Resim Free-Photos tarafından Pixabay'a yüklendi

Mac için En İyi Dinamik Duvar Kağıdı Siteleri

Mac’inizdeki duvar kağıtları bütün gün aynı görünmek zorunda değil. MacOS sistem güncellemesi yaptıysanız, macOS Mojave ve üzeri bir sürümde zamana veya temanıza uyarlanan dinamik duvar kağıtlarını ayarlayabilir ve otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

MacOS'ta Dinamik Duvar Kağıdı Nasıl Ayarlanır

MacOS'ta üçüncü taraf dinamik duvar kağıdını yapılandırabilmenizin iki yolu vardır. İlk yöntem, bir HEIC dosyasını sağ tıklatmak ve diğer statik arka planlarda olduğu gibi Masaüstü Duvar Kağıdını Ayarla seçeneğini tıklatmaktır.

Alternatif olarak, Ayarlar > Masaüstü ve Ekran Koruyucu'ya gidebilir, alttaki artı düğmesini tıklatabilir ve dinamik duvar kağıdını seçebilirsiniz.

MacOS'ta Kendi Dinamik Duvar Kağıdınızı Yapın

Kişisel bir dinamik duvar kağıdı geliştirmek basittir; tek ihtiyacınız olan birkaç resimdir. Bu görüntülerin aynı sahneyi günün farklı periyotlarında göstermesi gerekmez. Dinamik duvar kağıtları özelliğini, fotoğraflardan oluşan basit bir slayt gösterisi oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

1. Dynamic Wallpaper Club (Ücretsiz)

Bazı resimler topladıktan sonra, Dynamic Wallpaper Club web uygulamasına gidin. Üst kısımdaki Create (Oluştur) düğmesine tıklayın ve yeni bir hesap için kaydolun. Bir sonraki sayfada, dinamik duvar kağıdı yapma aracını göreceksiniz. Burada, resimlerinizi sağ tarafa sürükleyip bırakın. Duvar kağıdının adını ve etiketlerini girin.

Dinamik duvar kağıtları, günün saatini veya bulunduğunuz yerdeki güneşin konumuna bağlı olarak güncellenebilir. İkinci olarak, çekimlerinizin geçerli EXIF ​​verileri olması gerekir. Olmaması durumunda, mevcut radyo düğmelerini kullanarak bunları Açık ve Koyu temalarını kendiniz oluşturabilirsiniz. Duvar kağıdınızı zamana göre değiştirmeyi seçtiğinizde, belirli bir resmin ne zaman görüntüleneceğini tam olarak belirlemelisiniz.

Tamamladıktan sonra, Dynamic Wallpaper Club, dinamik duvar kağıtlarınızı genel kütüphanesine yükler. Bunu istemiyorsanız, Public Wallpaper (Genel Duvar Kağıdı) kutusunun işaretini kaldırın.

Altında Preview (Önizleme) bölümünde, sonucu görebilirsiniz. Ayarlarla işiniz bittiğinde Create düğmesine basın. Dynamic Wallpaper Club, yeni dosyayı hesabınızın My Wallpapers (Duvar Kağıtları) bölümüne ekler. Burada, kaydetmek istediğiniz duvar kağıdını seçin ve Download (İndir) düğmesini tıklayın.

2. Dynaper (Ücretsiz, premium sürüm mevcut)

Dinamik özelliği desteklemek üzere kişisel resimlerinizi dönüştürmek için yükleyebileceğiniz bir Mac uygulaması daha var. Bu uygulama Dynaper'dir ve hızlı bir şekilde dinamik duvar kağıtları üretmenizi sağlayan sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Bir dizi fotoğrafı içe aktarmanız yeterlidir ve zaman kaybetmeden dinamik duvar kağıdı hazır olacaktır.

Dynamic Wallpaper Club gibi, Dynpaper da zamanlamayı özel olarak ayarlamanızı sağlar. Bu uygulama dosyaların meta verilerini okuyarak sizin için zaman önerir. Ancak, isterseniz, meta verilerini kendiniz de görüntüleyebilirsiniz.

Bunun da ötesinde, Dynaper, bölgenizdeki güneşin koordinatlarını tespit edip periyotları buna göre ayarlayabilen Solar Wizard adlı bir işleve sahiptir. Dynaper uygulamasını indirmek ücretsizdir ancak filigrandan kurtulmak için premium plana geçmelisiniz.

MacOS için Yeni Dinamik Duvar Kağıtlarını Nereden Bulabilirsiniz

Kendi duvar kağıtlarını oluşturmak istemiyor musun? Mac'iniz için harika hazır dinamik duvar kağıtları bulmak için bu kaynakları deneyin.

Dynamic Wallpaper Club, ücretsiz olarak indirebileceğiniz geniş bir dinamik duvar kağıdı kütüphanesine sahiptir. Sitenin koleksiyonu öncelikle duvar kağıtları için topluluğuna dayanıyor. Bu nedenle, hemen hemen her gün yeni bir dinamik duvar kağıdı görebilirsiniz.

Web sitesinin ana sayfasına girdiğinizde, mevcut arka plana göz atmak için Gallery (Galeri) sekmesine gidin. Dynamic Wallpaper Club tamamen ücretsiz 5K dinamik duvar kağıtlarına ev sahipliği yapıyor.

24 Hour Wallpaper size 58 özel dinamik duvar kağıdı sunan bir Mac uygulamasıdır. Her sekans, günün 24 saati boyunca 30 görüntüden oluşur.

Uygulamanın kataloğu, New York, London, Paris, Amsterdam, Tokyo, Mojave Preserve, Yosemite, Joshua Tree, High Sierra ve daha fazlası gibi yerleri içerir. Hazır görüntüler veya gradyanlar yerine, 24 Hour Wallpaper profesyonel olarak çekilmiş görüntüleri barındırır.

Buna ek olarak, geliştiriciler duvar kağıtlarının yarısının tek bir noktadan olduğunu ve mekanın havasını gerçekten tecrübe etmenizi sağlar. Dynamic Wallpaper Club'a benzer şekilde, 24 Hour Wallpaper hem yerel saate hem de güneşin konumlarına senkronize edilebilir. Bu uygulama aynı zamanda çoklu monitörleri de destekliyor. Hatta bazı duvar kağıtlarının sürelerini kişiselleştirebilir ve farklı bir konuma geçebilirsiniz.

24 Hour Wallpaper, duvar kağıtları için profesyonel kişilerle çalıştığından, ücretsiz bir hizmet değildir.

Dynwalls bir avuç dinamik duvar kağıdı sunar. Çoğu, NASA kaynaklarını kullanarak tasarlanmış uzay temalı duvar kağıtları.

Örneğin, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun yörüngesini izleyen bir tane var. Bir diğeri, gezegenin bir gün boyunca dönmesini gösteren Himawari-8 uydusunun gerçek ve büyüleyici Dünya fotoğraflarından oluşuyor.

Gezegensel zeminlerin yanı sıra, Dynwalls iki cityscape duvar kağıdı barındırıyor. Dynwalls'daki dinamik duvar kağıtlarını indirmek ücretsizdir. Ancak birkaç dolar karşılığında, en son duvar kağıtlarına erken erişim kazanabilirsiniz.

Mac Masaüstünüzü Kişiselleştirmenin Daha Fazla Yolu

Bu hizmetler ve uygulamalar sayesinde Mac'inizin duvar kağıdından asla sıkılmayacaksınız. Ve önceden var olan tüm dinamik duvar kağıtlarını denediğinizde kolayca kendiniz bir tane oluşturabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın