Ogznet.com

En iyi ücretsiz güvenlik duvarı programları

Windows için en iyi ücretsiz güvenlik duvarı programlarını sizin için listeledik. Windows’un dahili bir güvenlik duvarı var, ancak kurabileceğiniz alternatif ve tamamen ücretsiz güvenlik duvarı programları olduğunu biliyor muydunuz?

Bu Firewall programları (Güvenlik Duvarı), Microsoft'un işletim sisteminde yerleşik olarak gelen güvenlik duvarından daha fazla özellik ve seçenek sunar. Bu programlardan birini yükledikten sonra yerleşik Windows Güvenlik Duvarı'nın devre dışı kaldığını kontrol etmelisiniz. İki katlı savunma setine ihtiyacınız yoktur. Çünkü iki güvenlik duvarının aynı anda çalışması korumadan çok zarar verebilir.

Firewall nedir? Firewall yani Güvenlik Duvarı, bir ağ üzerinden gelen ve giden trafiği korumakla görevli olan yazılımların bütününe verilen addır. Firewall sayesinde, internet üzerinden gelebilecek tehlikelere karşı bilgisayarlar her zaman tetikte olur. Bu sayede kullanıcılar internet üzerinde daha güvenli bir şekilde gezinebilirler.

Bulabildiğimiz en iyi ücretsiz güvenlik duvarı programları aşağıda listelenmiştir.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta, ücretsiz güvenlik duvarı programının bir antivirüs programının yerini tutmadığıdır! Bir güvenlik duvarı programının yanında bilgisayarınızda antivirüs programının da yüklü olması gerekmektedir.

Comodo Güvenlik Duvarı, gelen ve giden tehditlere karşı en yüksek düzeyde güvenlik sunar. Bilgisayarınızın giriş ve çıkıştaki tüm ağ trafiğini denetler

Bilgisayarınızın bağlantı noktalarını bilgisayar korsanlarına karşı gizli hale getiriyor ve kötü amaçlı yazılımların gizli verilerinizi internet üzerinden almasını yani veri ihlallerini engeller.

Comodo Firewal ile hangi uygulamaların internete bağlanmak istediğini kolayca görüp, yönetebilirsiniz. İzin verilen bağlantılar haricinde şüpheli bir etkinlik olduğunda sizi uyarır.

TinyWall, Windows yerleşik güvenlik duvarı uygulaması üzerinde daha fazla kontrol sağlar. Firewall, yerleşik güvenlik duvarı üzerinde güvenli bir yapılandırma sağlarken, size ağ erişimini yönetmek için basit bir arayüz sunar ve diğer programların güvenlik duvarı ayarlarını değiştirmesini engeller.

TinyWall, temel olarak aşağıdaki özellikleri sunar:

 • TinyWall pop-up pencereler ile sizi rahatsız etmez, güvenlik duvarı kurallarına istisnalar eklemek son derece kolaydır.
 • TinyWall, truva atları, virüsler ve solucanları engeller.
 • TinyWall programını kullanmak için bağlantı noktaları, protokoller ve uygulama ayrıntıları gibi şeyleri bilmeniz gerekmez.
 • TinyWall, kötü amaçlı programların Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını değiştirmesini engeller.
 • TinyWall sürücüler veya diğer çekirdek bileşenleri yüklemez, ücretsiz ve hafiftir.

Wi-Fi güvenliği için gerçek zamanlı koruma ve ekstra araçlar sunar. ZoneAlarm Free Firewall, açık bağlantı noktalarını gizler, potansiyel olarak tehlikeli trafiği tanımlar, kötü amaçlı programları devre dışı bırakır ve yeni tehditler algılandıkça gerçek zamanlı güvenlik güncelleştirmeleri sağlayan DefenseNet'e bağlanır. Ayrıca, ortak Wi-Fi ağlarında bilgisayarınızı korur ve IDrive üzerinden 5 GB çevrimiçi veri yedekleme sunar.

Şüpheli davranış sergileyen programları izler ve güvenli olmayan bir ağa bağlandığınızda sizi bilgisayar korsanlarına, kimlik hırsızlarına ve diğer çevrimiçi tehditlere karşı korur. İki yönlü güvenlik duvarı, bilgisayarınızın ağına girip çıkan trafiği izler, bilgisayarınızı bilgisayar korsanları tarafından görünmez hale getirir ve casus yazılımların verilerinizi ihlal etmesini durdurur. ZoneAlarm Free Firewall en iyi ücretsiz güvenlik duvarıdır.

Not: Kurulum sırasında özel yükleme seçin ve ZoneAlarm Free Firewall'dan başka herhangi bir şey yüklememek için Tüm teklifleri atla'yı tıklayın.

GlassWire'ın Güvenlik Duvarı ile gizli tehditleri algılayın. Geçerli ve geçmiş ağ etkinliğinizi anında görün. Kötü amaçlı yazılımları algılayın ve kötü davranış sergileyen uygulamaları engelleyin.

 • GlassWire'ın ağ izleme grafiğinde bilgisayarınızın nereye bağlandığını anında görün ve bilgisayarınızın geçmişte nelerle bağlantı kurmuş olabileceğini görün.
 • Casus yazılımları, kötü amaçlı yazılımları ve bant genişliğini harcayan uygulamaları görün ve bağlantılarını engelleyin.
 • GlassWire, bilgisayarınızdaki ağla ilgili değişiklikler veya uygulamalarınızdaki kötü amaçlı yazılımlar konusunda sizi uyarır.
 • Ağınızdaki diğer cihazları izleyin ve yeni bilinmeyen cihazlar WiFi ağınıza katıldığında uyarı alın.

PeerBlock, çoğu güvenlik duvarı programından farklıdır çünkü programları engellemek yerine belirli kategori türleri altındaki IP adreslerinin tüm listelerini engeller.

PeerBlock, giden ve gelen bağlantılara erişimi engellemek için kullanacağı IP adresleri listesini yükleyerek çalışır. Bu, listelenen adreslerin herhangi biri ağınızdaki bilgisayara erişemez. Örneğin, P2P, reklamlar veya casus yazılım olarak etiketlenmiş IP adreslerini engellemek için önceden oluşturulmuş bir listeyi PeerBlock'a yükleyebilirsiniz. Hatta tüm ülkeleri ve organizasyonları engelleyebilirsiniz.

I-BlockList'ten, kullanmak için birkaç ücretsiz kendi adres listesi yapabilirsiniz. PeerBlock'a eklediğiniz listeler herhangi bir müdahale yapılmaksızın düzenli ve otomatik olarak güncellenebilir.

Outpost Firewall, bilgisayar korsanlarının bilgisayarınızdaki dosyalara erişerek, kişisel bilgilerinizi çalmasını engellemeye yardımcı olan bir güvenlik duvarı programıdır.

Agnitum Outpost Güvenlik Duvarı, siber hırsızların bilgisayarınıza erişememesini sağlamak için güçlü bir koruma düzeyi sağlar. Güvenli ağ bağlantılarını sağlamak için iki yönlü bir güvenlik duvarının yanı sıra karşılaşabileceğiniz güvenlik sorunlarıyla ilgili uygun kararı vermenize yardımcı olan bir SmartDecision özelliği vardır.

İlk başlatmada kurallar iyi bilinen uygulamalar için otomatik olarak oluşturulabilir, ki bu da popüler programlarınız varsa el ile tanımlamanıza gerek kalmaz.

Diğer güvenlik duvarı programlarında olduğu gibi, Outpost Firewall da engelleme / izin listesine özel programlar eklemenize ve belirli IP adreslerini ve bağlantı noktalarını tanımasına izin verir veya reddeder.

Bazı özellikler yalnızca Outpost Firewall'ın ücretli sürümünde çalışır; bu nedenle bazen tam sürümünü satın almanız istenebilir.

NetDefender, Windows için oldukça basit bir güvenlik duvarı programıdır.

Herhangi bir adresi engellemek veya izin vermek için bir kaynak ve hedef IP adresi ve bağlantı noktası numarası ile protokol tanımlayabilirsiniz. Bu, FTP veya başka herhangi bir bağlantı noktasının ağ üzerinde kullanılmasını engelleyebileceğiniz anlamına gelir.

NetDefender ayrıca bir port tarayıcı içerir; böylece hangisini kapatmak isteyebileceğinizi anlamanıza yardımcı olması için hangi portların makinenizde açık olduğunu görebilirsiniz.

 • Kullanıcı tüm trafiği engelleyebilir ve tek bir fare tıklamasıyla tüm trafiğe izin verebilir
 • Kullanıcı, güvenlik gereksinimlerine göre bu güvenlik duvarına özel kurallar ekleyebilir.
 • Kullanıcı kuralı kaynak ve hedef IP, kaynak ve hedef Bağlantı Noktası numarasına ve kullanılan Protokol'e (IP,TCP,ICMP) göre tanımlayabilir.

Ashampoo FireWall ilk başlatıldığında, hangi programların ağı kullanılmasına izin verileceği veya engelleneceği ile kurulum için Kolay Mod veya Uzman Mod gibi iki seçenek sunulur.

Uzman Modu özelliği iyidir, çünkü her şeyin engellendiği varsayılıyor. Bu, programların internet erişimini talep etmeye başlaması anlamına gelir; elle onlara izin vermeniz ve daha sonra Ashampoo FireWall'ı seçtiğiniz şeyi hatırlaması için ayarlamanız gerekir.

Ashampoo FireWall'da Tümünü Bloke Et özelliği ile ile hemen tüm gelen ve giden bağlantılar durdurulur. Bir virüsün bilgisayarınıza bulaştığından şüpheleniyorsanız ve bu da bir sunucu ile iletişim kuruyor veya ağınızdan dosyaları aktarmak istiyorsa bu özellik mükemmel bir yöntemdir.

Bu programı kullanmak için ücretsiz bir lisans kodu almanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlardan koruyun, gelen ve giden trafiği sürekli takip edin veya bu uygulamayı kullanarak çevrimiçi reklamları engelleyin. AVS Firewall çok kolay bir arayüze sahiptir ve herkesin kullanabileceği kadar kolaydır.

Bilgisayarınızı kötü niyetli kayıt defteri değişikliklerinden, açılır pencerelerden ve çoğu reklamdan korur. Eğer listede yoksa, reklamlar için engellenecek URL'leri özelleştirebilirsiniz. Belirli IP adreslerini, bağlantı noktalarını ve programları kabul etmek ve reddetmek çok kolaydır.

AVS Güvenlik Duvarı, sadece web sitelerinin açık bir listesine erişim izni veren bir bölüm olan Ebeveyn Kontrolü'nü içerir. Yetkisiz değişiklikleri önlemek için AVS Güvenlik Duvarı'nın bu bölümünü şifre ile koruyabilirsiniz.

Not: Kurulum sırasında, yükleme seçimini kaldırmazsanız, AVS Firewall kayıt defteri temizleme yazılımını da yükleyecektir.

Tamamen özelleştirilebilir kısıtlama ayarlarına sahip bu güçlü güvenlik duvarıyla internet üzerinden gelen yetkisiz erişime karşı kişisel verilerin güvenliğini sağlayın. Benzersiz ayarlar ve güvenlik duvarı kuralları arasında kolayca geçiş yapmayı sağlayan Privatefirewall'da üç profil vardır.

İzin verilen veya engellenen uygulamaların listesini ayarlamak ve değiştirmek çok kolaydır. Listeye yeni uygulamalar ekleyebilir ve hangilerinin engellendiğini ve hangilerine izin verildiğini açıkça görebilirsiniz.

Görev çubuğunun bildirim alanında Privatefirewall simgesini sağ tıklattığınızda, herhangi bir istem veya ekstra düğme olmadan trafiği hızlı bir şekilde engelleyebilir veya süzebilirsiniz. Bu, aynı anda tüm ağ etkinliklerini hızlı bir şekilde durdurmanın çok basit bir yoludur.

Giden e-postaları kısıtlamak, belirli IP adreslerini engellemek, bir ağa erişimi reddetmek ve özel web sitelerine erişimi devre dışı bırakmak için Privatefirewall'u da kullanabilirsiniz.

OpenDNS indirilebilir ücretsiz bir güvenlik duvarı programı değildir. İnternet DNS ayarlarında yapabileceğiniz bir değişiklik ile Opendns sunucuları üzerinden internete bağlanırsınız. Böylece, herhangi bir cihaz için güvenli bağlantı üzerinden internete bağlanırsınız.

OpenDNS Home, bilinen zararlıları otomatik olarak engeller ve çocukları sakıncalı içerikten uzak tutmak için çeşitli içerik filtreleme seçenekleri sunar ve kimlik avı saldırılarını önlemeye yardımcı olur. Hizmet ücretsizdir ve her tür cihaz için tam kurulum talimatları vardır.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz