Büyük boyutlu dosya gönderme için ücretsiz hizmetler

Bir dosyayı hızlı bir şekilde göndermeniz mi gerekiyor? Bu beş site, dosyaları Wi-Fi üzerinden veya çevrimiçi olarak göndermenize olanak sağlar. Hiçbir şey yüklemeniz gerekmez ve bunlar tamamen ücretsizdir.

Email, sosyal medya kanalları veya mesajlaşma uygulamaları gibi normal yöntemlerle birkaç MB boyutunda dosyaları paylaşabilseniz de, büyük bir dosyayı paylaşmanız gerektiğinde işler biraz karmaşıklaşır.

Hiçbir sosyal medya sitesi veya mail hizmeti, 10 GB veya daha büyük bir dosyayı göndemenize izin vermez. Bu amaçla, büyük dosyayı sizden alan ve güvenli bir şekilde alıcıya gönderen özel bir araca ihtiyacınız vardır.

Neyse ki, yüksek boyutlu video gönderme dahil, büyük dosyaları göndermenize izin veren birçok uygulama ve çevrimiçi hizmet var. Çoğu, 10 GB'a kadar büyük dosyaları ücretsiz olarak gönderebileceğiniz harika ücretsiz planlara sahiptir. Boyutu 100 GB'ın üzerinde olan dosyaları da gönderebilirsiniz, ancak bu genellikle peer to peer dosya gönderme sistemine girer.

Bilgisayarlar arasında dosya aktarmanın birkaç yolu vardır. En çok tavsiye edilen, büyük boyutlu dosya gönderme sitelerini burada listeledik. Bu dosya gönderme sitelerinin, torrent benzeri dosya aktarımı yapan, bunlara göz atmaya değer özellikleri vardır.

İhtiyacınız ne olursa olsun, büyük dosyaları bir veya birden fazla kullanıcıya özel olarak gönderebilen birkaç iyi araç var. Aşağıda Windows, Android, iOS ve internette büyük dosyalar göndermek için araçlar bulacaksınız.

Büyük boyutlu dosya gönderme siteleri:

Dosya gönderme uygulamaları genellikle e-posta veya Google Drive gibi bir bulut depolama hizmeti kullanmaktan daha iyidir. Sonuçta, izinler hakkında endişelenmeden, kendi kişisel bilgilerinizi vermeden veya dosya boyutu sınırlarıyla sınırlamadan kolayca bir bağlantı oluşturabilir ve bunu herkesle paylaşabilirsiniz. Ayrıca yakınınızdaki kişilerle anonim olarak dosya paylaşabilir veya eşler arası teknolojiyle gerçekten büyük boyutlu dosyaları daha hızlı paylaşabilirsiniz.

Çoğu büyük dosya gönderme sitesi, dosyanızı bir sunucuya tam olarak yüklemenizi gerektirir. Ardından, bir URL oluşturur ve birisi bu URL’ye sahip dosyaları indirebilir. Büyük dosyalar için bu, çok zaman kaybıdır.

Fastest Fish, eşler arası dosya paylaşım teknolojisini kullanır, böylece yükleme ve indirme aynı anda yapılır. 

Eşler arası (Peer to peer) araçlar, genellikle yüksek veya hiç olmayan dosya boyutu limitleri nedeniyle büyük dosyaların gönderilmesi için çok yararlı olabilir. Bunun nedeni, bu araçların bir aracı sunucu gerektirmemesidir. Dezavantajı, bu araçların çoğunun, her iki tarafın da aynı anda çevrimiçi olmasını gerektirmesidir.

Fastest Fish birkaç şey gerektirir. İdeal olarak Google Chrome'u kullanmanız gerekiyor ve hem gönderenin hem de alıcının aynı anda çevrimiçi olması gerekiyor.

Instant.io, Fastest Fish ve diğer dosya gönderme sitelerinin en iyi özelliklerini tek bir uygulamada birleştirir. Bu uygulama, özel bir torrent yapımcısıdır ve kendi dosyalarınızla bir torrent oluşturmanıza izin veriyor.

Dosyaları Instant.io'ya ekledikten sonra, torrent dosyasını veya torrent URL'sini, indirmesi gereken biriyle paylaşın. URL'yi Instant.io'ya koyabilir ve hemen indirmeye başlayabilirler. Yine, Chrome'u kullanmanız gerekecek ve tüm yükleyicilerin ve indiricilerin aynı anda çevrimiçi olması gerekecek.

Instant.io, büyük dosyaları paylaşmak için mükemmeldir ve torrentlerin yasal kullanımları için mükemmel bir örnektir.

Pixeldrain, özelliklerinden tam olarak yararlanırsanız en fazla dosya depolama alanını sunar. Toplamda, teorik olarak ücretsiz olarak 100 Terabaytlık depolama alanı elde edebilirsiniz ve bunları indirmeleri için herkesle paylaşabilirsiniz.

Pixeldrain, 10 GB'a kadar dosya yüklemenizi sağlar. Bu, tek bir dosyadaki boyut sınırıdır. Ancak bu sınırda daha fazla dosya yüklemeye devam edebilir ve onu paylaşmak için bir "liste" haline getirebilirsiniz. Liste, bir klasör veya koleksiyon için farklı bir addan başka bir şey değildir. Bir listenin maksimum sınırı 10.000'dir, yani teorik olarak bir seferde 10x10.000 gigabayt paylaşabilirsiniz.

Ancak Pixeldrain'in bu dosyaları ne kadar süreyle sakladığının farkında olmanız gerekir.

Yükleme tarihinden itibaren 100 gün dosyalar silinmez. Ve birisi dosyayı görüntülemek veya indirmek için dosyanın URL'sini her ziyaret ettiğinde, 100 gün daha saklanacaktır. Bu bağlantı internette varsa, yüklenen bir dosya asla silinmeyebilir, bu nedenle Pixeldrain'de ne paylaştığınıza dikkat edin.

Pixeldrain, hesap olmadan dosya aktarabileceğiniz, kayıt gerektirmeyen kullanışlı web sitelerinden biridir. Ancak, kaydolursanız, dosyalarınıza her yerden kolayca erişebilir ve onları takip edebilirsiniz.

Son olarak Pixeldrain, Pastebin gibi basit bir metin paylaşım aracına da sahiptir. Metni kopyalayıp yapıştırın ve yeni oluşturulan URL'yi paylaşın.

4. Terashare

TeraShare, eşler arası (P2P) BitTorrent dosya paylaşımının ve sunucu tabanlı bulut dosya paylaşımının en iyi kısımlarını birleştiren yeni bir programdır. Ayrıca dosya boyutunda da herhangi bir sınırlama yoktur.

TeraShare programını bilgisayarınıza indirip çalıştırıyorsunuz. Benzersiz bir bağlantı oluşturan, paylaşılacak bir dosya ekleyin. Bu bağlantıyı, daha sonra dosyayı indirmeye başlayabilecek arkadaşlarınızla paylaşın.

Bu P2P paylaşımı olduğundan, yükleme ve indirme hemen başlar. Aslında, arkadaşlarınız da dosyanın parçalarını birbirlerinin bilgisayarlarından indirecek ve böylece hızı artıracaktır. Tabii ki, bu indirme sırasında bilgisayarınızın açık olmasını gerektirir.

"Hibrit teknoloji" kısmına TeraShare'in kendi sunucuları yardımcı olur. 10 GB'tan küçük dosyalar TeraShare sunucularına yüklenir, böylece alıcılar bilgisayarınız müsait olmadığında bile indirebilir.

TeraShare'in birleşik etkisi, büyük dosyaları sık sık kendi aralarında paylaşması gereken herhangi bir grup için mükemmeldir.

Mükemmel bir ücretsiz sürümü olan başka bir büyük dosya gönderme aracı, FileTransfer.io. Boyutu 6 GB'a kadar olan büyük dosyaları gönderir, ancak maksimum depolama alanı 100 GB'dir. Dosyalar 21 güne kadar sunucuda kalabilir ve 50 defa indirilebilir.

Hizmetin ücretli sürümü, depolama alanını maksimum 25 GB ve 100 GB dosya boyutuyla 1000 GB'a çıkarır. Ayrıca bir para kazanma programı vardır ve para kazanmak için dosyalara bir ödeme duvarı koymanıza izin verir.

Send Anywhere, büyük dosyaları birden çok yolla paylaşmanıza olanak tanır. Alıcıya, dosyayı indirmek için Send Anywhere istemcilerine koyabilecekleri rastgele oluşturulmuş bir anahtar verebileceğiniz bir aktarım anahtarı yöntemine sahiptir. Bu yöntemi kullanarak gönderirken dosya boyutunda da bir sınırlama yoktur.

Ücretli sürümü, sınırsız bağlantı depolaması ve bağlantı yönetimi özellikleri ile 1 TB'lık bulut depolama alanı sunar. Ayrıca, birden fazla kişiyle paylaşılabilen paylaşılabilir bir bağlantı oluşturabilirsiniz, ancak bunun maksimum 10 GB sınırı vardır. İlginç bir şekilde, uygulamanın Windows'ta sağ tıklama menüsünden dosyaları göndermek için kolayca bir bağlam menüsü girişi eklemesine izin verebilirsiniz.

7. Filemail: Telefondan dosya gönder

Adından da anlaşılacağı gibi, Filemail büyük dosyaları göndermek için mail istemcisi gibi bir arayüz kullanır. Alıcı, dosyayı indirmek için bir bağlantı içeren bir mail alacaktır. Bir hesaba kaydolmanıza gerek kalmadan 5 GB boyutuna kadar dosya gönderebilirsiniz ve dosya 7 gün boyunca sunucuda kalır.

Bu sadece ücretsiz sürümü için geçerlidir. Ücretli sürüm, dosya sınırı kısıtlamasını tamamen kaldırır ve dosyaları depolamak için 1 TB alan sağlar. Sınırsız dosya gönderebilirsiniz ve dosyalar sonsuza kadar saklanacak şekilde yapılandırılabilir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

  • avatar
    ahmet

    Yazınızı google da arama yaparken gördüm. Artık Firefox Send yok. Siteyi kapattılar. Önerim SendGB sitesidir. 5 gb’a kadar ücretsiz dosya gönderiliyor. Dosyalar 1 yıl saklanıyor. Doğrulama kodu veya üyelik istemiyor. Yazınızda bunu ekleyebilirsiniz.

    Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın