Windows için En İyi Fotoğraf Görüntüleyici Programlar

Windows, temel fotoğraf görüntüleme deneyimi sunan kendi fotoğraf görüntüleyici uygulaması ile birlikte gelir. Bir fotoğrafı hemen açmak için iyi bir uygulamadır, ancak yalnızca JPEG ve RAW biçimlerini destekler ve sadece bazı temel düzenleme seçenekleriyle birlikte gelir.

Windows için En İyi 10 Fotoğraf Görüntüleyici:

Gelişmiş düzenleme seçenekleriyle fotoğrafları daha hızlı açan bir uygulama istiyorsanız, alternatif bir fotoğraf görüntüleyici yüklemeniz gerekir. İşte bu yazıda, Windows için en iyi fotoğraf görüntüleme programlardan bazılarını listeledik.

1. Movavi Photo Manager

 • 3 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut

Bu program, RAW, JPEG, PNG ve diğer birçok formattaki resimler de dahil olmak üzere tüm fotoğraf koleksiyonunuzu yönetmenize yardımcı olacaktır. Movavi’nin fotoğraf düzenleyicisi, zamanına fotoğraf koleksiyonu kadar değer veren herkes için önemli bir araç olacaktır.

 • Yüz tanıma: Program fotoğraflardaki yüzleri algılar ve otomatik olarak her kişi için bir resim albümü oluşturur.
 • Fotoğraf Etiketleme: Movavi'nin resim düzenleyicisini kullanarak resim dosyalarına etiketler ekleyin, böylece fotoğraf kitaplığınızda kolayca gezinebilirsiniz.
 • Coğrafi Konum: Ülkeye göre sıralanmış otomatik olarak oluşturulan fotoğraf albümlerini inceleyin. Bu albümlerdeki görüntüleri şehre göre filtrele.
 • Benzer Fotoğraflar: Program görsel olarak benzer görüntüleri otomatik olarak seçer. Bunları birlikte düzenleyebilir, bir albüme ekleyebilir veya en iyisini seçip gerisini silebilirsiniz.
 • Yinelenenleri Bul: Disk alanını boşaltmak için yinelenen fotoğrafları hızlı bir şekilde bulup kaldırın. Ayrıca, uygulamaya eklenen fotoğraf listesinden kopyaları silebilirsiniz.
 • Resimleri Düzenle: Tek tek fotoğraflarla çalışın veya birden fazla fotoğrafı aynı anda düzenleyin: görüntüleri kırpın, çevirin ve döndürün, ufukları düzeltin ve daha fazlasını yapın.

2. Apowersoft Photo Viewer

 • Ücretsiz sürüm mevcut

Kullanıcı dostu arayüzü ve güçlü işlevleri ile Apowersoft Photo Viewer, fotoğraf görüntüleme konusunda size en iyi deneyimi sunar. Bir görüntüyü tıkladığınız anda görebilmeniz için verimli bilgi işlem teknolojisini benimser.

Düşük kaynak kullanımı ile çok az kaynak kaplar ve CPU'nun yükünü azaltır. Böylece düşük yapılandırmalı bilgisayarlarda bile resimleri sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Daha fazlasını görüntülemek için büyük görüntüleri yukarı ve aşağı sürüklemek zorunda değilsiniz. Bu araç, uzun resimleri kolayca görüntülemek için farenizi kaydırmanızı sağlar. Bu kesinlikle Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi'ne en iyi alternatiftir.

PNG, JPG, BMP, TIFF ve benzerleri gibi popüler biçimler dışında, bu program aynı zamanda HEIC (HEIF), PSD, CDR, RAW vb. gibi profesyonel görüntü biçimlerini de destekler.

3. XnView

 • Ücretsiz

XnView, Windows için kullanışlı bir resim görüntüleyici, tarayıcı ve dönüştürücüdür. Bu yazılımın kullanımı gerçekten basittir ve kişisel kullanım için tamamen ücretsizdir. 500'den fazla görüntü formatını destekler.

Bu, sadece fotoğrafları görüntülemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda fotoğraflarınızı düzenlemenize izin veren başka bir harika fotoğraf görüntüleme aracıdır.

Özellikleri:

 • Kullanımı kolay ve duyarlı bir arayüz ile nasıl gezineceğiniz konusunda mükemmel rehberlik sunar ve kolayca başlamanıza yardımcı olur.
 • Belirli bir klasörü görüntülemenizi, birincil görüntüleme bölmesinde küçük resimleri ve daha fazlasını görüntülemenizi sağlayan düzenlenmiş bir arabirim sunar.
 • PDF, JPEG, GIF, PNG vb.Dahil olmak üzere tüm önemli görüntü formatlarını destekler.
 • Kırpma, renk ayarlama, meta verileri düzenleme vb. gibi çok çeşitli düzenleme seçenekleri sunar.
 • Görüntüleri toplu olarak dönüştürme, aynı görüntüleri bulma, görüntüleri karşılaştırma, slayt gösterisi oluşturma veya toplu görüntüleri yeniden boyutlandırma seçeneği diğer önemli özelliklerinden bazılarıdır.

4. ACDSee Photo Studio Ultimate

 • Ücretsiz deneme sürümü mevcuttur

ACDSee Photo Studio Ultimate, fotoğrafları hemen görüntülemenizi ve yazdırmanızı sağlayan Windows için hafif bir uygulamadır. Minimum özelliklerin yanı sıra güçlü performansla birlikte gelen basit bir görüntü görüntüleyicisidir.

ACDSee Photo Studio Ultimate 2020, GPU hızlandırmalı katmanları, RAW düzenleme ve birinci sınıf dijital varlık yönetimini yaratıcı grafik ve fotoğraf ihtiyaçlarınızı hızla karşılamak için yeterli çeviklikle birleştirir. Ultimate, kompozitler, manipülasyonlar ve yenilikçi grafikler oluşturma esnekliği sağlamak için HDR, odak istifleme, harmanlanmış klonlama, kendi renk ayarlamalarınızı oluşturma yeteneği, gelişmiş yüz tanıma, metin ve katmanlar üzerinde daha fazla kontrol ve çok daha fazlası ile donatılmıştır.

5. Irfan View

 • Ücretsiz

IrfanView, yeni başlayanlar için basit ve profesyoneller için güçlü olacak şekilde tasarlanmış fotoğraf görüntüleme aracıdır.

IrfanView, dünya çapında Çoklu (animasyonlu) GIF desteğine sahip ilk Windows grafik görüntüleyicisidir. Multipage TIF desteği ile dünyadaki ilk grafik görüntüleyicilerden biri. Çoklu ICO desteği ile dünyadaki ilk grafik görüntüleyici.

Bazı IrfanView özellikleri:

 • 32 ve 64 bit sürüm desteği
 • Desteklenen birçok dosya biçimi (biçim listesini buraya tıklayın)
 • Çoklu dil desteği
 • Unicode desteği
 • Küçük resim / önizleme seçeneği
 • Boya seçeneği - çizgiler, daireler, oklar çizmek, görüntüyü düzeltmek vb.
 • Kayıpsız JPG döndürme, kırpma ve EXIF ​​tarih değişikliği (toplu iş modunda da)
 • Slayt gösterisi (slayt gösterisini EXE / SCR olarak kaydedin veya CD'ye yazın)
 • Adobe Photoshop Filtreleri desteği
 • Hızlı dizin görünümü (dizin içinde hareket etme)
 • Toplu dönüştürme (tüm dosyaların gelişmiş görüntü işleme özelliği ile)
 • Çok sayfalı TIF düzenleme
 • ve daha fazla özellik..

6. Honeyview

 • Ücretsiz

Honeyview, hızlı bir resim görüntüleyicidir.

Desteklenen Formatlar

 • Resim formatları: BMP, JPG, GIF, PNG, PSD, DDS, JXR, WebP, J2K, JP2, TGA, TIFF, PCX, PGM, PNM, PPM, and BPG
 • Ham resim formatları: DNG, CR2, CRW, NEF, NRW, ORF, RW2, PEF, SR2, and RAF
 • Hareketli resim formatları: Animated GIF, Animated WebP, Animated BPG, and Animated PNG
 • Arşivden çıkarmadan doğrudan resimleri görütülemek için desteklene arşiv formatları: ZIP, RAR, 7Z, LZH, TAR, CBR, and CBZ

7. ImageGlass

 • Ücretsiz

Temel işlevler ve hoş bir minimal modern kullanıcı arayüzü ile birlikte gelen kullanımı kolay bir resim görüntüleme programı. ImageGlass, basit olsa da, çok hafif olmanın getirdiği hızdan yararlanın. Windows kullanıcıları için iyi bir seçim olan açık kaynaklı bir temel resim görüntüleyicisidir.

ImageGlass GIF, PNG, WEBP, SVG, RAW vb. gibi en yaygın resim formatlarını destekler. Ayrıca bu uzantı listesini kolayca özelleştirebilirsiniz.

ImageGlass, günlük iş akışlarınızda size zaman kazandırabilecek birkaç yerleşik kısayol tuşuna sahiptir.

8. Nomacs

 • Ücretsiz

nomacs, çoklu platformları destekleyen ücretsiz, açık kaynaklı bir resim görüntüleyicidir. RAW ve psd görüntüler dahil tüm yaygın görüntü formatlarını görüntülemek için kullanabilirsiniz.

nomacs, küçük resimler, meta veriler veya histogram gibi ek bilgileri görüntüleyen yarı saydam widget'lara sahiptir. Bir dizine çıkarılabilen zip veya MS Office dosyalarındaki görüntülere göz atabilir. Görüntüyle birlikte depolanan meta veriler görüntülenebilir ve görüntülere notlar ekleyebilirsiniz. Geçerli klasörün küçük resim önizlemesinin yanı sıra klasörler arasında geçiş yapmanıza izin veren bir dosya gezgini paneli de bulunur. Bir dizin içinde, yalnızca dosya adları belirli bir dizeye sahip olan veya normal bir ifadeyle eşleşen görüntülerin görüntülenmesi için bir dosya filtresi uygulayabilirsiniz. Önbelleğin etkinleştirilmesi, görüntüler arasında anında geçiş yapılmasına izin verir.

nomacs, GNU Genel Kamu Lisansı v3 kapsamında lisanslanmıştır ve Windows, Linux, FreeBSD, Mac ve OS / 2 için mevcuttur. Özel ve ticari kullanım için ücretsizdir.

9. Fresh View

 • Ücretsiz

Fresh View, multimedya dosyalarını (görüntüler, ses, video) organize etme ve görüntüleme olanağı sağlar. Slayt gösterisinde film izleyin, müzik dinleyin ve grafikleri görüntüleyin. Bir klasördeki görüntülerinizi açmak zorunda kalmadan hızlıca görmenizi sağlar.

Grafikleri bir türden diğerine dönüştürebilir, yazdırabilir ve hatta bir HTML albümü oluşturabilirsiniz. Bu kullanımı kolay yazılım 86 farklı formatı desteklemektedir. Şu anda desteklenen bazı dosya formatlarının listesi aşağıdadır:

Görüntü formatları:
Windows Bitmap (* .bmp), Windows Meta Dosyası (* .wmf, *. Emf), JPEG Görüntüsü (* .webp, *. Jpe, *. Jpeg, *. Jfif), CompuServe GIF Görüntüsü (* .webp), Taşınabilir Ağ Grafik Görüntüsü (* .webp), Etiketli Görüntü Dosyası Biçimi Görüntüsü (* .tif, *. Tiff), Photoshop Görüntüsü (* .psd, *. Pdd), TrueVision Görüntüsü (* .tga, *. Win, *. Vst , *. vda, *. icb), Çalışma Uzunluğu Kodlamalı Bitmap (* .rle), Aygıttan Bağımsız Bitmap (* .dib), GFI Faks Görüntüsü (* .fax), Encapsulated Postscript Görüntüsü (* .eps), ZSoft Paintbrush Görüntüsü (* .pcx, *. pcc), Word 5.x Ekran Yakalama Görüntüsü (* .scr), Takma Ad / Wavefront Görüntüsü (* .rla, *. rpf), SGI Görüntüleri (* .sgi, *. rgb, *. rgba, * .bw), Taşınabilir Piksel Harita Görüntüsü (* .ppm), Taşınabilir Gri Harita Görüntüsü (* .pgm), Taşınabilir Bitmap Görüntüsü (* .pbm), Autodesk Görüntüsü (* .cel, *. pic), Kodak Fotoğraf -CD Görüntüsü (* .pcd), Dr. Halo Görüntüsü (* .cut), Paintshop Pro Görüntüsü (* .psp)

Ses Formatları:
WAVE Ses (* .wav), MP3 Ses (* .mp3), MIDI Ses (* .mid, * .midi, * .rmi), Vorbis Ogg Ses (* .ogg), AIFF Ses (* .aif, *. aifc, * .aiff), AU Ses (* .au), ProTracker Mod Ses (* .mod, * .mdz, * .nst, * .m15), Modül Sesi Listeler (* .mol), Sıkıştırılmış Mod Ses (* .mdz, * .s3z, * .xmz, * .itz), ScreamTracker Mod Ses (* .s3m, * .stm, * .s3z), FastTracker Mod Ses (* .xm, * .xmz), Impulse Tracker Mod Ses (* .it, * .itz), MultiTracker Mod Ses (* .mtm), Sekizli Mod Ses (* .med), Diğer MOD Ses (* .wow, * .669, * .far, * .okt)

Video Formatları:
AVI Video (* .avi), MPEG Video (* .m1v, * .mp2, * .mp2v, * .mpa, * .mpe, * .mpeg, * .mpg, * .mpv2)

Simge Kaynak Formatları:
Windows Simgesi (* .ico), Windows İmleç (* .cur), Animasyonlu İmleç (* .ani), Simge Kütüphanesi (* .icl), Yürütülebilir Dosya (* .exe), Dinamik Bağlantı Kütüphanesi (* .dll)

10. Microsoft Fotoğraflar

 • Ücretsiz

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı görüntüleyin ve düzenleyin, filmler yapın ve albümler oluşturun. Seçtiğiniz fotoğraflar ve videolardan anında bir video oluşturmak için video karışımını deneyin. Video düzenleyicisini kullanarak hassas ayarlamalar yapın; filtreler, metin, kamera hareketi, müzik ve daha fazlasını değiştirin. Videonuza çok güzel görünen kelebekler, lazerler veya patlamalar gibi 3B efektler bile ekleyebilirsiniz.

Özellikleri

 • Fotoğrafları kırpın ve döndürün, ışık ve rengi ayarlayın, filtreler ve başka efektler ekleyin.
 • Video kliplerini kırpın ve onları YouTube veya diğer sosyal uygulamalara yükleyin.
 • Müzik, filtreler ve diğer efektlerle fotoğraf ve video kliplerinden yeni videolar oluşturun.
 • Koleksiyonunuzda sizin için otomatik olarak etiketlenen kişileri, yerleri ve nesneleri arayın.
 • Bir fotoğraf veya video üzerine çizim yapıp çiziminizin animasyonlu kayıttan yürütmesini paylaşın.
 • Müzik, kamera hareketi, metin, filtreler ve daha fazlasını değiştirmek için video projenizi düzenleyin.
 • Videolarınıza kelebek sürüsü, şimşek veya alev topu gibi 3B efektler ekleyin!
 • Sizin için otomatik olarak oluşturulan albümlerin ve videoların keyfini çıkarın; beğendiklerinizi düzenleyip kaydedin.
 • Videoları karıştırıp görünümü ve hissi anında değiştirin; resimler, müzik ve tarzları yeniden birleştirin.
 • Bir albümü karıştırıp video olarak görüntüleyin. Yeni müzik, tarz ve içerik bileşimleri için tekrar karıştırın.
 • Koleksiyonunuza göz atarken daha çabuk kaydırmak için resimleri küçültün ya da daha fazla ayrıntı için büyütün.
 • Fotoğraflardaki kırmızı gözleri ve lekeleri düzeltin.
 • OneDrive kullanarak tüm cihazlarınızdaki fotoğrafları, videoları ve albümleri tek bir yerde görüntüleyin.
 • Resimleri slayt gösterisi olarak görüntüleyin.
 • Bir fotoğrafı masaüstü arka planınız veya kilit ekran görüntünüz olarak ayarlayın.

11. JPEGView - Image Viewer and Editor

 • Ücretsiz

JPEGView, minimal bir arayüz ile JPEG, BMP, PNG, WEBP, TGA, GIF ve TIFF görüntüler için yalın, hızlı ve son derece yapılandırılabilir bir görüntüleyici / düzenleyicidir. Temel anında görüntü işleme özelliği - netlik, renk dengesi, döndürme, perspektif, kontrast ve yerel düşük / aşırı pozlama gibi tipik parametrelerin ayarlanmasına izin verir.

Özellikleri:

 • Küçük ve hızlı, SSE2 ve 4 adede kadar CPU çekirdeği kullanır
 • Görüntülerin keskinliğini koruyan yüksek kaliteli yeniden örnekleme filtresi
 • Temel görüntü işleme araçları görüntüleme sırasında gerçek zamanlı olarak uygulanabilir
 • JPEG klasörünü film olarak oynatmak için film modu

12. FastStone Image Viewer

 • Ücretsiz

BMP, JPEG, JPEG 2000, GIF, PNG, PCX, TIFF, WMF, ICO, TGA ve Raw dosyaları dahil tüm önemli grafik formatlarını destekleyen bir resim görüntüleyici, dönüştürücü ve editör. Görüntü izleme, yönetim, karşılaştırma, kırmızı göz giderme, e-posta gönderme, yeniden boyutlandırma, kırpma, renk ayarlamaları, müzikli slayt gösterisi ve çok daha fazlası gibi güzel bir dizi özelliğe sahiptir.

FastStone Image Viewer, yenilikçi ancak sezgisel tam ekran modu, fareniz ekranın dört kenarından birine dokunduğunda açılan gizli araç çubukları aracılığıyla EXIF bilgilerine, küçük resim tarayıcısına ve önemli işlevlere hızlı erişim sağlar.

Diğer özellikler arasında yüksek kaliteli bir büyüteç ve 150'den fazla geçiş efektine sahip müzikal bir slayt gösterisi, kayıpsız JPEG geçişleri, alt gölge efektleri, görüntü notu, tarayıcı desteği, histogram ve çok daha fazlası bulunur.

Tüm önemli grafik formatlarını (BMP, JPEG, JPEG 2000, animasyonlu GIF, PNG, PCX, PSD, EPS, TIFF, WMF, ICO, CUR ve TGA) ve popüler dijital kamera RAW formatlarını (CR2, CR3, CRW, NEF, NRW, PEF, RAF, RWL, MRW, ORF, SRW, X3F, ARW, SR2, SRF, RW2 ve DNG) destekler.

13. WildBit

 • Ücretsiz

WildBit Viewer, slayt gösterisi ve düzenleyicisi ile kompakt ve hızlı bir resim görüntüleyicidir. Çarpıcı hızlı klasör, dosya listesi ve küçük resim görüntüleyici içinde göz alıcı arayüz sunar. Görüntüleyici ayrıca JPEG ve TIFF'den görüntü EXIF ​​meta verileri ile görüntü bilgisi, JPEG ve TIFF desteği ve IPTC (IIMV4) bilgileri (PhotoShop dosya bilgisi gibi) içerir.

Küçük boyutlu bir fotoğraf görüntüleyici arıyorsanız, WildBit Viewer gerçekten mükemmel bir seçenektir. Bu program, basit bir arayüz ile hızlı, küçük ve kompakt. Fotoğraf görüntüleyici, fotoğraf düzenleyici ve slayt gösterisi işlevi gibi çeşitli işlevlerle birlikte gelir. WildBit Viewer, TIFF ve JPEG dahil olmak üzere başlıca grafik formatlarını destekler.

Programı, fotoğraf klasörünü sürükleyip bırakmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Bir slayt gösterisi yapmanız gerektiğinde, yazılım size 176 farklı geçiş efekti sunar.

14. PhotoViewerPro

 • Ücretsiz

Bu, Windows için bir süredir piyasada olan başka bir popüler fotoğraf görüntüleyicidir. PhotoViewerPro, görüntü düzenleme araçları, yakınlaştırma desteği, döndürme, kırpma, bulanıklaştırma, keskinleştirme ve diğer birçok düzenleme efekti sunar. Program ayrıca RGB ayarı, gri tonlama, sepya gibi filtrelerin yanı sıra negatifleri de destekler.

Fotoğraflarınızla eğlenmek için PhotoViewerPro çeşitli boyama seçenekleriyle birlikte gelir. Fotoğrafları geliştirmek için çizgiler, metinler, şekiller ve belirtme çizgisi nesneleri çizebilirsiniz. Programı benzersiz kılan, İyileştirme Fırçası ve Klonlama Damgasıdır. Hata yapmanız durumunda Geri Al/Yinele aracını da kullanabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın