Ogznet.com
Web

HTML kodlama öğrenmeye başlamak için en iyi 8 site

30 Kasım 2022 ogz 1163 0
Okunma süresi: 4 dk, 17 sn
HTML kodlama öğrenmeye başlamak için en iyi 8 site

Kendi web sitelerinizi ve uygulamalarınızı kodlamak için HTML öğrenmek ister misiniz? HTML ve CSS öğrenmek için bu web sitelerindeki örnekleri ve kaynak kodlarını kullanabilirsiniz.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Web site geliştirmeyi öğrenirken öğrenilecek ilk şey HTML ile kodlamanın nasıl yapılacağıdır. Daha da önemlisi, en yeni teknikleri kullanarak HTML5'te kod yazabilmektir.

  Bir web sitesinde gördüğünüz her şey HTML ve CSS ile oluşturulmuştur (ve JavaScript'ler). Öğrenilecek çok şey var, bu yüzden başlamak için en iyi kaynaklar hangileridir?

  Sizin için kodlamanın en etkili yollarını gösterebilecek iyi tasarlanmış HTML kodlama örnekleri ve öğreticiler sunan bazı harika web siteleri vardır.

  İşte, iyi HTML kodu örnekleri sunan ve iyi bir HTML uzmanı olmanıza yardımcı olacak sekiz site.

  HTML Dog, öğretici, teknik, referans ve HTML kodu örnekleri sunmaktadır. Ayrıca, bir web geliştiricisiyseniz ek olarak CSS ve JavaScript de sunarlar. HTML Dog HTML5 kullanır, böylece güncel bilgiler elde edersiniz.

  HTML örnekleri, her biri için gösterim içeren her türlü sözdizimini kapsar.

  Öğelerden herhangi birine tıklamak etkileşimli bir kodlama sayfası açar. HTML Dog, kendi HTML kodunuza kopyalayıp yapıştırabileceğiniz kod kutularında örnekler sunar. Öğrenmeyi ve çalışmayı birleştirmek için iyi bir yoldur.

  Örnek kodun canlı HTML çıktısını sağdaki bölmede görebilirsiniz. Her türlü kodla oynamak için temiz bir sanal alan.

  W3Schools, PHP'den JavaScript'e kadar kodlama örnekleriyle web geliştiriciler için en iyi kaynak olarak kabul edilir. Temel HTML kodlama örneklerine sahip bir bölüm de bulacaksınız.

  HTML Dog gibi, kodlamayı denemek için bir bölünmüş ekran aracı var. Her derste öğrendiğiniz HTML'yi test edebilir ve farklı kod parçalarıyla denemeler yapabilirsiniz. HTML'nizi kodlayın, Çalıştır'ı tıklayın; kodun gerçek bir HTML sayfasında nasıl görüneceğini göreceksiniz.

  Mozilla Geliştirici Ağı (MDN) web geliştiricileri için belgelere sahiptir. Denemek için kapsamlı bir HTML öğreticileri ve kod örnekleri listesi var. Örneklerin çoğu öğreticilerine yerleştirilmiştir, bu yüzden birçok öğrenme fırsatı verecektir.

  MDN, ayrıntılarıyla geliştiriciler tarafından büyük saygı görmektedir. Bölümleri birbirine bağlandığından çalışan web geliştirmeyi ayrıntılı olarak ele alırlar. CSS veya JavaScript kodlamaya başladığınızda her şeyin yolunda gitmesi için geçerli bilgileri öğreneceksiniz.

  Sayfa çok fazla yazılı bilgi ile ilk başta biraz göz korkutucu olabilir. Ancak bölümler çok kapsamlı. Bu, kendinizi geliştirdikçe harika bir kaynaktır.

  freeCodeCamp, çevrimiçi kursları ve kodlayıcılara yönelik eğitim kılavuzlarıyla bilinir. HTML örnekleri için de harika bir bölümü var. Öğretici, başlıklar gibi başlangıç öğelerinden semantik işaretleme gibi gelişmiş kavramlara kadar kod örneklerini kapsamaktadır.

  Her bölüm HTML öğelerine sahiptir, böylece öğeyi çalışırken görebilirsiniz. Kodlamayı öğrendikçe geri dönüp bakmak için harika bir kaynak.

  HTML, tüm web sayfalarının temelidir. Bir sayfanın yapısını, CSS ise tarzını tanımlar. HTML ve CSS, ilk web sayfanızı oluşturmak için bilmeniz gereken her şeyin başlangıcıdır! Her ikisini de öğrenin ve muhteşem web siteleri oluşturmaya başlayın. Bu yüzden programlamayı öğrenmek için en tanınmış web sitelerinden biri Codecademy'dir.

  Kurs yaklaşık dokuz saatlik içeriktir ve HTML dilinin çoğunu kapsar. Dört bölüm ayrıntılı olarak ele alınmaktadır: elemanlar, tablolar, formlar ve anlamsal HTML.

  Parkur çalışma alanı oldukça gelişmiştir ve size deneme-yanılma esnekliği sağlar. Ayrıca, tam bir tarayıcı penceresinde web sitenizin nasıl göründüğünü görmek için tam ekrana da geçirebilirsiniz.

  Bu kursla ilgili güzel bir şey, sayfalarınızı biçimlendirmek için CSS kullanma hakkında bilgi içermesidir. HTML ve CSS web uygulamaları oluşturmak için el ele çalıştığı için bu faydalıdır.

  HTML.com, her şeyiyle HTML'ye odaklanmış bir web sitesidir. Siteyi açtığınızda, dili sıfırdan öğrenmeye yönelik bir başlangıç kılavuzu göreceksiniz.

  HTML.com'un çeşitli konular için birçok öğreticisi vardır. HTML belge yapısı, HTML'deki bağlantıları kullanma ve resimlerle çalışma gibi öğreticiler. HTML öğelerinin alfabetik bir listesini de bulacaksınız.

  BitDegree etkileşimli kod öğrenmeye odaklanır, bu yüzden bir HTML kılavuzu olarak çok iyidir. Her HTML öğesinde kılavuzları okuyabilirsiniz. Her kılavuz, öğenin ne yaptığını açıklar ve onu kullanarak bir kod parçası gösterir.

  Her kod parçası denemek için kendi sanal alanlarında açılabilir. HTML öğeleri için bir sözlük! Burada her şeyin ne yaptığını hızlıca referans alarak deneme yaparak bolca zaman harcayabilirsiniz.

  Bu HTML eğitimi, basit genel bakış ve pratik örnekleriyle birlikte HTML'yi yeterince ayrıntılı olarak anlaması gereken web Tasarımcılar ve Geliştiriciler için tasarlanmıştır. Bu eğitici, HTML ile başlamak için kendinizi daha yüksek uzmanlık düzeyine götürebileceğiniz yeterli içerik sağlayacaktır.

  Tutorials Point, bir HTML kaynağıdır. Kodlama örnekleri için HTML öğelerinde gezinmek ve bunları belirlemek kolaydır. Bu örneklerin geri kalanına benzer şekilde, kod yazarken yer imi koymak ve hazır bulundurmak iyi bir seçimdir.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.


  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz