Ücretsiz Olarak Oynanabilen Açık Kaynak Kodlu Oyunlar

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir şekilde oyanayabileceğiniz 6 adet tek kişilik oyun burada. Açık kaynak kodlu oyunlardan sizlere 6 oyun önerisi sunacağız. Kodlama bilginiz varsa bu oyunların kodlarını düzenleyerek kendi oyunlarınızı da yapabilirsiniz.

Piyasada çok miktarda açık kaynaklı yazılım var. Aynı şekilde, bir çok açık kaynak koda sahip oyun da var. Ancak açık kaynak kodlu oyun olur mu? İnteraktif eğlence geliştirme söz konusu olduğunda, insanlar kodlarını paylaşmak istemeyecek kadar bencil görünmüyor.

İnternette dolaşan açık kaynaklı oyunların sayısı çok fazla değil. Burada daha çok tek kişi ile oynanan oyunlar bulacaksınız. Yalnız oynasanız bile saatlerce keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak birkaç iyi açık kaynak kodlu oyun bulunmaktadır. Ayrıca, bunları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

En İyi Açık Kaynak Kodlu Oyunlar

Aşağıdaki oyunlardan her birinin Linux, Windows ve MacOS için sürümleri mevcuttur.

 

Endless Sky, Escape Velocity'den esinlenilerek yapılmış bir oyundur. Oyuna, seçtiğiniz bir banka ipoteğini kullanarak satın aldığınız ucuz bir gemide pilot olarak başlıyorsunuz.

Ardından, yük nakletmek, insanları galaksilerde taşımak, korsanlarla savaşmak veya kendinizi bir korsan haline getirmek yoluyla borcunuzu ödersiniz.

Sonunda geminizi değiştirip filonuzun büyüklüğünü artırırsınız. Her biri kendi karakterine sahip birçok keşfedilecek gezegenler ve uyduları var.

Geminizi yere indirdikten sonra bir iç savaş patlak verir. Bir taraf seçebilir veya karmaşadan tamamen uzak durabilirsiniz. Yapacağınız şey size kalmış.

Oyunda temel olarak 200'den fazla yıldız sistemi ve 50'den fazla gemi satın alınıyor, bu nedenle görmek ve yapmak için çok şey var. Oyuncular aynı zamanda daha geniş Endless Sky topluluğu ile paylaşmak için gemi ve misyonlar geliştirebilirler.

 

The Battle for Wesnoth, Fire Emblem ve Final Fantasy Tactics serisine benzer sıra tabanlı strateji oyunudur. Bir erkek ya da kadın kahramanı seçerek ve bir dizi savaşın anlatıldığı bir serüvene başlayacaksınız.

Birimler deneyim kazandıkça, farklı askeri tipleri bulurlar. Bu, savaş gücünün yapısında bol miktarda seçenek ve çeşitlilik sunar.

The Battle for Wesnoth son derece iddialı bir isim bu oyun için. Oyunda harika animasyonlar bulamayacak olsanız da, hikaye stillileri, karakter portreleri ve genel sanat tasarımı bunun ticari bir unvan olarak geçmesi için yeterince iyidir.

Oyun çok sayıda tek kişilik bölüm içeriyor ve kendi bölümlerinizi oluşturmanıza veya başkalarını eklemenize izin verir. Wesnoth'un çok oyunculu bir bileşeni olsa da, tek oyunculu içerik yeterlidir. Her iki durumda da, ister tek oyunculu isterse de çok oyunculu olsun, The Battle for Wesnoth var olan en iyi açık kaynak oyunlarından biridir.

 

FreedroidRPG, robotlar ve insan efendileri arasındaki bir çatışma tarafından yok edilen bir dünyanın hikayesini anlatıyor. Dünyayı merhametsiz cani asi robotlardan kurtarmak için Tux olarak oynayın. Hangi yolu izlemek istediğinizi siz seçersiniz ve seçim özgürlüğü oyunun her yerindedir.

FreedroidRPG, tescilli oyun Diablo'ya oldukça benzeyen yakın dövüş ve menzilli silahlarla gerçek zamanlı bir savaş sistemine sahiptir. Düşman robotların kontrolünü ele geçirmek, davranışlarını değiştirmek veya kişinin özelliklerini geliştirmek için çalıştırılabilen yenilikçi bir program sistemi vardır. 50'den fazla farklı türde araç kullanabilir ve kaderinize giden yolda sayısız düşmanla savaşabilirsiniz. Gelişmiş bir diyalog sistemi, hikaye arka planı ve sürükleyici rol oynama durumları sağlar.

Oyun yaklaşık 10 saat eğlence sağlayabilir. Halen aktif olarak geliştirilmektedir. Oyunculara hikayeyi hangi yöne çekmek istediklerini seçme özgürlüğü de veriliyor. Bu sadece "bedava" bir oyun için mantıklıdır, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir işletim sisteminin maskotu üzerine kurulmuştur.

 

AstroMenace, çeşitli rakiplerin amansız saldırılarını püskürttüğünüzde ve mermi yağmurlarından kaçınırken sizi tamamen içine çeken sert oyun deneyimiyle öne çıkıyor. Oyun boyunca, her biri benzersiz taktik ve stratejilere sahip olan ve hepsi de size kendine özgü bir şekilde zor anlar yaşatmaya çalışan birçok kurnaz rakiple karşılaşacaksınız. Bu yüzden saldırılarından kaçmak ve saldırıdan sağ çıkmak için hızlı zekaya ve sağlam bir ele ihtiyacınız olacak.

Dahası, cesur pilotlar, diğer birçok zorluk özelleştirme özelliğiyle birlikte arcade'den simülasyon kontrol stiline geçebilir. Kontrol etmek için her biri kendine özgü özelliklere sahip 22 benzersiz uzay gemisinden birini seçin.

Oyun 2D iken, görseller 3D'dir. Kötü değil, bir PlayStation oyunu değil ama olumlu tarafı, güçlü bir oyun donanımına ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor.

 

SuperTuxKart, aslında iyi bir tek kişilik oyun özelliğine sahiptir. Hikaye modu, ses kesintileri ile tamamlanmış bir 3D animasyon ile açılıyor. Elbette, bu tür animasyonlar PlayStation çağından bu yana oyunlarda yaygınlaştı ancak açık kaynak oyunlarında nadir bulunan bir özellik.

SuperTuxKart, çeşitli karakterler, parçalar ve oynanacak modları olan bir 3D açık kaynaklı arcade yarış oyunudur. Amaç gerçekçi olmaktan çok eğlenceli bir oyun olması ve her yaş için eğlenceli bir deneyim sunmaktır.

Hikaye modunda, Maskot Krallığını bir kez daha güvenli hale getirmek için kötü Nolok ile yüzleşmeli ve onu yenmelisiniz! Bilgisayara karşı kendi başınıza yarışabilir, birkaç Grand Prix kupasında yarışabilir veya Time Trial (Zamana Karşı Yarış) modunda en hızlı sürenizi geçmeye çalışabilirsiniz. Ayrıca tek bir bilgisayarda sekize kadar arkadaşınızla yarışabilir, savaşabilir veya futbol oynayabilir, yerel bir ağda oynayabilir veya dünyanın her yerinden diğer oyuncularla çevrimiçi oynayabilirsiniz.

 

Neverball ilhamını Super Monkey Ball ekolünden alır. Oyun, yüzün üzerinde zorluktan oluşur ve her biri bir madeni para toplayan bir topun bir hedefe taşınmasını gerektirir. Etabı tamamlamak için bazen belirli sayıda madalyonun olması gerekir.

Topu oynamak yerine çevreyi kontrol edersiniz. Farenizi nasıl hareket ettiriseniz, zemin açısını ve topun içeri girdiği yönü belirlersiniz.

Oyun basit bir konseptin ne kadar eğlenceli olabileceğini gösterir.

Açık Kaynaklı Tek Kişilik Oyunları Seviyor musunuz?

Bu sitelerde çok daha fazla sayıda tek kişilik açık kaynak oyun bulacaksınız. FreeCiv (Civilization) ve FreeCol (Colonization) gibi.

FreeCol, eski Colonization oyununa dayanan ve Civilization'a benzeyen sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Oyunun amacı bağımsız bir ulus yaratmaktır. Yeni toprak arayışında fırtınalı denizlere meydan okuyan yalnızca birkaç sömürgeciyle başlıyorsunuz. Onlara Yeni Bir Dünyanın Kolonizasyonunda rehberlik edecek misin?

Valyria Tear, umut veren bir esin kaynağı ve Japon rol yapma oyunudur.

Frozen Bubble ve onlarca büyük bulmaca oyununu da unutmayın.

0
0
0
0
1
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın