Banner vector created by upklyak - www.freepik.com

Windows için En İyi Ücretsiz Video Efekt Programları

Windows için en iyi ücretsiz video efekt programlarının bir listesi. Bunlar, videolara eklemek için çeşitli video efektleri sağlayan zengin özellikli video düzenleyicileridir. İstediğiniz video efekt programını kolayca bulabilirsiniz.

Bu yazılımlarla elde edebilceğiniz en yaygın video düzenleme ayarları, Kırpma, Aynalama, Döndürme, Harmanlama ve Renk Düzeltme (Otomatik Düzeyler, Renk Eğrileri, Renk Ayarlamaları, Yeşil Ekran, Doygunluk, Sıcaklık, Saydamlık vb.) ve Filtreler (Siyah-Beyaz, Bulanıklık, Sansür, İki Tonlu, Negatif, X-ray, Keskinleştirme, Gece-Vizyon vb.). Ayrıca, videolarınıza eklemek için Karikatür, Balık Gözü, Gölge, Fayans, Eski Film, Yağlı Boya, Yağmur Damlaları, Işıklar ve İşaret fişekleri, Parçacıklar ve Simülasyon, Video Geçişleri, Ses Geçişleri vb. gibi video efektleri elde edersiniz.

Bu video düzenleme programalarının desteklediği video formatları arasında MP4, AVI, MOV, WMV, MPEG, MKV, ASF, FLV, OGG, 3GP vb. bulunur.

Windows en iyi video efekt programı:

HitFilm Express, bir videoya eklenebilecek çok çeşitli video efektleri sağladığından favori video efekt programıdır. Ayrıca, belirli bir video efekti ile ilgili parametreleri ayarlamanıza izin verir.

HitFilm Express, Windows için ücretsiz ve gelişmiş bir video düzenleme programıdır. HitFilm Express, profesyonel düzeyde VFX araçlarına ve harika içerikler, filmler veya oyun videoları oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip ücretsiz video düzenleme programıdır. Yeni başlayanlar, film öğrencileri, oyuncular, YouTuber'lar veya bütçesi olmayan herhangi bir reklam öğesi için mükemmeldir.

HitFilm Express - Ücretsiz Video Düzenleme ve Görsel Efekt Programı

Videolara efekt eklemek için ayrı bir efekt modülü sağlar. Bu, video düzenlemek için kullanılabilecek bir video efektleri kütüphanesi içerir. Bu video efektlerinin bazıları Bulanıklaştırma, Renk düzeltme, Renk Sınıflandırma, Bozukluk, Dolgular, Işıklar ve İşaretler, Simülasyon, Keskinleştirme, Stilize Etme, Video Geçişleri, Ses Geçişleri vb. gibidir.

Bu video efektlerinin her biri farklı alt türlere sahiptir. Örneğin, Bulanıklaştırma için Açı Karışımları, Difüz, Mercek Bulanıklığı, Hareket Bulanıklığı, Radyal Bulanıklık vb. etkiler vardır.

Her video efekti için ilgili parametreleri özelleştirebilirsiniz. Bu, dalga düzenleme, hareket izleme, hızlı geçişler, döngü anahtar kareleri, video klip düzeltici, opaklık anahtar kareleri, ses anahtar kareleri, katman birleştirme, hız gerdirme aracı, kırpma aracı, yakınlaştırma, karıştırma aracı gibi araçlar sağlayan zengin özellikli bir video düzenleyicisidir. Zaman Çizelgesi'ni kullanarak farklı medya dosyalarıyla bir video projesi oluşturabilirsiniz.

Bu video efekt programı, MP4, AVI, MPEG, MOV, M2T, M2TS, MTS, MXF, DV, HDV, WMV vb. video dosyalarını destekler. Ancak, düzenlenmiş bir videoyu ücretsiz sürümüne kaydetmek için yalnızca MP4, AVI ve Image Sequence arasından seçim yapabilirsiniz.

Genel olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli video efektleri ile en iyi video efekt yazılımlarından biridir.

VSDC Video Editor, Windows için iyi bir video düzenleme programıdır. Düzenleyici menüsünden, videoları düzenlemek ve geliştirmek için kullanılabilecek çeşitli video efektleri bulabilirsiniz.

 

AVI, MP4, MKV, MPG, WMV, 3GP, FLV ve diğerleri gibi hemen hemen tüm popüler kodekleri ve video formatlarını; MP3, WAV, WMA, FLAC, PCM, OGG, AAC, M4A, AMR ve diğer ses dosyalarını, BMP, JPG, PNG, PSD, ICO, TIFF vb. gibi görüntü dosyalarını destekler.

Bu video efektleri farklı kategorilere ayrılır:

  • Hızlı Stiller: Burada, gri tonlama, eşitleme, otomatik kontrast, eski film, güçlü bulanıklık, güçlü keskinleştirme, Instagram stilleri, vb. gibi efektleri bulabilirsiniz.
  • Ayarlamalar: Renk büküm, otomatik seviye, gri tonlama, eşitleme, sepya, parlaklık, kontrast, gama, posterize, parabolize, vb. gibi çeşitli video parametrelerinde ayarlamalar yapabilirsiniz.
  • Dönüştür: Buradan, çevirme, eğme, perspektif, döndürme, yeniden örnekleme, yakınlaştırma ve ayna gibi dönüşümle ilgili efektler ekleyebilirsiniz.
  • Şeffaflık: Bu bölümde solma, kaybolma, opak hale getirme, saydamlaştırma gibi efektler vardır.
  • Özel FX: Bir videoya ateş, su, duman, plazma vb. etkiler ekleyebilirsiniz.
  • Geçiş: Satranç, Wipe, Push, Mozaik, Sayfa Dönüşü, Diffuse FX ve Fade FX bu ücretsiz video düzenleyicide bulabilceğiniz geçiş efektleridir.

Bu video efektlerinin yanı sıra, kırpma, döndürme, çevirme, çizgi, dikdörtgen, elips, ipucu aracı, grafik vb. çeşitli düzenleme ve ek açıklama araçları bulabilirsiniz.

AVI, MOV, MP4, WMK, MKV, RM, SWF ve FLV bu ücretsiz video efekt yazılımında desteklenen bazı video formatlarıdır.

DaVinci Resolve, çok çeşitli video efektleri sunan gelişmiş bir video editörüdür. Video Geçişleri (Çözülme, İris, Hareket, Şekil, Silme) ve OpenFX dahil olmak üzere farklı video efektleri içeren bir Araç Kutusu bulabileceğiniz Etkiler Kütüphanesi sekmesi sağlar. OpenFX kategorisinde çok sayıda video efekti bulunur. Bulanıklık, Renk Kompresörü, Renk Sabitleyici, Kontrast, Dehaze, Renk Üreteci, Lens Yansıma, Lens Işınları, Ölü Piksel Sabitleyici, Toz, Yumuşatma/Keskinleştirme, Kenar Algılama, Kabartma, Aynalama, Kamera Sarsıntısı, Film Hasarı vb. gibi.

Videoları düzenlemek ve bunlara efekt eklemek için Medya dosyalarını Media Pool sekmesinde içe aktarın ve Efektler Kütüphanesi sekmesine gidin. Bir videoyu düzenledikten sonra düzenlenmiş videoyu dışa aktarmak için Dışa Aktar sekmesine gidin.

Videoları içe ve dışa aktarmak için AVI, MP4, DPX, MPEG vb. video formatlarını destekler.

VideoPad, bir videoya eklemek için çok sayıda video efekti sağlayan ücretsiz video düzenleme programıdır. Bir DV video kamera, VHS, GoPro, web kamerasından veya avi, wmv, divx, mp4, apng, mpeg ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm yaygın video dosyası formatlarından video düzenleyin.

Sezgisel olacak şekilde tasarlanan VideoPad, dakikalar içinde profesyonel kalitede videolar oluşturmak için tam özellikli bir video düzenleyicidir. Bu video düzenleyici, kendi profesyonel görünümlü videolarınızı kolayca oluşturmanıza olanak tanır. Sadece medya dosyalarını içe aktarın ve düzenlemek için bunları zaman çizelgesine sürükleyin.

Video dosyasını; avi, wmv, mpg, 3gp, mp4, mov, mkv, gif, YouTube, Cep Telefonu, iPad, PSP formatlarında veya platformları için dışa aktarabilirsiniz.
VideoPad'den videoları doğrudan YouTube, Vimeo veya Flickr'a yüklemek için giriş bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.

Bu yazılımı kullanarak videoya altyazı ekleyebilirsiniz. Program sadece ticari olmayan amaçlarla ücretsizdir.

Windows Movie Maker başka bir ücretsiz, Windows için popüler video düzenleme programıdır. Bir videoya eklemek için çok sayıda video efekti sağlar.

Video efektleri eklemek için bir video açın ve zaman çizelgesine sürükleyin. Şimdi, Filmi Düzenle bölümüne gidin ve Video Efektleri modülünü açın. Şimdi istediğiniz video efektini zaman çizelgesi videosuna sürükleyip bırakın. Bu şekilde, belirli bir videoya birden fazla video efekti ekleyebilirsiniz.

Bir video dosyasını Windows Movie Maker'a aktarmak için AVI, MPG, MPE, MPG, WMV, MPEG, ASF vb. video formatlarında olmalı. Ancak düzenlenen bir videoyu kaydetmek için sadece WMV biçimini destekler.

Lightworks, çok sayıda video efekti içeren oldukça gelişmiş bir video editörüdür. Öncelikle, düzenlemek için bir video içe aktarın ve ardından çeşitli video efektleri eklemek için VFX sekmesine taşıyın. Program içinde çeşitli kategorilere ayrılan video efektlerini bulabilirsiniz. Renk Düzeltme, Renk Sıcaklığı, İki Tonlu, Üç Tonlu, Gri Tonlamalı, Negatif, Seçmeli Düzeltme, Ayrık Ekran, Stereoskopik Ayarlamalar, Çevirme, Flop ve Picture-In-Picture video efektlerinden bazılarıdır.

MP4, WMV, AVI ve daha fazlası gibi çok sayıda giriş ve çıkış video formatlarını destekler.

Easy Video Maker, Windows için başka bir video düzenleme programıdır. Çeşitli video klip, resim, ses, şarkı sözü, metin vb. formatlardan harika özel efektlerle yüksek kaliteli 2D veya 3D video/film yapabilirsiniz. Videolar/Filmler toplu olarak üretilebilir. Sadece bir proje oluşturup şablon olarak kaydetmeniz yeterlidir, ardından bu şablondan hızlıca benzer videolar/filmler yapabilirsiniz.

Oluşturulan videoları seçtiğiniz en uygun formatla optimize edin, YouTube, Facebook, Vimeo, AVI, MP4, WMV, MPEG, MOV, ASF, iPhone, iPad, Android Telefon/Tab vb. format ve platformlar için dışa aktarın.

OpenShot, sınırlı sayıda video efektine sahip başka bir popüler video editörüdür. Videolarınızı hızla kesin, güçlü animasyon kütüphanesi ile karartma, kayma, zıplama ve animasyon efektini projenizdeki her şeye uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız kadar katman ekleyerek filigran, arka plan videoları, ses kayıtları ve fazlasını kullanabilirsiniz.

Video efekt motorumuzu kullanarak videolarınızdan arka planları silin, renkleri tersine dönüştürün, parlaklığı düzenleyin ve fazlasını yapın.

Yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra, videoya başlık eklemenize de olanak tanır. Ayrıca bunu kullanarak videoları kırpabilir / bölebilir, videolardan ayrı ses çıkarabilir, soluklaştırabilir (içeri / dışarı), belirli video bölümünü yakınlaştırabilir, video parçalarını kesme aracıyla kesebilirsiniz. MOV, AVI, MP4, FLV, WMV vb. videoları içe ve dışa aktarmayı destekler.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın