Dosya ve klasör eşitleme programı ücretsiz

En iyi dosya senkronizasyon programları, ister işte, ister evde veya hareket halinde olun, dosyalarınızı farklı cihazlardan kopyalamak ve yedeklemek için basit bir çözüm sunar.

Dosya eşitleme programları, gerektiğinde verileri yönetmeyi ve kurtarmayı kolaylaştırmak için genellikle yedekleme yazılımının ayrılmaz bir parçasıdır.

En iyi ücretsiz dosya eşitleme programını kullanarak, belgelerin, resimlerin, ses dosyalarının vb. yedeklerini kolayca oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu tür programlar, her bir dosyanın manuel olarak kopyalanmasının yarattığı sıkıntıyı ortadan kaldırır ve kaynak ile yedek arasındaki farkları tanımlayan otomatik olarak çalışır.

Ücretsiz Dosya ve Klasör Senkronizasyon Programları

Bugün, denemeniz gereken en iyi dosya ve klasör eşitleme programlarının bir listesini gözden geçireceğiz. Şu anda mevcut olan en iyi dosya senkronizasyon programlarını sunuyoruz.

Maksimum performans için geliştirilmiş olan FreeFileSync, Windows, Mac OS X ve Linux gibi farklı işletim sistemleri için dosya ve klasörleri senkronize etmenize yardımcı olan açık kaynaklı bir programdır. Basitleştirilmiş bir arayüzle birlikte gelir ve optimize edilmiş bir kullanım sunar. Bu aracı kullanarak verileri tarihe, boyuta veya içeriğe göre karşılaştırabilirsiniz. Senkronize etmek istediğiniz klasörleri sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Seçilen veri dosyalarını konumlar arasında manuel olarak kaydırın veya bunları otomatik olarak senkronize edin, FreeFileSync ile kolayca çok şey yapabilirsiniz. Senkronizasyon için kendi kurallarınızı da oluşturabilirsiniz. Üzerine yazılan dosyaları yönetmek için çeşitli filtreleri de kullanabilirsiniz. Böylece, senkronize ederken kritik verileri kaybetmediğinizden emin olursunuz.

Allway Sync, verilerinizi masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, USB sürücüler, uzak FTP/SFTP ve WebDAV sunucuları, çeşitli çevrimiçi veri depoları ve daha fazlası arasında senkronize etmek için yenilikçi senkronizasyon algoritmaları kullanır. Veri sıkıştırma ve şifrelemeyi destekler. Son derece kolay kullanımlı arayüz ile güvenilirliği birleştirir. Allway Sync ayrıca PC verilerinizi Sync Gateway aracılığıyla bir Mac ile senkronize edebilir.

Allway Sync, hepsi bir arada dosya ve klasörler senkronizasyon performansı ile isminin hakkını veriyor. Bu araç reklamsız gelir ve neredeyse tüm dosya sistemlerini destekler. Sadece kullanımı kolay bir arayüz sunmanın yanı sıra 30'dan fazla dilde de kullanılabilir. Allway Sync, kişisel kullanım için ücretsiz bir programdır.

SyncBackFree, Windows işletim sistemi için kullanıcıların dosyaları yedeklemelerine ve hatta kolayca ve ücretsiz olarak senkronize etmelerine yardımcı olan en iyi dosya eşitleme programlardan biridir. Dosyaları aynı konumda, sıkıştırılmış flash, CDRW vb. farklı konumlarda, bir Zip dosyasında, FTP sunucusunda veya bir ağda senkronize edebilir ve yedekleyebilirsiniz.

Ayrıca kayıp dosyalarınızı kolayca bulmanıza yardımcı olan kullanışlı bir bulma aracı sunar. En iyi bölüm, SyncBackFree'nin ücretsiz olarak sunulması ve sadece kişisel kullanım için değil, ticari, eğitim, devlet veya yardım amaçlı kullanım için de ücretsiz olmasıdır.

4. Synkron

Çok platformlu bir program olan Synkron, Windows, Linux ve Mac gibi farklı işletim sistemleriyle uyumludur. Bu program, dosya ve klasörlerinizi güncel durumda tutmanıza yardımcı olurken, tamamen ücretsizdir. Uygulama, bir defada birçok klasörü senkronize etmenizi sağlayan oldukça basit bir yazılımdır. Ancak en iyi bölüm, dosyaları senkronize etmeden önce tam bir kontrol çalışmasıdır. Üzerine yazılan dosyaları ve hatta silinmiş dosyaları kolayca kurtarabilir. Ayrıca Synkron'un senkronizasyon seçeneklerini biçimlendirebileceğiniz birçok etkili özelliği vardır.

Büyük bir medya dosyası koleksiyonunuz varsa, örneğin, videolar, MP3'ler ve daha fazlası gibi, File Synchronizer, bu dosyaları senkronize etmeniz için harika bir seçenek olabilir.

Her dosyayı ayrı ayrı kopyalamadan, iki sabit sürücü arasında geniş medya dosyası koleksiyonlarını senkronize etmek için kullanılabilir. Yalnızca yeni veya farklı dosyaları kopyalayarak zaman kazanın. Bir klasörü ana klasörle eşleşecek şekilde senkronize etmek için "Clone Mode"nu kullanın.

Kablolu veya kablosuz ağlar üzerinden bağlı harici sürücüler ve bilgisayarlarla çalışır. Ayrıca harika bir yedekleme aracı olarak çalışır. Yalnızca hızlı yedeklemeler için değişen dosyaları yedekleyin.

Create Synchronicity, yapılandırması kolay ve kategorideki diğerlerine göre oldukça basit bir açık kaynaklı yazılımdır. Dosyalarınızı hem tek yönlü hem de iki yönlü olarak senkronize ederek, yapılması gereken çok şey olmayan, çoğumuz için mükemmel bir iş çıkarıyor.

Ayrıca, yeni bir senkronizasyon görevinin bileşimi sırasında yapılandırılabilen birkaç ek özellik daha sunar.

Aynı zamanda, senkronizasyon işlemini gerçekleştirdiğinizde ne olacağını tam olarak gösteren bir ön izlemeyi de kolaylaştırır. Ancak son senkronizasyon görevinde herhangi bir değişiklik yapamazsınız ve değişiklikleri yapmak için senkronizasyon yapılandırmasını tekrar açmak zorunda kalır.

DirSync Pro, bugün mevcut olan en iyi ücretsiz dosya eşitleme programlarından biridir. Bilgisayarınızdaki çeşitli veri dosyalarını yedekleyebilir ve bunları Google Dokümanlar hizmeti, Takvim, Exchange ve diğer üçüncü taraf hizmetleriyle senkronize etmenize olanak tanır.

Otomatik senkronizasyon görevleri ayarlayabilir ve hatta ne tür dosyaların yedeklenmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu yazılım, sizin için her şeyi otomatik olarak saklayacaktır. Ayrıca, her bir belge türünün kaç kopyasını yedeklemek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu programı birden fazla bilgisayar veya sunucu ile çalışan herkese şiddetle tavsiye ederim.

Resilio, üstün performansı ve kullanımı kolay arayüzü ile pazardaki lider ürünlerden biridir. Senkronizasyon görevleri, bilgisayarınızın internet bağlantısı olduğu sürece, herhangi bir cihazla herhangi bir yerden kolayca yapılabilir. Hatta PC'nizde otomatik yedeklemeler ayarlayabilir ve bunları diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz.

Ürünün sunduğu harika bir özellik, bilgisayarları veya mobil cihazları değiştirdiğinizde bile e-postanızı senkronize etme yeteneğidir. Herhangi bir nedenle bilgi almanız veya yedeklemeniz gerekiyorsa, bu güçlü ücretsiz yazılımı kullanmanız sizin için çok uygun olacaktır.

Eğer iki klasörün, alt klasörlerle birlikte zahmetsizce senkronizasyonu için ücretsiz dosya eşitleme programı arıyorsanız, SyncFolders ihtiyacınız olan şeydir. SyncFolders, alt klasörler de dahil olmak üzere iki klasörün içeriğini senkronize etmenize yardımcı olur. Klasörler, farklı disk sürücülerinde, ağda veya harici sabit disk sürücüleri, flash sürücüler ve diğer herhangi bir USB depolama aygıtı türü dahil olmak üzere USB bağlantı noktasına bağlı depolama aygıtlarından biri olabilir. Program, yeni ve güncellenmiş dosya ve klasörleri herhangi bir yönde veya her iki yönde kolayca kopyalamanıza olanak tanır. SyncFolders, yedekleme ve senkronizasyon amaçları için çok kullanışlı bir araçtır.

SyncFolders, tüm Windows sürümlerinde çalışır ve SyncFolders'ı herhangi bir amaç için kullanmakta özgürsünüz. SyncFolders'ın temiz bir yükleyicisi vardır ve herhangi bir casus yazılım içermez ve istenmeyen programları yüklemez.

Synchredible çift taraflı senkronizasyonlar gerçekleştiriyor. Değişiklikleri otomatik olarak algılar ve son düzenlenen dosyayı güvenli bir şekilde senkronize eder. Özdeş dosyaları tanımaya yönelik gelişmiş teknoloji sayesinde, Synchredible zamandan tasarruf sağlar; değiştirilmemiş dosyalar istek üzerine atlanabilir ve böylece kapsamlı veri setleri de birkaç saniye içinde karşılaştırılabilir.

Synchredible, yerel senkronizasyon için kullanılabilir, aynı zamanda ağlardaki ve USB cihazlarındaki klasörleri senkronize etmek için de kullanılabilir. İster veri senkronizasyonu ister veri yedekleme için olsun, Synchredible, verilerinizi güvenilir bir şekilde istediğiniz konuma getirir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın