Ogznet.com
Android

Android için En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması

26 Ekim 2020 ogz 509 0
Okunma süresi: 5 dk, 9 sn
Android için En İyi 10 Video Düzenleme Uygulaması

Video düzenleme, bir cihazın gerçekleştirebileceği en ağır görevlerden biridir. Telefonlar, bilgisayarların yaptığı ağır video düzenleme işlemlerini yapamazlar. Bununla birlikte, bazı uygulamalar temel video düzenleme işlemlerini oldukça iyi yapabilir. İşte Android için en iyi video düzenleme uygulamaları.

Bu yazının içeriği: Kapat

  ActionDirector Video Editor - Edit Videos Fast

   

  ActionDirector, PC'deki en popüler video düzenleme uygulamalarından biridir. Ayrıca Android'de de mevcuttur. Temel video düzenleme işlevlerini içerir. Klipleri içe aktarabilir, düzenleyebilir ve videoyu işleyebilirsiniz. Kendi müziğinizi eklemek, videoyu kırpmak ve kesmek, metin eklemek, ağır çekim kullanmak ve daha fazlası gibi şeyler yapabilirsiniz. 4K videoyu da destekleyen birkaç video düzenleme uygulamasından biridir. Yine de, cihazınızın destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz ve denemeniz gerekecek. Ayrıca sık sık güncelleme alır.

  Adobe Premiere Rush — Video Editor

  Adobe Premiere Rush, ortalamanın üzerindeki iki Adobe video düzenleyici uygulamasından biridir. Diğeri ise standart bir mobil video düzenleyiciye daha yakın olan Adobe Premiere Clip. Adobe Premiere Rush listedeki en yeni video düzenleyici uygulamalarından biridir ve oldukça iyidir. Çok kanallı zaman çizelgeleri, bulut senkronizasyonu ve bazı gelişmiş düzenleme araçları dahil olmak üzere sahip olunması gereken birçok özellik ile birlikte gelir. Uygulamanın hala bazı kullanıcı arayüzü çalışmalarına ve bazı hata düzeltmelerine ihtiyacı var, ancak bi ton potansiyel özelliğe sahiptir. Ayrıca, Adobe Creative Cloud aboneliğine dahildir, dolayısıyla bu hizmeti zaten kullanıyorsanız denemeye değer.

  FilmoraGo - video düzenleyici, video yapımcısı

   

  FilmoraGo, Wondershare tarafından hazırlanan bir video düzenleme uygulamasıdır. Kolay kullanıma sahip en iyi video düzenleyici uygulamalarından biridir. Bu video düzenleyici çok iyi özelliklere sahiptir. Kırpma ve kesme, render ve benzeri şeyler gibi temel işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca, ters oynatma, Instagram için kare videolar (1:1) ve özellikle YouTube için 16:9 videolar yapma becerisini içerir. Aynı zamanda ağır çekim, geçişler, müzik, katmanlar ve daha fazlası gibi şeyleri de destekliyor. Seçenekleri artıran uygulama içi satın alımlar var. Ancak, özelliklerin çoğu ücretsizdir.

  Funimate: Video Editor & Music Clip Star Effects

  Funimate, şaşırtıcı derecede popüler ancak fazla bir video düzenleme seçeneği olmayan video düzenleme uygulamalarından biridir. Cihazınızda zaten sahip olduğunuz içeriklerden müzik videoları veya basit videolar yapmak için harika bir uygulama olarak kendini gösteriyor. Deneyebileceğiniz 15 video filtresi vardır ve oluşturma süreci oldukça kolaydır. Bu, profesyonel bir videoda düzenleme de kullanmak isteyeceğiniz bir uygulama değildir. Video efektleri gibi seçenekeri var. Ancak, gerçek video üretimi yerine kısa sosyal medya gönderileri için daha iyidir. Denemek için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

  InShot - Video Düzenleyici & Fotoğraf Müzik

   

  InShot; filtreler, video kırpma ve daha kısa videolar gibi şeylere odaklanan süper basit bir video düzenleyicidir. Birden çok video ve ses kanalına sahip oldukça basit bir zaman çizelgesi düzenleyicisine sahiptir. Kırpma, müzik seçkisi ve belirip kaybolmak gibi çeşitli diğer küçük şeyler gibi temel araçları da içerir. Araç seti, çıkartma paketleri, hız kontrolleri ve diğer özellikleri, onu YouTube, TikTok ve benzeri platformlar gibi şeyler için harika bir uygulama yapar.

  KineMaster - Video ve Vlog Düzenleme Uygulaması

   

  KineMaster, mevcut en güçlü video düzenleme uygulamalarından biridir ve aynı zamanda ilklerinden biridir. Bu diğer video editörlerinin çoğunun yaptığı gibi temel işlevleri içerir. Birden fazla video, görüntü ve efekt katmanı içerir. Ek olarak, ses filtreleri, chroma key, çeşitli video efektleri, geçişler ve daha fazlası var. Tam bir masaüstü düzenleyici kadar güçlü değildir. Ancak bu, diğer rakiplerin çoğundan çok daha fazla özellik sunuyor. Bunu gerçek video üretimi için kullanabilirsiniz (en azından YouTube gibi şeyler için). Bir süre deneme modunda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

  Movie Maker for YouTube & Instagram

   

  Movie Maker, şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz video düzenleyici uygulamaları arasındadır. Bir çok kullanışlı özelliğinin yanı sıra video içeriğini kırpabilir ve yeniden sıralayabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda çeşitli video efektlerine sahiptir ve kendi özel filtrelerinizi tasarlayabilirsiniz, ancak bu işlevsellik güçlü değildir. Ayrıca müzik gibi diğer temel özelliklere de sahiptir. Uygulama, hala piyasadaki en iyi video düzenleme uygulamalarından biridir. Ayrıca reklamlarla birlikte tamamen ücretsizdir.

  PowerDirector - Video Editor App, Best Video Maker

   

  PowerDirector, bu listedeki en kapsamlı video düzenleme uygulamalarından biridir. Hızlı düzenleme araçları, çeşitli efektler ve diğer araçlar dahil olmak üzere bir dizi özellikle birlikte gelir ve hatta bir kolaj oluşturucu ve yavaş hareket desteği gibi şeylerle birlikte gelir. Arayüzle çalışmak nispeten kolaydır ve klasik zaman çizelgesi düzenleyici yöntemini kullanır. Sık sık video düzenleme yapanlar için aşina bir çalışma prensibine sahiptir. İndirmesi ve kullanması ücretsizdir, ancak tüm özellikleri kullanmak için satın almanız gerekir. Bu, özellikle Chromebook'lar veya tabletler gibi daha büyük ekranlar için gerçek bir video düzenleyicidir.

  Quik - Müzikli fotoğraf için GoPro video editörü

   

  Quik, yeni nesil video düzenleyici uygulamalarından biridir. Basit bir şeye ihtiyacınız varsa işinii görecektir. Uygulamaya 50'ye kadar fotoğraf ve video klip ekleyebilirsiniz. Uygulama daha sonra bunları analiz eder ve onlardan kısa bir video çıkarır. Quik, yaklaşık iki düzine video stili içerir ve dışa aktarmadan önce videonuzu yeniden sıralayabilir ve özelleştirebilirsiniz. Adobe Premiere Clip veya PowerDirector kadar güçlü değildir, ancak herkesin bu kadar güçlü bir uygulamaya ihtiyacı yoktur. Uygulama içi satın alma olmadan indirmek ücretsizdir.

  VivaVideo: Video Düzenleme

   

  VivaVideo, son derece popüler video düzenleme uygulamalarından biridir. Pratikte ise, ortalama bir video düzenleyicidir. Özellikle sosyal medya için kısa klipler için iyi çalışıyor. Uygulama, klipleri yüklediğiniz, gerektiği gibi düzenleyip kırptığınız ve ardından bir sonraki bölüme geçtiğiniz bir film şeridi düzenleme stili kullanır. 200'den fazla video filtresi ve çeşitli diğer efektler, metin girişi ve hızlı ve yavaş hareket desteği içerir. VivaVideo'nun filigran içeren ücretsiz bir sürümü ve herhangi bir video için bir süre sınırı vardır. Pro sürümünü satın alarak bu kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz