Ogznet.com
Image by Freepik

Tercüme Bürosu

Tercüme büroları arasından sıyrılarak bu sektöre adını yazdıran firmamız, en iyi tercüme bürosu olmakla beraber adeta diğer bürolara önderlik etmektedir. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Müşterilerden aldığımız geri dönüşler sayesinde her daim kendimizi geliştirerek, profesyonelliğimize profesyonellik katmaktayız. Firmamızda sizlere hizmet sunmak için çalışanlar arkadaşlarımız, uzman oldukları konularda işler yapmaktadır. Her tercüman arkadaşımız en iyi bildiği dilde ve en iyi olduğu dalda işleri alarak, hizmetlerini en kısa sürede tamamlamaktadır. Bu sayede yapılan her iş, o işte uzman olan kişinin elinden çıktığından ötürü hem daha profesyonel olmaktadır hem de teslim tarihinde tamamlanmış olmaktadır.

Yaptığımız tercüme işini açıklamak gerekirse, yazılı veya görsel metinlerin var olan dilinden hedef dile çevrilmesi olarak tanımlayabiliriz. Firmamız hem kişisel hem de kurumsal işler yapmaktadır. Birçok kurum bünyesinde tercüman bulundurmamaktadır. Tercüme işlerine vakit ayırarak zaman kaybetmek istemezler. Kimi firma ise bünyesinde tercüman bulundurur lakin her dile çeviri yapabilecek bir tercüman bulundurmak zordur. Bu tarz firmalar çeviri işlerini yaptırmak için tercüme bürosu olarak bizlere başvururlar. Bizlerde görsel veya yazılı olarak bizlere sundukları metni istedikleri dile, profesyonel olarak çeviririz.

Tercüme Büroları Hangi İşlerin Çevirisini Yapar?

Tercüme büroları akademik, ticari yahut eğitim hakkında birçok tercüme işi yapmaktadır. Tercüme hizmeti sunan firmalar birçok sektör için büyük önem arz etmektedir. Firmamız tıbbi çeviriler de dahil olmak üzere hukuk, teknik, web site, yazılım, uygulama, akademik ve patent çeviri hizmeti sunmaktadır. Tıbbi çeviriler medikal çeviriler olarak da anılmaktadır. İlaç prospektüslerinin, medikal kitapların, tıbbi araştırmaların ve katalogların, medikal ekipmanların kullanım kılavuzlarının çevirileri bu kısma girmektedir. Hukuk tercümeleri hukuki konuları kapsamaktadır. Vekaletlerin, mahkeme raporlarının, sözleşmelerin, kanunların ve bilirkişi raporlarının tercüme işleri hukuk tercümeleri olarak geçmektedir.

Teknik çeviri işleri ise kullanıcı kılavuzlarının, şartnamelerin, yönergelerin, katalogların ve kalite belgelerinin çeviri işlemlerini kapsamaktadır. Teknik çevirilerin konuları genellikle telekomünikasyon, bilgi teknolojisi, inşaat ve mühendislik alanları, enerji, otomotiv, uzay teknolojileri, üretim ve savunma sanayisidir. Uygulama ve web site çevirileri ise en sık çeviri yaptırılan içerikler arasındadır. Bu işler bir uygulamanın yahut bir web sitenin başka ülkelerde de kullanılabilmesi için yapılmaktadır. Yazılım metinlerinin, program kodlarının ve kaynak kodların çeviri işlemleri ise yazılım tercümesi olarak geçmektedir. Patent tercümeleri ise bir ürünün yahut bir buluşun başka ülkelerde kullanılabilmesi ve satışa çıkabilmesi için yapılan patent çevirileridir. Akademik tercümeler ise bir bildirinin sunumun yahut makalenin çeviri işlemine denmektedir. Bu tarz işler sık olarak istenmekle beraber genellikle kurumlara nazaran kişiler tarafından istenmektedir.

Tercüme İşlerinde Noter Onayı Nedir?

Devlet kurumlarına veya resmi kaynaklara tercüme hizmeti yapıldığında noter onayı gerekmektedir. Firmamızda bu tarz işlerin tercümesi yapıldıktan sonra, noter tarafından onay alınmaktadır. Bu işleme noter onaylı tercüme yahut noter onaylı çeviri denmektedir. Yapılan tercüme işleminin noter onayından geçmesi için, tercümeyi yapan kişinin yeminli tercüman olması gerekmektedir. Yeminli tercüman olmak için yeminli tercüman belgesine sahip olmak gerekir. Ayrıca yeminli çevirmenlerin, resmi evrak çevirilerini yapmaya yetkileri de vardır. Bu tercümanların yaptıkları çeviriler noter onayından geçmektedir.

Firmamız bünyesinde uzman tercümanları ve yeminli tercümanları barındırmaktadır. Noter onaylı işlerde, firmamızda çalışan yeminli tercüman arkadaşlarımız çeviri işlerini bitirdikten sonra, noter onayını almak için notere giderler. Bu sayede tercüme bürosu olarak noter onaylı işleri yapmaktayız. Müşterilerimizin isteklerine önem vererek o işi en iyi şekilde yapabilecek tercüman arkadaşımıza işi teslim ederiz. Sizlerde tercümanlık hizmetimizden yararlanmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu: