En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2019

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticileri 2019

En İyi Ücretsiz Şifre Yöneticisi Programları (2019)

Tüm online hesaplarınız için farklı bir şifre kullanmak en iyi güvenlik yöntemlerinden biridir. Ancak bu şifrelerin hepsini hatırlamak neredeyse imkansızdır. Şimdi, bu sorunların her ikisine de bir çözüm var: harfler, sayılar ve özel karakterleri bir arada kullanarak güçlü şifreler oluşturacak ve hepsini şifrelenmiş bir kasada saklayacak güvenli bir şifre yöneticisi program.

Güvenli şifreler oluşturun ve hesaplarınızı saldırılardan koruyun.

Bu şifre yöneticisi programlar, daha önce hesabınıza giriş yaptığınız herhangi bir siteyi ziyaret ettiğinizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak dolduracak ve sizi büyük bir yükten kurtarırken güvenliğinizi de sağlayacaktır.

Bazı şifre yöneticisi programlar, şifrelenmiş giriş bilgilerinizi sabit sürücünüzde saklar, diğerleri ise bilgilerinizi kendi sunucularına yükler ve internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan bu hesap bilgilerine erişmenizi sağlar.

Bu makalede, kullanabileceğiniz en iyi şifre yöneticilerinin kapsamlı bir listesini bulacaksınız.

1. LastPass

lastpass şifre yöneticisi

Tüm hesaplarınız için ücretsiz, güvenli şifre oluşturma ve depolama.

 • Sınırsız sayıda girişleri depolar
 • Otomatik form tamamlama
 • Güçlü şifreler üretir

LastPass iki farklı versiyonla birlikte gelir - bedava ve premium. Daha fazla güvenlik için çok faktörlü kimlik doğrulamasıyla ve ana parolanız tarafından korunan güvenli bir kasada, çok sayıda farklı hesap bilgisi depolayabilirsiniz.

LastPass'in ücretsiz sürümü, metinler için güvenli depolama, tarayıcılar arasında hesap bilgilerinin senkronizasyonu ve LastPass.com aracılığıyla internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan güvenli kasanıza erişim sağlar. Zararlı yazılım barındıran web sitelerinde formları otomatik olarak tamamlamayı reddeder. Ayrıca diğer şifre yöneticisi programlara geçmek isterseniz, verilerinizi istediğiniz zaman dışa aktarabilirsiniz.

Premium sürümde, dosyalar için güvenli bulut depolama, gelişmiş çok faktörlü kimlik doğrulama ve seçtiğiniz kişilerin acil durumlarda hesaplarınıza erişebilmesi için bir acil durum planı oluşturma yeteneği eklenir.

LastPass'ın tek dezavantajı popülaritesidir. Bu, hackerlar için programı popüler bir hedef haline getirir. Ancak kullanıcıların şifrelenmiş verileri veya ana şifrelerinin çalındığı herhangi bir olay bulunmamaktadır.

2. Dashlane

dashlane şifre yöneticisi

Tüm web tarayıcıları ve cihazlar için mükemmel şifre güvenliği.

 • Tek tıklama ile şifre oluşturma
 • Otomatik form tamamlama
 • Dijital cüzdan özelliği

Dashlane, LastPass'ın en yakın rakibi ve LastPass gibi, tek tıklamayla şifre oluşturma, birinci sınıf güvenlik, kullanım kolaylığı ve ileride bakmak için not saklama yeteneğine sahip bir şifre yöneticisi program.

Bu sadece bir bilgisayar programı değildir; tarayıcı eklentileri ve mobil sürümleri de var. LastPass'a benzer şekilde sınırsız paylaşım ve senkronizasyon içeren bir Dashlane premium sürümü vardır.

Dashlane Premium, yıllık olarak ücretlendirilir, ancak ücretsiz sürüm tüm gerekli özellikleri içerir. Ücretsiz sürümde temel şifre yöneticisi özelliklerine sahip olursunuz; otomatik doldurma ve dijital cüzdan özellikleri gibi.

3. RoboForm

roboform şifre yöneticisi

Ücretsiz mobil uygulamalara sahip mükemmel bir şifre yöneticisi program.

 • Çapraz platform kullanım desteği
 • Sınırsız hesap bilgisi depolama
 • Notları kaydetme

RoboForm, dünyanın en iyi şifre yöneticisi olduğunu iddia ediyor ve haksız da sayılmaz. Yakın tarihli bir güncellemeden sonra, ücretsiz sürümde sınırsız sayıda hesap bilgisi saklayabilirsiniz.

RoboForm, Dashlane ve LastPass gibi güçlü özelliklere sahip değildir. Ancak ücretsiz mobil uygulamaları var. Şifre oluşturucu özelliği ile güçlü ve benzersiz şifreler oluşturabilirsiniz.

Roboform, Windows, Mac, iOS ve Android sistemlerinde kullanılabilir ve şifreleri cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz.

4. KeePass Password Safe

keepass şifre yöneticisi

Daha deneyimli kullanıcılar için özelleştirilebilir bir şifre yöneticisi.

 • Mükemmel şifre oluşturucu
 • Eklenti yoluyla genişletilebilir
 • Kullanıcı arayüzü çok eski

Dünyanın en güzel arayüzüne sahip şifre yöneticisi değil ama KeePass Password Safe özellik kümesini genişletmek için çoklu kullanıcı desteği ve indirilebilir eklentiler ile sağlam bir güvenlik sunuyor.

KeePass, şifrelerinizi güvenli bir şekilde yönetmenize yardımcı olan ücretsiz bir açık kaynaklı şifre yöneticisidir. Tüm şifrelerinizi bir ana parola veya bir anahtar dosyası ile kilitlenmiş bir veritabanında saklayabilirsiniz. Bu yüzden, sadece tek bir ana şifreyi hatırlamanız veya tüm veritabanının kilidini açmak için anahtar dosyasını seçmeniz gerekir. Veritabanları şu anda bilinen en iyi ve en güvenli şifreleme algoritmaları kullanılarak şifrelenmektedir (AES ve Twofish).

Şifre yöneticisi taşınabilir bir kuruluma sahiptir. Yerel bir bilgisayara kurulum yapmadan USB'den çalıştırabilirsiniz.

KeePass Password Safe açık kaynaklı olduğu için herhangi bir güvenlik sorununun hızlı bir şekilde tanımlanıp düzeltilebileceği anlamına gelir. Yeni başlayanlar için biraz zor olsa da iyi bir şifre yöneticisi programdır.

5. Sticky Password

Sticky Password

AVG Antivirus'ün arkasındaki uzmanlardan şifre yöneticisi.

 • İki faktörlü kimlik doğrulama
 • Çapraz platform desteği
 • Sınırlı özelleştirme

Sticky Password, AVG Antivirus'ün arkasındaki ekipten güç alıyor. Bu yüzden, güvenliğinin ilk önceliğe sahip olduğundan emin olabilirsiniz.

Sticky Password'ün iki sürümü vardır: ücretsiz ve premium. Premium sürüm, programa bulut senkronizasyonu ve yedekleme özelliği ekler.

Sticky Password'ün her iki sürümünde de, yeni hesaplara kaydolurken güvenli girişler oluşturabilen bir motor bulunur. Kullanması kolay, ancak diğer hizmetler kadar çok özelleştirme seçeneği sunulmuyor.

Program Windows, Mac, Android ve iOS sistemlerinde çalışır. Mobil cihazlarda ise parmak izi ile kimlik doğrulamasını destekler. Taşınabilir bir USB sürümü olarak kullanılabilir ve kurulu cihazlarda internet üzerinden senkronizasyon dahil olmak üzere birçok senkronizasyon seçeneği sunar.

Ayrıca Firefox, Chrome, Opera ve Internet Explorer için tarayıcı eklentileri de mevcuttur, ancak Edge için yoktur

İlginizi
çekebilir
2018'in En İyi 5 Şifre Yöneticisi

6. TrueKey

truekey

True Key parolalarınızı otomatik olarak kaydedip sizin yerinize girdiği için uğraşmanıza gerek kalmaz.

 • Program McAfee tarafından yapılmıştır
 • Birden fazla kimlik doğrulama seçeneği
 • Şifreleri diğer şifre yöneticisi yazılımlarından içe aktarma özelliği

TrueKey, Windows 10, macOS, iOS ve Android için popüler bir şifre yöneticisidir. Chrome, Firefox ve Edge gibi web tarayıcılarını destekler.

TrueKey, sadeliği, yüz ve parmak izi tanıma, iki adımlı doğrulama vb. dahil olmak üzere çeşitli oturum açma yöntemleri nedeniyle mükemmel bir şifre yöneticisi uygulaması olabilir.

True Key uygulaması, mevcut en güçlü şifreleme algoritmalarından biri olan AES-256 ile parolalarınızı şifreleyerek korur. Yalnızca siz seçtiğiniz faktörleri kullanarak şifreyi çözebilir ve bilgilerinize erişebilirsiniz.

Çok basamaklı kimlik doğrulama veya MFA, True Key uygulamasında standart olarak yer alır. Oturumunuzun açılmasından önce her zaman için en az iki faktörle kimliğiniz doğrulanır. Daha fazla faktör ekleyerek profilinizi özelleştirin, ne kadar fazla faktör eklerseniz, profiliniz de o kadar güvenli hale gelir.

Ancak TrueKey'in ücretsiz sürümünde yalnızca 15 hesap bilgisini saklayabilirsiniz.

7. LogMeOnce

LogMeOnce

LogMeOnce Drive, şifreyi / metni bulut depolama hizmetine yüklemeden önce, sisteminizde yerel olarak kendi şifrenizle (AES anahtarı) verilerinizi şifreler.

 • Yüz ve parma izi ile şifresiz erişim
 • Bir USB'yi 2FA belirtecine dönüştürme seçeneği
 • Kredi kartı bilgilerini saklamak için Güvenli Cüzdan
 • Otomatik şifre değiştirici

LogMeOnce şifre yöneticisi programının ücretsiz sürümü ile bile, diğer birçok şifre yöneticisi uygulamasından daha fazla fayda sağlar.

LogMeOnce'ın özellikleri arasında; iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği, şifre gücü raporu, cihazlar arası senkronizasyon, biyometri desteği, güvenli şifre paylaşımı, dijital cüzdan vb. vardır.

Ayrıca, şifre gücü raporlarında analiz edilen zayıf şifreleriniz için tek tıklamayla otomatik olarak değiştirme özelliği de vardır. Ayrıca, bu programın ücretsiz sürümü, kullanıcıya bir şey olursa hesabın kontrolünü sağlayacak bir kişinin eklenmesine de izin verir.

8. Symantec Norton Identity Safe

Symantec Norton Identity Safe

Norton Password Manager: Parolalar için güvenli bir yer.

 • Zararlı yazılım barındıran web sayfaları için uyarı verir
 • Karmaşık şifre üreticisi
 • Otomatik şifre değiştirici

Özel çevrimiçi kasanızdaki oturum açma bilgilerini ve daha fazlasını korur. İhtiyacınız olduğunda karmaşık parolalar oluşturur. Cihazınızdan çıkmadan önce bilgilerinizi şifreler.

Oturum açma bilgilerinizdeki zayıf noktaları tespit etmek için Güvenlik Panosunu kullanın. Parola Üretici ile tek bir tıklamayla yeni, kırılması zor parolalar oluşturun. Otomatik değiştirme ile kolayca güncelleyin ve kaydedin.

Kasanız, oturum açma bilgilerinizin tüm cihazlarınızda otomatik olarak senkronize edilmesini sağlar. Touch ID/Face ID veya Android biyometrik ile mobil cihazlarınızdan hızlıca erişin.

9. Enpass Password Manager

Enpass, SQLCipher motorunun açık kaynak kodlu kriptografi kütüphanelerini kullanarak verileriniz için maksimum güvenlik sağlar.

 • SQLCipher 256-bit AES şifreleme motoru kullanır
 • Zaman tabanlı bir kerelik şifreler
 • Parolalar Enpass sunucularında saklanmaz
 • Kişisel, iş ve aile parolalarını saklamak için parola kasalarının ayrıştırılması

Enpass, sizin için web sitelerinin giriş ve kredi kartı bilgilerini otomatik doldurarak tarama deneyiminizi sorunsuz ve güvenli hale getirir. Enpass programında tek bir tıklamayla bilgiler hemen doldurabildiğinden yorucu kopyalama ve yapıştırma işlemlerine gerek yoktur.

Enpass'a girdiğiniz tüm verileriniz sunucularda değil, yerel olarak cihazınıza kaydedilir. Bilgileriniz her zaman cihazınızda saklanır ve siz bir bulut hesabınızla senkronize etmeyi seçene kadar veriler senkronize edilmez.

Enpass'ın ücretsiz sürümü, kullanıcılarına bulut yedekleme, parmak izi desteği, aile desteği, şifre üreticisi, AES-256 bit şifreleme, web formu otomatik doldurma, veri alma vb. gibi özellikler sunar.

10. Keeper

Keeper

Keeper, sizi, şifre ile ilgili veri ihlallerinden ve siber tehditlerden korumak için en iyi parola yöneticisidir.

 • Sınırsız sayıda şifre ve ödeme detayı ekleyin
 • Dahili şifre denetim aracı
 • Premium görünüme sahip temiz bir kullanıcı arayüzü

Keeper, bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler için sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Tüm seçenekler, soldaki bölmede bulunur ve bunlardan herhangi birine tıklayarak ayarları görebilirsiniz. Ancak, hangi özelliklerin ücretli olduğu belli değildir. Bunu yalnızca bir özelliği kullanmaya çalıştığınızda fark edersiniz.

Keeper'ın hem web hem de masaüstü sürümleri neredeyse aynı görünüme sahiptir. Tıpkı diğer şifre yöneticileri gibi, Keeper uygulamaları da Windows, Linux, MacOS, Android, iOS için mevcuttur ve ayrıca farklı web tarayıcıları için uzantılara da sahiptir.

İlginizi
çekebilir
Android için En İyi 10 Şifre Yöneticisi Uygulaması

Ogznet.com