Bölgesel Yağlanmalarla Baş Etmenin En Etkili Yolu: Lipoliz

Daha iyi, daha genç ya da daha bakımlı görünmek yalnızca kadınların değil erkeklerin de hayallerini süslüyor. Durum böyle olunca estetik cerrahi prosedürlere ve medikal estetik prosedürlere başvuran erkeklerin sayısının günümüzde en üst noktaya ulaştığı biliniyor.

Kadın erkek herkesin derdi olan bölgesel inatçı yağlanmalar başta olmak üzere medikal estetik prosedürler pek çok soruna etkili çözümler sunuyor. Sonuç olarak geldiğimiz noktaya sağladığı faydalar nedeniyle soğuk lipoliz İstanbul ilinde en çok talep gören medikal estetik prosedürler arasında yer alıyor. Botox ise zaten medikal estetik sektörünün yıldızlarından biri olarak çok geniş bir kitleye hitap etmeye devam ediyor.

Medikal estetik prosedürlere ilginin bu kadar yoğun olması farklı seviyede hizmet sağlayıcıların bu alanda faaliyet göstermesine neden oluyor. Bu aşamada soğuk lipoliz, botox ya da diğer medikal estetik prosedürleri uygulayacak kişinin deneyimi, eğitimi ve uzmanlığı ön plana çıkıyor. Botox ile yüzünüzdeki çizgiler ve kırışıklıklarla mücadele edebilirsiniz ya da soğuk lipoliz ile bölgesel dirençli yağ birikintilerinize “Elveda!!” diyebilirsiniz. Ancak temel kural uygulamanın alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılmasıdır.

Yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip doktorlar ilk olarak hastanın ihtiyaçlarını tespit eder ve beklentilerini değerlendirirler. Beklentilerin gerçeğe uygunluğu da çok önemlidir. Kişi özelinde belirlenen, planlanan ve doğal sonuçlar elde edilmesini sağlayan medikal estetik prosedürler için adresiniz Uzman Dr. Şafak Göktaş. Alanının önde gelen isimlerinden Uzman Dr. Şafak Göktaş hastalarıyla açık ve etkili bir iletişim kurarak sürecin tüm adımlarını iş birliği içerisinde gerçekleştirir. Siz de Uzman Dr. Şafak Göktaş ile iletişime geçerek medikal estetik dünyasına güvenli bir adım atabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) Nedir?

Soğuk lipoliz ya da kriyolipoliz vücudun belirli bölgelerinde bulunan düzenli diyete ve spora dirençli yağ birikintilerinin azaltılması için uygulanan ve cerrahi olmayan bir prosedür olarak tanımlanabilir. Derinin altında bulunan yağ hücrelerine soğuk uygulanmasını temel alır. Bu invaziv olmayan prosedür soğuk yağ hücrelerini öldürür. Ölü hücreler zaman için de vücudun doğal sistemi tarafından yok edilir. Bunun sonucunda bölgesel incelme ve şekillendirme etkisi sağlanır.

Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) Nasıl Yapılır?

Tüm medikal estetik prosedürlerde olduğu gibi soğuk lipoliz uygulamasında da ilk adım tedavi edilmek istenilen yağ bölgesinin şeklinin, boyutunun ve özelliklerinin hasta özelinde değerlendirilmesidir. Değerlendirme ve planlama süreci tamamlandıktan sonra uygulamaya geçilir.

Soğuk lipolizde derinin altındaki yağ hücreleri “Aplikatör” adı verilen bir el tipi cihazla dondurulur. Uygulama sırasında gerekli korumayı sağlamak için cilde jel ped uygulanır. Giderilmek istenilen yağlı çıkıntı aplikatör kullanılarak emilmesi ya da vakumlanması sağlanır. Bu süreçte yağ tabakası kademeli olarak soğutulur. Hem çekme hissinin hem soğuğun etkisiyl karıncalanma, batma, ağrı ya da kramp hissedilebilir

Bölgede uyuşma sağlanınca bahsi geçen hisler 5 ila 10 dakika içinde kendiliğinden düzelir. Uygulama sona erip aplikatör çıkarılında 2 - 3 dakika süreyle uygulama bölgesine masaj yapılır. Bunun amacı bölgedeki yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olmaktır.

Soğuk Lipoliz Yağ Hücrelerini Nasıl Yok Eder?

Yağ hücreleri, cilt hücreleri gibi diğer hücrelere oranla soğuk havadan kaynaklanan olası hasarlara karşı daha duyarlıdır. Soğuk lipoliz de bu görüşü temel alır. Soğuk lipolizde soğuk hava cilt altındaki yağ hücrelerinde hasara neden olur. Oluşan hasar vücut tarafından inflamatuar bir yanıt verilmesini tetikler ve sürecin sonunda yağ hücrelerinin ölümü gerçekleşir. Bu süreçte vücut bağışıklık sisteminin en önemli parçalarından ve bir tür beyaz kan hücresi olan makrofajlar ölü yağ hücreleriyle kalıntılarının vücuttan atılmasını sağlamaları için yaralanma bölgesine çağrılır.

Soğuk lipoliz herhangi bir cerrahi kesi yapılmasını gerektirmediği için hızlı, pratik ve konforlu bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Ayakta tedavi kapsamında gerçekleştirilen işlem kapsamında tek bir seans sırasında vücudun birden fazla bölgesine tedavi uygulanabilir.

Alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapılan soğuk lipoliz uygulamaları bölgedeki sinir liflerine, kan damarlara, kaslara ya da cilde kalıcı bir zarar vermez. İşlem sırasında hasar gören ve ölen yağ hücreleri vücudun doğal işleyişiyle kalıcı olarak uzaklaştırılır.

Botox ile Görünümünüzü Canlandırabilirsiniz

Yaş almaya bağlı olarak yüz bölgesinde ortaya çıkan ve belirginleşen çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünün azaltılması ve derinleşmelerinin önlenmesi noktasında botox son derece önemli fayda sağlar. Botox tedavisini genellikle ilk yaşlanma belirtileri beliren 30 yaş üzeri kişiler tercih etse de 18 yaşının üzerinde olan ve botox enjeksiyonuna engel bir durumu olmayan kişilere botox yapılabilir.

Botox tedavisine uygunluk aşamasında kişinin yapısal özellikleri değerlendirilir. Eğer kas aktivitelerinin yoğunluğu ve kişinin yapısal özellikleri nedeniyle kırışıklıklar daha erken ortaya çıkarsa 20’li yaşlarda da botox enjeksiyonuna başlanabilir. Düzenli tekrarlanması halinde botox zaman içinde kırışıklığa neden olan mimik kaslarını zayıflatma özelliğine sahip olduğundan uzun vadede de avantajlı bir yöntem olarak kabul edilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın