Ogznet.com
Android için En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları Paylaş:

Android için En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları

Android için En İyi Yabancı Dil Öğrenme Uygulamaları
Education app vector created by macrovector - www.freepik.com

Yeni bir dil öğrenmek zor olabilir. Öğrenmek için yepyeni bir kelime bilgisi, dilbilgisi ve kültür kümesi gerekir. Sürece yardımcı olabilecek çeşitli araçlar var. Size yeni bir dil öğretemeyiz, ancak süreci daha kolay bir hale getirecek bazı araçlar bulmanıza yardımcı olabiliriz. İşte Android için en iyi dil öğrenme uygulamaları!

50Languages, bir çok dil öğrenme uygulamasıyla Google Play'de yer alan bir dizi uygulamadır. Aslında 50 dil, bir yanlış adlandırma değildir. Resmi uygulama ile düzinelerce dil öğrenebilirsiniz. Bunlara ek olarak, geliştiricinin dillerin çoğu için bireysel uygulamaları vardır. Temel cümleleri ve kelime dağarcığını öğretir. Arayüz yeterince iyidir ve iyi çalışıyor. Sık seyahat edenler veya bir dil öğrenmeye başlamak isteyen kişiler için iyi bir başlangıç ​​yeridir. Bunlar diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında nispeten ucuzdur.

Duolingo'nun temel dayanağı, dil öğreniminin özgür olması gerektiğidir. Bu düşünce ile desteklediği tüm diller baştan sona ücretsiz olarak kullanılabilir. Yeni sözcükler ve dilbilgisi gösteren küçük oyunlar oynayarak yeni dil öğrenebileceğiniz bir oyun konseptini kullanır. O kadar da kulağa hoş gelmiyor, ancak geliştiriciler 34 saatlik oyunun üniversitedeki bir sömestirle aynı olduğunu söylüyorlar.

Google Translate mükemmel bir araçtır. Adından da anlaşılacağı gibi uygulama çeşitli dilleri başka dillere çevirir. Düzinelerce dil desteği vardır. Diğer dillerdeki kelimelerin ne anlama geldiğini kontrol etmek ve görmek için harika bir araçtır. Bunlara ek olarak uygulama, kameranızla çekim yaparak kelimeleri çevirmenizi sağlayan bir kamera özelliği içerir. Hatta uygulama ile konuşabilirsiniz ve sizin için kelimeleri çevirir. Bu, gezginler için tasarlanmış güçlü bir uygulama, ancak bu dilleri öğrenenler tarafından da kullanılabilir. Kullanmaya değer.

Memrise, en popüler ve güçlü dil öğrenme uygulamalarından biridir. Uygulama hem ücretsiz hem de pro sürümü (abonelik) ile birlikte gelir. Ücretsiz sürümü bazı temel dersler sunuyor. Bu size denemek için bir şans verir. Pro sürümü, diğer tüm dersleri de açan bir abonelik gerektirir. Uygulamada oyunlar, ezber, kelime ve dilbilgisi ve hatta bir sosyal topluluk öğrenme öğesi de dahil olmak üzere çeşitli ders türleri vardır. Uygulama, genellikle bulması zor olanlar da dahil olmak üzere düzinelerce dili destekler.

5. Mondly

Mondly başka bir büyük dil öğrenme platformudur. Neredeyse üç düzine dili destekliyor. Bu platform, tekrar eden kelime hazneleri yerine konuşmayı öğrenmeye odaklanır. Önce insanlarla nasıl konuşulacağını öğrenirsin ve sonra aslında dilde konuşmayı öğrenirsiniz. Ayrıca, vokal pratik, bir phrasebook ve Google ARCore desteği için iyi konuşma tanıma ile birlikte geliyor. Memrise diğer rakiplerden biraz daha pahalı.

MosaLingua Crea, bir grup dil ​​öğrenme uygulamasıyla Google Play'de bir geliştiricidir. Bir flashcard sistemi kullanır. Uygulamaların premium sürümü 3.000'den fazla Flashcards ile geliyor. Mükemmel bir çalışma yardımcısı. Bunu birincil dil öğrenme kaynağı olarak önermeyebiliriz. Ancak, Duolingo gibi bir şey ile iyi bir ikili olabilir. Bunlar diller için en kapsamlı flashcard uygulamaları arasındadır.

Quizlet, yeni dil öğrenenler için değerli bir araç olabilir. Kendi başına hiçbir şey öğretmiyor. Ancak, yeni bilgileri ezberlemenize yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Aslında daha fazla özellik ile geliştirilmiş bir Flashcards uygulamasıdır. Flashcards ile birlikte yeteneklerinizi test etmek için sınavlar ve oyunlar oluşturabilirsiniz. İsterseniz görüntü ve video öğelerini de ekleyebilirsiniz. Diğer dil öğrenme uygulamaları eşliğinde mükemmel bir seçimdir. Ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Rosetta Stone, en popüler dil öğrenme uygulamalarından biridir. Bu noktaya onlarca yıl boyunca gelmiştir. Merkezi uygulama toplamda yaklaşık iki düzine dili desteklemektedir. Rosetta Stone'un Mondly'ninkine benzer öğrenme yöntemlerini içerir. Eklenen dilbilgisi ve kelime bilgisi dersleri ile konuşma öğrenmeye odaklanır. Denenmiş ve doğru bir yöntem. Ancak aynı zamanda çok pahalı bir yöntem. Aylık ve yıllık abonelikler mevcuttur. Bir dil uygulaması için oldukça pahalıdır.

9. Tandem

Tandem, bir dil öğrenme uygulamasıdır. Neredeyse tamamen topluluk girişine güveniyorlar. Başka biriyle eşleşiyorsun ve size bildikleri dilleri öğretiyor veya onlara bildiğiniz dilleri öğretiyorsunuz. Uygulama, öğrenmek istedikleri dilleri temel alarak iki kişiyi birleştiriyor. Uygulama, 100'ü aşkın görüntülü ve sesli görüşme, kısa mesajlar, resimli mesajlar ve sesli mesajlar içeriyor.

Dünyanın her yerindeki anadili konuşurlarıyla sohbet ederek bir dil öğrenin. Anadil konuşurları size kendi dillerini öğretirken siz de kendi dilinizi onlara öğretirsiniz. Milyonlarca üye, 100'den fazla dilde pratik yapmak için HelloTalk'un güçlü konseptinden yararlanmaktadır. Çeviri, telaffuz, sesli harf çevirileri ve düzeltmeler için yerleşik yardımlar, konuşmaları sorunsuz bir şekilde sürmesini sağlar. Ortak çalışmaya dayalı bir öğrenme deneyimi için bireysel üyelerle sohbet edebilir veya grup sohbetlerine katılabilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz