Android için En İyi 7 Ücretsiz Antivirüs Uygulaması

Akıllı telefonlar, çok sayıda özel verilerinizi saklayan son derece kişisel cihazlardır. Bu nedenle, doğal olarak, bu cihazları güvenli ve emniyetli hale getirmek için adımlar atmak gerekiyor. Android antivirüs uygulamaları, bilgisayar korsanlığı ve virüs saldırılarına karşı ilk savunma hattınızdır. İşte, kullanımı ücretsiz ve oldukça etkili, özenle seçilmiş bazı en iyi ücretsiz Android antivirüs uygulamaları.

Android için en iyi ücretsiz antivirüs uygulamaları burada. Android Antivirüs programları, Android'deki en popüler uygulama türlerinden biri olmaya devam ediyor. Genellikle, Android için bir antivirüs uygulamasına ihtiyacınız olmaz. Bunun için yalnızca Play Store'dan uygulama indirin ve güvenlik ayarlarınızı etkin durumda tutun.

Ancak yinede, kötü amaçlı yazılımlar devamlı olarak Android cihazlarımızı tehdit ediyor. Bilgisayarlarımız gibi Android telefonlarımızı da kötü amaçlı yazılımlardan korumamız gerektiği ihtiyacı artık malumunuz. Hangi antivirüs uygulamalarının Android cihazlarımızı zararlı virüslerden korumaya yardımcı olacağını bilmeliyiz.

İşte Android için en iyi antivirüs uygulamaları ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamaları.

Son olarak, Android'deki birçok antivirüs uygulamasının hiçbir şey yapmadığını veya gerekli korumayı sağlayamadığını da unutmamak gerekir. İşte AV-Comparatives'in, hangi antivirüs uygulamalarının iyi, hangilerinin iyi olmadığı hakkında ek bilgilerle birlikte yürüttüğü bir çalışma.

Android için en iyi ücretsiz antivirüs uygulamaları

Burada Android için en iyi ücretsiz Antivirüs uygulamalarını listeleyeceğiz.

Bitdefender Antivirus, cihazınızı yavaşlatmadan bulut tarama teknolojisini kullanarak telefonunuzu koruyan hızlı, hafif ve güçlü bir antivirüs uygulamasıdır.

İndirdiğiniz tüm yeni uygulamaları otomatik olarak tarar ve yüksek oranda kötü amaçlı yazılım yakalar. Bu uygulama arka planda çalışmaya devam eder ve normal telefon çalışmasına müdahale etmeden virüs taramalarının yapılmasına yardımcı olur.

Uygulamadaki kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, yüklediğiniz tüm uygulamaları kontrol eder ve tüm riskleri otomatik olarak onarır. Bitdefender Antivirus'ün en iyi yanı, tamamen güvenli olması ve sizi herhangi bir aksilikten kurtarmak için her adımda izin istemesidir.

Sophos, telefonunuzu virüs tehditlerinden koruyan önde gelen kötü amaçlı yazılım koruma uygulamalarından biridir. Bu uygulama, en iyi Android güvenlik araçlarının geri kalanına kıyasla, AV Testlerinde kalıcı olarak etkileyici bir koruma yüzdesi elde etti.

Sophos, tüm özelliklerini reklamlar olmadan ve cihazınızın performansını ve pilini etkilemeden ücretsiz olarak sunar.Kötü amaçlı yazılım koruması, web filtreleme ve bağlantı denetleyicisi sunar ve kötü amaçlı içeriği otomatik olarak engeller. Ayrıca bu uygulama şifreleriniz için yüksek koruma sağlar, güvenlik tavsiyeleri verir ve QR kodları için güvenlik kontrolleri yapar.

Sophos, gelen verileri izlemek ve tehditleri tespit etmek ve durdurmak için izin ister. Bu uygulamanın bir başka yararlı özelliği de, telefonunuzdaki yeni Wi-Fi bağlantılarını engelleyen ve arka planda güvenlik kontrolleri yapan Wi-Fi güvenliğidir.

Antivirus Mobile uygulaması, profesyonel kalitede derin taramalar sağlar. Basit bir arayüze ve telefonunuzu güvende tutan hafif ama güçlü bir antivirüs motoruna sahiptir. Ayrıca telefonunuzun hafızasını temizlemeyi de sağlar ve güçlü bir önemsiz dosya temizleyiciye de sahiptir.

En yaygın virüs türlerinden biri, özellikle Play Store dışından uygulama yükleyen kişiler için Truva Atı'dır. Android cihazları etkileyebilir ve kaldırılması zordur. Antivirus Mobile, güçlü temizleme sistemi ile bu tür virüsleri algılar ve ortadan kaldırır.

Ayrıca, en son tehditleri tespit etmek ve kötü amaçlı yazılımları, reklam yazılımlarını ve virüsleri kaldırmak için güvenli bir güvenlik duvarı sağlayarak gerçek zamanlı koruma sağlar.

Antivirus uygulaması kötü amaçlı yazılımlara, Truva atlarına ve diğer virüslere karşı kapsamlı koruma vaat ediyor. Kişisel bilgilerinizi çalarak potansiyel zarara neden olabilecek riskleri, virüsleri, casus yazılımları ve korumasız uygulamaları tespit etmede hızlıdır.

Uygulama, Android telefonunuzu her zaman korumaya yardımcı olan gerçek zamanlı koruma işlevine sahiptir. Kötü amaçlı bir uygulama yüklemeniz durumunda sizi bilgilendirir ve uygulamayı kaldırmayı ve engellemeyi teklif eder. Bu antivirüs uygulaması, uygulamalarınızı bir PIN kilidi, desen ve parmak izleri aracılığıyla kilitleyerek gizliliğinizi korur.

Antivirüs uygulaması, tüm bu özellikler gerçekten yardımcı olmasa da, belleği serbest bırakan ve telefonu optimize eden bir cihaz temizleme uygulaması olarak da işlev görür.

Ayrıca, bu uygulama aynı zamanda cihazın sıcaklığını da izler ve cihaz çok ısınırsa sizi uyarır.

Traced Mobile Security size kötü amaçlı yazılım algılama, kimlik avına karşı koruma ve bir uygulama gizlilik tarayıcısı sağlar. Bu uygulama, tarama için izleme gerektirmez ve reklamsızdır. Ayrıca, özel ve iş verilerinizi güvende tutar.

Uygulama, kötü amaçlı uygulamaları, güvenli olmayan Wi-Fi ağlarını, kimlik avı bağlantılarını, savunmasız yazılımları ve cihazınızın yapılandırmasıyla ilgili sorunları algılayarak tam telefon güvenliği sağlar.

Traced, bilginiz olmadan güvenliğinizi tehlikeye atabilecek casus yazılımları ve diğer uygulamaları algılama özelliğine sahiptir.

Security Antivirus, şüpheli işlemler hakkında uyarıda bulunarak ve virüsleri, casus yazılımları ve Truva atlarını temizleyerek güvende kalmanıza ve gizliliğinizi korumanıza yardımcı olur. Herhangi bir zararlı yazılımı tespit etmek için mobil güvenliği, Wi-Fi güvenliğini ve tarayıcı güvenliğini analiz eder.

Bu uygulama, banka hesabı bilgileri ve fotoğraflar dahil olmak üzere özel verilerinizi koruma, cihazınızı güvende ve korumalı tutma ek özelliğine sahiptir. Hem yerel antivirüs güvenliği hem de bulut güvenliği desteği sağlar.

Uygulamanın ek cihaz temizleme özellikleri vardır ve gereksiz dosyaları, artık dosyaları, kullanılmayan uygulamaları ve önbellekleri siler.

Smart Security, telefonunuzu temizlemenin yanı sıra mobil koruma sağlayan Android cihazlar için başka bir kullanışlı antivirüs uygulamasıdır. Uygulama, Android cihazınızdaki farklı virüsleri tarar ve tespit eder ve uygulama kapalıyken bile telefon güvenlik açıklarını ve olası tehditleri sürekli olarak izler.

Uygulama, telefonunuzdaki gereksiz dosyaları, önbelleği ve diğer istenmeyen şeyleri temizleyen bir mobil güçlendirici özelliği sunar. CPU soğutucusu, telefonu meşgul edebilecek uygulamaları, görevleri veya işlemleri kaldırmaya yardımcı olur.

Android için en iyi ücretli antivirüs uygulamaları

Burada Android için en iyi ücretli Antivirüs uygulamalarını listeleyeceğiz.

Avira, daha yeni antivirüs uygulamalarından biridir. Uygulama, cihaz taramaları, gerçek zamanlı koruma, harici SD kart taramaları ve çok daha fazlasını içeren temel özelliklerle birlikte gelir. Bu, ek bir güvenlik katmanı için bir VPN ile birlikte gelir. Diğer bazı özellikler arasında hırsızlık önleme desteği, gizlilik taraması, kara listeye alma ve hatta cihaz yöneticisi özellikleri bulunur. Norton ve diğerleri gibi uygulamalardan çok daha hafiftir. Ücretsiz sürüm, temel şeyler için işlevseldir. Premium sürümler, yukarıda bahsedilen VPN, şifre oluşturma, daha sık virüs veritabanı güncellemeleri ve daha fazlası gibi şeyler ekleyen üç katmanlı satın alma içerir.

Avast, herhangi bir platformdaki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. 100 milyondan fazla indirme ve onlarca özelliğe sahiptir. Bazı özellikler arasında klasik antivirüs taraması, uygulama kilidi, çağrı engelleyici, hırsızlık önleme desteği, fotoğraf kasası ve hatta rootlu Android cihazlar için bir güvenlik duvarı bulunur. Bu, virüsten koruma bölümüne çok sık ihtiyacınız olmasa bile onu mükemmel bir araç yapar. Bazı güçlendirici özellikler de var, ancak her zamanki gibi bunlardan kaçınmalısınız. Ücretsiz sürüm çoğu özellikle birlikte gelir ve reklamlarla desteklenir. Premium sürümler daha fazla güvenlik özelliği ile gelir, reklam içermez ve en pahalı sürümde VPN de bulunur.

Dr Web, eski antivirüs uygulamalarından ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamalarından biridir. Hızlı ve tam taramalar, fidye yazılımlarına karşı koruma, karantina alanı ve hatta istatistikler dahil olmak üzere iyi bir dizi özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, hırsızlık önleme özellikleri, arama ve SMS filtreleme, URL filtreleme, ebeveyn denetimleri, güvenlik duvarı ve daha pek çok özelliğe sahiptir. Ömür boyu lisans biraz pahalıdır, ancak isterseniz aylık abonelik satın alabilirsiniz.

ESET, virüsten koruma ve kötü amaçlı yazılımdan koruma dünyasında bir başka büyük isimdir. Virüs taramaları, hırsızlık önleme desteği, güvenlik denetçisi özelliği, tarama zamanlaması ve daha fazlasını içeren iyi bir dizi özelliğe sahiptir. Kurulum işlemi için bir e-posta adresi gerektiren birkaç uygulamadan biridir. Aksi takdirde, oldukça iyi çalışıyor. Kurulumdan sonra ücretsiz bir aylık deneme süresi alırsınız. Sonrasında aylık veya yıllık ücretli abonelik alabilirsiniz. AVAST kadar ağır değil, ancak CM Security Lite veya Bitdefender'dan daha ağırdır.

Kaspersky, en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Hem ücretsiz hem de pro sürümü var. Her iki sürüm de SMS ve çağrı engelleme, taramalar, virüs güncellemeleri ve hırsızlığa karşı koruma sunar. Premium sürüm, gerçek zamanlı koruma, uygulama kilidi ve daha fazlası gibi şeyler ekler. Tabii ki, her iki sürümde de kötü amaçlı yazılım ve benzeri şeyler için cihaz taraması var. En büyük antivirüs uygulamaları kadar ağır değil. Ayrıca, çalışmayan neredeyse hiç kötü güçlendirici özelliği yoktur. Yalnızca bir cihaz için desteğe ihtiyacınız varsa, abonelik fiyatlandırması nispeten ucuzdur. Beş cihaz ve oldukça pahalı olabilecek on cihaz için isteğe bağlı katmanlar vardır.

Lookout, başka bir popüler antivirüs ve kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamasıdır. Virüs taraması, kimlik avı koruması, kötü amaçlı yazılım koruması, hırsızlık önleme özellikleri ve daha fazlasını sunar. Ayrıca kimlik koruması ve WiFi taraması gibi bazı benzersiz özelliklerle birlikte gelir. Bu, çoğu antivirüs uygulamasından biraz farklı bir bakış açısı sağlar. İki koruma katmanı vardır. Can sıkıcı olan tek kısım, uygulamada herhangi bir şey yapmadan önce bir hesaba ihtiyacınız olmasıdır.

Malwarebytes, Windows'taki en popüler antivirüs uygulamalarından biridir. Mobil versiyonu da oldukça iyi. Agresif bir şekilde güncellenen bir virüs veritabanı, kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı desteği, bir izin izleyici ve daha fazlasını içerir. Potansiyel olarak tehlikeli bağlantılar için WhatsApp, Facebook, SMS mesajları vb. uygulamaları bile tarayabilir. Uygulama güzel görünüyor, iyi çalışıyor ve diğerleri gibi çok ağır değil.

McAfee, antivirüs uygulamalarının en büyük isimlerinden biridir. Aynı zamanda en ağırlarından biridir. Uygulama, virüs tarama, hırsızlık önleme, casus yazılım önleme ve güvenlik kilitleme özelliklerini içerir. Ek olarak, potansiyel telefon hırsızının fotoğraflarını çekebilir, telefon kapanmadan önce buluta konumları kaydedebilir ve daha faydalı şeyler yapabilir. McAfee ayrıca başka şeyler için çeşitli bağımsız uygulamalara sahiptir. Kullanıcı arayüzü eski ve çok iyi görünmüyor. Ek olarak, çalışmayan telefon hızlandırma özelliklerine sahiptir ve bir hesap oluşturmayı gerektirir. Uygulamanın antivirüs kısmı oldukça iyi çalışıyor. Alt katman abonelik, fotoğraf ve video yedekleme, bir uygulama kasası ve internet koruması ekler. Daha pahalı olanı, çevrimiçi bankacılık gibi şeyler için ek koruma sağlar.

Norton 360, kötü amaçlı yazılımlardan, casus yazılımlardan ve diğer kötü şeylerden koruma dahil olmak üzere birçok temel özelliğe sahiptir. Ek özellikler arasında pil azaldığında cihazın konumunu kaydetme, gerçek zamanlı koruma, hırsızlığa karşı koruma özellikleri ve daha fazlası yer alır. Antivirüs uygulamalarındaki daha pahalı seçeneklerden biridir. Ancak, yıllık abonelik seçeneği bir VPN ve bir karanlık web monitörü içerir. Gerekirse, beş cihaza kadar destek içeren yıllık başka bir seçenek daha vardır.

Trend Micro, antivirüs uygulamaları için iyi bir seçimdir. Uygulamaların kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol eden cihaz taramaları gibi genel özelliklere sahiptir. Çoğu gibi, en büyük özellikleri ikincil özelliklerdir. Bunlar arasında kötü amaçlı uygulamaların önlenmesi, bir web güvenlik işlevi, genel bir WiFi denetleyicisi ve finansal işlemler için bir güvenlik işlevi yer alıyor. Kötü amaçlı yazılımları kontrol eden ve ardından bir sürü rastgele şey yapan diğer virüsten koruma uygulamaları gibi değildir. Bazı işlevler ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak tüm özelliklere sahip olmak için aylık veya yıllık abonelik gereklidir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın