Android için En İyi Ücretsiz Hesap Makinesi Uygulamaları

Matematik öğretmenlerimiz, bizi gittiğimiz her yerde hesap makinesine sahip olamayacağımız konusunda uyardı. Ancak şimdi, gittiğimiz her yerde bizimle akıllı telefonlar var ve bu sayede yüzlerce hesap makinesi uygulamasına anında ulaşabiliyoruz. Çok fazla seçenek olduğundan, ihtiyaçlarınız için doğru olanı bulmak zor olabilir. Android için en iyi ücretsiz hesap makinesi uygulamalarını listeleyeceğiz.

Bu en basit, en güvenli seçenektir. Google, temel hesaplama görevlerini yerine getirecek, basit ama iyi tasarlanmış bir uygulama sunuyor. Gerçek zamanlı olarak hesaplar, bu yüzden eşittir düğmesine basmak zorunda değilsiniz.

Sağ taraftan kaydırarak daha karmaşık işlevler açabilirsiniz, ama yine de oldukça sınırlı bir set sunar. Diğer önemli özellik ise ondalık sayıları kesirlere dönüştürmenize izin veren üç noktalı bir menüyü ortaya çıkarmak için ekranın üst kısmına dokunmanızdır. Geriye dönme veya grafik yok.

Yine de tamamen ücretsizdir ve hiç reklam yoktur.

Google Hesap Makinesi sizin için biraz basit ise Calculator ++'yı deneyin. Bu uygulama hem Basit hem de Mühendis moduna sahiptir. Çok çeşitli işlevleri, hesapladığınız her şeyin geçmişini destekler ve hatta grafikler oluşturabilir.

Üst kısımdaki seçeneği etkinleştirmek için bir düğmeyi yukarı kaydırın ve alt kısımdaki seçeneği etkinleştirmek için aşağı kaydırın. Ayrıca, farklı tema seçenekleri ile özelleştirilebilir. Ana ekranınız için bir widget ile birlikte, bir yüzen pencere modu içerir.

Bu uygulamada reklamlar var, ancak ücretli versiyonda bunları kaldırabilirsiniz. Genel olarak, basit ve işlevsellik arasında güzel bir denge kurar.

3. ClevCalc

ClevCalc aslında hepsi bir arada bir hesap makinesidir. Bir para birimi ve birim dönüştürücü gibi temel özelliklerin yanı sıra, bir yakıt maliyet hesaplayıcısından bir yumurtlama hesap makinesine kadar herşeye sahiptir.

Materyal Tasarımı'ndan esinlenen farklı temalardan birini seçebilirsiniz. Uygulamanın reklamları olsa da, bunları bir uygulama içi satın alma yoluyla kaldırabilirsiniz.

Bu uygulama üç farklı arayüz stili ile gelir: Standart, Şık ve Ergonomik.

Aynı zamanda onlarca farklı renk seçeneği ve bellek düğmelerini ekleme veya çıkarma seçeneği de sunuyor. Bunun dışında, ondalıklıkların nasıl görüneceğini (1.5 veya 1,5) değiştirebilir ve geçmişinizi yukarıdan aşağı doğru kaydırarak görebilirsiniz. Bu çok basit, ama aynı zamanda en temel hesap makinesi uygulamalarından daha özelleştirilebilir.

Uygulamanın alt kısmında bir banner reklamı var, ancak bunu kaldırmak için Pro sürümünü satın alabilirsiniz.

Bu uygulama daha bilimsel hesaplama seçenekleri isteyenler içindir. Temel bir hesap makinesi de var, ama odak noktası bilimsel kısımda.

Ayrıca bazı klasik bilimsel hesap makinesi temaları ve sade bir ışık teması ile güzel bir şekilde özelleştirilebilir. Pro sürümüne yükseltirseniz, yedi tema daha alırsınız.

Bir başka iyi bilimsel hesap makinesi uygulaması popüler RealCalc. Okulda kullandığınız geleneksel el yapımı bilimsel hesap makinelerine benzer şekilde tasarlanmıştır.

RealCalc, ihtiyacınız olan tüm standart bilimsel özelliklere sahiptir. Ayrıca geçmiş ve birim dönüşümleri de destekler. İkili, sekizli ve onaltılı hesaplamalar da iyi çalışır. Yukarıda listelenen diğer hesap makinelerinden farklıdır, sadece denklemi göründüğü gibi yazamazsınız.

Ayrıca, uygulamanın görünümünü özelleştirmek için çeşitli ekran stilleri ve biçimler arasından seçim yapabilirsiniz. Ücretsiz sürüm, amaçlarınız için yeterli olabilecek birçok kullanışlı özellik sunar. Kesirler, derece / dakika / saniye, özelleştirilebilir dönüşümler ve sabitler, manzara modu ve 12 basamaklı ekran gibi daha fazla özellik istiyorsanız, RealCalc Plus'ı satın alabilirsiniz.

CALCU'nun hem temel hem de bilimsel düzenleri, bir sürü tema ve hatta yazı tipini ayarlama seçeneği vardır.

Geçmişi ortaya çıkarmak veya daha fazla bilimsel düğmeyi açığa çıkarmak için hızlıca kaydırma animasyonlarına sahiptir. En üstte yer alan ve uygulama içi satın alma yoluyla kaldırabileceğiniz bir banner reklam var.

One Calculator, harika bir renk şemasına sahip, yumuşak geçişler ve animasyonlar dahil, şık bir estetiğe sahiptir. Aynı zamanda bir matris hesap makinesi, bir dönüştürücü ve bir grafik çizici vardır.

Ne yazık ki, diğer temaların her biri ücretli.

Özel bir grafik hesap makinesi uygulaması isteyenler için Desmos Grafik Hesap Makinesi tam size göre. Doğrulardan parabollere, türevlerden Fourier serilerine kadar bütün denklemlerin grafiğini çizebilirsiniz. Fonksiyon dönüşümlerini göstermek için kayan çubuk ekleme, tablo oluşturma, grafikleri hareketlendirme ve dahası vardır.

Eğer istersen, grafiklerinizi imzalamak ve senkronize etmek için bir hesap açabilirsiniz. Hepsinden iyisi, hiçbir reklam ve uygulama içi satın alma yoktur.

Microsoft Matematik Problemi çözücü uygulaması gelişmiş bir yapay zeka destekli bir matematik problemi çözücü kullanarak aritmetik, cebir, trigonometri, kalkülüs, istatistik ve diğer konular dahil olmak üzere çeşitli problemlerle ilgili yardım sağlar. Ekranda bir matematik problemi yazmanız veya bir matematik probleminin fotoğrafını çekmek için kamerayı kullanmanız yeterlidir.

  • Problem çözmeyi ve çözüm adımlarını göstermeyi öğrenin ve matematiksel kavramların tanımlarını alın.
  • Fonksiyonunuzu görselleştirmek ve değişkenler arasındaki ilişkiyi anlamak için anında herhangi bir denklemin grafiğini oluşturun.
  • İlgili çalışma sayfaları ve video öğreticiler gibi diğer öğrenme materyallerini arayın.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın