Ogznet.com
Android

Android fotoğraf gizleme uygulaması

12 Ekim 2022 ogz 7940 0
Okunma süresi: 9 dk, 30 sn
Android fotoğraf gizleme uygulaması
Image by jcomp on Freepik

Kişisel hayatımız artık cebimizde taşıdığımız akıllı telefonla başlıyor. Gizli tutmak isteyebileceğiniz çok sayıda fotoğraf ve video çekiyoruz. Ancak, telefonunuzun yanlışlıkla birinin eline geçmesi veya gerçek niyetinden habersiz bir arkadaşınıza vermeniz mümkündür. Bir Android kullanıcısıysanız, Android’de fotoğraf ve videoları gizlemek için birkaç harika uygulama olduğundan endişelenmenize gerek yok. Android’deki en iyi 12 fotoğraf ve video gizleme uygulamasının bir listesini derledik.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Bu uygulamalar, resimlerinizi ve videolarınızı saklamak için özel olarak tasarlanmıştır. Fotoğraf saklama uygulamaları, fotoğraflarınızı ve videolarınızı meraklı gözlerden korur.

  Android için En İyi Fotoğraf ve Video Gizleme Uygulamaları

  Android cihazınızda fotoğraf ve videoları gizlemek için kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar burada. İşte Android için en iyi fotoğraf gizleme uygulamaları.

  Fotoğraflarınızı veya videolarınızı gizlemek için bir Android uygulaması arıyorsanız, KeepSafe Photo Vault'u duymuş olmalısınız. Fotoğraflarınızı saklamak için en iyi uygulamalardan biridir. Uygulama, yıllar içinde büyük güncellemeler alarak, herkes için kullanımı kolay hale geldi. Fotoğrafları ve videoları PIN, desen ve parmak izi kimlik doğrulama seçenekleriyle kilitlemenize olanak tanır.

  Özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemek için kendinize ait yeni klasörler oluşturabilir, bunları diğer KeepSafe kullanıcılarıyla paylaşabilir ve hepsini kendi özel bulut alanlarına yedekleyebilirsiniz.

  KeepSafe, sahte oturum açma PIN'leri, izinsiz giriş uyarıları (davetsiz giriş yapan kişinin özçekiminin, başarısız girişimlerin zaman ve tarihiyle birlikte günlüğe kaydedildiği) ve uygulamayı farklı bir ön uçla gizleme gibi bir dizi gelişmiş güvenlik özelliğini beraberinde getirir. Ancak, tüm özellikler bir ödeme planının arkasına gizlenmiştir ve özel medyanızı gerçekten korumak istiyorsanız uygulamayı satın almanız gerekir.

  Keep Photos Secret, Android telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları gizlemek için en iyi uygulamadır. Gizli bir kasaya özel fotoğraf ve videolar aktarılabilir. Kasa, bir PIN veya parmak izi kilidi kullanılarak kilitlenebilir.

  Farklı albümler için farklı şifreler belirlemenize izin vererek başkalarının fotoğraflara erişmesini imkansız hale getirir. Fotoğrafları ve videoları gizlemek için bu en iyi uygulamanın göze çarpan özelliklerinden biri, kullanıcıdan fotoğrafları orijinal konumundan silmesini istemesidir.

  Özellikler:

  • Dört basamaklı bir PIN kilidi ve bir parola ile tüm uygulamayı ve tek tek fotoğraf albümlerini saklar.
  • Uygulamanın son uygulamalar listesinden kaybolduğu ve izlenemediği bir gizli mod sağlar.
  • Keep Photos Secret, tüm gizli fotoğrafları asla buluta yüklenmez, böylece hiçbir zaman tehlikeye atılmazlar.

  1Gallery, esasen fotoğraf ve videoları yönetmek için bir fotoğraf galerisi uygulamasıdır. Bununla birlikte, bu galeri yazılımının ana özelliği, fotoğrafları ve videoları güvenli bir şekilde gizleyen ve onu fotoğraf ve videoları gizlemek için en iyi uygulamalardan biri yapan aşılmaz kasasıdır.

  Bu galeri uygulaması, güçlü şifreleme ile fotoğrafları ve videoları gizleyen sağlam bir kasaya sahiptir. Play Store'da fotoğrafları ve videoları gizlemenize izin veren birçok uygulama vardır, ancak bunlar medya dosyalarını taranamaz hale getirmek için yalnızca .nomedia uzantısını kullanır.

  Ancak fotoğrafları ve videoları gizlemek için 1Gallery uygulamasını kullanırsanız, root ayrıcalıklarını aldıktan sonra bile medya dosyalarını kimse bulamaz. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizlemek için PIN, Desen ve Parmak İzi dahil olmak üzere üç parola modu vardır.

  LockMyPix, tüm kişisel medya dosyalarınızı korumak için en güvenli fotoğraf kasasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Askeri düzeyde bir AES şifreleme standardı ile desteklenir ve fotoğrafları PIN veya desenle gizlemenize olanak tanır.

  Fotoğraflarınızı/videolarınızı doğrudan uygulamanın ana ekranından şifrelemenizi sağlayan sezgisel bir kullanıcı deneyimine sahiptir. Hatta resimleri anında kasaya ekleyebilirsiniz. Uygulama, parmak izinizi kullanarak uygulamanın kilidini açmanıza, kasayı kilitlemek için cihazı sallamanıza ve hatta LockMyPix'i uygulama çekmecesinden gizlemenize olanak tanır.

  Kilidi açıldığında uygulamanın ekran görüntüsünü alamazsınız, bu da içeriğinizin gizliliğine ve güvenliğine katkıda bulunur. Ücretsiz sürüm size bir dizi işlevsellik sunarken, Pro sürümünde sahte oturum açma kimlik bilgileri ayarlama seçeneğine de sahip olursunuz.

  Bu özellik, birisi uygulamanın kilidini açmanız için sizi rahatsız ettiğinde kullanışlı olacaktır, ancak onlara sahte bir PIN ile ikincil bir kasaya erişim izni verebilirsiniz. Bu uygulamanın tek dezavantajı, özel fotoğrafları/videoları buluta yedekleyememenizdir.

  Calculator, uygulama listesinde bir Hesap Makinesi uygulaması olarak hareket etmesi ve görünmesi amaçlanan benzersiz bir uygulamadır, ancak uygulamanın arkasına gizlenmiş güvenli bir kasası vardır. Temel olarak, arkadaşlarınız ve aileniz akıllı telefonunuzu düzenli olarak kullanıyorsa, bir şey sakladığınız izlenimi vermeden fotoğraf ve videoları gizlemek için Calculator uygulamasını kullanabilirsiniz.

  Calculator uygulamasına girmeniz gereken sayısal bir PIN ayarlayabilir ve gizli kasayı açmak için “=” tuşuna basabilirsiniz. Ve en iyi yanı, medya içeriğinin AES şifrelemesi kullanılarak şifrelenmesidir, böylece güvenlik ön planda tutulur.

  Özelliklere gelince, uygulamanın gizli kasaya erişmeye çalışan kullanıcıların özçekimlerini çekmesine izin veren Intruder Selfie adlı bir özelliği vardır. Bunun dışında, birinin sizi gizli kasayı açmaya zorlaması durumunda sahte kasa da kurabilirsiniz.

  Bu uygulamayla elde ettiğiniz bir başka harika özellik de, uygulamayı aceleyle kapatmak ve fotoğraf ve videoları gizlemek için akıllı telefonu sallayabilmenizdir. Genel olarak, FishingNet Hesap Makinesi, fotoğrafları ve videoları meraklı gözlerden gizlemenize büyük ölçüde yardımcı olabilecek özelliklerle doludur.

  Calc Box, basit ama eğlenceli bir galeri gizleme uygulamasıdır. Çoğu gizleme uygulamasının yaptığı gibi çalışır. Bunda video ve resim içeriğini içe aktarırsanız, normal galerinizde görünmez hale gelir. Bu uygulama, uygulama çekmecesinde bir hesap makinesi uygulaması olarak kendini gizler. Böylece, orada olduğu hemen belli olmaz. İyi bir özellik, görüntüleri ve videoları doğrudan kasaya yükleyen bir web tarayıcısıdır. Ayrıca sahte şifreler, sahte kapanma uyarıları ve ek güvenlik için izinsiz giriş yapanların resimlerinin çekilmesini ayarlayabilirsiniz. Bu uygulamada en çok şikayet reklamla ilgili. Bu, uygulama içi satın alma yapıp premium sürümün kilidini açarak atlanır. Zaman ayırmaya değer olabilir.

  Vaulty, biraz eski görünen, ancak işini mükemmel bir şekilde yerine getiren, başka iyi bilinen ve güvenilir fotoğraf / video gizleme uygulamasıdır. Uygulamaya, galeriden gizlemek istediğiniz medya dosyalarını seçebilir ve onu dış dünyadan parola ile koruyabilirsiniz. Vaulty'nin en önemli özelliği, kasanıza erişmeye çalışan ancak başarısız olan davetsiz misafirlerin "sahte görüntülerini" yakalamasıdır.

  Uygulamanın kilidini açtığınız anda, özel alanınıza kimin müdahale etmeye çalıştığını anında bileceksiniz. Bu özellik, tüm kullanıcılar için ücretsiz olarak kullanılabilir. Ayrıca, her birinde farklı türde fotoğraf veya video depolamak için ayrı parolalarla birden çok kasa oluşturma işlevine de sahip olursunuz. Ancak, dosyalarınızı buluta yedeklemek veya uygulamadan reklamları kaldırmak istiyorsanız Pro aboneliğe yükseltmeniz gerekir.

  Hide Something başka bir etkili fotoğraf gizleme uygulamasıdır. Android cihazınızda fotoğraf ve videoları gizlemek için en sorunsuz uygulamalardan biridir. Fotoğrafları ve videoları PIN, şifre veya parmak izi ile koruyabilirsiniz. Yeni fotoğrafları veya videoları 'görünmez' klasöre aktarma işlemi, bu uygulama ile bir dosya paylaşmak kadar basittir.

  Ayrıca, güzel temalardan oluşan mini bir koleksiyona, çeşitli medya dosyası türleri için desteğe, gelişmiş bir resim görüntüleyiciye ve gizliliğinizi daha da korumak için sahte oturum açma moduna erişebilirsiniz. Hide Something ayrıca algılanmama konusunda da özeldir, bu nedenle 'son kullanılanlar' listesinde görünmez.

  Uygulama tüm özel medya dosyalarınızı Google Drive'a yedekler ve masaüstü tarayıcı ile bunlara göz atmanızı mümkün kılar. Bu, son kullanıcı için fotoğraflara veya videolara göz atma ve bunlara erişme sürecini basitleştirir.

  Sgallery, fotoğraf ve videoları gizlemek için kontrol etmeniz gereken başka bir güçlü kasa uygulamasıdır. Uygulama, dosyaları şifrelemek için AES şifreleme algoritmasını kullanır. Ayrıca premium abonelikle parmak iziyle kilit açma, sallayarak kapatma, davetsiz misafir selfie çekme, sahte parola, zaman PIN'i ve özel duvar kağıdı gibi daha fazla özellik elde edersiniz.

  Sgallery'nin bir başka güzel özelliği de, onu bir hesap makinesi veya dönüştürücü olarak gizleyebilmenizdir. Bu şekilde, başkaları gizli dosyalarınız olup olmadığını bilemez. Ayrıca, metinleri güvenli bir şekilde taramak ve depolamak için yerleşik bir web tarayıcısı ve not defteri edinirsiniz. Ayrıca, gelecekte şifrenizi unutmanız durumunda, uygulama sizden bir şifre kurtarma sorusu belirlemenizi ister; bu, kullanışlı olabilecek güzel bir eklentidir.

  PhotoGuard, Android cihazınızda fotoğraf ve videoları gizlemek için kullanabileceğiniz başka bir uygulamadır. TKIP yerine AES şifrelemesi ile gelir ve medya dosyalarınız yüksek düzeyde korunur ve kasayı açmak için kaba kuvvet uygulanamaz. Bunun dışında, PhotoGuard bulut yedeklemesi sunar ve şifrelemeyi cihazda veya bulutta her zaman açık tuttuğunu iddia eder.

  Ayrıca bir PIN, Desen, Şifre veya Parmak İzi kullanarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı güvence altına alabilirsiniz. Ve en iyi yanı, kasanın içinde bile ek bir güvenlik katmanı ekleyebilmenizdir. Örneğin, kasanın içindeki albümler için bir şifre belirleyebilirsiniz.

  Ayrıca PhotoGuard, gizlediğiniz fotoğrafları görmek isteyen davetsiz misafirin fotoğraflarını çeker ve davetsiz misafiri bulabilmeniz için zorla girme uyarıları verir. Ayrıca kasanın içine entegre edilmiş bir fotoğraf görüntüleyici ve video oynatıcı da bulunmaktadır.

  Bunun dışında, diğer galeri uygulamalarının erişiminden uzakta, fotoğraf çekmek ve bunları kasanın içinde tutmak için kullanabileceğiniz özel bir kameraya sahip oluyorsunuz. Basitçe söylemek gerekirse, PhotoGuard fotoğrafları ve videoları gizlemek için en iyi uygulamalardan biridir ve özelliklerine kesinlikle bir göz atmalısınız.

  Android telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları gizlemek için başka bir uygulama Pinbox'tır. Bu uygulama ile kişisel ve özel resimlerinizi ve videolarınızı meraklı gözlerden kolayca ve güvenle gizleyebileceksiniz. Gizlemek istediğiniz fotoğrafları seçip Pinbox'a kaydedebilirsiniz. Uygulama, güvenli galerinizin kilidini açmak için parmak izi ve PIN'i destekler. Ayrıca, izinsiz giriş algılama özelliğiyle birlikte gelir, böylece herhangi birinin sizin bilginiz veya izniniz olmadan gizli fotoğraflarınıza erişmeye çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Pinbox, AES algoritmasını kullanarak gizli fotoğrafları şifreler, böylece resimlerin ve videoların güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

  AppLock başka popüler ve güvenilir bir uygulamadır. Davetsiz misafirleri kaydetme işlevi, parmak izi desteği, sahte kilit, 31 dil desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere genel özelliklere sahiptir. Bu aynı zamanda kilitlediği her uygulama için farklı şifreler için destek içerir ve uzaktan kilitleme özelliğine de sahiptir.

  AppLock, bir şifre veya desen ve parmak izi kullanarak uygulamaları kilitleyen ve koruyacak bir Uygulama Kilidi veya Uygulama Koruyucu'dur. Facebook'u, Whatsapp'ı, Galeri'yi şifreyle kilitleyin ve uygulamaların meraklı gözlerden korunmasını sağlayın!

  AppLock, izinsiz giriş durumunda fotoğraf çekerek davetsiz misafirleri yakalayabilir ve hatta uygulamayı sahte hata penceresiyle kilitler.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz