En İyi 10 PHP Link Kısaltma Scripti

Link kısaltma scriptleri, özellikle Twitter gibi popüler sosyal medya sitelerinde paylaşım yaparken önem kazanıyor. Bu yazıda, linklerinizi kolayca kısaltmak için kullanabileceğiniz ücretli veya ücretsiz 10 adet PHP link kısaltma scriptini listeliyoruz.

Gelişmiş bir çözüm arayanlar için gereksinimlerinize uyan en iyi URL kısaltma scriptini burada bulacaksınız.

Bu link kısaltma scriptlerini kullanarak, yalnızca URL’leri daha kısa değil, aynı zamanda daha okunaklı ve takip edilebilir hale getirireceksiniz. Güçlü yönetici panelleri var, kurulumu kolaydır ve ayrıca oldukça etkileşimli ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Bu link kısaltma scriptlerinin tümü PHP tabanlıdır ve çoğunlukla MySQL'i veritabanı ile arabirim olarak Ajax kullanır. 
Ancak, bunları kullanmak için kodlama konusunda uzman veya teknik bilgi sahibi bir insan olmanız gerektiği anlamına gelmez. Normal bilgisayar bilgisine sahip acemi kullanıcılar bile bu PHP URL Shortener Script'lerini kolayca kullanabilir.

En İyi Link Kısaltma Scriptleri:

Şimdi en iyi 12 PHP link kısaltma scriptlerine bir göz atalım ve gereksinimlerinize ve bütçenize uyan en iyi seçeneği bulalım.

1. AdLinkFly

AdLinkFly, GDPR uyumludur. Tıpkı adf.ly (adfly), ouo.io, linkshrink.net veya shorte.st klon scriptler gibi, kendi para kazanılan bağlantı kısaltma hizmetinizi başlatarak para kazanın! Üyelerin bağlantıları kısaltmasına, para kazanmasına ve kârdan pay almasına izin verin. AdLinkFly, kısa bağlantılar oluşturan yayıncıları ve kampanyalar, yönlendirmeler, para çekme işlemleri, API, çeviriye hazır, PayPal, Stripe, Payza, Skrill, Bitcoin (Coinbase – CoinPayments), WebMoney, Perfect Money, PAYEER, Money Wallet & Bank oluşturan reklamverenleri içerir. Transfer entegrasyonu, reCAPTCHA entegrasyonu ve çok daha fazlası vardır.

2. Shortny

Shortny, işin kolayca yapılmasını sağlayan basit ve anlaşılır bir URL kısaltma scriptidir. URL Shortener, bir url kısaltma scriptinde aradığınız doğru özellikleri sunar. Basit, zarif ve duyarlı bir tasarıma sahiptir.

Demo yönetim panelini görmek isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifresi admin dir

Mighty URL Shortener, uzun URL'leri alan ve onları bit.ly ve goo.gl gibi daha az karaktere dönüştüren bir PHP scriptidir. PHP script, Gelişmiş Analitik, Akıllı hedefleme, Öne Çıkan Yönetim Paneli, Sınırsız Üye Planları, Özel Yönlendirme Sayfası, Şifre Koruması, Sosyal Medya Sayıları, Paketler, Yorum Sistemi, Oluşturulan Bağlantıları Düzenleme, Sınırsız Sayfalar, Gelişmiş API Sistemi ve daha fazlası gibi güçlü özelliklere sahiptir.

Scripte ait demo sayfalarını görmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Premium URL Shortener, birçok benzersiz özellikle dolu bir PHP URL kısaltma scriptidir. Uzun bir bağlantıyı, tıklamaları izlemek ve pazarlama kampanyalarınızı optimize etmek için kullanabileceğiniz kısa akıllı bağlantıya dönüştürmenize olanak tanır. Bir bağlantı kısaltma web sitesini hızlı bir şekilde başlatmak için size birçok benzersiz araç sağlar. Özelliklerden bazıları coğrafi hedefleme, cihaz hedefleme, premium üyelik, güçlü kontrol paneli ve yönetici paneli ve bir dizi CMS aracını içerir. 9 yılı aşkın bir süredir aktif olarak geliştirilmektedir.

Demo yönetim paneli için buraya tıklayın. Kullanıcı adı admin , şifre adminpass dır.

Bu, uzun URL'yi kısaltmanıza izin veren gelişmiş bir URL Kısaltma scriptidir. Kullanıcılar popüler sosyal ağlarda bağlantıları paylaşabilir veya bağlantıyı QR Kodu olarak kaydedebilir. Ayrıca bu uygulamada yönetici paneli bulunmaktadır. Scriptin herhangi bir bölümünü kolayca özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, esnek ve gelişmiş Yönetici URL modülü, URL'leri kontrol etmek için işinizi kolaylaştırır.

Demo sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

6. YOURLS

YOURLS, Kendi URL Kısaltıcınız anlamına gelir. Kendi URL kısaltma hizmetinizi (TinyURL veya Bitly olarak) çalıştırmanıza izin verecek küçük bir PHP scriptidir.

Kendi URL kısaltma sisteminiz sayesinde: Verilerinizin sahibi siz olursunuz ve üçüncü şahıs hizmetlerine bağımlı kalmazsınız. Ayrıca, herkesin kullandığı genel URL kısaltma hizmetlerini kullanmak yerine, kısa URL'leriniz ile marka bilinci oluşturmanın harika bir yoludur.

YOURLS, ücretsiz ve açık kaynaklı bir script olarak gelir. Düzgün ve kullanıcı dostu bir Ajax arayüzüne sahiptir. Ayrıca yeni özelliklerin kolayca uygulanabilmesi için harika bir Eklenti mimarisi, kolay yükleyici, harika geliştirici API'si ve diğer birçok yararlı özelliği de elde edersiniz.

Tıklama oranı ve ziyaretçilerin konumu gibi etkileyici bağlantı istatistiklerini kontrol etme olanağı sunar.

pkShortURL, satış ekipleri için tasarlanmış bir URL kısaltma web uygulamasıdır. PHP'de MySQL arka ucu ile yazılmıştır.

Kısa bir URL'yi bir hedef URL'ye yeniden yönlendirmeye ek olarak, (sanal/var olmayan) bir uzun URL'yi bir hedef URL'ye yönlendirmek için pkShortURL'yi de kullanabilirsiniz. Web sitenizde sanal yollar oluşturmak için kullanın.

Yönetici panelini görmek için buraya tıklayın.

8. Wurlie

Wurlie.net başka bir çok popüler ve güçlü URL Kısaltma PHP Scriptidir. Wurlie.net PHP scripti %100 açık kaynak koduyla birlikte gelir. Destek seviyesi muazzamdır ve URL Kısaltma üzerinde tam kontrole sahip olmanız için sosyal entegrasyona, çoklu URL desteğine, duyarlı düzene, temiz ve basit arayüze ve güçlü Yönetici Alanına sahip olursunuz. Ayrıca, daha birçok özellik de var.

Bu nedenle, basit ama inanılmaz derecede güçlü bir PHP URL kısaltma scripti arıyorsanız, kesinlikle Wurlie.net'e göz atmalısınız. Sadeliği ile birlikte birçok güçlü özellik sunar.

Ayrıca, Wurlie.net, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım saldırılarıyla başa çıkmak için son derece güvenlidir. Yoğun site trafiği için tasarlanmıştır. Dikkate değer özelliklerinden biri, Google Ads ve Sosyal Medya paylaşımı için güçlü desteğidir. Kurulumu da kolaydır.

Z.ips.ME, web sitenizi kendi URL kısaltma hizmetiniz olarak kullanmanıza izin veren ücretsiz bir açık kaynaklı yazılımdır. Z.IPS.ME URL Kısaltıcı kullanmanın sayısız faydası vardır. URL'leri alakalı anahtar kelimelerle adlandırmanıza olanak tanır.

Alan adınızı markalama fırsatını elde edersiniz. 301 Yönlendirme'ye sahip olabilirsiniz veya 302 Bağlantı Yönlendirme'ye de sahip olabilirsiniz. Verilerinize yalnızca sizin erişmenize izin verir ve diğer birçok avantajın yanı sıra bağlantıların ne kadar süreyle duracağını bile kontrol edebilirsiniz.

Z.ips.Me, kurulum aşamasında en basitlerinden biridir. Web sitenizde kolayca çalıştırabilirsiniz. Geniş kullanıcı topluluğu tarafından düzenli olarak iyileştirilmekte olan %100 açık kaynaklı bir scriptir.

Bağlantılarınıza erişmek için hangi tarayıcıları kullandıklarını ve daha fazlasını öğrenirsiniz. Hem mobil hem de masaüstü için duyarlı tasarımı sizin için büyük bir artıdır. Böylece çeşitli ekran boyutlarında herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabilirsiniz.

10. Scripteen

Scripteen bir başka güçlü ve harika, ücretsiz link kısaltma scriptidir. Scripteen scriptinin kurulumu ve kullanımı kolay bir PHP link kısaltma scriptidir. Scripteen, PHP tabanlıdır ve MySQL'i veritabanını kullanıyor.

Önemli özelliklerinden bazıları arasında jQuery tabanlı doğrulama, AJAX / jQuery URL Kısaltıcı döndürme, Yönetici Paneli kullanıcı adı / şifre korumalı, kısaltılmış URL (zaten varsa) yinelemelerinden kaçınma, cURL doğrulaması ve daha birçok kullanışlı ve gelişmiş özellik için destek bulunmaktadır.

PHP sürüm 5 veya daha üstü, mod_rewrite Apache modülünün de çalıştığı düzenli bir LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) gerektirir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın