Ogznet.com
Seyahatlerinizde Eğlenceli Vakit Geçirmeniz için En iyi İnternetsiz Oyunlar Mobil Paylaş:
Photo by Josh Felise on Unsplash

Seyahatlerinizde Eğlenceli Vakit Geçirmeniz için En iyi İnternetsiz Oyunlar Mobil

İster uçak yolculuğu veya uzun bir otobüs yolculuğu, isterse yer altındaki bir metroda yolculuk ediyor olun, internetsiz bir ortam, kapsama alanlarının muazzam boyutlara ulaştığı bugünlerde bile yaygın görülen bir durumdur.

Bu yazının içeriği: Kapat

Neyse ki internet bağlantısının olmaması, en iyi mobil oyunlardan bazılarını oynayamayacağınız anlamına gelmez. Özellikle uzun yolculuklarda biraz vakit geçirmek için idealdir.

İşte, seyahat ederken eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak en iyi 10 internetsiz oyun burada. Tüm oyunlar hem iPhone hem de Android için mevcuttur.

1. Monument Valley 2

 

Monument Valley, muhteşem grafikleri zorlu problemlerle ve harika, sözsüz hikaye anlatımıyla daha önce hiç görmediğimiz bir şekilde birleştirdi.

Bu oyunun tek sorunu, her şeyin çok hızlı bitmesi ve oyuncuların umutsuzca daha fazlasını istemesiydi. Şimdi oyuncular, Monument Valley 2 ile bu isteklerine ulaştılar.

Devam filmi yeni seviyeler ve karakterler sunar. Siz çözümü bulana kadar, asla çözemeyeceğinize inandıran bulmacalarla büyüleyici bir deneyimdir.

Her seviye farklıdır: bazen hem anne hem de kız karakterlerini kontrol edersiniz, bazen birini veya diğerini. Platformlar yukarı ve aşağı hareket eder, bölümler döner, sütunlar hareket eder ve çıkışa bir saniye kala aniden var olmayan bir yol gelir.

Açıklamaktan çok keşfedilmesi gereken bir oyundur. Yine de, uzun bir yolculukta sizi sonuna yolculuğun sonuna kadar ekrana bağlayabilir.

2. The Room: Old Sins

 

Bol ödüllü "The Room" bulmaca oyunu serisinin dördüncüsü. The Room: Old Sins'e gir ve kendini dokunsal keşfin zorlayıcı mücadeleler ve sürükleyici hikayeyle birleştiği bir mekanda bul.

Hırslı bir mühendis ve sosyetik eşinin aniden kaybolması, değerli bir eserin arayışını başlatıyor. Evlerinin tavan arasını işaret eden izler, garip bir oyuncak evin keşfine yol açıyor...

Waldegrave Malikanesi'nin gizemlerini çözerken farklı konumları keşfet, gizli ipuçlarını takip et ve garip mekanizmalardan faydalan.

Zaman zaman gerçekten korkutucu olmayı başaran nadir oyunlardan biri. Detay ve zorluk seviyesi, gizemli hikayeyle mükemmel bir şekilde birleşiyor ve tartışmasız en iyi mobil bulmaca oyunlarından biri haline geliyor.

Yeni ortamları keşfederken her ayrıntı önemlidir ve aceleci olursanız bir şeyi gözden kaçırabilirsiniz. Karanlık ortamı, atmosferik grafikleri ve unutulmaz müziğiyle, etrafta insanlar varsa kesinlikle kulaklıkla oynamak isteyeceğiniz bir oyundur.

3. Really Bad Chess

 

Really Bad Chess, gerçek satranç gibidir, ancak tamamen rastgele taşlardan oluşur. 8 Şah, 4 Vezir ve 3 piyon ile oynamayı deneyin, neden olmasın?

Oynanış şekli ve kurallar aynı olsa da, başlangıç ​​taşları her iki oyuncu için tamamen farklıdır. Bir çantaya birkaç yüz satranç taşı koyup, onları sallayıp rastgele çıkardığınızda elde edeceğiniz şeye çok benziyor. Üç şah, altı at ve bir kaç piyon gibi.

Yapay zekaya karşı oynamak (veya kilidi açılmış sürüm için ödeme yaparsanız, yanınızda oturan biri ile oynamak), rastgele satranç taşları nedeniyle acemi oyuncuların bile başarı şansını artırır.

Yenidikçe sıralamada yükselirsiniz, bu da parçalar rastgele kalsa da kalitelerinin değiştiği anlamına gelir. Bilgisayara karşı sahip olduğunuz büyük avantaj tersi yöne doğru döner ve kazanmak çok daha zorlaşır.

Satranç deneyimi olmayan insanlar bunun (doğru) oyunu öğrenmelerine yardımcı olduğunu söylüyorlar.

4. Mini Metro

 

Mini Metro, gelişen bir şehir için metro ulaşım haritası tasarlamakla ilgili bir oyun. İstasyonlar arasında çizgiler çiz ve trenlerini işletmeye başla. Yeni istasyonlar açılırken rotalarını tekrar çizerek onları etkili tut. Sınırlı kaynaklarını kullanıp kullanmayacağına karar ver. Şehri ne kadar süre ayakta tutabileceksin?

Oyunda amaç, Londra, New York ve Paris gibi çeşitli büyük şehirlerin haritalarına benzer bir yerde sürekli artan nüfusa hizmet edecek işleyen bir metro hattı inşa etmektir. Sınırlı sayıda tren, vagon, hat ve tünel ile başlarsınız ve şehir büyüdükçe bunları akıllıca yerleştirmeniz gerekir.

İlk aşamalarda ilerlemek oldukça basittir, ancak yeni yerleşim yerleri ortaya çıktıkça bu durum hızla değişir. Ağı kullanan daha fazla insanla, standart oyunu sonlandıran aşırı kalabalıktan kaçınmak giderek zorlaşıyor. Daha rahatlatıcı bir deneyim için aşırı kalabalığı kapatan sonsuz modda da oynayabilirsiniz.

Minimalist grafikler ve film müziği oyunu güzelleştiriyor. Oyunu bir kez satın aldığınızda, hiçbir reklam veya uygulama içi satın alma yoktur. Her oyun sonsuz tekrar oynanabilirlik için rastgele oluşturulur ve geliştiriciler renk körü ve gece modlarını da dahil etmişler.

5. RollerCoaster Tycoon Classic

 

RollerCoaster Tycoon® Classic, serinin tarihindeki en başarılı ve sevilen RCT oyunlarından ikisi olan RollerCoaster Tycoon® ve RollerCoaster Tycoon® 2'nin en iyi özelliklerini birleştiren yeni bir RCT deneyimidir. En zorlu sürüşlerle tamamlanmış muhteşem parklar oluşturun ve çalıştırın. İçeriklerle dolu oyunda, lunapark trenlerini ve gezintileri tasarlama ve inşa etme, parkları düzenleme ve misafirlerini mutlu etme ve para kazanmak için personeli ve finansmanı yönetmek gerekiyor.

Serideki ilk iki oyunu bir araya getiren oyun ve grafik stiline oldukça sadık kalıyor. Genişletme paketleri uygulama içi satın alma yoluyla edinilebilir, ancak neyse ki oyunu satın aldıktan sonra başka bir alım yoktur.

Önceden hazırlanmış hız trenlerini kullanabilir veya 100'e yakın farklı senaryo boyunca ilerlerken kendi araçlarınızı parça parça tasarlayabilirsiniz.

Patikalardan, yiyecek ve içecek standlarına, düzinelerce farklı türden gezintiye (su bazlı olanlar dahil), personeli işe alıp işten atmaya ve kar elde etmeye çalışmak gibi oyunun diğer tüm bölümleri ile bir telefonunuzda muhtemelen yıllarca yüklü kalacak bir oyun.

6. Eternium

 

Eternium, inanılmaz derecede eğlenceli ve güzelce hazırlanmış bir Aksiyon RPG oyunudur.

Yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabilen birkaç özellik dışında oyun, içerik indirme işlemi tamamlandıktan sonra çevrimdışı da oynanabilir.

Satın alma işlemleri tamamen isteğe bağlıdır. Oyunun ana para birimi olan mücevherler düşmanlardan ve görevlerden toplanabilir. Sınırlayıcı bir dayanıklılık veya enerji yoktur. Oyundaki en iyi şeyler ödeme yapmadan oynayarak elde edilir.

Eski tarz RPG hayranları tarafından geliştirilen bu oyun, ilk çıktığından beri düzenli ve önemli güncellemeler aldı. Daha da iyisi, rakip oyunların çoğunun sinir bozucu kazan-öde yaklaşımından uzak duruyor.

Oyunda, her biri farklı görevlere ve düşmanlara sahip üç farklı dünya var. İlk indirmeden sonra çoğu oyun özelliğine çevrimdışı olarak erişilebilen sonsuz sayıda rastgele oluşturulmuş seviye vardır.

Düğmelere basmak yerine büyü yapmak için ekranda semboller çizmek de dahil olmak üzere muhteşem grafikler ve sezgisel bir arayüzle güzel bir oyundur.

7. Infinity Loop

 

Basit, rahatlatıcı, sonsuz oyun. ∞ Infinity Loop, mantık becerilerinizi geliştirmenin eğlenceli bir yoludur. Karmaşık döngü desenleri yaratma veya sadece basit bir konsept kullanma ile ilgili bir bulmaca oyunu olarak düşünülebilir: "birden fazla şeyi birbirine bağlamak" ve bundan eğlenmek.

Infinity Loop iyi bir bulmaca oyunudur ancak harika bir zen moduna sahiptir. Amaç, seviyeleri çözmek için zihninizi temizlemek, günlük yaşamınızdaki stresi herhangi bir baskı veya gerginlik olmadan uzaklaştırmaktır.

Stresi azaltmak veya rahatlatıcı bir oyun türü arıyorsanız, döngünün tadını çıkarın!

Grafikler ve sesler olabildiğince minimalist. Bu, oyuna mükemmel şekilde uyar ve pilinizi tüketmediği anlamına gelir. Çok temel bir öğretici var ve sonra kendi başınasınız. Bu kadar basit oyun ve kontrollerle daha fazlasına gerek yok.

Seviyeler, bir noktaya kadar yavaş yavaş zorlaşıyor ve geliştiriciler, bunların sonsuz sayıda olduğunu söylüyor. Ayrıca, tüm döngüleri oluşturmak yerine onları kırmanızı sağlayan bir "karanlık mod" da vardır.

Oyun neredeyse tamamen ücretsizdir, ancak reklamları kaldırmak ve geliştiricileri desteklemek için ödeme yapma seçeneğiniz vardır.

8. Bloons TD 6

 

Bloon’lar geri döndü ve her zamankinden daha güçlüler! Size saatler boyunca var olan en iyi strateji oyununu sunmak üzere tasarlanmış devasa 3D atıcı savunması oyunu için hazır ol.

Muhteşem maymun atıcılar, yükseltmeler, kahramanlar ve etkin yetenekleri harmanlayarak mükemmel savunmanı oluştur ve yoluna çıkan tüm Bloon’ları patlat!

Kule savunma oyunları, uygulama mağazalarında popüler bir türdür.

Oyunda, kilidini açabileceğiniz düzinelerce harita, özel etkinlikler, ortak oyun, sonsuz oyun modları ve daha fazlası var. Sonraki turlar gerçekten zorlaşır ve tam rahatlayabileceğinizi düşündüğünüzde, siz onları durdurmak için harekete geçmeden önce bir sürü kamuflaj balonu savunmanızdan gizlice geçer.

9. The Battle of Polytopia

 

Battle of Polytopia, haritayı kontrol etmek, düşman kabilelerle savaşmak, yeni topraklar keşfetmek ve yeni teknolojilerde ustalaşmak hakkında ödüllü benzersiz bir sıra tabanlı uygarlık strateji oyunudur. Bir kabilenin hükümdarı rolünü üstleniyorsunuz ve diğer kabilelerle sıra tabanlı bir strateji yarışmasında bir medeniyet inşa etmeye çalışıyorsunuz. Çevrimdışı olarak oynanabilir. Seyahat için mükemmel.

Her biri belirli bir teknolojiyle başlayan, aralarından seçim yapabileceğiniz bir avuç kabile ile başlarsınız. Diğer kabileler, daha ileri teknoloji veya diğer avantajlarla bir veya iki dolar karşılığında açılabilir.

Neyi seçerseniz seçin, sadece küçük bir bölümünü görebileceğiniz, tek bir birim ve şehir ile bir ülkeye düşeceksiniz. Daha sonra dünyayı keşfetmeye, kaynakları kullanmaya, teknolojinizi yükseltmeye ve diğer kabilelerle etkileşime girmeye (yani saldırmaya) başlayacaksınız.

Hızlı oyunlar için 30 dönüşlü bir sürüm ve haritadaki her şehri ele geçirmeyi hedefleyen uzun mesafeli seyahat için ideal olan sonsuz bir mod var.

Grafikler renkli ve anlaşılması kolaydır ve kontrol mekanizması büyük, yoğun bir haritada bile basittir.

10. Plague Inc.

 

Plague Inc., yüksek strateji ve korkunç derecede gerçekçi simülasyonun benzersiz bir karışımıdır.

Patojeniniz az önce 'Hasta Sıfır'a bulaştı. Şimdi, insanlığın kendisini savunmak için yapabileceği her şeye uyum sağlarken ölümcül, küresel bir Veba geliştirerek insanlık tarihinin sonunu getirmelisiniz.

Yenilikçi oyunla zekice yürütülen ve dokunmatik ekran için sıfırdan inşa edilen geliştirici Ndemic Creations'tan Plague Inc., strateji türünü geliştiriyor ve mobil oyunu (ve sizi) yeni seviyelere taşıyor. Dünya'ya karşı sizsiniz  ve sadece en güçlüler hayatta kalabilir!

Yani oyunda, dünyayı kurtarmaya çalışmak yerine, tam tersini yapmaya çalışıyorsunuz: gezegendeki herkesi öldürmek için bir patojen kullanın. Düzinelerce açılabilir hastalık türünün her birinin farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır ve oyun, hangisini seçtiğinize bağlı olarak çok farklı şekilde oynar.

Hastalığınız ülkeden ülkeye hava, kara ve deniz yoluyla yayılırken, çaresizce bir tedavi geliştirmeye çalışan tıp araştırmacılarından bir adım önde olmak için onu dikkatli bir şekilde geliştirmeye devam etmeniz gerekecektir.

Grafikler ve sesler güzel olmaktan çok işlevseldir, ancak onu, her iki uygulama mağazasında milyonlarca kez indirilen ve en popüler oyunlardan biri yapan, oyunun mükemmel zorluk eğrisi ve karanlık mizah anlayışıdır. Sınırlı bir sürümü ücretsiz olarak oynayabilirsiniz, ancak tam sürümün kilidini açmak için ekstralardan en az birine para ödemeye değer.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz