Ücretsiz ve Online Video Düzenleme Araçları

Kişisel işleriniz veya eğlence için video düzenlerken bir cihazınıza video düzenleme programı yüklemeniz gerekmez. Ara sıra video düzenliyorsanız, bir uygulamayı yüklemek veya bir siteye kaydolmak gereksiz. Kayıt gerektirmeyen online video düzenleme araçları ile basit video düzenleme işlerinin çoğunu yapabilirsiniz.

Program, indirmeksizin ücretsiz online video editörleri ile video düzenleme işleri iyi yapan web siteler var. Örneğin, herhangi bir videoyu kolayca yeniden boyutlandırabilir, döndürebilir, kırpabilir veya kesebilir ve küçültebilirsiniz. Altyazı bile ekleyebilir veya sesi artırabilirsiniz. Ancak, daha fazla video düzenleme aracına ihtiyacınız varsa, bunları kullanmak için kaydolmanız gereken gelişmiş ücretsiz online video düzenleme sitelerine geçin.

1. InVideo

InVideo, kusursuz ve yaratıcı video oluşturma araçlarına sahip online video düzenleme sitesidir. Pazarlamacıların, girişimcilerin, ajansların ve küçük işletmelerin profesyonel görünümlü videoları kolaylıkla oluşturmasına yardımcı olur.

InVideo - online video düzenleme sitesi

InVideo, basit ve sorunsuz bir yöntemle video yapmak için kullanabilirsiniz. Daha önce ayda 10 ABD dolarından daha düşük bir ücretle bir video düzenlememiş olsanız bile, fikirlerinizi dakikalar içinde birinci sınıf videolara dönüştürmenize olanak tanıyan dünyanın en kolay video yapma aracıdır.

Her büyük kullanım durumunu veya endüstriyi kapsayan 4000'den fazla tamamen özelleştirilebilir şablona, varlık kitaplığında CTA'lar (harekete geçirici mesaj), çıkartmalar ve bindirmeler gibi önceden oluşturulmuş öğelere, yerleşik 3 milyondan fazla stok görsele, video kliplere ve müzik kitaplığına sahiptir. Bu araçlarla, videolarınızın çok daha etkileyici olacağından emin olabilirsiniz.

Ayrıca makaleleriniz ve günlük gönderileriniz için videolar oluşturmak veya içeriğiniz aracılığıyla bir hikaye anlatmak için kullanabileceğiniz, bir metinden otomatik olarak videoya dönüştürme özelliği de vardır.

2. Kapwing: Sosyal medya için videoları yeniden boyutlandır ve altyazı ekleyin

Videolarınızı her sosyal medya platformunda mükemmel görünecek şekilde yeniden boyutlandırmak basit ve ücretsiz olmalıdır. Bu nedenle, yalnızca birkaç tıklamayla herhangi bir videoyu online olarak yeniden boyutlandırmanın en kolay yolu bu sitede. Kapwing, genel video düzenleme görevleri için bir dizi araç içerir. Bunlardan ikisi diğerlerini geride bırakıyor: sosyal ağlar için bir video boyutlandırma ve altyazı eklemek için bir araç.

Kapwing - ücretsiz online video düzenleme ve video yeniden boyutlandırma
image from kapwing.com

Kapwing'in ücretsiz düzenleyicisi, yatay bir videoyu dikey biçimde yeniden boyutlandırmanıza veya dikey bir videoya yatay biçimde güzel görünmesi için dolgu eklemenize yardımcı olabilir. Yeni bir gönderi için mükemmel kısmı ayırmak için bir videoyu da kırpabilirsiniz. Kapwing's Studio Editor'da bulunan birçok araç gibi, herhangi bir yazılım indirmeden ve hatta bir hesaba kaydolmadan videoları ücretsiz olarak yeniden boyutlandırmaya başlayabilirsiniz.

Yeniden boyutlandırma aracı, videonuzu popüler sosyal ağlar için en uygun boyuta anında uydurur. Videonuzu yükleyin ve ne için yeniden boyutlandırmak istediğinizi seçin: Instagram, Facebook, Twitter veya Snapchat. Kapwing bunun için yerleşik ayarlara sahiptir ve size de bir önizleme gösterir. Videoyu bu sosyal ağda yayınlayın veya sabit sürücünüze indirin.

Altyazı aracı oldukça basit. Videoyu istediğiniz yerde duraklatın ve metni ekleyin. Daha fazla metin için yeni bir satır ve yeni bir zaman damgası oluşturun. Altyazı eklemek için gördüğümüz süper kolay ve en iyi online video düzenleme programı. Bu özellikler, Kapwing'i ücretsiz online video düzenleme editörleri arasında en önemli noktalardan biri haline getiriyor.

3. VideoLouder: Herhangi bir videonun sesini artırın veya azaltın

VideoLouder, videoyu düzenleme işine girmeden, videonun ses düzeyini artırmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir hizmettir. Video ses seviyesini doğrudan web tarayıcınızdan online olarak artırın. Bir videoyu daha yüksek sesli yapmak için faydalı hizmet. Sadece video dosyasını seçin ve ardından "Video Yükle" düğmesini tıklayın. Video uzunluğuna ve internet hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir.

VideoLouder, 500 MB'a kadar olan herhangi bir AVI, MPEG, MP4, MOV veya XVID dosyası ile çalışır. Bu kadar kolay, ancak dosya formatını değiştiremezsiniz. Site ayrıca, ilk yüklemeden birkaç saat sonra videoyu sunucularından kaldırarak gizliliğinizi de korur.

Kapwing gibi VideoLouder, daha büyük bir video düzenleme araçlarının bir parçasıdır. Herhangi bir video dosyasının sesini de çıkarabilirsiniz. Ayrıca bir video boyutu küçültme uygulaması da var.

4. Compressify: Kaliteyi etkilemeden video dosya boyutunu azaltın

Sosyal ağlar, videoların dosya boyutunu büyük ölçüde sınırlar. Bu nedenle, çok büyük boyutlu bir videounuz varsa, kalite kaybı olmadan video boyutunu küçültmek için dosyayı Compressify aracında düzenleyin.

Compressify - Kaliteyi etkilemeden video dosya boyutunu azalt
image from compressify.herokuapp.com

Compressify, optimum azaltılmış bit hızını otomatik olarak algılamak için bir algoritma kullanır ve dosyayı yeniden kodlar, video dosyalarını görsel olarak aynı karelerle ve neredeyse aynı tarayıcı uyumluluğuyla %20-60 oranında sıkıştırır. En iyi sonuçlar için orijinal videonuzdan sıkıştırma işlemini yapın.

Compressify, internet ortamındaki videolar için tasarlanmış bir dosya formatı olan Google’ın WebM formatını kullanmakta. Video, orijinalden yüzde 20 ila 60 daha küçük hale getirilir. Tüm büyük sosyal ağlar WebM'yi destekliyor, bu yüzden bu video tipiin kullanmakta fayda var. Ve dosya sıkıştırmasının ne kadar iyi olduğunu görmek için sitedeki öncesi-sonrası karşılaştırmasını kontrol edebilirsiniz.

5. RotateMyVideo.net: Herhangi bir videoyu hızlı bir şekilde döndürün

Akıllı telefondan video çekmek daha sonra sıkıntı olabilir. Yatay videolar Instagram'da veya Snapchat'da garip görünürken, dikey videolar ise yatay ekranlarda iyi görünmüyor. Bu gibi bir durumda RotateMyVideo basit bir çözümdür.

 

Sabit diskinizden bir video yükleyin ve onu döndürmeye hazırsınız. Videoyu yükledikten sonra düğmeleri ile sola veya sağa döndürün. Videonun en boy oranını da değiştirebilirsiniz, 4:3, 16:9 veya orijinali saklayın arasında geçiş yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde videoyu indirin veya doğrudan sosyal ağlarda paylaşın.

Elbette, büyük bir dosyayla karşılaştığınızda, videoyu döndürmek için çevrimdışı Windows veya Mac araçlarını kullanmanız daha iyi olacaktır. Ancak bu ücretsiz online video editörü küçük boyutlu videolar için iyi çalışır.

6. Online Video Cutter: En iyi hepsi bir arada online video düzenleme aracı

Tüm bu listede hatırlanması gereken tek bir site varsa, bu Online-Video-Cutter online video düzenleme sitesidir. Uzun zamandır yayında ve video düzenleme araçlarının bir İsviçre çakısı gibidir.

Web uygulaması, hemen hemen tüm dosya biçimlerinde ve boyut olarak 4GB'a kadar olan dosyalarla çalışır. Yapabilecekleriniz için hızlı bir liste:

  • Online video kes: Bu web uygulaması, küçük bir video dosyasını kesmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Kurulum gerektirmez ve tarayıcınızda çalışır.
  • Online video kırp: Kırpma, videoyu istediğiniz alan için çerçevelemenize veya çerçeve oranlarını değiştirmenize olanak tanır.
  • Online video döndür: Videonuzu 90, 180 veya 270 derece döndürebilirsiniz. Bir portre sahnesi manzara modunda çekildiğinde veya tam tersi olduğunda faydalı olabilir.
  • Tüm video formatları ile uyumluluk: Uygulama, hemen hemen her video formatını destekler. Dosyanız açılamıyorsa, muhtemelen zarar görmüş veya çok büyük olabilir.
  • Kolay video düzenleme: Dosyanızı yükledikten sonra çıktı dosyasının kalitesini ve biçimini seçebilirsiniz. Karmaşık kontroller yok ve her özellik sadece bir veya iki tık ötede.
  • Gizlilik garantili: Dosyalarınız, onlarla çalışmayı bitirdikten birkaç saat sonra sunucularından otomatik olarak silinir. Senden başka kimse onlara erişemez.
  • Online video düzenleme: Uygulama, video dosyalarını doğrudan tarayıcı pencerenizde düzenleyebilir. 4 GB'a kadar olan dosyalar desteklenmektedir.

Online-Video-Cutter tamamen ücretsizdir.

7. Clipchamp

Clipchamp, birçok özellik sunan filigran içermeyen online video düzenleme sitesidir. Kullanımı kolay çevrimiçi düzenleyici, nasıl çalıştığını anlamak için fazla zaman almayan, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Büyük bir videoyu daha küçük bölümlere ayırabilir, videoları istediğiniz gibi döndürebilir ve video kliplerinizin istenmeyen kısımlarını kaldırabilirsiniz. Hepsi herhangi bir kurulum veya indirme olmadan yapılabilir.

Clipchamp kullanarak video düzenlemek kolaydır. Sadece yeni bir proje oluşturmanız, düzenlemek istediğiniz video dosyasını sürüklemeniz ve düzenlediğiniz videoyu kaydetmeniz yeterlidir. Ve en önemlisi, son çıktıya filigran eklenmez. Çevrimiçi video düzenleyici kullanma deneyiminiz olmasa da Clipchamp sizin için her şeyi kolaylaştırır.

Çevrimiçi video düzenleyicinin, dikkate alabileceğiniz artıları ve eksileri vardır. Filigran olmaması ve kullanımı son derece kolay olması gibi birkaç iyi şey sağlar. Başka bir çevrimiçi düzenleyiciyle karşılaştırıldığında, Clipchamp çok hızlıdır ve program yükleme gerektirmez. Ayrıca, en iyi video düzenleme deneyimi için birçok özellik sunar.

Bununla birlikte, Clipchamp ayrıca çevrimiçi düzenleyiciyi kullanmadan önce iki kez düşünmenizi sağlayan birkaç dezavantajla birlikte gelir. Güçlü performansına rağmen Clipchamp, yalnızca kullanıcılarını sınırlayan Google Chrome'da çalışır. Ücretsiz planda sadece 480p (SD) kalitede çıktı sağlar. Video düzenleyici yalnızca 3 video biçimini destekler: MP4, WEBM ve MOV.

Diğerlerinin yanı sıra, filigransız bu online video düzenleme sitesi, harika videolar yapmak için en güvenilir olanıdır. Movie Maker Online, birçok özellik sağlayan basit bir araçtır. Movie Maker Online'ı kullanarak videolara fotoğraf ekleyebilirsiniz. Bu çevrimiçi araç aynı zamanda HD animasyonlu videolar yapmanızı sağlar.

Movie Maker Online tarafından sağlanan diğer bazı özellikler, video klipleri kırpın ve kesin, ses parçalarını düzenleyin ve metin stillerini ayarlayın. Ayrıca geçişler, filtreler ve çapraz geçiş ekleyerek profesyonel bir video yapabilirsiniz. Ayrıca, fotoğraf ve müzik ekleme özellikleri, size çevrimiçi video düzenleme aracını kullanma konusunda en iyi deneyimi sunar.

Movie Maker Online'ın artıları söz konusu olduğunda uzun bir liste var. Bu çevrimiçi video düzenleyici size filigransız harika bir video sonucu verir. Ayrıca, diğer çevrimiçi düzenleme araçlarında bulunamayan karartma özellikleri sağlar. Önizleme özelliği, videonuzu kontrol etmenize yardımcı olur ve videoları düzenlerken takipte kalmanızı sağlar.

Hiçbir şey mükemmel değildir, Movie Maker Online da öyle. Bu çevrimiçi düzenleme aracını kullanırken, dikkatinizi dağıtan birçok rahatsız edici reklam bulacaksınız. Yükleme hızı çok yavaş olabilir, bu da videoyu hemen paylaşmak istediğinizde oldukça rahatsız edicidir.

0
0
0
1
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın