USB’ye format atma programı ücretsiz

Bir Flash belleğe format nasıl atılır? Windows 10, 32 GB’den büyük harici USB belleklere FAT32 dosya sisteminde biçimlendirmenize izin vermez. Biçimlendirme yardımcı programı, 32 GB’tan büyük USB sürücüler için yalnızca NTFS ve exFAT dosya sistemleri sunar. Aşağıda, macOS veya Linux ile uyumlu olanlar da dahil olmak üzere, USB Flash belleğe istediğiniz formatta biçimlendirmenize izin veren bazı USB format programları bulunmaktadır.

FAT32 eski bir dosya sistemidir, NTFS daha iyi ve daha hızlıdır. NTFS, FAT32'nin sağlamadığı 2 GB'tan büyük tek dosya boyutlarına izin verir. NTFS ayrıca FAT32'den daha iyi şifreleme ve daha iyi dosya sıkıştırma özelliğine sahiptir.

USB Disk Storage Format Tool yardımcı programı, seçtiğiniz FAT, FAT32, exFAT veya NTFS bölüm türleriyle hemen hemen her USB flash sürücüyü hızlı ve kapsamlı bir şekilde biçimlendirmenize olanak tanır.

USB Disk Storage Format Tool - Flash bellek format programı
  • Hızlı format ve güvenli format.
  • Geleneksel yöntemle format atılamayan flash belleklerdeki tüm verileri ve alanı silin.
  • Belleğe bulaşmış olabilecek kötü amaçlı yazılım izlerini kaldırın.
  • Varsa bölüm hatalarını düzeltin.
  • USB disk sürücüleri için birim etiketi oluşturun.
  • Biçimlendirmeden önce sürücüyü hatalar için tarayın.
  • 32 GB'tan büyük bir FAT32 birimi oluşturun.

SanDisk, Kingston, Transcend, Corsair, HP, Sony, Lexar, Imation, Toshiba, PNY, ADATA, Verbatim, LaCie, Panda, Seatech, SDKSK9, Silicon Power, IronKey ve HDE gibi markaların binlerce flash sürücüsü (Compact Flash, CF Card II, Memory Stick Duo Pro, SDHC, SDXC, Thumb Drive, Pen Drive) ile test edilmiştir.

SD Memory Card Formatter, SD Association (SDA) tarafından oluşturulan SD File System Spesifikasyonuna uygun olarak SD Hafıza Kartını, SDHC Hafıza Kartını ve SDXC Hafıza Kartını (sırasıyla SD/SDHC/SDXC Kartları) formatlar.

SD/SDHC/SDXC kartları biçimlendirmek için ayrı ayrı işletim sistemleriyle sağlanan biçimlendirme araçlarını kullanmak yerine SD Memory Card Formatter programını kullanmanız kesinlikle önerilir. Genel olarak, işletim sistemleriyle sağlanan biçimlendirme araçları, SD/SDHC/SDXC Kartlar dahil olmak üzere çeşitli depolama ortamlarını biçimlendirebilir, ancak SD/SDHC/SDXC Kartlar için optimize edilmemiş olabilirler ve buda daha düşük performansa neden olabilir.

SD/SDHC/SDXC Kartlar, SD Kart güvenliği amacıyla “Korumalı Alana” sahiptir. SD Memory Card Formatter, SD/SDHC/SDXC Kartlarındaki korumalı alanı formatlamaz. Korunan alan, SD güvenlik işlevi sağlayan uygun bir PC uygulaması veya SD ana bilgisayar cihazları tarafından biçimlendirilmelidir.

SD Memory Card Formatter, Windows'un "BitLocker To Go" işlevi tarafından şifrelenen SD/SDHC/SDXC Kartı desteklemez. Lütfen kilidi açıldıktan sonra SD/SDHC/SDXC Kartını biçimlendirin.

fat32format - USB bellek format programı

FAT32format ile USB belleğe format atmak için programın simgesine çift tıklayın. Windows size dosyayı çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracaktır; Evet'i tıklayın. Bilgisayarınıza (Yönetici) erişmesine izin vermek isteyip istemediğinizi soracaktır; Evet'i tıklayın. Program başlayacaktır. Biçimlendirmek için bir sürücü (Flash bellek) seçin ve Start'a tıklayın. Sürücünüz birkaç saniye içinde biçimlendirilmelidir.

NoVirusThanks Drive Formatter, USB flash sürücülerin, harici sabit sürücülerin, sabit sürücülerin ve daha fazlasının formatlamasına olanak tanır.

exFAT, FAT, FAT32 ve NTFS gibi birçok dosya sistemi türünü destekler. Yapılandırılabilir seçenekler olarak erişilebilen tam ve hızlı biçimlendirme özelliklerine erişebilirsiniz; ayrıca gelişmiş kurtarma araçları kullanıldığında bile dosyaları kurtarılamaz hale getirmek için güvenli bir biçim (Disk Wiper) seçeneği içerir. Ek olarak, disk(ler)in durumu ve genel sağlığı hakkında hızlı ayrıntılara izin veren yerleşik olan chkdsk (Check Disk) aracılığıyla diski kontrol edebilirsiniz. Bu sezgisel küçük uygulamanın güzel bir yanı, başlangıçta mevcut herhangi bir mantıksal sürücüyü anında otomatik olarak algılayarak biçimlendirme deneyimi çok az olan veya hiç olmayan kişiler tarafından kullanılabilmesi ve ayrıca kullanıcının hedef sürücüleri seçmesine izin vermesidir.

NoVirusThanks Drive Formatter, birçok biçimlendirme seçeneğini tam olarak destekleyen (diski tara, hataları bulursa düzelt vb.) amaca yönelik basit bir kullanıcı arabiriminde görüntülenir. Biçimlendirmeyi ve disk kontrol sürecini izlemek için görsel bir ilerleme çubuğu vardır.

HP USB Disk Storage Format Tool ile biçimlendirme, bir USB sürücüsünü orijinal kapasitesine geri getirecektir. Ayrıca bir Windows bilgisayarda bu araç, exFat dosya sistemiyle uyumlu olmayan ortamlarda kullanılmak üzere 64 GB ve üzeri USB sürücülerini Fat32 dosya sisteminde biçimlendirmenize olanak tanır.

HP'nin küçük aracı, Windows sisteminize hiçbir ücret ödemeden gelişmiş güç ve yetenek kazandırabilen USB flash sürücü aracıdır. Flash bellek kullanan herkese tavsiye ederiz.

Kingston Format Utility - Flash bellek format atma programı

Kingston USB bellekleri, platformlar arası uyumluluk ve optimum bilgisayar performansı için FAT32 dosya sistemiyle önceden biçimlendirilmiştir. Bu sürücüyü Windows, Mac veya Linux ile biçimlendirmek performansın düşmesine neden olabilir. Mümkün olan en iyi performansı elde etmenin çözümü, sürücüyü aşağıda bulunan Kingston Format Utility ile formatlamaktır.

Bir USB belleğe format atmak için Kingston Format Utility programına çift tıklayın, ardından USB sürücünüzle ilişkili sürücü harfini seçin ve işleme başlamak için "Format" seçeneğine tıklayın.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın