Ogznet.com
Vintage Efekt için En İyi Retro Fotoğraf Uygulaması Paylaş:
Photo by Caleb George on Unsplash

Vintage Efekt için En İyi Retro Fotoğraf Uygulaması

Retro fotoğraflar, Instagram’la birlikte daha popüler hale geldi. Vintage efekt uygulamları ile fotoğraflar daha eski görünüyor ve eski moda gibi hissettiriyor.

Bu yazının içeriği: Kapat

Analog efekt uygulamaları:

Aşağıdaki uygulamaların çoğu, dijital fotoğraflarınıza vintage efektler uygulayarak, retro fotoğraflara dönüştürecek ve eski filmli fotoğraflar gibi görünmelerini sağlayacaktır.

İlginizi
çekebilir

Online Fotoğraf Editörü ve Kolaj Yapma Aracı - Fotor

1. Huji Cam

Huji Cam, rastgele ışık sızıntılarıyla yüksek kontrastlı ve net fotoğraflar üretir. Huji Cam, 1998 yılında çekilmiş hissi veren bir fotoğrafdan, resimlerinize damgalanan tarihe kadar tek kullanımlık bir kameranın tüm hissiyatını tekrar size verir. Film simülasyonu, hafif sızıntı efektleri, renk saçakları ve ucuz bir ISO 400 rulosunu anımsatan genel olarak kontrastlı bir görünüm ile oldukça ikna edicidir.

Bir görüntüyü Huji ile düzenlemek için görüntüyü Huji ile çekmeniz gerekir. Kendi resimlerinizi içe aktaramaz ve işleyemezsiniz veya daha önce çektiğiniz resimleri uygulama içi satın alma olmadan yeniden işleyemezsiniz.

Tarih biçimini doğru okuyacak şekilde ayarlayabilir veya varsayılan ayarlarla 1998'deymiş gibi fotoğraf çekebilirsiniz.

Işık sızıntılarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak, bir zamanlayıcı ayarlamak, düşük kaliteli görüntüleri tercih etmek veya ön kamerayla çekim yapmak size kalmış.

2. Gudak

Tek kullanımlık film kameralarıyla tüm çekim sürecini yeniden oluşturmak istiyorsanız, Gudak tam size göre. Bu listedeki diğer uygulamaların aksine, bu uygulama katı kurallarla yapabileceklerinizi gerçekten sınırlandırıyor.

Gudak sanal film ruloları çeker ve her ruloda 24 poz alırsınız. Bir ruloyu bitirdiğinizde, bir tane daha yüklemeden ve tekrar çekmeye başlamadan önce bir saat beklemeniz gerekir. Resimlerinizi görmek için Geliştir düğmesine basın ve üç gün bekleyin.

Bunu yaparak, uygulama uzun süredir kayıp olan sürpriz unsurunu yeniden sunar. Fotoğraflarınız hazır olduğunda, muhtemelen tam olarak ne çektiğinizi hatırlamayacaksınız. Geliştiriciler, cihazınızın tarihini ve saatini de değiştirerek sizi hile yapmaktan alıkoymak için çok uğraştı.

Gudak, görüşünüzü küçük bir vizörle sınırlar, odak ve poz kontrollerini kaldırır ve fotoğrafçılığı, bas-çek temellerine geri döndürür.

3. CALLA

Gudak ve Huji Cam, tek kullanımlık film kameralarını taklit etmede en iyi uygulamalarsa, CALLA, ucuz bir 35 mm bas-çek kameranın en iyi uygulama taklididir. Uygulamanın kendisi yoğun bir şekilde stilize edilmiştir ve Korece ve İngilizce dillerinin bir karışımının yanı sıra alışılmadık düğme yerleşimi nedeniyle kullanımı biraz kafa karıştırıcıdır.

CALLA birkaç farklı film türü içerir, ancak yalnızca bir tanesini ücretsiz olarak alırsınız. Bu ön ayar ile çektiğimiz görüntüler, ucuz plastik lensleri andıran bir yumuşaklık ile oldukça iyi görünüyor. Renkler sıcak ve yeterli miktarda gren var, ancak ışık sızıntısı yok.

Dokunarak odaklama ve pozlama dahil olmak üzere eksiksiz bir fotoğraf kontrolleri seti vardır. Deklanşör düğmesinin yanındaki halkayı kullanarak odağınızı manuel olarak da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uygulama, iPhone görüntülerinin CALLA'ya aktarılmasını ve işlenmesini destekler.

Reklam izleme seçeneğiyle daha fazla görünümün kilidini açmak yerine uygulama içi satın alımlar vardır.

4. KD Pro

KD Pro, aynı anda üç tamamen ayrı film benzeri görünüm içerir: Kudak (Kodak), Kuji (Fujifilm) ve siyah beyaz ön ayar. İsterseniz tarih damgasını ve ışık sızıntılarını da etkinleştirebilirsiniz.

Uygulama, ister anlık, ister bir saat, ister bir gün olsun, kendi geliştirme sürenizi seçmenize olanak tanır. Güzel bir fikir olsa da, bu biraz anlamsız çünkü çoğu insan her zaman anında seçeneği seçecek. Gudak'ın sizi beklemeye zorlama yöntemini, özellikle de özdenetiminiz az ise tercih edebilirsiniz.

Genel olarak KD Pro, oldukça stilize edilmiş bazı fotoğraflar oluşturmak için harika bir iş çıkarıyor. Uygulamanızın ayarlarındaki filtreyi değiştirerek film stillerini bir rulo halinde karıştırabilirsiniz. Premium sürüme yükseltmediğiniz sürece, fotoğraf çektikten sonra yeniden işleyemez veya Film Rulonuzdan görüntüleri içe aktaramazsınız.

5. Hipstamatic X

Huji gibi en iyi uygulamalardan biri Hipstamatic X'tir. Resimlerinizi 1980'lerde veya 1990'larda çekilmiş gibi gösteren filtreler, ön ayarlar ve kamera ayarları ile doludur.

Uygulama esas olarak yeni başlayanlara yönelik olsa da, profesyonel fotoğrafçılar da kendilerini tatmin edecek pek çok şey bulacaklar. Örneğin, tamamen yeni bir karanlık oda düzenleme özelliği, ışık, renk ve odak ayarlama özelliği ve hatta bir pozlama aracı var.

Pasaport özelliğini de kontrol ettiğinizden emin olun. Günlük pullar, fotoğraf çizgileri ve daha fazlası gibi oyunlaştırma özelliklerini kullanarak fotoğraf geçmişinizin bir kaydını tutmanıza olanak tanır.

6. Retro Kamera

Fotoğrafların film gibi görünmesini sağlayacak mükemmel uygulamayı hala bulamadınız mı? Retro Kamera'yı deneyin. Esas olarak Instagram kullanıcılarına yönelik olan uygulamanın filtre yelpazesi, yeni fotoğrafları onlarca yıllık görünen farklı bir şeye dönüştürecek.

Uygulamanın bazı temel özellikleri arasında canlı kamera filtreleri, 40'tan fazla efekt, bir zamanlayıcı, bir flaş modu ve selfie kamerası desteği yer alıyor.

Retro Camera, resimlerinizi doğrudan tercih ettiğiniz sosyal medya ağında paylaşmanızı da kolaylaştırır. Toplamda 30'dan fazla sosyal ağ mevcuttur.

7. Dazz

Dazz, diğer uygulamalar gibi, 80'lerin analog film görünümünü yeniden oluşturmak için tasarlandı.

Dazz, bir görüntüye renk, doku ve paraziti geri yükleyebilir ve fotoğraflara daha da özgün bir görünüm kazandırmak için bir dizi ışık sızıntısı efektine sahiptir.

Dikkate değer diğer özelliklerden bazıları, iki görüntüyü üst üste bindirme yeteneği, bir otomatik zamanlayıcı, balık gözü lens, flaş renkleri ve pozlama ayarını içerir. Kare bir çerçeve bile var; kreasyonlarını Instagram'a yüklemek isteyenler için ideal.

8. Kamon

Kamon nispeten yenidir, ancak Huji retro kamera uygulamasıyla neredeyse aynı şekilde çalışır. Uygulama oldukça basit, sadece deklanşöre basın ve Kamon'un rastgele ışık sızıntıları oluşturmasına ve çektiğiniz fotoğraflara önceden ayarlanmış filtrelerini uygulamasına izin verin.

Kamon ile fotoğraflarınızı saniyeler içinde Polaroid veya Instax resimlerine benzeyecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Filtre ve kontrast gibi temel öğeleri özelleştirin ve daha otantik bir retro hissi elde etmek için fotoğraflarınızdaki greni ayarlayın.

9. 1967: Retro Filtreler ve Efektler

1967'nin kullanıcı arayüzü basit ve minimalisttir. Çok çeşitli filtreler arasından seçim yapmak için sağa veya sola kaydırın. 1967: Retro Filtreler ve Efektler, eski analog kameralarından elde edeceğiniz tüm tonları ve ışık sızıntılarını geri getirir. Uygulamanın minimalist arayüzü ve 200'den fazla filtreyle, fotoğraflarınızda '60'ları yaşamak sadece birkaç adımda mümkün.

10. RNI Films

Fotoğraflarınızda her zaman belirli bir film markasının görünümünü taklit etmek istediyseniz, RNI Films bunu sizin için yapar. RNI Films, analog fotoğrafçılığı sevenler için harika bir mobil arkadaştır. Ve bu küçük uygulama, içerik oluşturucuların filmin sanatsal havasını mobil iş akışlarına getirmelerini sağlar.

Birçok profesyonel fotoğrafçı, film profillerini diğerlerinden daha sofistike ve gerçek filme uygun buluyor. Bunun nedeni, genel doğruluk, renk ayrımı, cilt tonları ve gren dokusuna büyük önem vererek gerçek filmin her ince yönünü yeniden oluşturmalarıdır.

11. FIMO

Bu film fotoğrafçılığı uygulamasının kullanımı gerçekten çok kolay ve sonuçlar kesinlikle hayal kırıklığına uğratmıyor. Bu uygulamayı kullanmanın iki yolu vardır: Ya bir bas-çek film kamerası gibi kullanabilir ya da önceden ayarladığınız seçeneklerle fotoğraflarınızı filtreleyebilirsiniz. Sonuç olarak, eski filtreler ve zaman damgalarıyla tamamlanan eski tarz fotoğraflar.

FIMO, bir vizör, bir deklanşör ve flaşı açıp kapatmak için bir düğme ile birlikte gelir. Ayrıca birlikte çekmek istediğiniz filmi de seçebilirsiniz; bunlar, film rulonuzdan fotoğrafları filtrelemek için kullanabileceğiniz ön ayarlarla aynıdır. Ücretsiz film seçenekleri arasında Ilford PAN 100, Lomography LM100 ve Fujicolor ISO400 bulunur.

12. NOMO CAM

NOMO, en seilen film fotoğrafçılığı uygulamalarından bir diğeridir. Bu, çeşitli 35 mm film kameraları arasından seçim yapmanıza olanak tanır ve kamera rulonuzdaki görüntüleri işlemek için kullanılabilir veya seçilen ön ayarları kullanabilirsiniz. Ne yazık ki, mevcut uygulama içi kameraların tümü fotoğrafları içe aktarmanıza izin vermiyor. Ama neyse ki, buna izin verenler en iyileri: Fujifilm tek kullanımlık fotoğraf makinesi ve Polaroid fotoğraf makinesi.

Canlı, renkli fotoğraflar için Fujifilm tek kullanımlık kamerayı tercih edin! Fotoğraflar, bu harika vintage efekti için gren, hafif sızıntılar ve zaman damgalarıyla işlenebilir.

İster uygulama içi çekim yapıyor olun, ister yalnızca film rulonuzdaki fotoğrafları kullanıyor olun, sonuçlardan kesinlikle memnun kalacaksınız. Eğlenceye katkıda bulunmak için uygulama, fotoğraf işlemeyi hızlandırmak için telefonunuzu sallamanızı bile gerektirir, sanki gerçek bir Polaroid resmini sallıyormuşsunuz gibi!

13. 1998 Cam

Yalnızca filtreleri seçmenize izin veren uygulamalardan memnun değil misiniz? 1998 Cam gibi film fotoğrafçılığı uygulamaları parlaklık, doygunluk, ışık sızıntıları, gren ve daha fazlası gibi öğeleri manipüle edebilmek isteyenler için mükemmeldir. Bu listedekilerin çoğu gibi, uygulama da uygulama içi çekime ve fotoğrafların sonradan işlenmesine izin veriyor. Aynı zamanda bir otomatik zamanlayıcı özelliği ile birlikte gelir.

1998 Cam aracılığıyla belirli fotoğraf özelliklerini kontrol edebilmeniz, istediğiniz sonucu elde etmenize kesinlikle yardımcı olacaktır. Özellikle, vintage görünümü için!

14. VHS Cam

Adına sadık kalarak VHS Cam, fotoğraflarınızın eski bir video kamerayla çekilmiş gibi görünmesini sağlar. Her zamanki film fotoğrafçılığı uygulamalarınızdan kesinlikle farklı olarak, Instagram beslemenize kesinlikle canlandırıcı bir değişiklik sağlayacaktır. Takipçilerinizin size "Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?" diye sormasını sağlayacak türdendir.

Unutmayın, VHS Cam'in ücretsiz sürümü yalnızca uygulama içinde fotoğraf çekmenize izin verir.

15. DAZE CAM

Daze Cam'in çeşitli benzersiz efektleri ile gerçek bir film fotoğrafından ayırt edilemeyen fotoğraflar oluşturun. İlk olarak, 70'lerin klasik bir yaz ortası öğleden sonra estetiğini elde etmek için tek kullanımlık ve film kameralarından sonra modellenen filtreler arasından seçiminizi yapın. Daha sonra fotoğraflarınızı vintage pastel tonlar, rüya gibi parıltı, modaya uygun ışık sızıntıları ve diğer nostaljik görsel öğelerle süsleyebilirsiniz. Basit ve şık bir şey arıyorsanız, bu uygulama kesinlikle indirilmeye değer.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz