Image by 200 Degrees from Pixabay

Kalite Kaybı Olmadan Video Boyutu Küçültme Programları

İster YouTube, Facebook, Instagram’a video yükleyin, ister cihazınızda fazla yer kaplamadan bir video dosyasının yedeğini tutmak istiyin, videonun kalitesini büyük ölçüde kaybetmeden sıkıştırmak için somut bir çözüme ihtiyacınız vardır.

İnternette birçok video boyutu küçültme aracı var, hepsi özellikleri hakkında övünüyor ve kalitesini kaybetmeden videoyu sıkıştırabildiklerini iddia ediyorlar, ancak sadece birkaçı gerçekten işe yarıyor.

Videoları daha küçük dosya boyutunda sıkıştırmanıza yardımcı olabilecek bu video boyutu küçültme programlarının bir listesini hazırladık. Hem Windows hem de Mac kullanıcıları için video dönüştürücüler var. Bu programlar büyük boyutlu video dosyalarınızı verimli bir şekilde sıkıştırmanıza yardımcı olarak dosya boyutunu küçültecektir.

1. Handbrake

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Windows · macOS

HandBrake, hem Windows hem de Mac ile uyumlu en çok kullanılan video boyutu küçültme programıdır. HandBrake ayrıca, videoyu hemen hemen her formattan modern, geniş çapta desteklenen codec bileşenlerine dönüştürmek için de kullanılan bir araçtır.

Bu programı kullanarak videoları farklı formatlarda sıkıştırabilirsiniz. HandBrake, kalitesini kaybetmeden videoyu sıkıştıracaktır.

Cihazınız için en uygun profili seçerek sıkıştırmaya başlayabileceğiniz yerleşik cihaz ön ayarlarına sahiptir. Videoları yüksek kalitede sıkıştırmak için evrensel biçimi kullanabilirsiniz.

Kısacası, tüm yaygın multimedya dosyalarını (DVD, BlueRay vs. gibi) sıkıştırabilirsiniz.

2. Final Cut Pro X Compressor

 • Fiyat: Ücretli
 • Sistem: macOS

Final Cut Pro X, Mac için yaygın olarak kullanılan bir video düzenleme aracıdır ve reklam ve film endüstrisinin en iyi profesyonelleri tarafından kullanılmaktadır.

Final Cut Pro X Compressor endüstri standartları için destek sunar. Marka formatlarını destekleyen gelişmiş bir yazılımdır.

Compressor, 4K ve 360 derece videolar gibi formatlar için yüksek kaliteli video sıkıştırma sunar. Çıktı ayarlarını kolayca kişiselleştirebilir ve farklı kodlamalar ve formatlar üzerinde çalışabilirsiniz.

3. Movavi Video Converter

Movavi iyi bilinen bir video dönüştürme aracıdır. Video kalitesinde kayıp olmadan yüksek hızlarda dönüşüm sağlar. Ayrıca, herhangi bir boyutta, dosyaların çoklu işlenmesini destekler.

Bu program ile bir videoyu sıkıştırmak oldukça basittir. Sadece dosyayı eklemeniz, sıkıştırma oranını seçmeniz ve “Convert” butonuna tıklamanız yeterlidir.

Video kalitesinde herhangi bir kayıp olmadan 4K video sıkıştırmayı destekleyen sadece birkaç sıkıştırma aracı var, Movavi bunlardan biridir. Farklı dosya formatlarını sıkıştırabilir, videoları farklı video dosya boyutuna dönüştürebilirsiniz.

Son olarak, Movavi indirmek ücretsizdir. Herhangi bir sıkıntı olmadan deneyebilirsiniz.

4. Wondershare UniConverter

 • Fiyat: Kullanım kısıtlamalı ücretsiz sürüm mevcut
 • Sistem: Windows · macOS

UniConverter by Wondershare en iyi video sıkıştırma programlarından biridir. Hem Mac hem de Windows'ta kullanabilirsiniz.

UniConverter, videoyu herhangi bir kalite kaybı olmadan sıkıştırmanıza izin verir. Ayrıca, videoları düzenleyebilir ve sosyal medyaya yüklemeler için multimedya dosyaları oluşturabilirsiniz. Hızlı dönüşüm sunar ve videoları doğrudan YouTube'dan da sıkıştırabilirsiniz.

Şimdiye kadar listelenen diğer yazılımlar gibi, standart formatlarda bulunan videoları kolayca düzenleyebilirsiniz. 100 MB'a kadar olan dosyaları daha küçük bir boyuta dönüştürmek istiyorsanız, ücretsiz sürüm işinizi görecektir. 100MB'ın üzerindeki herhangi bir video boyutunu küçültmek için Wondershare UniConverter'ın ücretli sürümünü satın almanız gerekir.

Ayrıca, ücretsiz sürümde, alternatif olarak yalnızca iki dönüşüm formatını kullanabilirsiniz. Bundan daha fazlası için ücretli plana geçmeniz gerekecek.

Ayrıca bu sitede online video küçültme aracı da bulunmaktadır. Online UniConverter, videoyu online ve ücretsiz olarak sıkıştırmak için en iyi online video boyutu küçültme aracıdır. MP4, MOV, MKV, WMV, FLV, vb. dahil olmak üzere en popüler video formatlarını destekler. Herhangi bir program indirmeden ve yüklemeden video çözünürlüğünü, çıktı boyutunu ve dosya formatını değiştirerek video dosya boyutunu küçültmenize izin verilir.

5. Any Video Converter

 • Fiyat: Ücretsiz sürüm mevcut
 • Sistem: Windows · macOS

AVC, videoları kolayca sıkıştırmanıza yardımcı olan popüler bir video dönüştürme aracıdır. Boyutunu küçültmek istediğiniz video dosyasını sürükleyip bırakmanız, sıkıştırma parametrelerini seçmeniz ve başlatmanız yeterlidir.

Videoları sıkıştırmanın yanı sıra, videoları farklı biçimlere dönüştürebilir, YouTube ve Netflix videolarını indirebilir.

Ücretsiz sürümüyle, 100'den fazla video formatını sıkıştırma, %100 kayıpsız kalitede 160+ video formatına dönüştürme işlevi sunar. Ayrıca kusursuz 4K video indirmeyle birlikte NVIDIA NVENC hızlandırılmış kodlamayı da destekler.

En iyi yanı, hiçbir reklam, kötü amaçlı yazılı ve bu tür yöntemleri kullanarak ücretsiz sürümlerinden gelir elde etmeye çalışan diğer ücretsiz yazılımlar gibi casus yazılım içermez.

6. Filmora Video Converter

 • Fiyat: 14 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut
 • Sistem: Windows · macOS

Filmora, Mac ve Windows için en güçlü video düzenleme programlarından biridir. Mac platformaları için daha popüler olmasına rağmen Windows kullanıcıları da rahatlıkla kullanabilir. Filmora'da videoları kolayca düzenleyebilir ve sıkıştırabilirsiniz.

Tüm standart formatlar dahil olmak üzere videoları sıkıştırmak için 12'den fazla formata izin verir. Bu, normal bir proje için yeterlidir.

Diğer yandan editör, tüm düzenleme ihtiyaçlarınızı verimli bir şekilde ele almak için eksiksiz bir paketle birlikte gelir. Platformu kullanarak, 20'den fazla video formatında video çıkış formatı sağlayabilirsiniz. Bu, herhangi bir ortalama video editörü yazılımı ve platformundan daha fazlasıdır.

Video boyutu küçültme özelliğinin en iyi yanı ise süper hızlı ve verimli olmasıdır. Örneğin, yaklaşık 1 GB dosya boyutuna sahip videoyu %60 oranında küçültme işlemi bir dakikadan daha kısa bir sürede tamamlanır.

7. Freemake Video Converter

 • Fiyat: Kullanım kısıtlamalı ücretsiz sürüm mevcut
 • Sistem: Windows

Windows kullanıcısıysanız ve videolarınızı sıkıştırmak için güvenilir bir araç arıyorsanız, Freemake Video Converter ilk denemeniz gereken seçeneklerden biridir. Bu araç, son 10 yılda 103 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmıştır ve piyasadaki en iyi video dönüştürücülerden biri olarak kabul edilmektedir.

Videoları 500'den fazla formata sıkıştırabilir, dönüştürebilir ve en yeni cihazlarla uyumludur. Bu aracın en iyi kısmı fiyatıdır, Freemake Video Converter'ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, ancak son video çıkışında filigran ve daha düşük sıkıştırma hızı gibi sınırlamalar vardır. Bu aracın geliştiricisi sıkıştırma hızını bilerek yavaşlatıyor ve çok daha iyi hızlar için ücretli abonelikler sunuyor. Şu anda, yalnızca Windows PC'ler ve dizüstü bilgisayarlar için kullanılabilir. Mac kullanıcısıysanız veya videodaki filigrandan memnun değilseniz, bu listedeki diğer alternatifleri kontrol etmeyi düşünün.

8. BlazeMedia Pro

 • Fiyat: 15 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut
 • Sistem: Windows

BalzeMedia Pro'yu kullanarak her türlü video formatını dakikalar içinde yüksek oranda sıkıştırılmış video formatına dönüştürebilirsiniz. Program video kalitesini kaybemeden ve mümkün olduğunca sıkıştırma yapar.

Sıkıştırmanın yanı sıra, bir biçimden diğerine dönüştürme özellikleri ile de bilinir. Birçok özelliğe sahiptir ve web sitesinden bunları kontrol edebilirsiniz.

Platform, sektörde uzun süre kalmıştır ve farklı formatlarda mp3 dönüşümlerini de desteklediği için editörler ve müzik üreticileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Blaze Media Pro deneme sürümü, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını belirlemek için yazılımı 15 gün boyunca ücretsiz olarak kullanmanızı sağlar.

9. Miro Video Converter

 • Fiyat: Ücretsiz · Açık kaynak kod
 • Sistem: Windows · macOS · Linux

Neredeyse tüm videoları MP4, WebM (vp8), Ogg Theora veya Android, iPhone ve iPad'e dönüştürmenin güzel ve basit bir yolu. Toplu dönüştürme, özel boyutlandırma ve daha fazlasını sunar.

Basit bir video boyutu küçültme programı istiyorsanız, Miro Video Converter'ı kullanabilirsiniz. Video sıkıştırma işleminin başlatılması için basit sürükle ve bırak prensibi üzerinde çalışır. Sıkışmayı özelleştirilmiş bir temelde yapabilir veya uygulamada zaten mevcut olan çeşitli format veya cihaz seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Tüm işi bir kerede yapmaya hevesliyseniz, Miro Video Converter, çeşitli videoları toplu olarak sıkıştırmanıza izin verir, böylece standart bir komut seti ayarlayabilir ve işlem otomasyonla yapılacaktır. Miro Video Converter ayrıca bir dizi video formatını ve cihazı desteklemenizi sağlar ve Mac ve Windows için kullanılabilir.

10. YouCompress

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Web

Şimdiye kadar listelenen video dönüştürücülerin çoğu yalnızca çevrimdışı sürümleri desteklemektedir. Yalnızca bir veya iki videoyu sıkıştırmak isterseniz daha pratik bir yol ararsınız. Bu durumda bir program indirip yüklemeniz gerekmeyebilir.

YouCompress inanılmaz derecede iyi çalışan ve sezgisel bir arayüz içeren bir online video boyutu küçültme aracıdır. MP4, MOV, MP3, PDF, PNG, JPG, JPEG, GIF dosyalarını ücretsiz online olarak sıkıştırın. Videoların, PDF belgelerinin, şarkıların ve görüntülerin dosya boyutunu bu araçla küçültün.

Platform kullanıcı dostudur ve başlamak için herhangi bir yapılandırmaya ihtiyacınız yoktur. En iyi parametreleri otomatik olarak seçer ve kalitesini kaybetmeden sıkıştırarak videoyu işler. Sadece videolar değil, ses dosyalarını, fotoğrafları ve belgeleri YouCompress kullanarak da dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca, gizliliğinize ek olarak, işiniz yapılır yapılmaz video otomatik olarak sunucularından silinecektir. Filigran vs. olmadan videolarınızın boyutunu küçültmek için ücretsiz iyi bir alternatif arıyorsanız, YouCompress platformunu kullanabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın