En İyi 12 Adım Sayar Uygulaması (Android/iPhone) 2022

Bir Fitbit, Apple Watch veya başka bir antrenman takip cihazı olmadan fiziksel aktivitenizi takip etmek zor olabilir. Özellikle de ana egzersiz şekli olarak yürüyen insanlar için. En kolay çözüm, çoğu cep telefonundaki yerleşik GPS’i kullanarak çalışan bir adım sayar uygulaması indirmektir.

Adım sayar uygulamaları bir pedometre olarak çalışır ve ister kilo vermek için yürüyor olun, ister günde 10.000 adım atmaya çalışıyor olun, herhangi bir fitness seviyesi için mükemmeldir. Bu adımsayar uygulamalarının her zaman giyilebilir fitness bantları kadar doğru olmadığını ve kalp atış hızını izleyemediklerini akılda tutmak önemlidir. Bu uygulamaların birçoğunu indirmek ücretsiz olsa da, çoğu ek özelliklere sahip bir tür premium sürüm veya abonelik sunar.

En iyi adım sayar uygulamaları:

Adımları saymak için bir sürü uygulama var ve bunların çoğu işini iyi bir şekilde yapıyor. Bir fitness takipçisinin hassasiyetini elde edemezsiniz, ancak size genel bir fikir verecek kadar iyidir. App Store veya Google Play'den indirilebilecek en iyi adım sayar uygulamaları şunlardır:

1. Pacer Adımsayar ve Fitness

Uygulama marketlerinde etkileyici bir 4,8 yıldız derecelendirmesi ile Pacer adım sayar uygulaması, tek bir uygulamada bir aktivite izleyici, adım sayar ve daha fazlasıdır. Ücretsiz sürüm bir adım sayar olarak çalışsa da, premium sürüme yükseltme, etkinliğinizin diğer kullanıcılara göre nasıl arttığı gibi ilerlemeniz hakkında çok daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.

2. Fitbit

Fitbit uygulamasını kullanmak için aslında bir Fitbit izleyiciye ihtiyacınız yoktur. Bu uygulama, bir adım sayar olmasının yanı sıra, sağlık ve fitness hedeflerinizi yönetirken her gün yiyecek ve sıvı alımınızı da kaydedebilir.

3. Google Fit

Bu, Android için en iyi adım sayar uygulamalarından biridir, çünkü doğrudan Google tarafından American Heart Association ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Adımlardan çok daha fazlasını izler: tüm fiziksel aktivitenizi izler ve halihazırda telefonunuzda bulunan diğer sağlık uygulamalarıyla çalışarak kondisyon hedefleri belirlemenize olanak tanır.

4. StepsApp Adım Sayar

 

StepApps, altı eğlenceli renkten birine göre özelleştirebileceğiniz şık bir arayüze sahiptir. iPhone'larda, uygulamanın widget'ını görüntülemek için ana sayfanızı ve kilit ekranınızı kaydırabilirsiniz ve bir bakışta kaç adım kaydettiğinizi size rahatlıkla gösterir. Ayrıca, tekerlekli sandalye kullanan kişiler, bir Apple Watch'ları olduğu sürece bu adım sayacı uygulamasını kullanabilir.

5. ActivityTracker Pedometer

Bu adımsayar uygulamasını diğerlerinden gerçekten ayıran şey, farklı görünümler arasında geçiş yapma yeteneğidir. Adımlarınızı ve etkinliğinizi bir çubuk grafikte güne, haftaya ve aya göre, hatta saate kadar takip edebilirsiniz. Profesyonel sürüme yükseltirseniz verileri içe ve dışa aktarabilir ve uygulamayı Apple Watch'ınızda kullanma olanağına sahip olabilirsiniz.

6. Sweatcoin

Sweatcoin, tüm cihazlarınızda, spor ekipmanlarınızda kullanabileceğiniz, fitness antrenmanlarınızda, sağlıklı beslendiğinizde ve daha pek çok farklı etkinlik sırasında adımlarınızı sayıp, size dijital bir para ile ödeme yapan yepyeni bir aktivite takip ve adım sayma uygulamasıdır. Bu uygulama, kulaklık veya spor kıyafeti gibi belirli ürünleri satın almak için kullanılabilecek "Sweatcoins" olarak size ödeme yapar. Kredi kazanmak için uygulamayı arka planda açık tutmanız gerektiğinden, insanlar bunun telefonlarının pil ömrünü tükettiğinden şikayet ediyor. Günlük kazanabileceğiniz Sweatcoin miktarının bir üst sınırı olduğunu unutmayın.

7. Accupedo Pedometer

iPhone ve Android akıllı telefon sahipleri, piyasadaki en popüler pedometre uygulamalarından biri olan Accupedo'yu beğenerek kullanıyor. Bu uygulama, sezgisel bir arayüze ve geçmiş aktivitilerinizin mükemmel bir görüntüsüne sahiptir. Adımlarınızı, hızınızı, mesafenizi, yakılan kalorilerinizi ve aktif sürenizi takip etmek için kullanabilirsiniz. Daha da iyisi, Accupedo'nun kullanışlı widget'ları aracılığıyla günlük ilerlemenizi kontrol edebilirsiniz.

8. Samsung Health

Bir Samsung cihazına sahip olmasanız bile bu uygulamayı indirebilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz. Bununla, adımlarınızı sayabilir, egzersiz geçmişinizin analizlerini, su tüketimini, kilonuzu, uyku kalitesini ve kalori alımını takip edebilirsiniz.

Samsung Health ayrıca aktif zamanınız gibi istatistikleri görüntülemeyi ve hatta uygulamayı kullanan arkadaşlarınızla neler yaptığınızı karşılaştırmayı kolaylaştırır. Ve ayrıca akıllı telefonlar da yapan bir şirket tarafından yapıldığı için optimize edilmiştir, böylece çalışırken pilinizi fazla tüketme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

9. Stepz

Stepz, iPhone ve Android için telefonunuzun pilini tüketmeden mükemmel şekilde çalışan, hepsi bir arada bir adımsayar uygulamasıdır. Bu uygulama tüm temel bilgileri takip eder: adım sayısı, mesafe, yakılan kaloriler, çıkılan merdivenler ve aktif süre. Akıllı telefonunuzun sensörlerinden tam anlamıyla yararlanarak telefonunuzun pilini tüketmeden hareket verilerinizi toplar.

10. Adım Sayar ve Kalori Sayacı

Adımlarınızı sayma görevinin çok ötesine geçen Argus, Android veya iPhone'daki en kapsamlı “Wellness” uygulamalarından biridir. Elbette bu bir aktivite izleyicidir, ancak aynı zamanda besin alımınızı izlemenize yardımcı olmak için bir kalori sayacı, uyku döngüsü monitörü, egzersiz kılavuzu, hatta barkod tarayıcıda bulunur.

11. Pedometre - Adımsayar

Pedometer, Android ve iPhone için ücretsiz, reklam destekli bir uygulamadır ve uygulama içi satın alma işlemlerini size zorlamaz. Klasik adım sayar, yakılan kaloriler, yürüyüş süreleri ve hız takibine sahiptir ve uzun vadeli yürüyüş bilgilerinizi güzel bir grafikte görüntüler. Yaktığınız kalori miktarı ve yakmanız gereken miktar hakkında size daha iyi bir fikir vermek için cinsiyetinizi ve kilonuzu da kullanır.

12. Pedometer++

Pedometer++, App Store'daki en yüksek puanlı adım sayar uygulamalarından biridir. Telefonunuzun pilini tüketmeden günlük ve haftalık adım sayınızı takip etmenizi sağlar. Ayrıca atılan adımlar, yakılan kaloriler ve yürünen mesafe gibi ölçümleri de ölçer ve hedeflerinize ulaştığınızda sizi ödüllendirir.

Pedometer++, sizi hedeflerinize ulaşmanız için motive etmenin yanı sıra Apple Sağlık uygulamasıyla da entegre olur. iPhone uygulamasından, Apple Watch uygulamasından veya kendi widget'ından günlük ilerlemenizi görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca, uygulama rozetinde adım sayınızı görüntüler, böylece ilerlemenizi görmek için her seferinde uygulamayı başlatmanız gerekmez. Bunun da ötesinde, Apple Sağlık uygulaması entegrasyonu, uzun vadeli veri takibi sağlar.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın