Ogznet.com
Multimedya

En İyi Ücretsiz Ses Yükseltme Programları

02 Şubat 2022 ogz 25507 0
Okunma süresi: 12 dk, 24 sn
En İyi Ücretsiz Ses Yükseltme Programları

İşte Windows için en iyi ücretsiz ses yükseltme programlarının bir listesi. Bu programlar, çeşitli ses/video dosyalarının ses düzeylerini artırmak için kullanılır. Bu ses yükseltime programları, ses dosyasını çok düşük ses seviyesini artırmak için kullanışlıdır.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Bu Windows ses yükseltme programı, Sistem Ses Yükseltici ve Medya Oynatıcılar olmak üzere iki kategoride sınıflandırılır. System Volume Booster yazılımı, tüm sistemin sesini artırabilir, yani müzik çalmak için kullandığınız medya oynatıcılardan bağımsız olarak artırılmış ses elde edersiniz. Oysa Medya Oynatıcılar, yalnızca kendileri tarafından çalınan ses dosyalarının sesini artırabilir.

  Sesi artırmak için bu ücretsiz ses yükseltme programları, Ekolayzır, Ön Amplifikatörler, Ses Denetleyicisi vb. gibi çeşitli araçlar kullanır. Bu araçlar ses seviyesini artırmada iyidir, ancak aynı zamanda ses kalitesini de bozabilirler. Bu nedenle, tiz, bas, ses vb. gibi çeşitli ses parametrelerini tamamen değiştirebileceği ve seste parazit oluşturabileceği için bu araçları, özellikle Ekolayzer'i dikkatli kullanın.

  Bahsedilen bu ses yükselticilerin çoğu, sesi artırma yeteneğine sahip medya oynatıcılardır. Ses/video oynatıcı, filtre, çalma listeleri, ileri/geri atlama kaydırıcısı ve düğmeler vb. gibi birçok ortak medya oynatıcı özelliğine sahiptirler. Bu ortak özelliklerin yanı sıra, bu oynatıcılardan bazıları çok ilginç araçlara sahiptir, yani: VR desteği, 360 derece oynatıcı, çevrimiçi radyo, çevrimiçi video oynatıcı, medya indirici, ses düzenleyiciler vb. gibi.

  Windows ses yükseltme programı ücretsiz

  DFX Audio Enhancer, Windows için ücretsiz bir ses yükseltici yazılımdır. Bu yazılım PC'nin ses seviyelerini % 100'ün üzerine çıkarmanıza yardımcı olur. Bu ses yükseltici program sesi artırmak için bilgisayarın varsayılan ses sürücülerini kullanır. Bu nedenle, herhangi bir ses / video oynatıcısında ses çalabilir ve yine de artırılmış ses seviyeleri elde edebilirsiniz.

  Sesi artırmak için Dynamic Boost, Hyper bas, Ambience, Fidelity, 3D surround vb. gibi çeşitli ayarlar elde edersiniz. Bu ses ayarlarının her birinde ses seviyelerini 1'den 10'a değiştirmek için bir kaydırıcı vardır. Ancak, Hyperbass dışında, kaydırıcıyı diğer ayarlarda 5. seviyenin ötesine taşıyamaz ve 3D surround bu ücretsiz sürümde tamamen devre dışı bırakılmıştır. Bu sınırlamaları aşmak için ücretli sürümünü satın almanız gerekecektir.

  VLC Media Player, Windows için ücretsiz ve açık kaynaklı bir medya oynatıcıdır. Aynı zamanda mevcut en popüler medya oynatıcı parogramlardan biridir. Bu medya oynatıcı, ses performansını etkileyen çeşitli ayarlar sağladığı için ses yükseltici olarak da kullanılabilir.

  Bu yazılım sesi artırmak için geniş iki seçenek sunar.

  İlk seçenekte, fare kaydırma tekerleğini yukarı doğru hareket ettirmeniz yeterlidir. Böylece, ses dosyaları için maksimum ses seviyesinin % 125 ve video dosyaları için % 200'e ulaştığını göreceksiniz. Böylece VLC, ses ve video dosyaları için sırasıyla % 25 ve % 100 ses artışı sağlar.

  İkinci seçenek, Ayarlamalar ve Efektler olarak bilinir. Bu aracı açmak için Araçlar> Efektler ve Filtre'ye gidin. Bu bir açılır pencere açar ve ayar seçenekleri Ses Efektleri penceresinin altında bulunur.

  Equalizer APO, PC'nizdeki sesi artırmak için kullanılabileceğiniz Windows için ücretsiz bir parametrik / grafik ekolayzırdır. Ses perdesi, tiz, bas, ses yükseltme vb. gibi çeşitli ses parametrelerini değiştirmek için kullanılabilir. Genel sistem sesini güçlendirdiği için tüm medya oynatıcılarla çalışır. Bu ücretsiz ses yükseltici programda, sesi değiştirmek için birçok seçenek ve ayar elde edersiniz, bu da bu yazılımı oldukça kapsamlı ve biraz karmaşık hale getirir.

  GOM Media Player, Windows'da sesi artırmak için yaygın olarak kullanılan bir başka ücretsiz medya oynatıcıdır. Bu ses yükseltici ücretsiz programda, çeşitli formatlarda ses ve video oynatabilir ve ardından seslerini artırabilirsiniz. Bu program aynı zamanda filtreler, 3D efektler, ses efektleri, çıkış cihazı ayarları vb. gibi bazı gelişmiş ayarlar sağlar. Bu gelişmiş ayarlara F5 tuşuna basarak veya ekranın sol üst köşesindeki Ayarlar (tercihler) simgesine basarak erişebilirsiniz.

  Bu ses yükseltici temel olarak Sesi artırmak için iki yöntem sunar: Ses ve Kontrol Paneli. Ses Düzeyi'nde, sesi artırmak / azaltmak için bir ses düzeyi kaydırıcısı kullanabilirsiniz. Normal kaydırıcılardan farklı olarak, bu kaydırıcı sesi % 100'ün üzerine % 150 seviyesine kadar çıkarabilir. Ancak % 100 ses seviyesinden sonra ses kalitesi bozulmaya başlar. Ayrıca Kontrol Paneli'ndeki Volume bölümünden de sesi artırabilirsiniz. Burada, frekans kaydırıcılarını ayarlayarak ses frekanslarını -12 ila 12 db arasında değiştirebilirsiniz.

  Clementine Music Player, Windows için ücretsiz ve iyi bilinen bir müzik çalar programıdır. Bu müzik çalar ayrıca sesi artıracak özelliklere sahiptir. Sesi artırmak için Ekolayzır ve Ön amplifikasyon gibi bazı araçları kullanabilirsiniz.

  Bu araçlara erişmek için Araçlar açılır menüsünü açın ve Ekolayzer seçeneğini belirleyin. Kaydırıcılı 10 bantlı bir ekolayzır ve bir Ön amplifikasyon özelliği vardır. Bu ayarların yanı sıra, Ekolayzer penceresi ayrıca aşağıdakiler gibi başka kullanışlı özelliklere de sahiptir: Önayar (önceden tanımlanmış çeşitli ses ayarları içerir), Denge (sol / sağ hoparlörlerin ses çıkışını değiştirmek için kullanılır) ve özel frekansları kaydetme seçeneği.

  VSO Media Player, sesi artırma özelliğine sahip başka bir ücretsiz medya oynatıcıdır. Ses yükseltici, bu medya yürütücünün varsayılan ses denetleyicisi ile tümleşiktir. Seste % 100'e kadar artış sağlar. Bu ses yükseltici yazılımı kolayca herhangi bir ses veya video dosyasını oynatabilir ve seslerini artırabilir.

  Sesi artırmak için, bu yazılım ses düzeyi denetleyicisini kullanır, bu da sesi varsayılan maksimum sese göre % 100'e kadar artırabilir. Varsayılan olarak, sesi artırma seçeneği etkindir ancak etkin değilse Menü> Ayarlar> Ses'e (Menu > Settings > Audio) gidin ve Ses güçlendirmeye izin ver (Allow audio boost) seçeneğini etkinleştirin. Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, Ses Düzeyi Denetleyicisinin renk ve kaydırıcı konumundaki değişiklikleri görebilirsiniz. Sesi hassas bir şekilde artırmak için, ses denetleyicisi, artırılmış ses düzeyleriyle birlikte normal ses düzeylerini de gösterir.

  SMPlayer kurulu kodekleriyle tüm ses ve video türlerini oynatabilen Windows ve Linux için ücretsiz bir medya oynatıcısıdır ve ekstra hiçbir kodeğe ihtiyacı yoktur. Sadece SMPlayer'ı kurarak medya dosyası oynatmak için kodek paketi aramaya gerek kalmadan tüm medya türlerini oynatabilirsiniz.

  SMPlayer'ın en ilginç özelliklerinden birkaçı: o oynattığın tüm dosyalardaki ayarları hatırlayabilmektedir. Örneğin bir video izlemeyi yarıda bıraktığın zaman, videoyu tekrar açtığınızda kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsin.

  SMPlayer, Windows için sesi artırabilen başka bir ücretsiz medya oynatıcı programdır. Bu programda, şu araçları kullanarak sesi artırabilirsiniz: Ekstrastereo, Ekolayzer ve Maks Amplifikatör.

  BS.Player, sesi artırma özelliğine sahip başka bir ücretsiz medya oynatıcıdır. Diğer birçok ses yükseltici gibi, sesi artırmak için Ekolayzer özelliğini de kullanır. Bu ücretsiz ses yükseltici program, modüler bir tasarıma sahiptir ve ekolayzır, çalma listesi, medya kütüphanesi ve ana arayüz gibi çeşitli modülleri kolayca ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

  Ekolayzer'i açmak için ALT + G tuşlarına basın veya Menü> Ses> Ekolayzer seçeneğine gidin. Ekolayzırda sesi artırmak için iki özellik elde edersiniz: Preamp ve 10 Bant Frekans paneli. Sesi artırmak için Preamp değerini ve / veya çeşitli frekans bandı değerlerini kademeli olarak artırabilirsiniz. BSPlayer minimum bozulma oluştururken artırılmış ses sağlar.

  All Player, Windows için başka bir tamamen ücretsiz medya oynatıcı programdır. Bu medya oynatıcı ayrıca sesi artırmak için Ekolayzer seçeneğini kullanır. Bu ses yükseltici çok iyi bir ses ve video oynatıcıdır. Ses görselleştirme, Kanal çıkışı, Otomatik devam, Filtreler vb. gibi çeşitli medya oynatıcı seçenekleri sunar.

  Ücretsiz bir ses yükseltici yazılım olan All Player, sesi güçlendirmek için Pre Amplification ve Equalizer bantlarını kullanır. Bunlara erişmek için arayüzüne sağ tıklayın, Ses> Ekolayzer ayarları'na gidin. Ekolayzırda, 10 kanal frekans paneli ve bir Ön amplifikasyon kaydırıcısı görürsünüz. Şimdi, sesi artırmak veya Tiz, Bas, vb. gibi çeşitli ses parametrelerini ihtiyacınıza göre değiştirmek için ilgili kaydırıcıları hareket ettirin.

  Sesi arttırdıktan sonra, ses netliği azalır, yine de diğer birçok programa kıyasla çok daha net bir ses çıkarır.

  POT Player, Windows için başka bir ücretsiz medya oynatıcı programdır. Bu medya oynatıcı ayrıca sesi artırabilir. Bu ses yükseltici çok basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Bu ses yükselticide sesi özelleştirmek için çok sayıda seçenek elde edersiniz, ancak yalnızca birkaç seçenek sesi artırabilir.

  POT Player'ı kullanarak sesi nasıl artırabilirsiniz:
  Önce herhangi bir dosyayı açın ve ardından arayüzün sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar simgesine tıklayın. Bir kontrol paneli penceresi açılacaktır. Bu kontrol paneli Ses bölümü de dahil olmak üzere çeşitli bölümler içerir. Burada, sesi artırmak veya diğer çeşitli ses parametrelerini değiştirmek için kullanabileceğiniz 10 bantlı bir Ekolayzer elde edersiniz. Sesi artırmak için, ilgili frekans kaydırıcılarını, özellikle 6k, 12k, 14k ve 16k frekans kaydırıcılarını yukarı doğru hareket ettirerek çeşitli frekans değerlerini kademeli olarak artırın.

  Sesle ilgili daha fazla seçenek elde etmek için, bu oynatıcının arayüzüne sağ tıklayın ve sesi daha da geliştirmek için tonlarca seçenek alacağınız Ses bölümüne gidin.

  MWPlayer, Windows için başka bir ücretsiz medya oynatıcı programdır. Bu medya oynatıcıda sesi artırabilir, çevrimiçi videolar oynatabilir ve kaydedebilir, normal videolar oynatabilir, müzik çalabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu medya oynatıcı, özel ses yükseltme seçeneği sağladığından sesi artırmada gerçekten iyidir. Bu özel seçenek, sesi % 1000'e kadar artırmanıza izin verir, bu da çok fazla. Bu ses yükseltici, çok düşük ses içeren herhangi bir ses dosyasını dinlemenize gerçekten yardımcı olur.

  Bu yazılım aynı zamanda farklı stereo modları seçmenize izin veren Stereo modları sağlar: 4.0 surround, Full 5.1, Full, 7.1 vb. gibi.

  Passion Audio Player, Windows için ücretsiz bir müzik çalar programıdır. Bu müzik çalar programı sesi de artırabilir. Bunu yapmak için şu araçları kullanır: Ekolayzır ve Preamp. Bu seçeneklerin her ikisi de ses yükseltici arayüzünde bulunur. Bu seçeneği kullanarak ses yükseltme kolaydır; kaydırıcılarını yukarı hareket ettirerek Ekolayzer ve Preamp değerini artırmanız yeterlidir. Bu müzik yükselticide ses kalitesi hakkında endişelenmenize gerek yok, çünkü tam güçlendirme ile bile ses kalitesi iyi kalıyor.

  Sesi artırmanın yanı sıra Pitch, Tempo ve Ses Dengesi özelliklerini de değiştirebilirsiniz. Her seçeneği ve ayarları ayrıntılı olarak görüntülemek için Tercihler menüsüne gitmeniz yeterlidir.

  RealPlayer, Windows için ses yükseltme özelliğine sahip başka bir ücretsiz medya oynatıcıdır. Ses yükseltme özelliği Ses Seviyesi Kontrol Cihazı ile entegredir. Bir medya oynatıcı olarak, birçok ilginç özellik sunar: fotoğraflar ve video kütüphanesi, Web video Tarayıcısı, CD / DVD yazma, video yükleyici vb.

  Bu ses yükseltici, normal Ses Denetleyicisi olan sesi artırmak için sadece bir seçenek sunar. Ses seviyesini % 200'e kadar artırabilir ve güçlendirilmiş sesi kolayca hissedebilirsiniz. Ancak artırılmış ses ile ses kalitesi de düşecektir.

  Bir medya oynatıcı olarak, bu yazılım çok sayıda özellik sunar, ancak ses yükseltici olarak minimalist özelliklere sahiptir.

  Xion Audio Player, ücretsiz bir ses yükseltici olarak kullanılabilen ücretsiz bir ses oynatıcısıdır. Yine, bu da Ekolayzır'ın yardımıyla sesi artırmanıza izin verir. Bu yazılım çok etkileşimli ve modüler bir arayüze sahiptir. Bu yazılımın çeşitli modüllerini (Playlist, Main interface, Equalizer, Library, vb.) kolayca ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

  Ses yükseltme için Ekolayzır gibi tek bir seçeneğiniz vardır. Ekolayzer'de 10 bant frekans paneli, Pitch ve Kompresör seçeneklerine sahip olursunuz. Sesi artırmak için çeşitli frekans değerlerini artırmanız yeterlidir. Bu frekans değerlerini artırarak, 15 db'ye kadar bir artış elde edebilirsiniz. Tam güçlendirmede bile, bu ses yükseltici net ses üretebilir.

  MusicBee Player, Windows için ücretsiz ve açık kaynaklı bir müzik çalar programıdır. Bu oynatıcıda kolayca çeşitli şarkılar ekleyebilir, yönetebilir ve dinleyebilirsiniz. Bu yazılımı, genel ses yükseltme özellikleri (Ekolayzır ve Ön amplifikasyon) içerdiği için ses yükseltici olarak da kullanabilirsiniz. Bu özellikler, bu oynatıcının sağ alt köşesine yakın bir yerde bulunan Ekolayzer ve DSP [açık / kapalı] ayarları altında bulunur.

  Sesi artırmak için Ekolayzer'e gidin, ardından sesi artırmak için Ön amplifikasyon ve Ekolayzer frekans değerlerini artırın. Her kanal için maksimum 15 db'lik bir artış elde edersiniz. Bunun dışında ihtiyaca göre 10 bant veya 15 bant frekans Ekolayzer de seçebilirsiniz. Ekolayzer frekans bantlarını arttırırken dikkatli olun, çünkü bant değerlerini daha fazla artırırsanız ses çıkışını tamamen deforme edebilirsiniz.

  16. XMPlay

  XMplay, Windows için başka bir ücretsiz ses yükseltici yazılımdır. Ses seviyesini artırmak için Autoamp ve Equalizer'a sahiptir. Bu özelliklerin her ikisi de arayüzünde mevcuttur. Sesi artırmak için bu iki özellikten birini tek başına veya birlikte kullanabilirsiniz. OGG / MP3 / MP2 / MP1 / WMA / AAC / MP4 / WAV / AIFF / CDA / MO3 / IT / XM / S3M / MTM / MOD / UMX vb. gibi çeşitli ses formatlarını destekler.

  Bu özellikleri kullanarak PC sesini nasıl artıracağımızı görelim:

  • Autoamp: Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik optimum otomatik ses yükseltme sağlar. Ayrıca otomatik yükseltmeyi kapatabilir ve sesi manuel olarak yükseltebilirsiniz. Otomatik mod Açık olduğunda ve sesi manuel olarak artırmak için Autoamp kaydırıcısını ayarlamaya çalıştığınızda, eylemlerinizi geri alır ve kaydırıcıyı bozulma olmadan otomatik olarak optimum artırma düzeyine ayarlar.
  • Ekolayzer: Bas, Tiz, Perde vb. gibi çeşitli ses parametrelerini değiştirmek için 10 bantlı bir ekolayzır paneli sağlar. Ayrıca bu seçeneği kullanarak sesi güçlendirebilirsiniz, bunun için çeşitli frekans kaydırıcılarını kademeli olarak üst yönde ayarlayabilir ve çıkışı analiz edebilirsiniz. Ekolayzır kullanarak sesi yükseltirken dikkatli olun, çünkü daha yüksek değerler seste parazite ve bozulmaya neden olabilir.

  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz