Ogznet.com
Image by Freepik

En iyi Ramazan uygulamaları 2023

Ramazan ayına özel bu uygulamalar ile dini bilgiler öğrenebilir, sahur ve iftar vakitlerini takip edebilirsiniz. Android ve iOS için özel olarak yapılmış bu uygulamalar ile Ramazan ayını daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

1. Ezan Vakti Pro: Namaz Vakitleri, Kuran, Kıble

En popüler ve en çok beğenilen namaz vakitleri uygulamasıdır. Dünyada pek çok Müslüman tarafından sevilerek kullanılan, Müslümanların dini yaşantılarını düzenlemelerine yardımcı olan ve ezan vakitlerini en doğru gösteren uygulamalardan biridir.

Ramazan ayında imsakiye özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece İmsak ve iftar saatlerini kolaylıkla takip edebilirsiniz. Konum üzerinden tüm hesaplama yöntemlerine göre doğru namaz vakitlerini hesaplayabilir veya internet üzerinden bulunduğunuz şehri seçerek namaz vakitlerini de görebilirsiniz.
Ayrıca Dua Kardeşliği bölümü ile bir çok kişi için dua edebilir veya birçok kişiden dua isteyebilirsiniz. Multimedia bölümününde ise birçok İslami duvar kağıdı ve zil seslerini kullanarak uygulamayı kendinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca birbirinden güzel tebrik kartlarını özel günlerde paylaşabilirsiniz.

Online Hatim Paylaşımı ile birçok Müslüman'ın katıldığı hatimlerden birine Ayet, Sure, Sayfa, Cüz bazında seçimler yaparak katılabilirsiniz. Katıldığınız Hatimdeki seçtiğiniz görevleri uygulama içinden kolayca okuyabilirsiniz. Kuran Radyo ile 7/24 Kuran-ı Kerim dinleyebilirsiniz.

2. Diyanet Namaz Vaktim

Diyanet İşleri Başkanlığının resmi namaz vakitleri gösterme uygulamasıdır. Ramazan ayında sahur ve iftar vakitlerini takip etmek için kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Günlük ve haftalık namaz vakitleri,
 • Eklenilen konum için hava durumu,
 • Vakit alarm sistemi,
 • Günün ayeti ve meali hem Arapça (Yaşar Çuhadar) hem meal şeklinde dinlenebiliyor,
 • Diyanet Takvim ön yün ve arka yüz bilgileri,
 • Güneş doğuş-batış ve kıble saati,
 • İstenilen cüz ve istenilen ayete seçerek ulaşabilme,
 • Yakınımdaki camiler ile yaklaşık 1000m mefadeki camilerin listesi görme, istenirse harita üzerinde de görebilme,
 • Kabe ve konum arası harita çizgisi.

3. İmsakiye 2023

Ezan Vakti Pro uygulamasının yapımcısı Maviay tarafından sadece Ramazan ayına özel hazırlanmış bir imsakiye uygulaması. Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı verilerine göre hazırlanmış 2023 imsakiye uygulamasıdır.

 • Sahur ve iftar vakti uyarıları
 • İftar duası
 • Günlere not ekleyebilme
 • Aylık imsakiye
 • Telefonunuz sallayarak Ramazan Davulu çalabilirsiniz
 • Tebrik kartı özelliği ile özel gün ve gecelerde tebrik kartı gönderebilirsiniz.
 • Oruç Hakkında Bilgiler
 • Peygamberimizden S.A.V. Ramazan Duaları

4. Ramazan İmsakiyesi 2023

Ramazan İmsakiyesi 2023 uygulaması ile iftar ve sahur vakitlerini takip edebilirsiniz. İster Diyanet namaz vakitleri isterseniz de Türkiye Takvimi namaz vakitleri seçimiyle vakitleri görebilirsiniz. Ezan saatleri internetten otomatik olarak alınmaktadır.

Aylık imsakiye özelliğiyle 1 aylık Ramazan imsakiyesine gözatabilir ve Ramazan davulcusu ile Ramazan davulu dinleyebilirsiniz. İftar duasına ulaşabilir, Ramazan Ayı hakkında bilgi alabilirsiniz.

İftar vakti ve sahur vaktini widget ile ana ekranınızdan takip edebilirsiniz. Tüm illere ait 2020 imsakiyeyi indirip iftar ve sahur takibi yapın. İftara ne kadar kaldı, sahura ne kadar kaldı diye düşünmenize artık gerek yok.

5. Muslim Pro - Ramazan 2023

En popüler İslami uygulamalardan biridir. Namaz vakitlerini gösteren ezan uygulaması olarak bilinir. Muslim Pro ile Arapça Kur’an, duaların okunuşları, mealleri ve sesli okumaları elinizin altında. Muslim Pro bunların yanı sıra Kıble yönünü bulma, Hicri Takvim, yakınlarınızdaki camileri ve helal restoranları bulma gibi birçok başka özelliği de içermektedir.

 

Konumunuza bağlı olarak namaz vakitlerini doğru hesaplayabilmek için ihtiyacınız olabilecek tüm ayarlamaları otomatik olarak yapar.

Dua Topluluğu ile topluluğa katılın ve ihtiyacı olanlara dua edin ve siz de Müslüman kardeşlerimizden dua isteyin.

Ramazan İmsakiyesi ile imsak ve iftar vakitlerini kolayca takip edebilirsiniz.

Ayrıca Kıble’nin yönünü göstermek için animasyonlu Kıble pusulası vardır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini günlerin tarihlerini tahmin eden Hicri takvim ve birbirinden güzel tebrik kartları gibi özellikleri vardır.

6. İmsakiyeler: 2023 İmsakiye

iOS için en çok indirilen imsakiye uygulamalarından biridir. Tüm Türkiye ve Kıbrıs ve Almanya, İngiltere gibi ülkeler için 2023 Ramazan imsakiyesi uygulaması.

Diyanet'in yayınlamış olduğu Türkiye'nin tüm il ve ilçelerini ve Kıbrıs (81 il ve 875 ilçe), Almanya ve İngiltere'yi içeren vakitler imsakiye uygulamasında yer almaktadır. İsterseniz bugüne ait zamanları, isterseniz tüm Ramazan ayını görebilirsiniz.

İmsakiyeler'in Lokasyon Bul özelliğini kullanarak, bulunduğunuz ilin imsakiyesini tek düğmeyle görebilirsiniz.

Her gün iftar zamanını ve sahur (imsak) zamanını size hatırlatma yapan uygulamada, özellikle tam ekran iftara geri sayım saatinin ilginizi çekebilir.

7. Ezan Vakti Namaz Vakitleri Pro

2023 Ramazan İmsakiyesi eklenmiş, Namaz Vakitleri uygulamasıdır. Bu uygulama ile ezan saatlerini, namaz vakitlerini, ramazanı, iftar ve sahur vakitlerini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınlamış olduğu ve Türkiye, Kıbrıs, İngiltere, Almanya, Hollanda, Avusturya, Fransa ve 148'den fazla ülkede, dünya genelinde 2200'den fazla şehirde takip edebilirsiniz.

İftara ve sahura kalan zamana (geri sayım) hem uygulama içerisinden hem de Bugün Ekranı'nda (Bildirim Merkezi) ile hızlıca erişebilirsiniz. İmsakiye 2020 verileri güncel olarak Ramazan başlangıcından itibaren otomatik olarak iftar ve sahur bilgilerini göstermektedir.

Ramazan rehberi: İftar, sahur ve imsak vakti için alarm özelliği ile istediğiniz ney sesi, ezan sesi gibi alarm seslerini seçebilirsiniz.

İnternet bağlantısı gerektirmeden bulunduğunuz günden itibaren 30 günlük bölgenize ait namaz vakitlerini görebilirsiniz.

8. Namaz Vakitleri | İftara Ne Kadar Kaldı?

 

Namaz Vakitleri uygulaması ile günlük namaz vakitleri bilgilerini alabilirsiniz. İsterseniz her vakitte sesli veya sessiz bildirim almayı tercih edebilirsiniz. Türk yapımcılardan sadece işini yapan, gereksiz özelliklere boğulmamış bir namaz vakitleri uygulaması.

Aynı yapımcının İftara Ne Kadar Kaldı? uygulaması ise; iftar saatini takip etmek, sahur ve iftara kalan süreyi görmek ve namaz vakitlerini kontrol etmek için Ramazan'da en çok kullanacağınız uygulama olmaya aday.

209 ülkede, İstanbul, Ankara, Konya, Bursa, Bakü ve Viyana gibi 8000’den fazla şehirde sahur ve iftar saatlerini takip edebilirsiniz.

İftarı beklerken canlı yayınlar, maniler ve Karagöz-Hacivat videoları izleyebilirsiniz. Günlük ayetleri, hadisleri ve Cuma mesajlarını sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz