Ogznet.com
Sizi başka diyarlara götürecek 7 tren yolculuğu videosu! Paylaş:
Photo by Balazs Busznyak on Unsplash

Sizi başka diyarlara götürecek 7 tren yolculuğu videosu!

Etrafınızdaki manzara değişimini izlerken yolculuk etmek kadar dinlendirici daha iyi bir şey yoktur. Buna ulaşamıyorsanız YouTube imdadınıza yetişiyor! Aşağıdaki videolar, dünyanın en güzel yerlerinden bazılarını geçerken gerçek zamanlı tren gezilerini gösteriyor. Norveç kırsalından, İsviçre dağlarına ve İngiliz kırsallarına kadar.

Bu videoların en iyi yanı ne kadar rahatlatıcı olduklarıdır. Manzara yavaş yavaş zihninizi bir tren yolculuğunun içine alır.

Golden Pass Rotası (İsviçre)

Gitar, İsviçre'deki bu çarpıcı tren yolculuğuna müzik sesi ekler. Golden Pass rotası, ağaçlar sonbahar renklerine dönüştüğünde gezginleri Alpler boyunca bir yolculuğa çıkarır. Nehir, evler ve atmosferik bir sis, zengin ambiyansa katkıda bulunur. Dağlar, vadi manzaralarını açığa çıkarmak için açıldıkça, tren penceresi pastoral rüyalardan geçer.

 

Bernina Geçidi (İsviçre ve İtalya)

İsviçre ve İtalya arasındaki Bernina Geçidi'nin bu videosu Alp dağlarını daha kapsamlı gösteriyor, ancak bu sefer motorun önündeki kondüktörün görüşüne bakılıyor. Karla kaplı dağlar ve parıldayan kristal mavi göller trenin görüşüne girip çıkıyor.

 

Gloucestershire (Birleşik Krallık)

Gloucestershire Warwickshire Demiryolu treninin penceresinden rahatça bak ve bak. Ötesi bir kurabiye kalıbının tepesindeki resme benziyor ve yukarıdaki pamuk topu bulutları canlandırıyor. Tarlalar, küçük evler ve kilise kulelerinin hepsi bir görünüm kazanır ve film müziği sadece sallanan ritimleriyle tekrar tekrar dönen tren tekerlekleridir.

 

Oslo - Bergen (Norveç)

Saf kış harikalar diyarı büyüsü için Bergen Demiryolu hattı vazgeçilmez. Göl kenarındaki yeşilliklerden karla kaplı sükunete ve tekrar geriye doğru hareket eder. Buradaki görüntü, trenin önüdür ve film müziği, sadece diğer yolcular ve tren sesinin mırıldanması ve gerçekliğe katkıda bulunan sesler. En iyisi, tren yolculuğu yedi saatin üzerindedir.

 

Toyosu - Shimbashi (Tokyo)

Eğer yükselen silüetlerin ve Asya'nın modern mimarisinin hayranıysanız, Toyosu'dan Shimbashi'ye giden bu gezi hayal gücünüzü yakalayacak. Bu Yurikamome treni fütüristik beyaz tren istasyonlarına çekilirken sahil kenarındaki bloklu gökdelenler görünmez. Banliyö gerçekçiliğine ek olarak, trenin içine ve dışına doğru eğilen ve bazı insanları izlemeyi sağlayan yolcular var.

 

Bar Limanı - Bijelo Polje (Karadağ)

Karadağ'ın kırsalında dolaşan bu videoda birden fazla tünel dağların içinden geçer ve sokak lambaları yanıp sönerken gökyüzü koyulaşır.

 

Royal Gorge Rotası (Colorado)

Royal Gorge Rotası'ndan geçen bu gezi Colorado'nun coğrafyasını en görkemli haliyle gösteriyor. Çalkantılı Arkansas Nehri'nin yanından geçen bu parkurlar, kayalık Büyük Kanyon'a giriyor. Tren yolda dar bazı toprak alanlardan geçiyor. Ve yukarıda, mükemmel mavi gökyüzünde gök bulutları kartpostal görünümüne katkıda bulunur.

 

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz