Image by xvector on Freepik

Kettle Alırken Dikkat Edilecek 5 Madde

Mutfaklarda yemek ya da sıcak içecek hazırlamak için ilk yapılan şeyin kettle çalıştırmak olduğunu herkes bilmektedir. Günümüzde hemen hemen bütün mutfaklarda, işyerlerinde ve okullarda bulunan kettlelar için yaşamın olduğu her yerde ihtiyaç duyulduğu belirtilmektedir. Her ne kadar su ısıtmak basit bir işlem gibi görünse de aslında tüm yemek ve içeceklerin temelinde yer alması gibi zaman isteyen bir süreç olduğu da bilinmektedir. Kettelar sayesinde birkaç dakikada istenilen orandaki ve ısıdaki sıcak suya ulaşmak mümkün olmaktadır.

Çağımızda kullanılan su ısıtıcıları yani kettle modelleri gelişen teknoloji ile birlikte artık istenilen, seçilen birçok kriteri yerine getirmektedir. Hatta mobil uygulama üzerinden takip etme ya da evde bulunulmayan zamanlarda bile sıcak suyu hazırlama gibi özellikler de sunan tasarımlar kettlelarda mevcut olmaktadır. Kettle alırken farklı markaların sonsuz model skalası içinde tercihte bulunmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Hatta ihtiyaçların belli ve kafadaki modellerin net olması halinde bile kettle modelleri incelendiğinde kararsızlığa düşme imkânı gözlenmektedir.

Bunun için kettle seçiminde uzmanların önerileri doğrultusunda vurgulanan 5 madde bulunmaktadır ve bu maddelerin kettle almadan önce incelenmesi önerilmektedir.

  1. Kettle Üretiminde Kullanılan Materyaller ve Kaliteleri

Asıl görevi suyu kaynatmak olan kettleların ısıyı ile temasının birebir olduğu düşünüldüğünde üretiminde yer alan malzemelerin ne olduğu ve kalite oranı önem teşkil etmektedir. Kişilerin kendi ve sevdiklerinin sağlığını tehlikeye atmamak adına tercih ettiği ürünlerin plastik gibi kolay kanserojene dönecek malzemeleri tercih etmemeleri önerilmektedir. Çelik kettle modellerinin de paslanmayan ürün olması başlıca önemli kriterler arasında yerini almaktadır. Paslanmaz çelik ve cam kettle modelleri bu konuda hep bir adım öne çıkmaktadır.

  1. Bilinen ve Güvenilen Kettle Markası Seçimi

Söz konusu beslenme olduğu zaman tanınan markaların ürünlerinin tercih edilmesinin altı çizilmektedir. Bu konu kettle çeşitleri için de geçerli olmaktadır. Ayrıca elektronik bir cihaz almanın da getirdiği bazı sorumluluklar göz önüne tutulduğunda yaşanma ihtimali olan olumsuz durumların müşteri memnuniyeti çerçevesinde çözülmesi de beklenmektedir. Kaliteli malzemenin getirdiği uzun yıllar sorunsuz çalışma avantajı sağlayan marka kettlelar, yüksek oranda fiyat ve kullanım performansı sergilemektedir.

  1. Kettle Modeli Seçimi

Sınırsız kettle modelleri arasından her ne kadar seçim yapmak zor olsa da hem ihtiyaca hem de bütçelere uygun bir model belirlemek zorunlu bir durum yaratmaktadır. Ağız kısmının geniş ve dar oluşundan su ısıtıcının watt gücü, suyu ne kadar sürede ısıtacağına, cihazın 360 derece rahat kullanımına, son teknolojinin getirdiği ısı ayarlarından wifi özelliği barındıran akıllı dokunmatik kettlelara kadar iyi bir pazar araştırması gerektiren ürün yelpazesinden söz edilmektedir.

  1. Kettle Kapasitesi Önemli

Kettle'ın nerede kullanılacağı tespit edildikten sonra boyutu yani su ısıtma kapasitesine de dikkat çekilmektedir. Kapasite, kettle'ın tek seferde ne kadar su ısıtacağını göstermektedir. Genelde 1,3 litre ve üzeri seçenekler satın alınmaktadır.

  1. Şık ve Eşsiz Tasarımları ile Kettle Modelleri

Kettlelar iş görmesi ve görevlerini yıllarca sorunsuz yapmaları için alınsa da sürekli göz önünde mutfak tezgâhında bulunacaklarından kaynaklı tasarımlarıyla da kendilerini göstermektedir. Yeni dönem estetik anlayışı ile dizayn edilen kettle modelleri mutfakların baş köşesine geçmeye layık görülmektedir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın