Ogznet.com
Image by Lorenzo Fiocco from Pixabay

Kendi Telegram Çıkartmalarınızı Yapın

Telegram kendi çıkartmalarınızı yapmanıza izin veriyor. Telegram çıkartmaları yapmanın en iyi yanı, bir uzman olmanıza veya zor ve uzun bir öğrenme eğrisine ihtiyaç duyulmamasıdır. Sadece bir bota görüntü gönderiyorsunuz, hepsi bu kadar.

Şimdi kendi Telegram çıkartmalarınızı nasıl yapacağınızı açıklayan bu kılavuzu takip edin.

1. Çıkartmalarınızı Tasarlayın

Telegram çıkartmaları oluşturmak için grafik tasarımcısı olmanıza gerek yoktur. En iyi Telegram çıkartmalarından bazıları, fotoğraflardan bir araya getirilmiş komik memes benzeri kreasyonlardır. Temel tasarım becerileriniz bunlar için yeterli olacaktır.

Kendi Telegram çıkartmalarınızı nasıl tasarlayabilirsiniz?

 • Telgraf çıkartmaları, 512 × 512 piksel saydam arka plana sahip PNG görüntüleri olmalıdır.
 • Her çıkartma ayrı bir görüntü dosyası olmalıdır. Bunları tasarlamak ve yüklemek mobil cihazlara göre bilgisayarda daha kolaydır, bu nedenle Mac için Telegram, Windows için Telegram veya Telegram Web'i kullanmak daha iyi olacaktır.
 • Çıkartma paketinizin simgesi isteğe bağlıdır. Bir tane istiyorsanız, şeffaf bir katmanla 100 × 100 PNG resim tasarlayın.

Çıkartmalarınızı oluşturmak için film alıntıları gibi şeyleri kullanmanın bir telif hakkı ihlali olacağını aklınızda tutun. Telif hakkı sahibi şikayet ederse çıkartma paketiniz Telegram'dan çıkarılacaktır. Bununla birlikte, tasarımlarınızı yüklediğinizde herhangi bir telif hakkı kontrolü yok gibi görünüyor.

Ortalama Telegram çıkartma paketi 10 ila 20 çıkartma içerir, ancak belli bir yükleme sınırı yoktur. Bazı paketlerde 100'den fazla çıkartma vardır ve yayınladıktan sonra bile yenilerini eklemeye devam edebilirsiniz.

Sadece kendi çıkartmalarınızı tasarlamak için bir Photoshop aboneliği almayı düşünüyorsanız, Adobe yazılımına ücretsiz bir alternatif olan GIMP resim editörünü kullanabilirsiniz.

2. Telegram Sticker Botunu Bulun

Kendi Telegram etiketlerinizi yapmaya hazırsanız, Telegram çıkartma botunu açın. Bunu, bu bağlantıdan veya Telegram'ı açıp arama alanına "stickers" yazarak yapabilirsiniz. Sohbeti tıklayın, kullanabileceğiniz komutların listesini göreceksiniz:

 • /newpack yeni bir Telegram çıkartma paketi oluşturmak için
 • /addsticker mevcut bir pakete etiket eklemek için
 • /delsticker paketinden çıkartma kaldırmak için
 • /ordersticker etiketleri bir pakette yeniden sıralamak için
 • /stats belirli bir çıkartma için kullanım istatistiklerini alma
 • /top paketinizdeki en iyi çıkartmaları görmek için
 • /packstats etiket paketi kullanım istatistiklerini almak için
 • /packtop en iyi çıkartma paketlerinizi görmek için
 • /cancel kullandığınız komutu iptal etmek için

Sohbeti açmak için Başlat'ı tıklayın ve çıkartma paketinizi ayarlamaya başlayın.

3. Telegram Çıkartmalarınızı Yükleyin

Telegram etiket botu, tasarımlarınızı yüklemenizi ve yayınlamanızı kolaylaştırır. Yapmanız gerekenler:

 1. /newpack komutunu yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Çıkartma botu paketinizin adını soracaktır. Adı yazın ve gönderin.
 3. Şimdi ilk çıkartmanızı yüklemek için Dosya simgesini tıklayın. Fotoğraf olarak değil dosya olarak yüklemeniz önemlidir. Kamera simgesini kullanırsanız, bot görüntüyü reddeder.
 4. Bot, çıkartmanıza bir emoji atamanızı isteyecektir. Bu çıkartmayla en iyi eşleşen bir emoji seçin ve göndermek için Enter tuşuna basın. Birkaç tane atayabilirsiniz, ancak Telegram etiket başına ikiden fazla emoji önermez.
 5. Eklemek istediğiniz her Telegram etiketi için 3-4. Adımları tekrarlayın.
 6. İşiniz bittiğinde, /publish komutunu yazın ve gönderin.
 7. Çıkartma paketinize bir simge eklemek istiyorsanız, tıpkı resimlerin geri kalanını yüklediğiniz gibi yükleyin ve bota gönderin. Bir simgeniz yoksa, /skip komutunu gönderin, ilk çıkartmanız bu paket için bir simge haline gelecektir.
 8. Son olarak, bota, çıkartma paketinizin URL'sinde kullanılması için kısa bir ad gönderin.

Nasıl göründüğünü görmek için Telegram çıkartma paketinizin bağlantısını tıklayın. 10'dan fazla çıkartmanız varsa, bunlar arasında gezinebilirsiniz.

Telegram Etiketlerinizi Gönderin

Telegram'ın bir çıkartma mağazası veya insanların mevcut tüm çıkartmalara göz atması için başka bir yol yoktur. Bu, siz ve arkadaşlarınız yaptığınız çıkartmaları göndermeye başlayana kadar paketinizin görülmeyeceği anlamına gelir.

Paketinizin URL'sini tıkladığınızda, Telegram etiketlerinizi paylaşmaya başlamanın iki yolu görürsünüz.

 • Paylaş (Share): Bu, bağlantıyı paketinize seçtiğiniz bir Telegram kişisine veya grubuna iletir.
 • Çıkartma Ekle (Add Stickers): Bu, paketi koleksiyonunuza ekler, böylece Telegram kişilerinize ayrı ayrı çıkartmalar gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınız daha sonra gönderdiğiniz etikete dokunarak paketi görebilir ve ekleyebilir. Bu şekilde çıkartmalar yayılır.
Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar (1)

 • avatar

  you are sharing such a nice and amazing ideas this will helps a lot of peoples . thank you for sharing this post.

Yorum Yaz