Ogznet.com
Yurtdışı Seyahatleriniz için En İyi Çeviri Uygulamaları Paylaş:
Image by scartmyart from Pixabay

Yurtdışı Seyahatleriniz için En İyi Çeviri Uygulamaları

Yabancı diliniz yok mu? Gezi rotanız sizi nereye götürürse götürsün yerel dili okumanıza, konuşmanıza ve anlamanıza yardımcı olabilecek bu kullanışlı çeviri uygulamalarını kullanırken aslında bilmenize de gerek yok. Ses, metin ve kamera çevirisi ile bu uygulamalar dil engellerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve hatta bazıları internet erişiminiz olmadığında çevrimdışı çalışır. Yurtdışına seyahat ederken stressiz, keyifli bir deneyim için yemek sipariş edebilir, taksi çağırabilir ve telefonunuza dokunarak yerel halkla iletişim kurabilirsiniz.

Bu yazının içeriği: Kapat

Her yolcunun yurtdışı seyahatinde, telefonunda mutlaka olması gereken en iyi çeviri uygulamalarının bir listesini göstereceğiz, yolculuğunuzu planlarken bunlardan istediğiniz bir kaçını indirebilirsiniz. Çeviri uygulamasını indirdikten sonra, dil çeviri tercihlerinize ve seyahat tarzınıza göre en iyisini seçmek için her birini deneyin.

1. iTranslator

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

iTranslate Voice, sesten sese çeviri teknolojisini kullanan profesyonel bir çeviri uygulamasıdır. Sadece kelimeyi yazmanız veya söylemeniz gerekecek ve uygulama listedeki yabancı dilde söyleyecektir.

iOS ve Android uygulamalarının adları aynı olup farklı yapımcılara aittirler, ancak temelde aynı işlevi yaparlar.

iTranslator Android uygulaması, özel veya iş seyahatleriniz veya eğitiminiz sırasında çeviriye ihtiyacınız olduğunda çeviri için 90'dan fazla dil desteklemektedir.

iOS iTranslate Voice uygulaması 40'ı aşkın dil desteği sunar. iTranslate Voice, 40'ı aşkın dilde sorunsuz bir sesli çeviri deneyimini garanti eder. 250'nin üzerinde önceden tanımlı ifade içeren yeni Konuşma Kılavuzu, her durumda yardımcı olacak biçimde tasarlanmıştır. Deşifre Metinleri özelliği, konuşmanızı saniyeler içinde dışa aktarmanıza veya paylaşmanıza olanak sağlar.

2. Google Translate

Google Çeviri

Bu uygulama, bir kelime veya cümle yazarak 108 dilde çevirmenize olanak tanır ve 59 dilde çevrimdışı destek sunar. 95 dilde el yazısını (yazmak yerine metin veya karakter çizerek) kullanabilirsiniz. 95 dilde kamera çevirisi için, örneğin bir menünün anında çevirisi için kameranızı doğrultabilirsiniz.

İki yönlü anında konuşma çevirisi 43 dilde mevcuttur. Google Translate'in kullanımı da basittir; üst kısımda tıklayarak çizebilir, fotoğraf çekebilir, konuşabilir veya yazı yazabilirsiniz.

3. TripLingo

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

TripLingo, yerel halktan biri gibi konuşmanıza yardımcı olacak ve dünya çapında 100'den fazla ülkede kültürel normlar konusunda size ipucu verecektir. İlk olarak, bir hedef seçin ve istediğiniz yer için paketi indirin. Uygulama daha sonra size anında bir ses tercümanı (42 dilde mevcuttur), 10.000 kelimelik bir çevrimdışı sözlük ve güvenlik yönergelerini, bir bahşiş hesaplayıcısını ve bir dizi önemli argo ifadesini içeren bir veritabanı ile seyahat ettiğiniz her yere uyum sağlamanıza yardımcı olur.

4. SayHi

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 

SayHi'yi kullandığınızda yazmaya gerek yoktur. Sadece cihazınıza konuşun, uygulama çevirecek ve ardından karşınızdaki kişi tarafından görülebilecek ve duyulacak bir mesajı yazacaktır. SayHi'nin kapsadığı 90 dil ve lehçe vardır ve hatta çevrilen sesinizin ifade edileceği hızı seçmenize izin verir.

Uygulama, sesinizi kaydetmenize olanak tanır ve ardından onu seçtiğiniz dile çevirir. Tercümenizi bir kadın veya bir erkeğin sesiyle çalabilir ve hızı beğeninize göre ayarlayabilirsiniz. Gürültülü bir ortamdaysanız, mikrofona konuşmak yerine uygulamaya yazabilirsiniz. Uygulama yalnızca internete Wi-Fi üzerinden bağlandığınızda veya en az 3G veri bağlantınız olduğunda kullanılabilir.

5. Waygo

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
Waygo - Çince, Japonca ve Korece Çevirmen

Yurtdışı seyahatiniz uzak doğu Asya'yı kapsıyorsa, kesinlikle Waygo'yu indirmek isteyeceksiniz. Telefonunuzun kamerasını Çince, Kantonca, Japonca, Kanji ve Korece menülerin veya tabelaların üzerine getirdiğinizde, uygulama bu kelimelerin anında İngilizce çevirilerini sağlar. Waygo, metin çevirilerine ek olarak, doğru telaffuz konusunda size yardımcı olacak anında sesli çeviriler de sağlar. Hepsinden iyisi, bu uygulamanın çeviri işlevlerini kullanmak için internet bağlantısı gerekmez.

6. Naver Papago

 

Asya dillerinde uzmanlaşan Papago, İngilizce ve Korece, Japonca, Çince (basitleştirilmiş / geleneksel), Endonezce, Vietnamca ve Tayca, Rusça, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca arasında çeviri yapmaktadır. Çeviriler metin ve ses biçiminde mevcuttur ve ayrıca iki kişinin aynı anda konuşabildiği ve uygulamanın ilgili dilleri otomatik olarak çevirmesini sağlayan bir konuşma da yapabilirsiniz. Fotoğraf çevirisi, el yazısı çevirisi ve çevrimdışı çeviri mevcuttur. Bir sözlük / konuşma kılavuzu da var. Türkçe'ye çeviri desteği yoktur.

7. Microsoft Translator

Microsoft Translator

Microsoft Çevirmen 70’ı aşkın dilde çeviri yapan bedava bir uygulamadır. Yazıları, sohbetleri, sesleri ve resimleri tercüme eder. Dahası, yolculuğa çıkmadan önce çevrimdışı çeviriler için dilleri indirebilirsiniz.

Uygulama, cihazlarınızı bağladığınız anda farklı dillerde 100 kadar kişi ile konuşabileceğiniz çok kişili konuşma çevirisi özelliği ile iş seyahatinde olanlar için idealdir. Çevrimdışı çeviri için dil paketleri mevcuttur. Çeviri kılavuzları ve telaffuz yardımı ile yalnızca ses işlevine güvenmek yerine, çevirmekte olduğunuz bazı ifadeleri nasıl doğru şekilde söyleyeceğinizi de öğrenebilirsiniz.

8. TextGrabber

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
TextGrabber

Başka bir dili konuşan birini dinlemek yeterince göz korkutucu olabilir, ancak diğer dillerdeki menüleri, sokak işaretlerini ve elektronik kılavuzları okumak genellikle kolaydır. TextGrabber, telefonunuzun kamerasını önünüzdeki anlaşılmaz metne doğrultmanıza ve bunu anında seçtiğiniz bir dile çevirmenize olanak tanır.

Bir kamerayı basılı metnin üzerine getirdiğinizde, TextGrabber anında bilgi yakalar ve internete bağlanmadan tanır. Benzersiz bir gerçek zamanlı tanıma modu, yalnızca belgelerden değil, herhangi bir yüzeyden 60+ dilde bilgi ayıklar.

9. Speak & Translate

 • iOS
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
Konuş ve Çevir - Çevirmen

Bir çeviri uygulaması için ödeme yapmak istiyorsanız ve daha az yaygın olan dilleri çevirmekle ilgileniyorsanız, yazılı metinlerde 117 dile ve ses için 54 dile çeviri yapan Speak and Translate'i düşünün. iCloud ile sorunsuz bir şekilde bütünleşerek çeviri geçmişinizi tüm Apple aygıtlarınız arasında senkronize etmenize tanır. Ayrıca ses hızını değiştirebilir ve çevirilerinizi okutmak istediğiniz cinsiyeti seçebilirsiniz.

Speak & Translate, dünyanın herhangi bir köşesinde etkin bir biçimde iletişim kurmanıza olanak sağlayan bir ses ve metin çevirmenidir.

10. Pleco Chinese Dictionary

 • iOS · Android
 • Uygulama içi satın alma içeriyor
Pleco Chinese Dictionary

Pleco, mobil Çince öğrenme yazılımı yapma konusunda 17 yıllık deneyime sahip bir şirketten tam ekran el yazısı girişi ve canlı kamera tabanlı karakter aramaları ile entegre bir Çince - İngilizce sözlük / belge okuyucu / bilgi kartı sistemi olan Çince öğrenim uygulamasıdır.

Pleco, hem Mandarin hem de Kanton için bir dil uygulamasıdır. Teknik olarak bir çeviri aracı olmasa da (daha çok bir sözlüğe benzer), Pleco hala gezginler için ilgi çekici bir dil aracıdır.

Telefon kameranız aracılığıyla işaretlere, menülere ve diğer metinlere bakmak için optik kamera tanıma (OCR) özelliğini kullanabilir veya ekrana karakterleri yazabilirsiniz. Yararlı bir şekilde, uygulama yazım hatalarına toleranslıdır: Çince karakterler için otomatik düzeltme olarak düşünün.

Sözlük, Oxford, Longman ve diğer yayıncılardan bilgi alır ve telaffuzu kontrol etmek için sesli tanımlar ve örnek cümleler sağlar. Ayrıca sözlükteki kelimeleri bilgi kartlarına dönüştürebilir ve dil becerilerinizi geliştirmek için önceden hazırlanmış bilgi kartları yükleyebilirsiniz.

Telaffuz yardımı için, uygulama, iki farklı anadili Mandarin konuşmacısı tarafından konuşulan 34.000 Çince kelimenin ses kayıtlarına sahiptir. Kantonca için bir konuşma sentezleyici mevcuttur. Özel sözlükler, belge okuyucular ve vuruş sırası diyagramları gibi şeyler ekleyen çeşitli eklentiler veya paketler de satın alabilirsiniz.

11. Arapça Sözlük ve Çevirmen

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
Arapça Sözlük ve Çevirmen

İngilizce-Arapça konuşanlar ve öğrenciler için İngilizce'den Arapça'ya ve Arapça'dan İngilizce'ye sözlük ve çevirmen uygulamasıdır.

İngilizce biliyorsanız ve Arapça konuşulan ülkelere seyahat ediyorsanız, Arapça Sözlük ve Çevirmen'i indirmeye değer. EVOLLY tarafından oluşturulan uygulamanın farklı bölümleri, İngilizce ve Arapça arasında çeviri dahil olmak üzere bir dizi dil aracı sağlamak için birlikte çalışır.

İşlerin çeviri tarafı, Google, Microsoft, Yandex Translate, Baidu Translate ve diğerleri gibi kaynakları bir araya getirir ve kullanıcıların belirli bir cümleyi nasıl söyleyeceklerine dair farklı önerileri gözden geçirmelerine olanak tanır.

Bu arada Arapça Sözlük, belirli kelimeleri aramanıza ve bunları hızlı erişim için kaydetmenize, bilgi kartları oluşturmanıza ve dil çalışmanızla ilgili notlar almanıza olanak tanır.

Uygulama aynı zamanda eşanlamlılar, zıt anlamlı kelimeler ve diğer ilgili sözcüklerin ayrıntılarını da verir. Premium'a geçerseniz kaldırılabilecek uygulama içi reklamlar vardır.

12. SpanishDict Translator

 • iOS · Android
 • Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
SpanishDict Translator

Bu uygulama İspanyolca-İngilizce sözlükleri ve İspanyolca Günün Sözünü içerir. Bunu kullanışlı bir referans aracı ve çevirmen olarak veya İspanyolca'da yeni kelimeler öğrenmenin eğlenceli bir yolu olarak kullanabilirsiniz.

Uygulama aynı zamanda bir dizi konuyu kapsayan kapsamlı bir dilbilgisi kılavuzu da dahil olmak üzere genel bir eğitim kaynağı olarak da çalışır.

Uygulama, esasen İspanyolca konuşulan ülkelerdeki gezginler için bir İsviçre çakısıdır. Fiyatlandırma modeli ve özellikleri iOS ve Android arasında farklı olsa da, reklamlarla desteklenir ve bir Premium hesap seçeneği de vardır.

Android'de, geliştiricileri desteklemek istiyorsanız reklamları kaldırmak için yılda yalnızca birkaç dolar ödersiniz. Bir iOS cihazınız varsa çok daha fazla ödersiniz, ancak burada, Premium sürüm ayrıca çevrimdışı sınavlar, kısa notlar ve deyimler kitaplarını da içerir.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz