Ogznet.com

Özel Sağlık Sigortası Nedir? Ne İşe Yarar?

Özel sağlık sigortası yaptırarak sigorta şirketini sağladığı bütün avantajlarından faydalanabilirsiniz. Poliçeye bağlı olarak fizyoterapi, diş ve optik gibi tedaviler için de bu sigortanın sağladığı avantajlardan yararlanarak tedavi edilme imkanına sahip olup sağlığınızı mali açıdan güvence altına alabilirsiniz.

Örneğin, özel sağlık sigortası ile kendi doktorunuzu seçebilir, özel bir hastanede tedavi görebilir veya bir devlet hastanesinde özel hasta olarak tedavi olabilirsiniz. Bazı durumlar da, daha hızlı tedavi gördüğünüz anlamına gelebilir.

Özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorsanız, kayıtlı bir sağlık sigortasından poliçe satın almanız ve sigortalı kalmak için düzenli prim ödemeniz gerekebilir.

Özel Sağlık Sigortası Türleri ve Kapsamı

İki tür özel sağlık sigortası vardır:

  • Hastane Teminatı: Bu sigorta türü, bir hastanede tedavi ve kalmayı kapsar. Kendi doktorunuzu seçmenize ve doktorunuzun gittiği bir devlet hastanesinde mi yoksa özel bir hastanede mi tedavi göreceğinize karar vermenize olanak tanır.
  • Genel Tedavi Teminatı: Dişçilik ve fizyoterapi gibi bir doktor tarafından sağlanmayan sağlık hizmetlerini içeren 'yardımcı' veya 'ekstra' teminat olarak da bilinir.

Çoğu özel sağlık sigortası, hem hastane hem de genel tedavi hizmetlerini kapsayacak şekilde birleşik poliçeler sunar ya da ayrı olarak genel tedavi poliçeleri satın alabilirsiniz. Daha yüksek bir kategori seçerseniz daha fazla imkandan faydalanabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Özel sağlık sigortası yaptırmayı seçerseniz, şunlardan emin olabilirsiniz:

  • Nelerin kapsandığı konusunda size yazılı olarak verilir.
  • Ne tür sağlık hizmetlerinin kapsandığını ya da neleri kapsamadığını tam olarak öğrenerek işlem yapabilirsiniz.
  • Teminat limitlerine dikkat edebilirsiniz.
  • Ek teminatlar öğrenebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz