.

Doğru filtreleri kullanmak, iyi selfieler için temel bir tekniktir. Ama en iyi fotoğrafçılar, deklanşöre dokunmadan filtreyi çözüyorlar. YouCam Perfect ile filtreleri önceden önizleyebilir, fotoğrafın nasıl çerçeveleneceğine karar verebilirsiniz.

Fotoğraf çekildikten sonra veya galeride kayıtlı bir fotoğrafa da bu efektleri uygulayabilirsiniz. YouCam Perfect, yetenekli bir fotoğraf editörüdür.

3. FaceTune2 (iOS | Android)

 

Facetune2, selfilerinize kendi dokunuşunuzu eklemenizi sağlayan ve özel düzenleme stüdyosu olarak kullanabileceğiniz bir fotoğraf editörüdür. Saniyeler içinde doğal ve harika bir görünüme kavuşun, hemen takipçilerinizle paylaşın.

FaceTune, dişleri beyazlatmanıza, lekeleri yumuşatmanıza, çene çizgisini veya yüz şeklini yeniden şekillendirmenize, kırmızı gözleri çıkarmanıza, yamalar eklemenize ve arka planı bulanıklaştırmanıza olanak tanır.

Her efekt, uygulanması mümkün olduğu kadar basittir ve orijinaline kolayca geri döndürülebilir.

Akıllı telefonlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir.

İlginizi
çekebilir

Android ve iOS için En İyi Kamera Uygulamaları 2022

4. ‎Selfie Guide (iOS | Android)

Arka planda Eyfel Kulesi ile bir selfie çekmek için en iyi yer neresi? Kolunuzu öne açtığınızda Büyük Kanyon arkanızda en güzel nerede gözükecek? SelfieGuide en iyi selfie noktaları için tüm bu cevaplara sahiptir.

Uygulamayı telefonunuza indirin ve bulunduğunuz yere bağlı olarak konum paketini alın. GPS’iniz ile haritadaki konuma gidin. Dahili kamerayı açın ve yüzünüzü ve resminizi mükemmel şekilde hizalayın. Talimatları takip ettiğiniz sürece, muhteşem bir selfie çekeceksiniz.

Doğal olarak, SelfieGuide dünyadaki her yeri kapsamaz. Ancak, mevcut olan yerler, mükemmel çekim için ayrıntılıdır.

Türünün ilk örneği olan bu uygulama, harika bir selfie çekme sanatını herkesin görmek ve fotoğraflamak istediği seyahat yerleriyle birleştirerek size özel seyahatinizi hatırlamanız için mükemmel bir selfie deneyimi sunuyor.

5. Retrica (iOS | Android)

 

Retrica, en iyi selfie uygulaması ve yüzden fazla harika filtre sunan aynı zamanda bir sosyal ağdır. Farklı açılardan çekilmiş fotoğraflar, canlı videolar ve GIF görüntüleri ile selfie kolajlarını destekler.

Bu uygulamada fotoğraflarınıza resimler, zaman damgaları, metinler vb. ile açıklamalar ekleyebilirsiniz. Burada ayrıca uygulamanın kronolojik görünümü üzerinden diğer kullanıcılarla iletişim kurabilir ve resimlerini takip edebilirsiniz.

Ayrıca resimlerinizi Facebook, Instagram ve diğer sosyal mecralara gönderebilir, mesaj yoluyla paylaşabilirsiniz.

6. ‎Perfect365 (iOS | Android)

 

Bu, kadınlar için en iyi selfie uygulamasıdır. Çünkü bu uygulamayı kullanarak birkaç saniye içinde çekimlere makyaj uygulayabilirler. Makyaj ve güzellik için 20 farklı araç, çeşitli ön ayarlar ve görünümler sunar.

Kaliteli renk paleti ile farklı renk kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda saçı, dudakları ve cildi ayarlama imkanı verir. Perfect365, yüzünüzde farklı görünümleri tekrarlayabileceğiniz yerleşik makyaj ipuçlarına ve popüler sanatçıların video eğitimlerine sahiptir.

Yüz tanıma fonksiyonu ile doğal bir görünüm ve kusursuz bir makyaj elde edebilirsiniz. Bu uygulamayla ilgili iyi olan şey, uygulama içi satın alımlarla tamamen ücretsiz olmasıdır.

İlginizi
çekebilir

Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 7 iPhone Kamera Uygulaması

7. ‎AirBrush (iOS | Android)

Amacınız ideal özçekimler elde etmekse, Airbrush sizin için en iyi selfie uygulamasıdır. Bu uygulama ile tek dokunuşla lekeleri gidererek, dişlerinizi beyazlatarak, cilt tonunuzu düzelterek kesinlikle mükemmel selfie'ler elde edeceksiniz.

Ancak en büyük artısı, düzeltici, yeniden çizim, göz parlaklığı, bulanıklık ve daha birçok özelliği kendiniz ayarlayabilmenizdir. Ayrıca, bu uygulama birçok farklı filtre sunar. Ayrıca, isterseniz özçekimlerinizi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz.

Airbrush'ı ücretsiz olarak edinebilirsiniz, ancak bu sürümde pek çok işlev mevcut değildir. Uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilmek için tam sürümünü satın almanız gerekir.

8. VSCO (iOS | Android)

 

VSCO herhangi bir güzelleştirici araç sunmasa da, selfie çekmek için iyi bir uygulamadır. Harika resim düzenleme araçları ve VSCO ön ayarları sayesinde sahip olduğu her dezavantajı telafi eder.

Uygulama, her kullanıcıya uygun birçok işlev, önceden yüklenmiş filtreler, oranları, vurguları, gölgeleri vb. değiştirme imkanı sunar. Bir resmi düzenlediyseniz ve bir sonraki için aynı işlemleri yapmak istemiyorsanız, bu uygulama size çok yardımcı olacaktır.

Burada düzenleme ayarlarınızı bir fotoğraftan kopyalayabilir ve başka bir fotoğraf için kullanabilirsiniz. Ücretsiz sürüm, kontrast, doygunluk ve 10 ön ayar dahil olmak üzere standart fotoğraf düzenleme araçlarına sahiptir.

Aylık bir üyelik satın alırsanız, 200'den fazla ön ayar, Kodak, Fuji, Agfa'dan eski film hisli fotoğraflar ve daha pek çok şeyden oluşan VSCO ön ayar özelliklerinin tamamını kullanabileceksiniz.

Ayrıca bu uygulama, HSL, Çerçeveler ve Video Düzenleme gibi bazı profesyonel araçları kullanmanıza olanak tanır.

9. Cymera (iOS | Android)

Cymera, sağlam bir resim düzenleyici ve bir kameranın güzelleştirici işlevini arayanlar için en iyi selfie uygulamasıdır. Yüzünüzü düzeltebilir ve size kompozisyonunuzu şekillendirme imkanı verir.

Bu uygulamada, özçekimlerinize 130 filtre ve farklı efektler ekleyebilir, kolajlar vb. oluşturabilirsiniz. Cymera, InstaFit özellikleri, çok hızlı ve kullanımı kolay resim düzenleme araçları sunar. Ancak, bu uygulamayla ilgili en ilginç şey, ayrı lensler, bir balık gözü lens, bir Lomo kamera ve diğerlerini içeren 7 kamera lensi setidir.

Bitirdiğinizde, farklı çıkartmalar, sanat efektleri, yerleşik kolaj ızgaraları, bulanık arka planlar vb. kullanarak kompozisyonunuzu şekillendirebilirsiniz.

Her şehir kendi tarzında özeldir. Kişiliğinizin belirli bir şehri “gösterdiğini” iddia eden SelfieCity bu fikir üzerine oluşturulmuştur. Bu uygulamayı, selfie çekmek için diğer uygulamalardan farklı kılan da budur.

Bu uygulamadaki her şehir (örneğin Formosa, Tokyo, Paris, Hong Kong ve New York), atmosferini ve çevresini gösteren belirli filtre koleksiyonları sağlar. Ayrıca, bu uygulama çift pozlama, 16 portre, bulanıklaştırma ve vinyet oluşturma işlevleri, gerçekçi fotoğraf rötuşlama ve Apple'ın canlı resimlerini taklit eden bir özellik içerebilen bir selfie kolajı sunar.

Bu uygulama üç kameraya sahiptir. Yüz tanımayı kullanan ve cilt tonunu ve dokusunu düzelten akıllı dekorasyonun bir özelliği de var.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz