Ogznet.com
Apple Kimliği olmadan iPhone nasıl kullanılır? Paylaş:
Tuur Tisseghem adlı kişinin Pexels'daki fotoğrafı

Apple Kimliği olmadan iPhone nasıl kullanılır?

iPhone’unuzda Apple Kimliği kullanmak istemiyorsanız, kullanmak zorunda değilsiniz. Yeni iPhone’unuzu veya herhangi bir Apple aygıtınızı ilk kurduğunuzda bir Apple Kimliği oluşturmanız istenir. Bu, yedeklemelerini ve verilerinizi aygıtlar arasında senkronize etmek için iCloud ile birlikte çalışacak evrensel bir hesaptır.

Bu yapmak çok yararlı bir şey olsa da, bir Apple Kimliği oluşturmadan iPhone'unuzu nasıl kuracağınızı gösterelim.

Yeni bir iPhone'u veya fabrika ayarlarına döndürülmüş bir cihazı açtığınızda temel kurulum işlemlerini yapmanız gerekir. İlk kurulum ayarı dil seçeneğidir. Sonrasında Hızlı Başlangıç seçeneğini kullanmak mı yoksa işleri manuel olarak mı yapmak istediğiniz sorulur. İkincisini seçmek için Manuel Olarak Ayarla seçeneğine dokunun. Ardından, bir Wi-Fi'ye bağlanmanız gerekir.

Şimdi bir parola oluşturma veya Face ID ayarlama zamanı. Kullanmak istemiyorsanız bu bölümü atlayabilirsiniz, ancak bunları kendi güvenliğiniz için kullanmanızı öneriyoruz.

iPhone sahip olabileceğiniz herhangi bir yedeklemeyi yüklemek için seçenek sunacak, ama bu klavuz bir Apple Kimliği olmadan yeni bir yükleme işlemini anlattığı için yeni iPhone olarak ayarla seçeneğini seçin.

Son olarak, Apple Kimliği sayfasına gelmiş olacaksınız. Apple ID'nin metin alanında, normalde hesap bilgilerinizi yazacağınız bir yer kutu (genellikle xxx@icloud.com) olacaktır. Bunun yerine, Parolamı Unuttum veya Apple Kimliğim yok seçin.

Bu sizi iki seçime sahip bir sayfaya götürür: Parolayı veya Apple Kimliğini Unuttum ve Ücretsiz Apple Kimliği Oluştur. Bunların altına bakarsanız, mavi renkli Daha Sonra Ayarlama seçeneğini göreceksiniz, buraya dokunun.

Apple Kimliği kullanmak isteyip-istemediğinize dair bir iletişim kutusu görünecek. Kullanmama seçeneğini seçin ve Apple Kimliği programına kaydolmanıza gerek kalmadan işlemi tamamlayın.

Bu kadar, artık apple kimliği olmadan iPhone'u kullanabilirsiniz. Verilerinizi cihazlar arasında senkronize etmek istiyorsanız, Kişiler, Google Drive, Google Fotoğraflar gibi Google hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz