Bootable / Önyüklenebilir USB Flash Sürücüleri Oluşturmak

USB’den önyüklenebilir, bootable USB flash sürücüler oluşturulmasına yardımcı olan küçük yardımcı programlar.

1. Rufus

Rufus, önyüklenebilir USB flash sürücüler oluşturulmasına yardımcı olan küçük bir yardımcı programdır.

Özellikler:

 • USB bellek biçimlerini FAT / FAT32 / NTFS / exFAT / UDF / ReFS olarak biçimlendirir
 • Geniş bir ISO yelpazesinden önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturur
 • MS-DOS / FreeDOS önyüklenebilir USB bellek oluşturur,
 • BIOS veya UEFI önyüklenebilir sürücüler oluşturur
 • Modern UI, Windows Vista ve sonraki sürümleri için UAC yükseltmesi

Küçüklüğüne rağmen, Rufus size ihtiyacınız olan her şeyi sağlar!

Unetbootin, CD'ye gerek duymadan Ubuntu ve diğer Linux dağıtımları için önyüklenebilir "Live USB" sürücüleri oluşturmanızı sağlar.
UNetbootin, depolardan sizin için desteklenen bir çok dağıtımdan birini indirebilir veya kendi Linux.iso dosyanızı kullanabilirsiniz.

UNetbootin, kuruluma gerek kalmadan kullanılabilen Live USB diskler oluşturabilir.

Dağıtımları, sizin için bir ISO (CD görüntüsü) dosyası indirerek veya zaten indirdiğiniz bir ISO dosyasını kullanarak yükler

3. Etcher

Etcher, Windows, OS X ve GNU / Linux desteği ile ücretsiz ve açık kaynaklı bir iso kalıp dosyası yazdırıcısıdır. USB ve SD kart görüntüsü yakma işlemini olabildiğince basit ve hızlı hale getirir.

Özellikler:

 • Doğrulanmış Yazma - Bozuk kartlarda cihazınızın neden önyükleme yapmadığını merak etmeyin.
 • Sabit Sürücü Dostu - Tüm sabit sürücünüzü silinmekten kaçınmak için sürücü seçimi açıkça görülür
 • Açık Kaynak - JS, HTML, node.js ve Elektron ile yapılmıştır.
 • Çapraz Platform
 • Herkes için kolay kullanım daha karmaşık kurulum talimatları yok.

4. YUMI

YUMI (Universal Multiboot Installer), MultibootISO'ların devamı niteliğindedir. Birden çok işletim sistemi, virüsten koruma yazılımı, disk klonlama, tanılama araçları ve daha fazlasını içeren bir Çoklu Önyükleme USB Flash Sürücüsü oluşturmak için kullanılabilir. Grubun ISO dosyalarını doğrudan USB'den başlatması için kullanan MultiBootISO'nun aksine, YUMI, USB aygıtında depolanan çıkarılan dağıtımları başlatmak için syslinux kullanır ve gerekiyorsa USB'den Birden Çok ISO dosyasını Boot için kullanmaya devam eder.

Birkaç dağıtımı bir kenara bırakırsak, tüm dosyalar Çoklu Önyükleme klasöründe saklanır ve hala diğer depolama amaçları için kullanılabilen güzel organize edilmiş bir Çoklu Ön Yükleme Sürücüsü sağlar.

Universal USB Installer, USB Flash Sürücünüze Linux Dağıtımları eklemenize izin veren bir Live Linux Önyükleme USB Creator'dur. Universal USB Installer'ın kullanımı kolaydır. Basitçe bir Live Linux Dağıtımı, ISO dosyası, Flash Sürücünüz ve Tıkladığınız Yükleme'yi seçin. Seçilebilir işletim sisteminizin kurulu olduğu durumda önyüklenebilir USB Flash Sürücüsünü çalıştırmaya hazır olmanız gerekir.

LiLi USB Creator, Windows için önyüklenebilir bir Live USB anahtarı oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir yazılımdır.

Bu yazılım ayrıca herhangi bir yapılandırma ve yükleme olmaksızın Linux'u doğrudan Windows'da çalıştırmak için otomatik sanallaştırma özel bir seçeneği sunar.

MultiBootUSB, çıkarılabilir bir medyada yani USB diskte çoklu önyükleme Live Linux oluşturmak için kullanılan bir yazılımdır.

UNetbootin'e benzemekle birlikte, diskte yeterli alana sahipseniz birçok dağıtım yüklenebilir. İsterseniz, MultiBootUSB da istediğiniz zaman dağıtım (lar) ı kaldırma seçeneği sunar.

7. BurnAware

BurnAware, her türlü CD, DVD ve Blu-ray diskler oluşturmak için tam özellikli cd yazma yazılımlarından oluşan bir pakettir. Ev kullanıcıları, önyüklenebilir diskler, çok oturumlu diskler, yüksek kaliteli ses CD'leri ve video DVD'leri kolayca yazabilir, disk imajları oluşturabilir, kopyalayabilir ve yazabilir. Gelişmiş kullanıcılar, önyükleme ayarlarının kontrolü de dahil olmak üzere BurnAware'in gelişmiş seçeneklerinden yararlanarak, UDF bölümü ve sürümleri, ISO düzeyleri ve kısıtlamaları, oturum seçimi, parçalar ve diskler için CD metni, veri kurtarma, disk alanı ve doğrudan kopyalama yapabilir.

WinSetupFromUSB, 2000/XP'den bu yana herhangi bir Windows sürümünü yüklemek, çeşitli Linux ve *BSD sürümlerini ve ayrıca birçok Windows, Linux, DOS tabanlı ve diğer yardımcı programları başlatmak için çoklu önyüklemeli USB flash veya sabit disk hazırlayan bir Windows programıdır. Sürüm 1.1 programı, (U)EFI'yi (Vista x64 SP1 ve sonraki x64 sürümleri) destekleyen Windows sürümleriyle USB disk oluşturabildiğinden, bu USB disk hem (U)EFI hem de Eski BIOS modlarında kullanılabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın