Ogznet.com
En İyi Kalori Takip Uygulaması 2022 Paylaş:
Hungry man photo created by wayhomestudio - www.freepik.com

En İyi Kalori Takip Uygulaması 2022

Bazı insanlar için yiyecek ve kalori alımını takip etmek, kilo vermeye teşvik edici olabilir. Araştırmalar, kalori kaydeden kişilerin daha fazla kilo verdiğini ve uzun vadede kilolarını koruma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Bu yazının içeriği: Kapat

Bu günlerde kalori takibi yapmak çok kolay. Yemeklerinizi günlüğe kaydetmenize ve kalori alımınızı takip etmenize yardımcı olan birçok faydalı web sitesi ve uygulama vardır. Bu makalede, bugün mevcut olan en iyi 10 kalori takip uygulamasını listelenecektir.

Hepsine çevrimiçi olarak erişilebilir ve kaydolmak bir dakikadan az sürer. Hepsinin iPhone, iPad ve Android için uygulamaları vardır. Son olarak, çoğu ücretsizdir.

Hatırlatma!

Verilen kalorileri kaydetmek bazıları için yararlı bir kilo verme aracı olsa da, yiyecek ve kalorileri takip etmenin hem erkeklerde hem de kadınlarda yemek takıntısı ve düzensiz yeme eğilimleri gibi sağlıksız davranışlara yol açabileceğini unutmamak gerekir.

Ayrıca, sağlıklı kilo kaybı için yiyecekleri takip etmek ve kalorileri kaydetmek her zaman gerekli değildir. Kilo vermeye çalışıyorsanız, etkili olan ve fiziksel veya zihinsel sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkisi olmayan yöntemler bulmak önemlidir.

En iyi kalori takip uygulamaları:

İşte, kullanıcılara harika bilgiler sunan, piyasada bulunan en iyi kalori takip uygulamalarından bazıları.

MyFitnessPal, en iyi kalori takibi uygulamaları listelerinde her zaman yer alır. Kullanımı kolay bu uygulama, kilonuzu izler ve size önerilen günlük kalori alımını sağlar. Uygulama, egzersiz yaparken ne kadar kalori yaktığınızı bile gösterir. iPhone ve Android için uygulamaya sahiptir.

MyFitnessPal şu ​​anda en popüler kalori takip uygulamalarından biridir. Kilonuzu takip eder ve önerilen günlük kalori alımını hesaplar. Ayrıca iyi tasarlanmış bir yemek günlüğü ve bir egzersiz günlüğü vardır. Ana sayfasında, gün boyunca ne kadar kalori tükettiğinizin net bir resmini sunar. Ek olarak, kalan önerilen kalori alımınızı ve egzersiz yaparak yaktığınız kalori miktarını gösterir.

Bir fitness izleme cihazı kullanıyorsanız, MyFitnessPal, verilerini egzersiz günlüğüne dahil etmek için muhtemelen onunla senkronize olabilir.

Uygulama, hedeflerinize yönelik ilerlemenizi takip eder ve diğer kullanıcılarla sohbet forumları sunar. Forumlarda sohbetler, yemek tarifleri, ipuçları ve kişisel başarı hikayeleri yer alır.

MyFitnessPal'in beslenme veritabanı, 11 milyondan fazla gıda içerir ve oldukça kapsamlıdır. Ayrıca internetten tarifler indirebilir veya özel yiyecekler ve yemekler oluşturabilirsiniz. Uygulama, uygun günlük kalori alımı için en sevdiğiniz yemekleri bile kaydeder.

Ayrıca MyFitnessPal'in barkod tarayıcısı, bazı paketlenmiş gıdaların besin bilgilerini anında girmenizi sağlar. Her gün, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımınızı gösteren bir grafik olarak sunulur. Ayrıca her gün için işlerin nasıl gittiğini veya nasıl hissettiğinizi kaydeden bir not yazabilirsiniz.

MyFitnessPal ücretsiz bir sürüm sunuyor. Bununla birlikte, yemek hazırlama ve tarifler, makro besin sayaçları ve rehberli fitness gibi bazı özelliklerine yalnızca premium sürümde erişilebilir.

Lose it! kullanımı kolay bir yemek ve bir egzersiz günlüğü içeren başka bir sağlık takipçisidir. Ayrıca bir adımsayar veya başka bir fitness cihazı bağlayabilirsiniz.

 

Kilonuza, boyunuza, yaşınıza ve hedeflerinize göre Lose it! kalori alımı için kişiselleştirilmiş bir plan sağlar. Daha sonra kalorilerinizi ana sayfada takip edersiniz.

Kapsamlı bir gıda veri tabanına ve her gıda girişini temsil eden bir simgeye sahiptir. Yemek günlüğü basit ve kullanıcı dostudur. Yeni yiyecekler eklemek karmaşık değildir. Ek olarak, Lose it! paketlenmiş gıdalar için bir barkod tarayıcıya sahiptir ve gıdalar daha sonra hızlı giriş için kaydedilir.

Lose it! kilo değişikliklerini bir grafik üzerinde sunar, aktif bir sohbet topluluğuna erişim sağlar ve günlük ve haftalık toplamı tutar. "Zorluklar" adlı sekmesi, diyet zorluklarına katılmanıza veya kendinizinkini yapmanıza olanak tanır.

Premium üyelik ile daha fazla hedef belirleyebilir, ek bilgiler kaydedebilir ve bazı ekstra özellikler elde edebilirsiniz.

FatSecret, ücretsiz kalori takip uygulamasıdır. Bir yemek günlüğü, bir beslenme veritabanı, sağlıklı tarifler, bir egzersiz günlüğü, bir kilo değişim tablosu ve bir dergi içerir.

 

Barkod tarayıcı, paketlenmiş gıdaları izlemenize yardımcı olur. Ana sayfa, hem günlük hem de her öğün için görüntülenen toplam kalori alımını ve karbonhidrat, protein ve yağın parçalanmasını gösterir.

FatSecret, her gün tüketilen toplam kaloriyi ve her ay için ortalamaları veren aylık bir özet görünümü sunar. Bu özellik, genel ilerlemenizi izlemek için uygun olabilir. Bu kalori sayacı çok kullanıcı dostudur. Uygulama ayrıca, kullanıcıların başarı öykülerini paylaşabileceği ve ipuçları, tarifler ve daha fazlasını alabileceği bir sohbet topluluğu içerir.

FatSecret, kullanıcıların kapalı bir grup ile diyet zorlukları oluşturabilecekleri veya bunlara katılabilecekleri “zorluklar” adı verilen bir özellik sunar.

Web sitesi bilgi ve ipuçlarının yanı sıra çeşitli konularda makalelerle doludur.

Cronometer, diyetinizi, egzersizinizi ve vücut ağırlığınızı kolayca takip etmenizi sağlar. Ayrıca kullanışlı bir egzersiz veritabanı sunar. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, daha yüksek kalori gereksinimlerine göre özelleştirilmiş bir profil seçebilirsiniz.

Paleo diyeti, düşük karbonhidrat diyeti veya düşük yağlı vejetaryen diyeti gibi belirli bir diyet uyguluyorsanız da Cronometer'a söyleyebilirsiniz. Bu, makrobesin önerilerini değiştirir.

Yemek günlüğü çok basit ve kullanıcı dostudur. Burada, tüketilen toplam kalorinin yanı sıra o gün için karbonhidrat, yağ ve protein dağılımını gösteren bir çubuk grafik bulacaksınız.

Cronometer, özellikle vitaminler ve mineraller gibi mikro besinleri izlemek için kullanışlıdır.

Uygulama, reklamları ortadan kaldıran, gelişmiş analiz sağlayan ve bazı ekstra özellikler içeren bir Gold yükseltme planı sunar.

Google Fit, Apple Health, Samsung Health ve diğer aktivite izleyicileri için uygulamayı diğer cihazlar ve uygulamalarla senkronize etmek de mümkündür.

Noom sadece bir kalori takip uygulaması değil, aynı zamanda kilo vermenize ve kilo vermeyi sürdürmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulamadır.

 

Uygulama, yaşınız, boyunuz, kilonuz, cinsiyetiniz ve yaşam tarzınız gibi belirli bilgileri sorar ve bunu bir kalori planı oluşturmak için kullanır. Her gün tüketmeniz gereken kalori miktarının bir tahmini sunar. Daha sonra kalori hedefine ulaşmanıza yardımcı olmak için kalori planınızı kullanır.

Noom sizi her gün tükettiğiniz kalori miktarını takip etmeye ve günde en az bir kez kilonuzu ölçmeye teşvik ediyor.

Ayrıca belirli gıda maddelerini sınırlamadan veya kısıtlamadan diyet planları oluşturmaya yardımcı olur. Bunun yerine, uygulama kilo vermeyi teşvik etmenin bir yolu olarak kalorilere ve besinlere odaklanır.

Noom, önerilen planın uzunluğuna bağlı olarak değişen farklı fiyat seçeneklerine sahiptir, ancak ücretsiz deneme sunar.

Lifesum, size nasıl daha sağlıklı bir yaşam tarzı süreceğinizi öğretmeye odaklanan bir kalori takip uygulamasıdır.

Kalorilerinizi ve makrolarınızı izlemenin yanı sıra Lifesum, bir yiyeceğin besleyici olup olmadığını ve yemeğinizin sağlıklı mı yoksa sağlıksız mı olduğunu açıklayan bir yiyecek ve yemek derecelendirme sistemi sunar. Ancak hiçbir yiyecek yasak değildir ve uygulama, yiyecekleri "iyi" veya "kötü" olarak sınıflandırmayan yapıcı bir dil kullanır.

Ayrıca Lifesum, su alımını, vücut ölçümlerini ve egzersizi izler ve fiziksel aktivite sırasında yakılan kalorilere göre günlük kalori hedefinizi ayarlar.

Lifesum'un kullanımı çok kolaydır. Ana sayfası, toplam kalori ve makro alımını ve manuel olarak veya bir barkod tarayıcı ile kaydedebileceğiniz, yemek başına yiyecek ve kalori dökümünü gösterir. Ayrıca yiyecekler, yemekler ve tarifler oluşturabilirsiniz.

Premium plana yükseltme, daha ayrıntılı besin dökümü, tarifler, içgörüler ve daha sağlıklı yiyecek seçimlerini nasıl yapacağınızı öğrenmek için eğitim içeriği gibi daha fazla özelliğin kilidini açar. Ayrıca paleo, keto, aralıklı oruç, vegan ve hatta İskandinav ve Akdeniz dahil olmak üzere farklı diyetlere uygun çoklu yemek planlarına erişmenizi sağlar.

MyNetDiary, sağlık yolculuğunuz boyunca sizi motive etmek için tavsiye ve geri bildirim sağlayan sezgisel ve kapsamlı bir kalori takipçisidir.

Yiyeceklerinizi kaydetmek hızlı ve kolaydır. Bunu manuel olarak veya sesli kayıt veya barkod tarayıcı kullanarak yapabilirsiniz. Yiyecek günlüğü, yiyecek miktarlarını daha doğru bir şekilde ölçmenize yardımcı olmak için resim tabanlı bir porsiyon kılavuzu içerir.

Ayrıca, bir beslenme uzmanının beslenme etiketine veya profiline ve porsiyon boyutuna göre sağlık durumlarını nasıl puanlayacağını taklit ederek gıdaları derecelendiren bir gıda puanlama sistemine sahiptir. Bu özellik, en iyi seçeneği seçmek ve diyet kalitenizi geliştirmek için yiyecekleri karşılaştırmanıza yardımcı olmak içindir.

MyNetDiary, günlük kalori ve makro hedeflerinizi tamamen özelleştirmenize olanak tanır ve kilo verme, kilo koruma ve hamile veya emzirenlerin diyet ihtiyaçları da dahil olmak üzere özel diyetleri desteklemek için kullanılabilir.

Günlük besin ve yemek analizi, makro çizelgeleri ve vegan, vejetaryen ve glütensiz dahil olmak üzere çok sayıda tarife erişim sağlar ve hatta tarifleri içe aktarmanıza ve beslenme bilgilerini hesaplamanıza olanak tanır.

Premium versiyonu ayrıca mikro besinleri takip eder ve yemek planlayıcılara, diyet planlarına, kan basıncı ve kolesterol takibine ve kan şekerini ve ilaçları izleyen diyabet odaklı bir gösterge panosuna erişmenizi sağlar.

En basit kalori takip uygulamasını arıyorsanız, Calory tam size göre olabilir.

 

Calory ile kalorileri veya yiyecekleri kaydedebilirsiniz, ancak yalnızca kalori alımınızı takip eder. Ana sayfası, tüketilen kalorilerin yüzdesini ve harcamanız gereken kalorileri içeren bir çubuk grafik görüntüler ve uygulama, hedeflerinizi belirlediğinizde bunu hesaplar. Bununla birlikte, kalori hedefinizi manuel olarak da özelleştirebilirsiniz.

Geçmiş sekmesi, toplam kalori alımınızın ve kilo değişimlerinizin haftalık, aylık ve yıllık grafikleriyle birlikte öğün başına tüketilen yiyeceklerin ve kalorilerin bir dökümünü gösterir.

Calory'nin yiyecek veri tabanı, USDA gıda veri tabanına bağlıdır. Veritabanını kullanmak zor olsa da, yemeğinizi kaydetmek nispeten kolaydır. Ek olarak, uygulama en son yiyecek günlüklerinizi kaydeder ve gelecekteki girişleri kolaylaştırmak için yiyeceklerin bir listesini sağlar.

Premium'a yükseltme, makro ve su takibinin, bir barkod tarayıcının, tariflerin ve birinci sınıf bir gıda veritabanına erişimin kilidini açar.

Nutritionix'i kullanarak bir dakikadan daha kısa sürede kaç kalori tükettiğinizi öğrenin. Sağlıklı kalmanıza ve istediğiniz hedefleri takip etmenize yardımcı olacak bir uygulamadır. Uygulama, tarih, restoranlar, marketler ve ortak yiyecekleri aramayı kolaylaştıran akıllı bir arama ile birlikte gelir.

Serbestçe yazmak ve konuşmak için Doğal Dil İşleme'yi kullanarak, verilerinize dayalı sonuçları da tahmin edebilirsiniz. Market markalı yiyecek ve restoranların kullanıcı dostu veritabanlarıyla birlikte gelir. Ayrıca kendi tariflerini oluşturabilir ve herhangi bir zamanda herhangi bir yerde kaydedebilirsiniz. En iyi özelliği, istenen sonuçları elde etmelerine yardımcı olmak için tarifleri başkalarıyla paylaşabilmenizdir.

Sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve yiyecekleri takip etmek için Carb Manager ile en iyi keto ve düşük karbonhidratlı diyete geçin. Carb Manager, kullanıcıların düşük karbonhidrat ve keto diyetleri hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Kullanıcıların bunu anlamalarına ve yaklaşık üç hafta içinde sonuç almalarına yardımcı olacaktır.

Kişi kişiselleştirilmiş yemek planları oluşturabilir, özel yemek planları seçebilir, tüketilen yemeklere giriş yapabilir ve kalori takibinin ötesine geçebilirsiniz. Kan şekerini, glisemik yükü, ketonları, aralıklı açlığı ve insülini izlemek kolaydır. Kullanıcılar, gelişmiş sağlık ölçümlerini analiz edebilir, market alışverişlerini basitleştirebilir ve birkaç tıklamayla lezzetli tarifler seçebilir.

Carb Manager, tüketicilere binlerce tarif sunuyor, otomatik market listeleri ve yemek planları ile zamandan tasarruf sağlıyor ve tüketilen yiyecekleri takip ediyor. Carb Manager ile düşük karbonhidratlı yaşam tarzı, doğru sonuçlar elde etmeyi ve aşerme konusunda endişelenmeyi bırakmayı amaçlar.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz